Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2019

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 190 )

Teema: Oktoobri beebid 2019

Postitas:
Senjora

Minul ka ilmselt katkemine, eilsest saadik kõhuvalu ja veritsus. Punamütsike, ehk kohtume paari kuu jooksul uuesti mõnes ootajate teemas.

Kõigile teistele soovin rahulikku ootusaega!

Katkemine on kõige hullem aeg. Soovin sulle tugevat närvi ja pole hullu kui lased kõik oma emotsioonid välja. Pea püsti ja saab edasi proovida!

Aitäh! Eks tuleb tunded endast läbi lasta ja siis eluga edasi minna. Mulle sattus täna just selline artikkel ette, mulle meeldib see mõte, et ehk tuleb see sama hingeke veel mu juurde tagasi: http://naistekas.delfi.ee/elu/kirevmaailm/emme-ma-maletan-kuidas-ma-su-kohus-surin-ingliks-muutusin-ja-siis-uuesti-beebina-sundisin?id=85288479

Please wait...
Postitas:
Micha

Senjora ja Punamütsikene, küllap varsti uued triibud 🙂 igaljuhul hoian pöidlaid ja varbaid!

Hakkan ka paanitsema, kuigi pole ühtegi mõistliku põhjust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Senjora

Senjora ja Punamütsikene, küllap varsti uued triibud 🙂 igaljuhul hoian pöidlaid ja varbaid!

Hakkan ka paanitsema, kuigi pole ühtegi mõistliku põhjust.

Kui kõik hästi on, siis ei ole mõtet muretseda 🙂 Mul oli tegelikult algusest peale määrimine. Kui poleks testi teinud, siis poleks teadnudki, et rase olen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen vahelduva eduga veritsenud juba pea 2 nädalat. Ja põhjuseks hematoom. Annab punakat ja siis pruunikamat.

Tänaseks 6+6 või 6+4 erinevate arvutuste ja uh järgi ning süda lööb ilusti.

Aga ikka ärevus ning iga kord hirm kui punakat leian.

Esimene tõsine veritsus oli väga hirmus. Hommikul ilma igasuguse hoiatuseta tulid suured klombid – hematoom, mille põhjustas teise lootemuna katkemine. Käisin ka emos, kus nägin 2 lootemuna. Hematoom siiani alles ja määrib. Loodan, et ei mõjuta allesolevat beebit.

Ainus mis teha saab on progesterooni ravi nt duphaston ja oodata… viimane küll ei kõla eriti hästi selles seisus olles.

Aga kui on hematoom, siis võib veel hästi lõppeda.

liiisbett, millal Sul need suured vereklombid tulid? Kui kaugel oli rasedus, kas lapse südametöö oli juba enne neid klompe tuvastatud? Kui kaua veritses suuri klompe ja kas kõht valutas ka?

Please wait...
Postitas:
liiisbett

Mina olen vahelduva eduga veritsenud juba pea 2 nädalat. Ja põhjuseks hematoom. Annab punakat ja siis pruunikamat.

Tänaseks 6+6 või 6+4 erinevate arvutuste ja uh järgi ning süda lööb ilusti.

Aga ikka ärevus ning iga kord hirm kui punakat leian.

Esimene tõsine veritsus oli väga hirmus. Hommikul ilma igasuguse hoiatuseta tulid suured klombid – hematoom, mille põhjustas teise lootemuna katkemine. Käisin ka emos, kus nägin 2 lootemuna. Hematoom siiani alles ja määrib. Loodan, et ei mõjuta allesolevat beebit.

Ainus mis teha saab on progesterooni ravi nt duphaston ja oodata… viimane küll ei kõla eriti hästi selles seisus olles.

Aga kui on hematoom, siis võib veel hästi lõppeda.

liiisbett, millal Sul need suured vereklombid tulid? Kui kaugel oli rasedus, kas lapse südametöö oli juba enne neid klompe tuvastatud? Kui kaua veritses suuri klompe ja kas kõht valutas ka?

Kõht oli veidi imelik öösel, aga erinevad kõhuvalud on pidevad. Ärkasin üles, läksin vetsu ja lihtsalt kukkus minust välja klompe ja verd. Enne ei olnud veritsust rohkem kui 4+0 väga kerge määrimine korraks. Klompide päeval oli 5+4 ja uh emos näitas 2 lootemuna, millest ühes oli ka rebukott. 6+0 uh näitas ühte lootemuna ja loote alget, aga mitte südant. 6+1 olin jälle emos, seekord küll neeruvaluga tegid igaks juhuks uh ikka ja nägin südant.
Ilmselt oli üks loodetest eluvõimetu ja sellest tekkis hematoom. Pärast klompe olen igapäevaselt määrimist näinud. Mõni päev rohkem, mõni vähem. Klompe mitte, aga päevadelaadseid kiude küll. Veri olnud heledam ja tumedam. Ehk siis hematoom annab igasuguseid erinevaid veritsusi ja ilmselt ka klompe. Ühel teisel, kellega suhelnud olen oli ka klomp 6-7 nädalal aga rasedus olemas ka süda lööb. Ja ei olnud kaksikrasedus algselt.
6+6 oli uus uh ja seal oli hematoom alles, aga rasedus ilus arsti sõnul. Nii et loodan parimat endiselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Head sõbrapäeva armsad kaasootajad!
Kuidas te end hetkel tunnete ja kaugel olete? Ise olen 5+1 ja ootan kannatlikult oma UHd mis on 6+5. Kuidas te enda meelerahu säilitate kuniks UH? Arst telefonitsi rääkida mulle juba infovoldikutest ja raamatutest, aga selleks tundub veel pisut vara olevat.
Mul on ääretult kurb lugeda katkemistest meie grupis. Loodetavasti läheb edasi helgemalt ja ootajaid lisandub hulgi.

R.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tere Ilusat hommikut. Tegin ka just testi ja sain oma triibulised kätte 🙂 Püüdmist alustasime detsembris (lasin spiraali eemaldada). Mina olin küll väga löödud, kui kohe jaanuaris triipe kätte ei saanud. Kodus kasvab 1a3-kuune venna. Sümptomeid pole veel, eelmine kord andsid rinnad juba pikalt enne testi teada – ma arvan, et asi selles, et kuna imetamise lõpetasin detsembri lõpus, on mul siiani mingil määral piima rindades olemas. Tähtaeg siis kalkulaatori järgi 25.10. Head ootust teistele rõõmsatele

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere

Eks panen ennast ka siis siia ritta. Tegin täna testi ja sain triibud. Kahtlus tekkis kui päevad nädal tagasi ei alanud, muud nagu pole midagi tunda veel. Tulemas siis neljas laps, kodus kasvamas 2 algkooliealist tüdrukut ja juba kodust välja lennanud poeg. Veidi hirmutav on seda kõike uuesti läbi elada aga kui pisike on meid valinud, siis võtame ta rõõmuga ka vastu. Tähtajaks näitab 24.oktoober. Kuna minu peres on vaid juunikad, siis on ka see huvitav, et sel korral tulemas sügise laps.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tere,

mina ka loodan, et rohkem kurbi uudiseid ei tule. Meelerahu säilitamiseks arvasin, et lähen teen veel hcg testi enne kui uus UH aga tegelikult sinna polegi enam kaua jäänud. Seega otsustasin, et ei lähe.
Üritan lihtsalt mõelda positiivselt ja kinnitan endale, et kõik läheb hästi:)
Täna 6+0 ja uus UH 25ndal-niiiii ootan juba. Enesetunne on endiselt hea-ei ole mul iiveldust ega miskit sellist ja söök maitseb hästi:)

K.Y.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kalakene

Tere
Minul läks aega 4 kuud, et saada testile triip, eile tegin, tuli päris hele, kuid homme hommikul teen kordustesti ja loodan, et triip siis juba kosunud. Muid tunnuseid väga ei ole, vahel harva natuke iiveldab.. Kodus ootamas juba 4,5 aastane tütar. Tähtaeg kalkulaatori järgi 23.10, ehk siis täna peaks olema 4+2. Eks kui homne triip tugevam, siis esmaspäeval peaks vist arstile helistama ja aja panema..kuigi lugesin, et alles 8-9 nädalaks võiks panna esmase aja. Kas te olete kohe helistanud, kui rasedusest teada olete saanud? Ma mäletan, et eelmine kord käisin esmasel visiidil 5+ nädalal juba. Olen väga õnnelik ja soovin ka teistele õnnelikele mõnusat ootusaega. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere naised. Oma loo siia gruppi saabumisest,räägin ma siis,kui saan arstilt kinnituse,et meiega on kõik hästi. See on üks müstiline lugu,viljatust naisest ehk minust. 🙂 Aga ma sooviksin praegu ainult ühe küsimuse esitada,kas on normaalne,et ainult üks rind on nn.paisunud,pakitseb,õrnalt valutab.Teine rind nii nagu terve elu olnud ?
Tänan vastamast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna mul on olnud üks katkemine ja tagantjärele saan aru, et mul kadusid paar päeva enne seda ära sümptomid (nt rindade tundlikkus), siis praegu oma ärevuses hommikul ärgates katsun esimese asjana rindu ja kui on tundlikud, siis hingan rahulikult 🙂

Iiveldust ei ole, kuid olen nii unine, et seda on raske kirjeldada. Ööd oleksid nagu kolm korda lühemad. D-vitamiini tase on mul korras.
Rasedust 6 +2, ultraheli on määratud 25.03

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kalakene

Selle jutu peale katsusin just oma rindu ja mul ka üks valusam ja tundlikum kui teine..suurem ka. .samas on mul koguaeg üks rind natuke suurem olnud..

Please wait...
Postitas:
Tinti

Mul pole ühtegi sümptomit. Ei ole rinnad imelikud ega alakõht vms. Alguses munasari valutas, aga see ka nüüd ei tee häda. Täna olen väsinud, aga samas oli lühike öö ja pukk ja tihe tööpäev. Ainys häda on see, et mul on tupeseen. Teen söögi valmis ja siis kappan apteeki. Sügelus ei lase elada. Mul ongi tupeseen ainult raseduste ajal olnud ja nüüd siis jälle.

Please wait...
Postitas:
pisim6mm

Mulle esimese rasedusega öeldi kohe, et alates 8ndast nädalast tulla alles ÄE vastuvõtule.. Seekord öeldi et võiks 7-9 nädalat olla.. sain aja kui 7+5 on. Sümptomid minu puhul on ikka tugevad 😀 Ma ei mäleta, et esimese rasedusega nii halb oleks olnud.. Mul ei iivelda otseselt aga raske on nagu olla.. Veidi nagu süda läigib aga nagu ütlesin otseselt ei iivelda.. pean koguaeg näksima siis on okei. Rinnad on tundlikud ja suur väsimus on 😀 Hetkel olen juba lapsega 1,5 nädalat hoolduslehel olnud aga ei taha teadagi kui tagasi tööle pean minema 😀 samas ehk just tööl on parem, saan keskenduda tööle ja näksida laua taga koguaeg 😀

Ääretult kahju on lugeda, et juba kahel on katkemine 🙁 ma ise elan sellise mõttega, et “Kõik läheb nii nagu peab ja ju pidi nii minema”.. Kurb muidugi ja pean need meotsioonid endast välja laskma ning pea püsti uuesti proovima 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõbranna täna küsis, et kas ma ikka tean, et raseduse ajal ei tohi ma teatud asju süüa ja pean jälgima teatud märgiseid kleebistel.
No tore, eks ma ju tean ikka et on asju, mida ei tohi üldse tarbida (alkohol, toores kala/liha, liigses koguses kohvi), aga seni olen ikka söönud vastavalt enesetundele ja miskit nii kahjulikku ma enda meelest ei tarbi ka.
Küll aga tarbin rohkelt teed, ka nendes pidi miskit olema, aga mida, seda ta ju ei täpsustanud 😃
Siis ma mõtlesimgi, et küsin mis te ise sellest toitumisest üldse arvate ja kuidas käitute? Mõni usinam ehk ka juba raamatuid lugenud. Ise ootan oma UH ära ja siis vaatan edasi. Lõppudelõpuks pole ma haige 🤰🏽

R.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Jätan endast ka jälje maha. Täna pealelõunasest uriinist tegin testi ja sain koheselt triibu ka sinna. Muidugi pole päris nii tume veel, kui kontrolljoon, aga hetkel mulle sellest teadmisest piisab. Esmaspäeval oli siirdamine, 31.01 oli VT hcg 2 ja ametlik VT 11.02. Täna nö 3+3 seega ei julge väga rõõmustada.

Testi ajendas tegema see, et täna terve päev aeg-ajalt torked alakõhus.

Hoian siiralt meile kõigile pöidlaid. FB grupiga liituks ma ka aga kunagi hiljem, kui ohtlik aeg möödas. TA peaks olema 16/10

R.

Millise kalkulaatori järgi sina vaatad?
Mul on natuke segadus – IVF puhul ei arvutata ju viimaste päevade järgi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mai Kelluke, ma tegin nii et panin siia kalkulaatorisse http://www.yourduedate.com/ – arvestasin et siirdati 5 päevane, siirdamise päeva ja siis tuli TA 16.10 ja siis panin ITK enda äppi “Rasedus” selle TA alusel ja siis ta ise arvutab sealt tagasi, et kaugel see rasedus on. Aga mul selle võrra ehk lihtsam, et kalkulaator näitab et tsükkel algas 9.01 ja tegelikult nii ka oli ja siis alustasin ka IVFiga täpselt. Oli lühike skeem.

R.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Mai Kelluke, ma tegin nii et panin siia kalkulaatorisse http://www.yourduedate.com/ – arvestasin et siirdati 5 päevane, siirdamise päeva ja siis tuli TA 16.10 ja siis panin ITK enda äppi “Rasedus” selle TA alusel ja siis ta ise arvutab sealt tagasi, et kaugel see rasedus on. Aga mul selle võrra ehk lihtsam, et kalkulaator näitab et tsükkel algas 9.01 ja tegelikult nii ka oli ja siis alustasin ka IVFiga täpselt. Oli lühike skeem.

R.

Aitäh, ma tegin samamoodi ja TA 25.10.
Päevade järgi arvestades aga hoopis 15.10, aga mul oli pikk protokoll ja usun et selle kalkulaatori järgi on ikka õige(m).
Küsin kindlasti arstilt üle!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh, ma tegin samamoodi ja TA 25.10.

Päevade järgi arvestades aga hoopis 15.10, aga mul oli pikk protokoll ja usun et selle kalkulaatori järgi on ikka õige(m).

Küsin kindlasti arstilt üle![/quote]

Millal sul esimene UH on? Ja ma sain aru, et kui see ära on, siis seal samas määratakse nö rasedusega arvele võtmiseks ämmaemanda uus aeg, kuhu siis edaspidi minna. Mõtlesin just et nii tore, et IVFi raames see UH nii vara on kontrolliks, et saad vähemasti kohe teada, kuhu embrüo kinnitus ja loodetavasti saab pilti ka kuigi see pole eesmärk 😀

R.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

R – arsti aeg ja UH aeg pandi 26.02.
Jah, see on tõesti väga ruttu! Siis on alles 5+3, kui ma nüüd õigesti arvutan.

Millal sinu UH on ja kui palju siis rasedust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on 25.02 ja selleks ajaks 6+5. See pole esimene kord, kui silman seda, et teistel VT ja UH aeg suht minuga samal ajal, kuigi rasedust selleks ajaks teistel nädala vähem. Kas tõesti siis pole midagi mõtet varem vaadata või kuna hormoonid olid kenad ka enne IVFi ja ka IVF läks probleemideta, et siis ei jälgita nii ruttu või pingsalt🤔
Kuna nädalake vaid veel oodata UHd siis ei torma vereteste ise ka tegema üle päeva. Ega lugeda ja hulluks ajada näitudest ka ei taha. Pigem püüan olla rahulik kuniks ei määri ja pole tõestatud vastupidist (et pole rase). Täna mõtlesin korra kodust testi teha et kas ikka olid triibud, kuigi VT ju ammu positiivne 😁 aga noh nii igaksjuhuks. Tuleb üks lõputult pikk nädal.

R.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Sain täna Pelgust kõne et nad ikka liiga vara mind kogemata kutsusid :D. Uus UH aeg on hoopis 11.03 – tundub loogilisem küll 🙂

Mul on 25.02 ja selleks ajaks 6+5. See pole esimene kord, kui silman seda, et teistel VT ja UH aeg suht minuga samal ajal, kuigi rasedust selleks ajaks teistel nädala vähem. Kas tõesti siis pole midagi mõtet varem vaadata või kuna hormoonid olid kenad ka enne IVFi ja ka IVF läks probleemideta, et siis ei jälgita nii ruttu või pingsalt🤔

Kuna nädalake vaid veel oodata UHd siis ei torma vereteste ise ka tegema üle päeva. Ega lugeda ja hulluks ajada näitudest ka ei taha. Pigem püüan olla rahulik kuniks ei määri ja pole tõestatud vastupidist (et pole rase). Täna mõtlesin korra kodust testi teha et kas ikka olid triibud, kuigi VT ju ammu positiivne 😁 aga noh nii igaksjuhuks. Tuleb üks lõputult pikk nädal.

R.

Please wait...
Postitas:
Micha

Täna siis esimene arstiaeg + UH. Pabistan meeletult, hommikul polnud üldse isu ja närvitsemisest (või rasedusest) hakkas iiveldama. Enamus hommikuid on enesetunne OK olnud. Tänaseks siis 7+5, südamelööke peaks näha olema. Loodan, et kõik on hästi, jube ärevus sees.

Tervitan teid kaasootajad!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii põnev Micha, ise ka nii ootan juba oma UH mis on esmaspäeval. Tundub, et nüüd aeg venib meeletult…

Kindlasti sul on kõik hästi 🙂 Anna siis meile ka teada kuidas läks 😉

K.Y.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

sain ka

Tere

Tegin sõbrapäeva hommikul testi nii igaksjuhuks, sest tunne oli imelik ja oligi 2 triipu. Mehele ütlesin ka samal päeval ja rõõmustasime. Praegu siis hakkab jooksma 5 nädal. Oleme mehega väga elevil, ja ei oska kirjeldada seda tunnet, mis mul sees praegu valitseb. See on uskumatu lihtsalt! Arstile lähen 4. märts, siis loodan, et saan enda küsimusetele ka vastused, praegu ei jõua juba ära oodata, et arstile saaks.
Vahepeal on ka valud natuke kõhus nagu püksivärvel pigistaks, aga tegelt ei pigista, see on vist normaalne eks?

Please wait...
Postitas:
Micha

Mul venis ka jubedalt need 2 ndlt, kui arstiaega ootasin.

Arstil käidud ja täpike nähtud 🙂

Süda lööb ilusti ja UH järgi on rasedust nädal vähem, ehk 6+5. Kuklavoldi mõõtmine ja ämmaka visiit ka kirja pandud, enne märtsi lõppu pole kuskile kiiret.

Nii tõeline tundub nüüd kõik. Enne oli teadmine aga kohale ei jõudnud. Nüüd vist hakkab vaikselt jõudma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

22.10

Tere. Tegin ka testi 14.02. Olin juba mitu varast testi teinud ja need olid negatiivsed. 14.olid imelikud valud ja torked ja tegin testi, mis oli suureks üllatuseks positiivne. Kuid kohe hakkas ka määrima ja nüüd laman siiani ja ootan mis saab. Homme saan kordus hcg testi tulemused teada, et kas on normaalselt tõusnud. Arst rääkis täna, et ega hetkel midagi teha pole, kui ei arene ja katkeb. Neile, kel määrib ja suured hirmud, võin öelda, et eelmine rasedus hakkas määrima 4+5 ja peale arsti läbivaatlust algas suur verejooks. See oli väga hull rasedus, pm ma lamasin sellest 90% aga mul sündis imeline tütreke. Niiet verejooks ja määrimine on väga hull olukord aga ei pruugi tähendada veel kõige hullemat. Rääkida on muidugi kerge, ise ma ei suuda hetkel üldse nii positiivne olla, pigem suhteliselt paanikas… loodan vähemalt, et hcg on tõusnud normaalselt…

Please wait...
Postitas:
Tinti

Mul rasedust 5+3. Kihe kui triibud sain broneerisin arsti aja, mille sain aprilli lõppu. See liiga kaugel ja olen aktiivselt jälgibud epatsiendi aegu ja nüüd õnnestus saada aeg neljapäevaks. Rasedus siis alles väike, aga no 13.nädalani ka oodata ei saa. Ootan seega neljapäeva.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 190 )

Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2019