Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2020 😍

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 294 )

Teema: Oktoobri beebid 2020 😍

Postitas:
lilian351

KV uuringu tulemused ei olnud eeskujulikud ja loote kv 3.6-3.8. Saadetakse lootevee uuringutel, kuna risk Downile 1:60. Olen nii löödud. Peab nĂŒĂŒd ootama 2n uuringut ja siis 2-3n tulemusi. Kas keegi siin on seda uuringut kunagi teinud?

KÀisin ca nÀdal tagasi lootevee proovi andmas. Mingit kiirtesti isegi ei pakutud. NÀdal tulemust oodatud ja teine nÀdal veel praadida.

Protseduur ise tundus kirjeldusi lugedes hirmsam kui tegelikult oli. Pigem ebamugav kui valus.

Mis pĂ”hjusel sind saadeti? Kui tohib kĂŒsida

Juhuleid Niptify testis. Naine, kes tulemusest teatas, ei kÔlanud just eriti optimistlikult ning olin ikka vÀga löödud. Esimene rasedus ning niigi kÔik parasjagu uus ja hirmus. Enne proovi vÔtmist oli pÔhjalik UH ning selle mÔÔtude jms jÀrgi tundus kÔik normis. See rahustas pisut maha. SÔpradele pole rasedusest veel tahtnud rÀÀkidagi. Ootame esmalt kinnitust, et kÔik on ok.

Selge. Mul nĂŒĂŒd ongi raske, et enamus teavad ja kĂŒsivad kuidas lĂ€heb
 ĂŒtlen, et kĂ”ik lĂ€heb hĂ€sti ja tegelikult hinges tunnen, et kĂ”ik ongi hĂ€sti. Nii nĂ”me on olla nĂŒĂŒd 5n selle hinge koormaga
.

Pea vastu! Muretsemine ei aita siin midagi 🙂 Ja kui sisetunne ĂŒtleb, et korras, siis ilmselt nii ongi. Lihtsalt peab olema! 🙂 Millal sul tĂ€htaeg peaks olema?

Mul sÔbranna mÔned kuud rasedusega ees ja nii tahaks rÀÀkida, et saame koos kÀrutamas kÀia, aga hirm veel ei luba teatada. Eriolukorra tÔttu on sÔpradest ja tuttavatest lihtsam eemale hoida ning saladust hoida. VÀlja ka veel nii hullult ei paista, saab vabalt vÀhese liikumise arvele kirjutada.

Minu juhuleid osutus vale positiivseks. TĂ€na sain kĂ”ne, et lootevee proovi jĂ€rgi on kĂ”ik korras. Milline kergendus! 🙂 Kuna kĂ”ht vaikselt kasvab, siis ilmselt ka beebi kosub ja kasvab. Liigutusi veel ei tunne (vist), aga ehk nĂ€dala lĂ”pu poole juba tunnen (saab 18 nĂ€dalat tĂ€is).

Hoian pöialt, et ka Sinu proov lÀheb hÀsti ning tulemus nÀitab,et kÔik korras.

HĂ€sti tore on selliseid teateid lugeda! KĂ€isin ise just Ă€mmaemanda vastuvĂ”tul, pani korraks UH kĂŒlge, nĂ€gin sĂŒdametööd ja et liigutas – no selline Ă”nnetunne kĂ€is lĂ€bi.

0
0
Please wait...

Postitas:
lilian351

Kuidas teil lÀheb? Mul endal on vÀsimus kadunud ja justkui tÀitsa tavaline tunne. Ma loodan, et see kÀib asja juurde ja kogu aeg ei peagi rasedust tundma.
Ootan pikisilmi juuni algust ja looteanatoomiat. Enne ei Ônnestugi beebit nÀha, kui just erakliinikusse UH-sse ei lÀhe kindluse mÔttes.

0
0
Please wait...

Postitas:
lilian351

Kas kÔik oktoobrikad lÀksid tÔesti Facebooki? Ma ise ei taha sinna minna, kuna mulle tundub liiga avalik arutelukoht, oma nimega delikaatsetel teemadel. Ma pole nÀiteks tööl rÀÀkinudki veel ja ainult kÔige lÀhedasemad teavad rasedusest, kuna ootan looteanatoomia Àra. Facebookis saab aga kÔik avalikuks ja pole vÀlistatud, et mÔni kolleeg vÔi tuttav seal.
Kahju, et siit Àra minnakse muljetamast.
Kas nÀiteks tÔesti rÀÀgitakse seal nÀiteks voolustest, Oscari tulemustest jne?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina jutustan pereklubis ning Tartu oktoobri beebide grupis, mÔlemad on vÀiksed ning armsad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 25 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

L.

Mina ei ole lÀinud ega ei lÀhe ka FB, liiga avalik. JÀÀn siia piiluma/muljetama kui teisi ka on.

Mul on hetkel 19 nÀdal. EsmaspÀeval on LA. Ma ei jÔua Àra oodata seda. Kuidagi ei julge nautida veel rasedust vaid mingi hirm sees, et Àkki midagi juhtub.

Enesetunne on muidu hea, tunnen vĂ€ikseid liigutusi ka juba – hĂ€sti veider tunne. 😀

Millal teistel LA’d ja kuidas enesetunne?

Kuidas teil liigutustega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

L.

Palju te kaalu olete juurde vÔtnud? Mul 19. nÀdal ja ainult 2kg juures. Tundub kuidagi vÀhe. Enne rasedust olin normaalkaalus.

0
0
Please wait...

Postitas:
lilian351

Mina ei ole lÀinud ega ei lÀhe ka FB, liiga avalik. JÀÀn siia piiluma/muljetama kui teisi ka on.

Mul on hetkel 19 nÀdal. EsmaspÀeval on LA. Ma ei jÔua Àra oodata seda. Kuidagi ei julge nautida veel rasedust vaid mingi hirm sees, et Àkki midagi juhtub.

Enesetunne on muidu hea, tunnen vĂ€ikseid liigutusi ka juba – hĂ€sti veider tunne. 😀

Millal teistel LA’d ja kuidas enesetunne?

Kuidas teil liigutustega?

Mul veel liigutusi ei ole. Õudselt tahaks juba, sest ikka kipun pisut muretsema, et kas kĂ”ik on hĂ€sti. Kahju, et seda ise kuidagi kindlaks teha ei saa.
Mul on LA juuni esimesel nÀdalal. Ka vÀga-vÀga ootan.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

VĂ€ldiksin ka hea meelega veel fb, mitmed tuttavadki veel ei tea minu lapseootusest. TĂ€htaeg on oktoobri alguses, nii et LA on juba esmaspĂ€eval. Liigutusi olen viimastel pĂ€evadel hakanud tundma, eriti selili lamades. Esimese rasedusega 9 aastat tagasi oli kĂ”ik hoopis teisiti, rasedus kulges nii kergelt, et ei saanud arugi. Olin sĂŒnnituseni aktiivne ja tegus. NĂŒĂŒd oksendan, olen vĂ€sinud, selg valutab… KĂ”ik klassikalised raseduse sĂŒmptomid on kallal. Kaalu pole eriti juurde tulnud, 1-2 kg, kuigi kĂ”ht on juba pĂ€ris suur. Aga ega see kaalutĂ”us tulemata jÀÀ 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Minul 19+6 ja nĂ€dala pĂ€rast LA. Liigutusi tunnen pidevalt, kĂ”va mĂŒrgeldaja teine. Kaalu juures 2 kg.

0
0
Please wait...

Postitas:
Luca

Minul 18+1,liigutusi veel ei tunne. KĂ”ht on kĂŒll korralik juba ees, aga no ma pisikest kasvu. LA alles 2 nĂ€dala pĂ€rast. Ma vaikselt loodan, et selleks ajaks lubatakse isasi ka juurde, et mees ka ikka osa saaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas see on tavapĂ€rane, et 18.-19. nĂ€dalal veel eriti kaalu juures pole vĂ”i te haruldused 🙂
Ise olen pisut ĂŒlekaaluline ja juures 1 kg. MĂ”tlen, et kas peenikestel ja normaalkaalus olevatel tuleb rohkem juurde?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
Luca

Mina jutustan pereklubis ning Tartu oktoobri beebide grupis, mÔlemad on vÀiksed ning armsad.

Kus see Tartu oktoobribeebide grupp on?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

L.

Kas see on tavapĂ€rane, et 18.-19. nĂ€dalal veel eriti kaalu juures pole vĂ”i te haruldused 🙂

Ise olen pisut ĂŒlekaaluline ja juures 1 kg. MĂ”tlen, et kas peenikestel ja normaalkaalus olevatel tuleb rohkem juurde?

Ma olin enne rasedust normaalkaalus. Ise ka mÔtlen, et veider, et ainult 2kg juures. Olen kuulnud et 4-6kg tavaliselt selleks ajaks juba juures.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

16n +4

VĂ”tsin iivelduse perioodil 4kg alla ja tĂ€naseks tagasi 2kg. Ma vĂ€ga ei oota kaalutĂ”usu… pĂ€rast tuleb see maha saada)))

Eelmise rasedusega oli selleks ajaks 6kg kindlasti juures.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tartu oktoobri beebid 2020 on tartukate grupp, hetkel 30 inimest seal.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul 17+1 ja nii hea olla, aga unustan Ă€ragi, et rase olen, kaalu pole ka juures, aga olin juba enne pisut ĂŒlekaalus. Kohati mĂ”tlen, kas on ikka okei kĂ”ik vĂ”i. Aga ilmselt kuni verejooksu ega kĂ”huvalu pole, vĂ”ib vist suht kergendatult hingata. Mul ka juuni algul LA.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mul La kunagi juunis, aga aega veel pole pandud, kuna Àmmakalegi pole veel saanud. EsmaspÀeval lÔpuks saan ja siis paneb La aja. Hetkel on kohe kohe 17 nÀdalat tÀis ja kaalu juures vaid 2,5kg aga kÔht juba oi oi milline.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma olin enne rasedust normaalkaalus. Ise ka mÔtlen, et veider, et ainult 2kg juures. Olen kuulnud et 4-6kg tavaliselt selleks ajaks juba juures.

Ei ole ĂŒldse veider tegelikult. Ma ka normkaalus ja juures 2.8 kilo hetkeseisuga. Ka eelmise rasedusega olin umbes samas graafikus. Fb grupis keegi kĂŒsis ka selle kĂŒsimuse ja enamus on 2-3 kilo juurde vĂ”tnud, vaid need, kes megapeenikesd vĂ”i alakaalus enne olid, on praegusega juurde vĂ”tnud 4-6 kilo

Mul LA 21.05, liigutused on ĂŒsna intensiivseks lĂ€inud. 2 Ă”htut suur tantsupidu kĂ”hus toimunud 😀 Enesetunne on hea, energiat palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
Liblikas39

Mina pole ka siit kuhugil kadunud.Hetkel 17+5 ja Ă€ratuntavaid liigutusi veel ei ole tundnud. Ootan LA-d 03.06. Kaalu juures 2 kg aga kĂ”ht suur… 🙂
Kas kellelgi infot kas TÜK lubab looteanatoomiale isa ka kaasa vĂ”i endiselt mitte?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul kolmas rasedus ja 16n+6 ja tunnen Ôrnaid liigutusi umbes nÀdal juba.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina pole ka siit kuhugil kadunud.Hetkel 17+5 ja Ă€ratuntavaid liigutusi veel ei ole tundnud. Ootan LA-d 03.06. Kaalu juures 2 kg aga kĂ”ht suur
 🙂

Kas kellelgi infot kas TÜK lubab looteanatoomiale isa ka kaasa vĂ”i endiselt mitte?

Praeguse info jĂ€rgi ei tohi veel kaasa vĂ”tta 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
K2by

Preeklampsia risk

Kas keegi oskab öelda, kas looteanatoomia uuringul (Pelgus) hinnatakse ka preeklampsia risk ĂŒmber?
Oscarit kĂ€isin tegemas Loote ultrahelikeskuses ja seal soovitati preeklampsia ĂŒmberhindamist 20 nĂ€dalal.

0
0
Please wait...

Postitas:
lilian351

Kas keegi oskab öelda, kas looteanatoomia uuringul (Pelgus) hinnatakse ka preeklampsia risk ĂŒmber?

Oscarit kĂ€isin tegemas Loote ultrahelikeskuses ja seal soovitati preeklampsia ĂŒmberhindamist 20 nĂ€dalal.

Mul tÀpselt sama lugu. Kas seda mitte vere jÀrgi ei hinnata? Mul pole palutud verd enne andma minna, ainult uriin. Ma ei tea, kas UH pÔhjal saab selle kohta ka midagi arvata?

0
0
Please wait...

Postitas:
K2by

Jaa, oluline on vererÔhu ja kaalu mÔÔtmine, vereproov ja ultraheliga mÔÔdetakse lisaks verevooluindekseid. (Lugesin just https://www.ultraheli.ee/et/preeklampsia-soeluuring )

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul oli ka sama soovitus, et ĂŒmber hinnata, aga Ă€mmaemand ĂŒtles, et preeklampsia risk mÀÀratakse raseduse alguses ja kui on vaja aspiriini vĂ”tta, siis vĂ”etaksegi peaaegu lĂ”puni, olenemata vererĂ”hust. Huvitav, mismoodi erakliinik siis riski ĂŒmber hindab ja mida teeb selles suhtes.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul oli ka sama soovitus, et ĂŒmber hinnata, aga Ă€mmaemand ĂŒtles, et preeklampsia risk mÀÀratakse raseduse alguses ja kui on vaja aspiriini vĂ”tta, siis vĂ”etaksegi peaaegu lĂ”puni, olenemata vererĂ”hust. Huvitav, mismoodi erakliinik siis riski ĂŒmber hindab ja mida teeb selles suhtes.

Minul hinnati LA-s erakliinikus risk ĂŒmber. Veri ja nabavÀÀdi nĂ€itajad. Riski ĂŒmberhindamine on vajalik selleks, et nĂ€ha kas ravi sĂŒdameaspiriiniga mĂ”jub vĂ”i mitte. Kui ei mĂ”ju, siis vĂ€ga suure riski puhul mÀÀratakse raviks sĂŒstid. Preeklampsia on ohtlik nii beebile kui ka emale, seega on seda vĂ€ga tĂ€htis jĂ€lgida. Oscaris oli risk 1:24 aga LAs 1:398, seega minu puhul aitas aspiriin niisama ja ei olnud vaja efektiivsemat ravi.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul hinnati LA-s erakliinikus risk ĂŒmber. Veri ja nabavÀÀdi nĂ€itajad. Riski ĂŒmberhindamine on vajalik selleks, et nĂ€ha kas ravi sĂŒdameaspiriiniga mĂ”jub vĂ”i mitte. Kui ei mĂ”ju, siis vĂ€ga suure riski puhul mÀÀratakse raviks sĂŒstid. Preeklampsia on ohtlik nii beebile kui ka emale, seega on seda vĂ€ga tĂ€htis jĂ€lgida. Oscaris oli risk 1:24 aga LAs 1:398, seega minu puhul aitas aspiriin niisama ja ei olnud vaja efektiivsemat ravi.

Jama siis, et nad tavahaiglas ei hinda seda ĂŒmber…

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul oli eile lĂ”puks Ă€mmaemand ja kuulati lapse sĂŒdant. Algul ta ei leidnud neid ning oma 5min otsis. Ma oleksin peaaegu infarkti selle ajal saanud. Õnneks on lapsega kĂ”ik korras ja uh 8.06 juba

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul oli eile lĂ”puks Ă€mmaemand ja kuulati lapse sĂŒdant. Algul ta ei leidnud neid ning oma 5min otsis. Ma oleksin peaaegu infarkti selle ajal saanud. Õnneks on lapsega kĂ”ik korras ja uh 8.06 juba

Uhh, no on ehmatavad kogemused sellised. Tore, et lÔpptulemus positiivne! Mul oleks juba pisarad jooksnud tÀiega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Uhh, no on ehmatavad kogemused sellised. Tore, et lÔpptulemus positiivne! Mul oleks juba pisarad jooksnud tÀiega.

Ma vĂ€ga ei paanitsenud, kuna tunnen pisikesi liigutusi. Mitte igapĂ€evaselt, aga ĂŒlepĂ€eva ikka. Korra kĂ€is mĂ”ttest lĂ€bi, et kas tĂ”esti kujutan neid vaid ette, aga Ă”nneks ikka ei kujuta. Kuna tegemist pole esmarasedusega, siis olen samuti suutnud kainetmĂ”istust rohkem sĂ€ilitada. Ma arvan, et kui oleks esmarase, siis emo oleks tihe koht, sest nii harva arsti kĂŒlastused pole normaalne.

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 294 )

Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2020 😍