Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2020 😍

NĂ€itan 24 postitust - vahemik 271 kuni 294 (kokku 294 )

Teema: Oktoobri beebid 2020 😍

Postitas:
KĂ€gu

16 nĂ€dalal tehti mul lootevee analĂŒĂŒs ja siis kĂŒsisin, et kas hematoom on veel alles vĂ”i on n-ö Ă€ra kadunud. Öeldi, et on lausa 2 hematoomi, aga kuna beebi kasvab ilusti siis ohtu need endast enam ei kujuta.
Kiirelt vaadati vaginaalnse anduriga ja selle jĂ€rgi olevat kĂ”ik ok. Arst hematoomi ei nĂ€inud, samas ma ei tea kas ĂŒldse nii kiirelt oli vĂ”imalik midagi hinnata peale selle, et laps on pea alla keeranud.
Öeldigi, et ilmselt veritsus tuleb emakakaelast, aga miks see veritsus sealt tuleb ei tea 😔
KĂŒsimusele, kas on vĂ”imalik selline asi, et beebi tugevad löögid panevad hematoomi verd immitsema- vastu vĂ”tnud Ă€mmaemand ĂŒtles et see on vĂ”imalik. Arst jĂ€llegi et see ei ole tĂ”enĂ€oline đŸ€·

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

L.

Minul on rasedust 35n ja oli laupĂ€eva Ă”htul sama lugu, et wc’s pĂŒhkides jĂ€i erkpunast vĂ€rsket verd paberile. Varem raseduse jooksul veritust/mÀÀrimist esinenud pole. Helistasin vastuvĂ”ttu ja sain vastuseks, et kui kordub ja jookseb rohkem siis tulla kontrolli. Rohkem seda kordunud pole aga paneb muretsema.

Lisaks on mul u. viimased 2 nĂ€dalat nĂ”rgad pĂ€evadelaadsed valud olnud ja peale eilset mÀÀrimist on need tugevamaks lĂ€inud. Aga neid kuidagi mÔÔta on raske sest Ă”rn tuim valu on ĂŒsna pĂŒsiv vahepeal lihtsalt lĂ€heb tugevamaks. Iga valuga toonuseid ei ole aga kĂ”ht on ikka tunnis paar korda toonuses. NĂ€dal tagasi kĂ€isin vastuvĂ”tus kontrollis valude tĂ”ttu ja sain noomida et see ikka erakorraline ja kui valutab vĂ”tta valuvaigistit. đŸ€šđŸ€·â€â™€ïž

Kas kellelgi veel selliseid valusid esineb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
krk

Helistage Ă€mmaemanda nĂ”uande telefonkle selliste kĂŒsimustega, usun, et meditsiiniline hinnang on siinkohal tĂ€pne. Muidu limakork vĂ”ib ka nĂ€dal enne sĂŒnnitust juba eemalduda. TĂ€htajad on lĂ€hedal, emakas valmistub.

0
0
Please wait...

Postitas:
lilian351

Heihei!
Mul on beebi nii kĂ”vasti hakanud pĂ”tkima, et pidevalt vĂ”patan. Vahel tundub, et ta ronib kĂ”hust vĂ€lja 😀
MÔnel pÀeval olen tÀiesti audis, jube nÔrk on olla ja tahaks ainult pikutada. Mul hÀsti madal vererÔhk ja madal hemoglobiin.
Endiselt on mul see vasaku vaagna vms sĂŒmfĂŒĂŒsivalu, aga olen juba nii Ă€ra harjunud sellega.
MĂ”nikord mĂ”tlen, et ei mĂ€leta, mis tunne see ĂŒldse oli olla tĂ€iesti normaalolukorras ehk et vĂ”iks vabalt Ă”hku hĂŒpata ja hundiratast visata 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul kaksikud ka liigutavad nii jÔudsalt, et vahepeal hirm, kas jalad tulevad lÀbi kÔhunaha vÀlja)))

Samuti olen hĂ€das puusavaluga, kuid muidu enesetunne super 😊

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere,
Viimasel ajal jah beebil kĂ”hus pidu kĂ€ib 😊. Öösel paneb kohe korralikult vĂ”patama, kui hĂŒppab seal hoogsalt. Ei tea kas keerab kĂŒlge vms. 😅

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mind piinavad hirmsalt kĂ”rvetised ja iiveldus. Hemoglobiin on madal ja vĂ”tan Retaferi, see suurendab iiveldust veelgi. NĂŒĂŒd avastasin tĂ€nu dr Googlele, et kuivad kaerahelbed aitavad iiveldust kontrolli alla hoida. Öösel kĂ€in vahel nagu hiireke (kĂŒll hiiglaslik ja aeglane hiireke:)) helbeid pĂ”ske pistmas, et magada saaks. Muidu on ikka erakordselt mĂ”nus aeg, et ei pea tööl kĂ€ima ja saab lihtsalt puhata ning kodus toimetada.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mind piinavad hirmsalt kĂ”rvetised ja iiveldus. Hemoglobiin on madal ja vĂ”tan Retaferi, see suurendab iiveldust veelgi. NĂŒĂŒd avastasin tĂ€nu dr Googlele, et kuivad kaerahelbed aitavad iiveldust kontrolli alla hoida. Öösel kĂ€in vahel nagu hiireke (kĂŒll hiiglaslik ja aeglane hiireke:)) helbeid pĂ”ske pistmas, et magada saaks. Muidu on ikka erakordselt mĂ”nus aeg, et ei pea tööl kĂ€ima ja saab lihtsalt puhata ning kodus toimetada.

Muide, enda peal jĂ€rele proovitud – Retafer tĂ”stis hemoglobiini ĂŒliaeglaselt ja vĂ€he, aga NĂ”gel peale esimest kuud poole kiiremini. Äkki konsulteerid Ă€mmakaga ja katsetad ka NĂ”gelit, mina vĂ”tan ĂŒlepĂ€eva kaks tabletti korraga koos C-vitamiiniga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Hakkasin ka NĂ”gelit vĂ”tma, lĂ€heb kĂŒmnes pĂ€ev. Ootused olid kĂ”rged, et kĂ”rvaltoimeid ei ole, aga paraku minul on kĂŒll. Esimesed seitse pĂ€eva oli seedimine pĂ€ris tuksis. Tasapisi lĂ€heb vist paremaks, aga korras ei ole. KĂ”ht on korraga nii kinni kui ka lahti, hĂ€sti veider. Suurema osa ajast on kĂ”hukinnisuse tunne, kuni lĂ€heb jĂ€rsku lahti. KĂ”huprobleemid vĂ”tavad isu, kaal on langenud, tĂ”enĂ€oliselt tekib tasapisi teistest toitainetest puudus, pika (kriidi-isu) on sĂŒvenenud kĂŒllap kaltsiumi vĂ€ltimisest, seedimine hĂ€irib und tugevasti ja olen pidevalt unine ja sellest tulenevalt pahur, nutune ja igatpidi emotsionaalne. Aga rauapuuduse sĂŒmptomid nagu sĂŒdamekloppimine on Ă€ra kadunud, nii et loodetavasti vĂ€hemalt mĂ”jub. Paari nĂ€dala pĂ€rast on jĂ€rgmine vereproov. Retaferi vĂ”tsin esimese rasedusega, siis oli kĂ”ht lihtsalt hullusti kinni ja hemogloobin ei tĂ”usnud.

Mina vĂ”tan ĂŒhe tableti iga pĂ€ev (60mg). Lugesin ka ĂŒlepĂ€eviti variandi kohta, aga ma sain sellest niimoodi aru, et kui vĂ”imalik, siis doosi hajutades on siiski vĂ€hem kĂ”rvalmĂ”jusid. Ehk siis 60mg pĂ€evas peaks vĂ€hem kĂ”rvalmĂ”jusid andma kui 120mg ĂŒle pĂ€eva. Kuna retaferi ĂŒks tablett on 100mg ja tabletti pooleks lĂ”igata pole mĂ”istlik, siis retaferi selles annuses vĂ”etaks ĂŒlepĂ€eviti. VĂ”i kui on leebe aneemia ja piisavalt aega rauda tasapisi tĂ”sta, vĂ”ib kuuri lĂ€bi teha poole aeglasemalt ja vĂ”tta sama doos ĂŒlepĂ€eviti. Kuna aga raseduse lĂ”pus on kiire, et raud sĂŒnnituseks korda saada, siis vĂ”tan iga pĂ€ev. Kui jĂ€rgmised analĂŒĂŒsid on korras, siis raseduse viimastel nĂ€dalatel vĂ€hendan doosi vĂ”i jĂ€tan ĂŒldse Ă€ra, et seedimine jĂ”uaks enne sĂŒnnitust paika loksuda.

0
0
Please wait...

Postitas:
lilian351

Kui kÔht kinni, siis vÀga hÀsti aitavad kuivatatud ploomid.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul isiklikult aitas kÔhukinnisuse vastu regulaarne kiivi söömine. VÀhemalt 2 tk pÀevas ja sinna lisaks kuivatatud ploomid.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Banaan on ka suur abimees. Igasugused ploomid, aprikoosid jms aitab.

0
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Aitab ka Rinkeby kuivatatud ploomide mahl, mĂŒĂŒakse nĂ€iteks Selveris. Pool klaasi hommikul tĂŒhja kĂ”huga ja mingi aja pĂ€rast peaks toimima juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Kiivit soovitatakse lausa koorega sĂŒĂŒa.

0
0
Please wait...

Postitas:
krk

Mul ka Hgb nĂ€it lĂ€henemas miinimummÀÀrale ja vĂ”tan profĂŒlaktika mĂ”ttes 1 tbl Retaferi pĂ€evas. Esimese raseduse ajal vĂ”tsin 2tk aneemia raviks. Rauatablettidega peab jĂ€lgima, et vĂ”imalusel vĂ”tta neid söögikordade vahel ja vĂ€ltida sel hetkel piimatooteid ja kohvi. Muidu ei imendu nii hĂ€sti. Ja C-vit aitab imenduda, seda vĂ”ib lisaks vĂ”tta.
Liigutused jaa, mul enam mingeid lööke pole, sellised aeglased venitused ja sirutused, kus kĂ”ht vĂ”tab erinevaid tulnukalikke kujusid ja vorme 😀 TA 4 nĂ€dala pĂ€rast.

0
0
Please wait...

Postitas:
lilian351

Mul TA tÀpselt 5 nÀdala pÀrast, ise salamisi loodan, et tuleks juba oktoobri alguses.
KÔik on enamvÀhem okei, Ôhtuti on raske olla, ajab hingeldama ja head asendit pole.
Olen juurde vĂ”tnud 5 kilo, aga laps mÔÔdeti pigem suur, natuke ĂŒle keskmise ja et sĂŒnnikaal vĂ”ib tulla 4 kg. See tekitas mulle muret, kuigi selgitati, et mÔÔtmine vĂ”ib olla suisa pool kilo ebatĂ€pne.
Olen toitunud tervislikult ja liikunud palju, sĂŒsivesikuid jĂ€lginud eriti hoolega, joonud ainult vett ja keefiri. Mulle tundub, et ema juurdevĂ”tmist mĂ”jutab suures osas toitumine+liikumine, aga beebi kaalu muud asjad.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul tĂ€na 34+3 ja kaalu juurde tulnud natuke alla 14 kg (eelnevate lastega ei saanud kuidagi alla 20-25kg hakkama ja muudki paisusin). See rasedus on olnud pidevad mÀÀrimised ja veritsused, nĂŒĂŒd valulikud toonused, nii et vĂ€ga liikuv ma olnud ei ole (samas eelmised rasedused liikusin koguaeg ja jĂ€lgisin kĂ”ike mida sĂ”in).
Millest see kaalu tÔus tuleb, pole Ôrna aimu ka.

Beebi siputab vahest nii kĂ”vasti, et pĂ€ris hirm tuleb peale 😀 vahest sirutab ja siis on kĂ”ht vĂ€ga naljaka kujuga.

Kas kellegi on limakork ka tulema hakanud ?
VĂ”i on juba mĂ”ni oktoobri alguse beebi sĂŒndinud?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

35+2n kaksikud

Mul 12kg juures. Limakork tuli 2 nĂ€dalat tagasi Ă€ra. Toonused on pigem harvaks jÀÀnud, kuid tunnen, et alumine kaksik istub juba, pĂ€ris “all”. Mega vĂ€sinud olen, tahaks juba nĂ€ha neid ja tunda ennast endise aktiivse inimesena, sest viimasel ajal olen nagu invaliid, kes kogu aeg Ă€hib ja vingub, sest selg teeb nii haiget… Ja see pidev wc-s kĂ€imine…😒

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere, tahan kĂ”igile sĂŒndinud ja sĂŒndivatele oktoobrikatele Ă”nne soovida. Olin ka teiega siin kuni aprilli alguseni, kahjuks siis minu teekond katkes. Igatahes imelist aega kĂ”igile ❀❀

Terv. L34

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mul 37+1 ja kaalu juures 5 kg, mul on tunne, et sĂŒnnitusmajast tulen vĂ€lja oluliselt saledamana kui enne rasedust ĂŒldse olin 🙂
See on muidugi meeldiv, kuna mul oligi enne umbes 5 kg ĂŒle.
Ootame juba vĂ€ga beebi tulekut ja ma oleks kohe valmis minema sĂŒnnitama. VĂ€simus on sellest rasedusest kĂŒll juba.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

5kg ĂŒle sinu enda peas vĂ”i reaalselt ĂŒlekaalu?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

5kg ĂŒle sinu enda peas vĂ”i reaalselt ĂŒlekaalu?

Reaalset ikka, tegelesin just hoogsalt trenniga ja muutsin oluliselt toitumist ning olin kaalu alla vÔtmas, kui tuli rasedus. 5 kg jÔudsin maha vÔtta, 5 kg jÀi. Raseduse ajal asendasin trenni jalutamisse ja ujumisega, kuid toitumisega tegelesin edasi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
lilian351

Meie lapseke on sĂŒndinud! Mulle ei ole see kĂ”ik veel pĂ€ris kohale jĂ”udnud. Aegajalt teda vaadates puhken lihtsalt nutma. Meie eelmine, esimene laps, pidi kahjuks surema, tehti 20. nĂ€dalal med. abort. Terve selle raseduse ei suutnud uskuda, et nĂŒĂŒd on vĂ”imalik Ă”nneliku lĂ”puni jĂ”uda. Olin kĂŒll rÔÔmus ja pigem positiivne rase, aga ei julgenud lĂ”puni mĂ”elda mĂ”tet, et pĂ€riselt see Ă”nnestub. Ja Ă”nnestus! Kel ka kohutavad kogemused selja taga, Ă€rge kaotage usku!

Soovin kÔikidele palju edu ja neid meeletuid emotsioone, mis tekivad oma last vaadates ja tema kÀekesest kinni vÔttes.

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul on sama tee seljatada, rasedus katkestati poole pealt. Oli tohutult raske aeg, aga soov uuesti proovida jĂ”udis meieni mĂ”ne kuu pĂ€rast. Nii sĂŒndiski meile beebi 2017 aasta lĂ”pus. Terve rasedus oli rÔÔm ja hirm kĂ€si-kĂ€es, peale sĂŒndigi oli veel pikalt hirm. Õnneks nĂŒĂŒd juba rahu hinges ja laps juba varsti 3 aastane asjalik piiga.

NĂŒĂŒd ootame uut beebit, TA laupĂ€eval ja tunnen et nĂŒĂŒd tuleb lahkunud beebi uuesti meie juurde.. imelik nii mĂ”elda, aga kummalisel kombel on sĂŒdames selline tunne.

Palju palju Ă”nne  pisikese ime sĂŒnni puhul!

+1
0
Please wait...

NĂ€itan 24 postitust - vahemik 271 kuni 294 (kokku 294 )

Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2020 😍