Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2020 😍

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 172 )

Teema: Oktoobri beebid 2020 😍

Postitas:
KĂ€gu

Hei! Vaikselt olen teid siin lugenud, kuid ise ei ole veel julgenud sĂŽna vĂŽtta:) Kuid kui kĂŽik hĂ€sti kulgeb (ja peab ju kulgema), on meie perre oktoobri keskpaigas lisandumas uus liige. Ees ootamas ka suurem Ă”eke 🙂
VĂ€iksema FB grupi poolt oleksin ka kindlasti. Eelmise lapse puhul kasvas samuti foorumist vĂ€lja grupp, kellega saab suheldud juba aastaid. Suur grupp ka tore, kuid sellel kuidagi teine eesmĂ€rk 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minul algas 8.nĂ€dal ja enesetunne ikka pĂ€ris halb juba nĂ€dala eest ja seda iga pĂ€ev ning praktiliselt pĂ€eva lĂ€bi. Midagi teha ei jaksa, kuna siis hakkab veel halvem. Kuidas teistel enesetunne? Üldse on mul kuidagi segased tunded, kuigi see on nö pikalt oodatud rasedus. Aga ausalt öeldes ei tunne end megaĂ”nnelikult, vaid pigem on igasugused hirmud ja vahel mĂ”tlen, et kuidas ma neid kĂ”iki asju juba enne rasedust ei osanud lĂ€bi analĂŒĂŒsida. Üldiselt ongi “sĂŒrr” tunne pidevalt.

Tallinna omad, kus plaanite end arvele vĂ”tta/millises haiglas sĂŒnnitada? Ise hetkel Pelgulinnas, aga aegajalt mĂ”tlen ka ITK peale.

Foxer

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
krk

Mul algab kohe 7. nĂ€dal ja enesetunne on vĂ€ga halb. Iiveldanud on juba 3 nĂ€dalat. Oksendanud veel pole Ă”nneks ja vanemate lastega ei oksendanudki. Kuna ei saa ka hĂ€sti magada seetĂ”ttu, olen ĂŒsna Ă€revil, et kas oli ikka Ă”ige otsus see.

Please wait...
Postitas:
Aimee

Mul kohe 5 nÀdalat ning enesetunne halveneb iga pÀevaga. Kas ma olen ainuke, kellel vÀga segased tunded ? Isegi mÔte ajab kogu keha vÀrisema, kuigi planeeritud beebi. Esimene laps. Arvel itks.

Please wait...
Postitas:
esma

Mul peaks see nĂ€dal 7 nĂ€dalat tĂ€is saama, kui kĂ”ik on ikka hĂ€sti. Mure selles, et pole veel arstile saanud, kuid homme see muutub. TĂ€pset aega ma ei oska öelda, kas olen hetkel 6+3 vĂ”i 6+5 jne, sest mul polnud regulaarsed pĂ€evad. Olid vahemikus nii 22-27 pĂ€eva, iga kuu erinev. Ehk homne uh nĂ€itab TA. Loodan, et kĂ”ik ok. Iiveldab aeg-ajalt, mitte oksendamiseni, lihtsalt selline lÀÀge tunne. Lisaks mulle tundub, et eelistan soolasemaid asju. Muidu olen maailma suurim magusasĂ”ber. Ma kĂ”va hÀÀlega ei julge neid kahte tunnust hĂ”isata (iiveldab ja soolase-eelistus), sest kardan, et Ă€kki kujutan endale ette neid 😀 Tahaks homme arstilt kinnitust, et kĂ”ik ok, siis julgen neid tundeid edasi tunda…. Eelmise kahe rasedusega mĂ€letan seda sama iivelustunnet ning soolase eelistust ka.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mul kohe 5 nÀdalat ning enesetunne halveneb iga pÀevaga. Kas ma olen ainuke, kellel vÀga segased tunded ? Isegi mÔte ajab kogu keha vÀrisema, kuigi planeeritud beebi. Esimene laps. Arvel itks.

Minul sama, vĂ€ga segased tunded ja samuti planeeritud esimene rasedus ja seegi arstide abiga saavutatud. Mul juba 8+ nĂ€dal ja enesetunne on ĂŒlikehv ja seda hommikust kohe kuni magamaminekuni vĂ€lja. Lihtsalt kohutav on olla, liigutada ka ei jaksa vĂ€ga, söögiisu pole. Tihti mĂ”tlen, et mida ma kĂŒll teinud olen… Oleks siis normaalne fĂŒĂŒsiline enesetunnegi. MĂ”nel kogenumal Ă€kki lohutavaid sĂ”nu öelda? 😀 Äkki kellelgi sarnane kogemus olnud kunagi ja nĂ€iteks peale I trimestrit enesetunne tegi nö kannapöörde?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tere!
Segan veidi teie teemat ja palun abi ĂŒhe uuringu lĂ€biviimisel. Uurin oma lĂ”putöö raames, kuidas mehed, kelle naine on lapseootel vĂ”i kelle peres kasvab alla aastane laps, kohanevad uue olukorraga. Kahe vĂ€ikelapse emana tundub mulle oluline, et pööraksime lapseootuse ja beebi kasvamise ajal tĂ€helepanu ka isadele. Kindlasti annaks see tervele perele rÔÔmu ja tuge veelgi juurde.
Kui teil vĂ€hegi vĂ”imalik on, siis jagage palun allolevat kĂŒsitluse linki oma meestega, et tulevikus ka nende rÔÔmudele ja muredele rohkem tĂ€helepanu pööratakse. Uurimuses osalemine on anonĂŒĂŒmne ning kĂŒsimustiku tĂ€itmine vĂ”tab aega umbes 15 minutit.
https://www.ankeet.ee/a/leheye

AitĂ€h teile! 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
krk

Jaa, mul kahe esimesega iiveldas kuni 12. nĂ€dalani ja pĂ€rast seda oli teine trimester vĂ€ga mĂ”nus ja kerge. Esimese lapsega Ă€revust polnud, teisega oli kuni umbes kolmanda trimestrini. Praegu mĂ”tlen, et… kui selle rasedusega peaks midagi juhtuma, siis uuesti ei proovi. 😟 nii halb on.

Please wait...
Postitas:
Kannike3

Ma kĂŒll peaksin liituma novembri beebide teemaga, positiivne test alles ĂŒsna vĂ€rske uudis. Aga kĂ€isin siin teie muresid-rÔÔme piilumas ja see segaste tunnete vĂ€rk kohe kĂ”netas. Mul oli esimese lapsega 6.-13. nĂ€dal ĂŒsna kohutav iiveldus ja lisaks peavalu. Esimesed nĂ€dalad, kui oli ainult peavalu, kippus meeleolu hirmsasti kĂ€est Ă€ra – tekkis selline nurka surutud tunne, et nĂŒĂŒd olen rase, paha olla ja mitte midagi parata ei saa. Õnneks pĂ€rastpoole lĂ€ks enesetunne heaks ja rasked mĂ”tted ka kadusid. KĂ”ige hullemal ajal lohutasin ennast mĂ”tetega, et see esimene kord jÀÀb viimaseks, kusagil oli kirjas ka iiveldusvastase retseptiravimi nimi (mĂ”tlesin, et kui kuidagi enam ei kannata, lĂ€hen lunin arsti kĂ€est ravi).
NĂŒĂŒd siis ikkagi teise lapse ootel ja pĂ€rast esimest elevust tuli ka kohe Ă€revus, et kas ikka saan suurema marakrati kĂ”rvalt hakkama, kui iiveldus tuleb jne. Samas nĂŒĂŒd juba tean, et hormoonide kĂ”ikumine ikka tekitab seda ebakindlustunnet ja kohati masendust. Peame vastu!

Please wait...
Postitas:
esma

Kuidas kulgeb? KÔik facebookis?
KĂ€isin see nĂ€dal kaua oodatud arstivisiidil, rase, mis rase. Kuigi uh jĂ€rgi veidi vĂ€iksem. Progesteroon oli madal, sain rohud peale. Tagasi ĂŒlejĂ€rgmine nĂ€dal. Ei jĂ”ua Ă€ra oodata.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minul juba 9+1, uh oli 8+5 ja vastas tĂ€pselt ajale. JĂ€rgmine ongi nĂŒĂŒd kv uuring. Rasedustunnuseid endiselt eriti pole.

E.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Minul ka tĂ€na/homme algab 9.nĂ€dal. Arsti juures kĂ€isin eelmine ndl ja nĂ€gin lapse sĂŒdame tuksumise ka Ă€ra. NĂŒĂŒd siis mĂ€rtsi teises pooles ees ootamas Oscar uuring (vist oli, ma esmarase, raske meeles pidada hetkel nende uuringute nimesid). Rasedusega vĂ”etakse arvele ka alles mĂ€rtsi teises pooles. Tegutsen hetkel Pelgus. Minul jĂ€tkuvalt enesetunne halb, sĂŒĂŒa saan vĂ€ga vĂ€heseid asju. Toitun supist ja Ă”untest pĂ”himĂ”tteliselt (vahel lĂ€heb ka hesburger peale). Õhtuti enne magamaminekut on mul isegi halvem kui hommikul/pĂ€eval. Loodan ainult, et mingil hetkel see s*tt enesetunne möödub ja saan nö rÔÔmus rase olla.
Ma veel facebooki gruppidega ei julge liituda, teeks seda peale I trimestrit, loodetavasti vĂ”etakse mind siis ka veel vastu. Kui just siin vĂ€ga vaikseks muidugi ei jÀÀ, siis vb liitun ka varem. Hea on omasuguste seas olla 🙂
Foxer.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Facebookis rohkem vist elu. Üks perekooli grupp on pĂ€ris vaikne, aga teises elu kĂ€ib.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Hei

VĂ”tan ka vaikselt sĂ”na sekka. Esmarase. Homme on esimene visiit. Hirm on nii suur, et kas ikka on kĂ”ik hĂ€sti. Kuna töö on mul hĂ€sti fĂŒĂŒsiline, siis hetkel vĂ”tsin haiguslehe. Üritan ise anda 100% endast, et kĂ”ik oleks korras. Minul hommikuse iivelduse asemel Ă”htune iiveldus. Kalkulaatori jĂ€rgi peaks hetkel olema 7+3. Ja nĂ€onahk on tĂ€iesti kohutav. Isegi puberteediga ei olnud nii hull. Kas ja kuidas olete te vanematele uudist teatanud? Ise kaalun hetkel kaardi vĂ”i bodyle trĂŒkitud uudise vahel, aga Ă€kki tuleb veel mĂ”ni vahva idee siit?

Ilusat ootust kĂ”igile. 😊

Please wait...
Postitas:
esma

Esimese lapsega teatasin niisama, suusĂ”naliselt 😀
Teise lapse puhul tellisin tordi lapsevankri pildiga.
Kolmandaga mĂ”ned mĂ”tted on, veel vĂ€lja ei hĂŒĂŒa… Aga mulle meeldivad ka need jalanĂ”udega/jalgadga pildid.. et aasta ja kuu jalanĂ”ude juures ja siis tulevase beebi papud ning nĂ€iteks oktoober 2020 kirjas seal.

Please wait...
Postitas:
XraM

6+2

Hei

Kirjutasin siia mĂ”ndaaega tagasi. Siis veel tĂ€itsa kindlad asjad polnud, kuid olen nĂŒĂŒdseks kĂ€inud 2 korda UH 1 korda oli 5 nĂ€dal ja tĂ€na 6+2. Hcg kĂ€isin 3 korda mÔÔtmas, vastavalt 250,26000 ja 46000. Ja tĂ€na nĂ€gin ka seda pisikest sĂŒdant tuksumas lĂ”puks. TĂ€htajaks pandi 31.10. Mille tĂ”ttu vĂ”in ka vabalt liikuda hoopis novembri beebidesse, aga seni kuni on lootust, et jÀÀb oktoobrisse, liituksin ka heameelega selle fb grupiga, kas keegi saadaks mulle kutse?

XraM

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Hei! Kas siin ka veel kirjutajaid on? Kuidas on teil OSCAR aegadega?

Helistasin raseduskeskusesse ja kĂŒsisin kas mu visiit jĂ€rgmise nĂ€dala OSCAR testile ikka toimub. Nad ei julgenud lubada ja nĂŒĂŒd nĂ€gin kodulehel sellist uudist:

* Info plaaniliste vastuvÔttude kohta raseduskeskuses, naistenÔuandlas, viljatusravikeskuses ja noorte nÔustamiskeskuses:

Alates 16.03.2020 on kĂ”ik plaanilised vastuvĂ”tud peatatud. Patsientidega, kel on juba kindlaks mÀÀratud vastuvĂ”tuaeg, vĂ”tab haigla telefonitsi personaalselt ĂŒhendust.

Kas tĂ”esti jĂ€etakse OSCAR testid lapseootel emadele tegemata? Kuidas nii vÀÀrarenguid jm kontrollitakse? 🙁

Link uudisele: https://www.keskhaigla.ee/piirangud-naistekliinikus-pelgulinna-sunnitusmajas-seoses-riigis-kehtestatud-eriolukorraga/

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minul on neljapĂ€eval 19.03 12.n ultraheli TÜK. Kirjutasin hommikul Ă€mmaemandale, kas ikka toimub ja sain vastuse, et ultraheli Ă€ra ei jÀÀ. Aga eks see vĂ”ib haiglati erinev olla.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

TÀhtsad uuringud ja vastuvÔtud Àra ei jÀÀ, pigem jÀÀvad Àra Àmmakavisiidid kus tegelikult midagi tarka ei tehta (peale pissiproovide saatekirjade).
Kui minek, siis kasvĂ”i sallid nĂ€oette ja pĂ€rast kĂ€tepesu/desinfitseerimine, mehed/lapsed jĂ€tke autosse vĂ”i koju, nii on kindlam. 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Kaksikud 7n

Nii tore, et grupis veel kedagi on. Mul alles 23.04 kv uuring ja usun, et sellised olulised etapid vahele ei jÀeta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Nii tore, et grupis veel kedagi on. Mul alles 23.04 kv uuring ja usun, et sellised olulised etapid vahele ei jÀeta.

Tahaks ka loota, et ei jÀeta Àra. Tundub loogika vastane seliste oluliste uuringute Àra jÀtmine aga kÔhklust tekitabki see, et tÀna ei julgetud kinnitada et OSCAR jÀrgmisel nÀdalal toimub.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Sain tĂ€na kinnituse, et OSCAR ajad tĂŒhistatakse ja analĂŒĂŒse vastu ei vĂ”eta. Terviseamet olla andnud sellise kĂ€su. Mul ei ole sĂ”nu. JĂ€rgmine UH, mis mul oleks, on loote anatoomia 20.ndal nĂ€dalal, nii et saan alles siis teada, kas lapsega on kĂ”ik korras vĂ”i mitte. 🙁 Mis siis saab kui loode on peetunud? VĂ”i kui saan 20ndal nĂ€dalal teada, et midagi on tĂ”epoolest valesti?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Sain ka pelgulinnast vastuse, et jÀÀb Ă€ra Oscar uuring. Ebareaalne. ITK lehel on kĂŒll info, et plaanilised ultraheliuuringud toimuvad.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

ITKs ka ei toimu ja see kÔik on kÔhubeebide huvides, kuna koroona on esimesel trimestril vÀga ohtlik.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

ITKs ka ei toimu ja see kÔik on kÔhubeebide huvides, kuna koroona on esimesel trimestril vÀga ohtlik.

Ei ole tÔestatud, et koroona rasedusele / lootele kahjulikult mÔjuks. Ametlik juhis: https://www.rcog.org.uk/coronavirus-pregnancy

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Oled rase ja said ametliku kinnituse ITK-st, et jÀÀb Àra Oscar? VÔi kuidas?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

ITKs praeguse seisuga Oscar analĂŒĂŒs toimub. Mul endal 25.03 ja Ă€mmakas tĂ€nase seisuga ĂŒtles, et toimub

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Mina ei tea, mind ei vƍeta vastuvĂ”tulegi Itk-sse…

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsitlus kĂ”hubeebide issidele :)

Kallid emad ja isad! Oleme Alice ja Marian ja uurime Tallinna Ülikooli psĂŒhholoogia eriala lĂ”putöö raames isade stressi, enesetunnet ja rahulolu. Tunneme, et on oluline pöörata tĂ€helepanu ka isadele lapseootuse ja beebi kasvatamise perioodil. Sellega seoses kutsume isasid (ka veel lapse sĂŒndi ootavaid isasid) uurimuses osalema. KĂŒsimustiku tĂ€itmine vĂ”tab aega orienteeruvalt 15 minutit ja on anonĂŒĂŒmne. Linki vĂ”ib julgelt jagada!
Teid tÀnades,

Marian ja Alice
https://www.ankeet.ee/a/leheye

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
shurshun

Tere
Kuidas saaks FB gruppiga liituda?

Please wait...
NĂ€itan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 172 )

Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2020 😍