Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2020 😍

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 292 )

Teema: Oktoobri beebid 2020 😍

Postitas:
KĂ€gu

Millest olete raseduse ajal loobunud vĂ”i milliseid harjumusi muutnud? Ma olin esimese rasedusega vĂ€ga ettevaatlik, ei joonud kohvi, ei tĂ”stnud raskusi, toitu jĂ€lgisin vĂ€ga. Seekord olen alkoholist muidugi loobunud, aga ĂŒldiselt elan nagu enne rasedust ja enesetunnet silmas pidades. Kohvi maitseb ka nii hea, et tassi ikka pĂ€evas luban. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mina jĂ€lgin toitumist just selles osas, et kĂ”ik oleks korralikult kuumtöödeldud ja juurviljad/puuviljad hĂ€sti pestud. Vahel tunnen, et see on natuke stressirohke 😀 Ma muidugi enne ka pesin köike korralikult, aga nĂŒĂŒd jĂ€lgin seda veel hoolikamalt. Aga kohvist mina ei ole samuti loobunud, igapĂ€ev luban samuti tassi kohvi (lattest kangem ei maitse) ja Ă€mmakas ĂŒtles ka, et kuni 2 tassi kohvi pĂ€evas on tĂ€iesti normaalne. Enne tegin ka trenni, aga kuna vahepeal kĂ”ik spordiklubid lĂ€ksid kinni, siis see jĂ€i soiku ja pole ka enam uuesti alustanud. Olen asendanud selle jalutuskĂ€ikudega 🙂

F.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
lilian351

Kuidas kÔigil lÀheb?
Ootan oma looteanatoomiat, mis on reedel. Liigutusi veel kahjuks ei tunne.
KÀin iga pÀev jalutamas ja on tekkinud selline asi, et kuskil peale kaht kilomeetrit hakkab alakÔhus pistma, kord paremalt, kord vasakult. Kas kellelgi on ka sedasi?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

LA tehtud ja kĂ”ik selle jĂ€rgi korras. JĂ€rgmine visiit alles juuli alguses Ă€mmaka juurde mÔÔtma/kaaluma, UH hetkel rohkem kirjas pole. PĂ€ris pikk paus 😕
Erilisi kaebusi pole, enesetunne ok. Ainus, mis hĂ€irib, on voolus. Juba hommikul voodist tĂ”ustes on esimesed tilgad tulemas ja pĂ€eval ka veel mitmeid- mitmeid kordi. Ilma pesukaitsmeta olla ei taha. Voolus pigem valge ja vedel, vb Ă”rnalt kollakas, aga ilma ebameeldiva lĂ”hnata. Kui siis pisut hapukas lĂ”hn. Ämmakas sellest suurt numbrit ei teinud. Et kui vĂ€ga hakkab hĂ€irima, siis vĂ”iks proovi vĂ”tta. Saan aru, et see on ĂŒsna individuaalne ning paanikaks pole pĂ”hjust, aga pisut Ă€revaks teeb ikka. Juhul kui ikkagi mingi pĂ”letik, siis see vĂ”ib endale ja lootele kahju teha? Keegi veel sarnase probleemiga maadlemas?
-M-

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Minul juba 22+4, LA oli 20+6 ja kĂ”ik oli korras. KĂ”ht on juba ĂŒsna suur(kolmas rasedus), ning liigutusi tunnen aktiivselt. Ainus asi mis hĂ€irib on pearinglus. Tekib tĂ€iesti suvalisel hetkel ning siis on vaja kohe istuda, muidu tekib tunne et pilt kaob eest.

E.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 25 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

LA tehtud ja kĂ”ik selle jĂ€rgi korras. JĂ€rgmine visiit alles juuli alguses Ă€mmaka juurde mÔÔtma/kaaluma, UH hetkel rohkem kirjas pole. PĂ€ris pikk paus 😕

Erilisi kaebusi pole, enesetunne ok. Ainus, mis hĂ€irib, on voolus. Juba hommikul voodist tĂ”ustes on esimesed tilgad tulemas ja pĂ€eval ka veel mitmeid- mitmeid kordi. Ilma pesukaitsmeta olla ei taha. Voolus pigem valge ja vedel, vb Ă”rnalt kollakas, aga ilma ebameeldiva lĂ”hnata. Kui siis pisut hapukas lĂ”hn. Ämmakas sellest suurt numbrit ei teinud. Et kui vĂ€ga hakkab hĂ€irima, siis vĂ”iks proovi vĂ”tta. Saan aru, et see on ĂŒsna individuaalne ning paanikaks pole pĂ”hjust, aga pisut Ă€revaks teeb ikka. Juhul kui ikkagi mingi pĂ”letik, siis see vĂ”ib endale ja lootele kahju teha? Keegi veel sarnase probleemiga maadlemas?

-M-

LÔhnatu vooluse kohta öeldakse jah, et ei pea muretsema. Endal (veel) voolust minimaalselt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
lilian351

Looteanatoomias kÀidud ja kÔik hÀsti.
KĂŒll on hea tunne!

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas keegi kĂ€ib mĂ”nes loengus ka, ma arvel ITK-s ja seal ikka kodulehel kiri, et perekooli loenguid ei toimu. Tahaks vastsĂŒndinu hoolitsuse kohta loengut nĂ€iteks.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas keegi kĂ€ib mĂ”nes loengus ka, ma arvel ITK-s ja seal ikka kodulehel kiri, et perekooli loenguid ei toimu. Tahaks vastsĂŒndinu hoolitsuse kohta loengut nĂ€iteks.

Otsisin ka neid loenguid, aga vist ei toimu ikka veel midagi. Mul homme Ă€mmakas. KĂŒsin.
PS. Kas kÔik on tÔesti seal FB grupis? Mulle seal ei istu, pÔhiteema on kÔhupiltide jagamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Minul on ka LAs juba kĂ€idud mĂ”ni nĂ€dal tagasi, aga esimesega lapsega mĂ€letan, et sain ka ultrahelipildi mĂ€lestuseks. Lapsel endal on praegu vĂ€ga mĂ”nus vaadata pilti ajast, mil ta kĂ”hus oli. Kas ITKs enam ei anta pilti vĂ”i oleneb see ultraheli tegijast? KĂŒsisin ka kohapeal ja sain vastuseks, et pilti kaasa ei saa. Pole muidugi eriline probleem, peaasi, et kĂ”ik on korras, aga kuna OSCARit ju ka ei tehtud ja lĂ€hedasi ka kaasa ei lubatud, siis oleks kodustele hea meelega nĂ€idanud.
Loengutes ei kÀi, vist ei lÀhe ka, eelmine kord kÀisin mitmetes, lugesin lisaks palju kirjandust ning tekitasin selle kÔigega endale ettekujutuse, kuidas asjad peaksid ideaalis olema. Oleks pidanud rohkem sisetunnet kuulama. Seekord vÔtan vabamalt ja vaatan asju rohkem lapse pealt, teise lapsega on ilmselt lihtsam ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
lilian351

Minul on ka LAs juba kĂ€idud mĂ”ni nĂ€dal tagasi, aga esimesega lapsega mĂ€letan, et sain ka ultrahelipildi mĂ€lestuseks. Lapsel endal on praegu vĂ€ga mĂ”nus vaadata pilti ajast, mil ta kĂ”hus oli. Kas ITKs enam ei anta pilti vĂ”i oleneb see ultraheli tegijast? KĂŒsisin ka kohapeal ja sain vastuseks, et pilti kaasa ei saa. Pole muidugi eriline probleem, peaasi, et kĂ”ik on korras, aga kuna OSCARit ju ka ei tehtud ja lĂ€hedasi ka kaasa ei lubatud, siis oleks kodustele hea meelega nĂ€idanud.

Loengutes ei kÀi, vist ei lÀhe ka, eelmine kord kÀisin mitmetes, lugesin lisaks palju kirjandust ning tekitasin selle kÔigega endale ettekujutuse, kuidas asjad peaksid ideaalis olema. Oleks pidanud rohkem sisetunnet kuulama. Seekord vÔtan vabamalt ja vaatan asju rohkem lapse pealt, teise lapsega on ilmselt lihtsam ka.

KĂ€isin ka LA-s, dr Haabpihti juures ja tema andis ise mulle pildi kaasa, ei pidanud kĂŒsima. Tundub, et sĂ”ltub arstist.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas kellelgi on veel rinnast kui tulejutt lÀbi kÀinud? Lisaks mÀrkan, et aegajalt ilmub nibudele Ôrn koorik. Saan aru, et see kÔik kÀib asja juurde.
Tulejuti kohta ĂŒtles Ă€mmakas, et kui pĂŒsivalt ei valuta, siis kĂ€ib asja juurde, kuigi misasi see nagu olema peaks? Miks selline lĂ”ikav valu? Mul ei ole pĂŒsivat valu, oli paaril hommikul, siis hakkasin magama rinnahoidjaga. NĂŒĂŒd on aegajalt vĂ€ike ebamugavustunne ĂŒhes rinnas, aga ei midagi hĂ€irivat.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere! Kuidas kÔigil lÀheb?
Meie FB grupis on teemaks ainult kĂ”hupildid, vaktsiin ja sĂŒnnitustĂ€htajad, seega ei ole seal absoluutselt huvitav. Heameelega jagaks siin teistega oma emotsioone ja fĂŒĂŒsilisi muutusi ning kuulaks teie omasid.
Mul on ĂŒldjuhul kĂ”ik kenasti, siiski on tekkinud öösiti vetsus kĂ€ies (ja seda ikka kolm korda) valutorked alakĂ”htu, saan aru, et see kĂ€ib asja juurde, aga kohati ehmatab ikka, et on raskusi pĂŒstisaamisega, kuigi kĂ”ht pole veel ĂŒldse suur. Õrnalt on nĂ€ha ka veenilaiendit ĂŒhel jalal, aga selle kohta ĂŒtleb Ă€mmakas, et pole miskit teha. Aeg-ajalt kiirgab hĂ€sti Ă”rn ebamugavustunne ĂŒhte rinda – igaks juhuks on aeg pandud rinnakabinetti.
KĂŒsimus rinnanibudele ternespiimast tekkinud koorikute kohta – mida nendega teete? Kas lasete lihtsalt olla vĂ”i proovite neid Ă€ra saada?

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

27n

Mul kĂ”ik raamatu jĂ€rgi ehk nii nagu kirjas oli, siis teise trimestriga hakkasid nö tĂŒĂŒtud sĂŒmptomid. Raske magada, sest nina lĂ€heb pikali olles kinni ja jalad hakkavad kuumaks ja paiste minema. Seljas on meeletu valu, kui oled kaua ĂŒhes asendis olnud. SĂŒĂŒa saan ainult vĂ€ikeste portsjonite kaupa, sest muidu tuleb kĂ”ik ĂŒlesse. Kuna suht ebamugav olla, siis suht tujukas olen. Tunnen ennast nagu vanur juba, kes hĂ€daldab koguaeg….

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
lilian351

Mul kĂ”ik raamatu jĂ€rgi ehk nii nagu kirjas oli, siis teise trimestriga hakkasid nö tĂŒĂŒtud sĂŒmptomid. Raske magada, sest nina lĂ€heb pikali olles kinni ja jalad hakkavad kuumaks ja paiste minema. Seljas on meeletu valu, kui oled kaua ĂŒhes asendis olnud. SĂŒĂŒa saan ainult vĂ€ikeste portsjonite kaupa, sest muidu tuleb kĂ”ik ĂŒlesse. Kuna suht ebamugav olla, siis suht tujukas olen. Tunnen ennast nagu vanur juba, kes hĂ€daldab koguaeg
.

Mul on ka tujukus tekkinud, just kui öösiti kehv magada on. Samuti vaja vetsu vahet joosta ja kuna praegu puhkuse ajal sĂ”idame palju ringi ja ööbime eri kohtades, on minu jaoks olulisim kĂŒsimus, kus asub vets mu magamiskohaga vĂ”rreldes ja kas sinna on mugav saada 🙂 Naljakas.
Ega ju muidugi ei peaks nii palju ringi traavima, aga mÔtlen, et kolmas trimester on ju kÔige raskem ja siis aega paikseks jÀÀda.
Mul on muide sama kĂŒsimus rinnanibu kooriku kohta, mis siin eelnevalt. Kas kellelgi on vastuseid, mida te teete, kas lasete lihtsalt olla vĂ”i?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul jooksmas 29.nÀdal. Esimene laps.
Emotsioonidega pole probleeme olnud, pole ka praegu. Kuna olen tÀiskohaga tööl, siis kogu aeg ja energia lÀheb sinna. Kontoritöö. Juba poole pÀevaga on jalad paistes ja pisut valulikud, muus osas olemine ok. Kui pikemaid jalutuskÀike olen teinud vÔi pikemalt jalgadel, siis lööb paremapoole tuharasse nÀrvivalu. Ka kÔval pinnal selili olles kimbutab sama valu.
VererÔhk hommikuti pigem madal. Ilmselt seetÔttu kimbutavad hommikused peavalud, vahel ka pÀevased.
KÔht juba vÀljanÀgemiselt pÀris suur, lisakilosid ca 7,5.
Rinnanibud katsudes hellad, vĂ€rvuselt tumedamad, aga mingeid muid muutuseid ei taju. Ei mingeid koorikuid vms. KĂ”hubeebi on aktiivne ja jagatud hoopide jĂ€rgi ka tugev đŸ€­
Teiste tunnuseid/kaebusi lugedes tunduks nagu ma polegi rase.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mul on viimasel kolmel ööl tekkinud puusa- ja jalgade valu, selline, et Àrkan mitu korda valu peale. Aga kerge guugeldamine juba nÀitaski, et midagi suurt jÀlle teha ka pole. Et kÀib asja juurde.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

31. nĂ€dal kĂ€imas ja enesetunne on tĂ€itsa hea. Juurde on tulnud 11 kilo ja saan palju kommentaare oma suuruse ja suure kĂ”hu kohta, aga pĂŒĂŒan neid ignoreerida, sest olen tĂ€itsa tegus ja aktiivne nii puhates kui tööl. KĂŒll need kilod hiljem alla saan (enne olin normaalkaalus). Pigem hakkab vĂ”imust vĂ”tma hirm sĂŒnnituse ees, esimene sĂŒnnitus oli nii kohutav 🙁 Ei oska ka ennast kuidagi rohkem ette valmistada, sest esimese sĂŒnnituse eel kĂ€isin joogas, Ă”ppisin hingamist ja mida kĂ”ike veel, aga ikkagi oli valu selline, et siiani on meeles. Kadedaks teevad need lood, kus naised sĂŒnnitavad mĂ”ne tunniga ja hingavad valu ĂŒle. Ma ei ole ilmselt sĂŒnnitamiseks loodud 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

31. nĂ€dal kĂ€imas ja enesetunne on tĂ€itsa hea. Juurde on tulnud 11 kilo ja saan palju kommentaare oma suuruse ja suure kĂ”hu kohta, aga pĂŒĂŒan neid ignoreerida, sest olen tĂ€itsa tegus ja aktiivne nii puhates kui tööl. KĂŒll need kilod hiljem alla saan (enne olin normaalkaalus). Pigem hakkab vĂ”imust vĂ”tma hirm sĂŒnnituse ees, esimene sĂŒnnitus oli nii kohutav 🙁 Ei oska ka ennast kuidagi rohkem ette valmistada, sest esimese sĂŒnnituse eel kĂ€isin joogas, Ă”ppisin hingamist ja mida kĂ”ike veel, aga ikkagi oli valu selline, et siiani on meeles. Kadedaks teevad need lood, kus naised sĂŒnnitavad mĂ”ne tunniga ja hingavad valu ĂŒle. Ma ei ole ilmselt sĂŒnnitamiseks loodud 🙂

Mis asi see kĂŒll levib inimeste seas, et on vaja rasedale öelda, et kĂ”ht jube suur. Mul sama, kĂ”ht vastab tĂ€pselt nĂ€dalatele, aga ikka on kommentaarid. Mul 28. nĂ€dal. Juurde olen vĂ”tnud 5 kg, aga ikka jÀÀn ette inimestele oma kĂ”huga. Ei taha kuhugi minnagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul ka kogemus nende “suure kĂ”hu” kommentaaridega. Justkui kĂ”ik eeldaksid, et nendel on mingi eriline Ă”igus rasedate keha kommenteerida. Ja minule on selliseid kommentaare veel öelnud varem sĂŒnnitanud naised (kommentaarid stiilis “kas sa oled ikka kindel, et seal vaid 1 beebi on”, “oi, kas tĂ”esti veel nii kaua aega sĂŒnnituseni, sa paistad vĂ€lja, et hakkad kohe-kohe sĂŒnnitama”). Ei teagi, mida arvata. Mina nendele ĂŒldiselt ei reageerigi vĂ€ga, muigan/naeratan vaid (kuidagi kohasemalt ma sellistele asjadele reageerida kahjuks vĂ”i Ă”nneks ei oska). Ju siis neil hakkab kuidagi parem, kui saavad teist naist kommenteerida stiilis “sa ikka jube suur.” Eks see kĂ”ht on jah suurem, kui teine inimene su sees kasvab 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

JÀÀb ka minu kĂ”hu suurus kĂ”igile ette 😀, aga ĂŒritan sellest ĂŒle olla.
KĂ€isin tĂ€na erakorralises, kuna peopesad ja jalatallad on hakanud meeletult sĂŒgelema. Hommikul helistasin, et kirjutataks saatekiri vereanalĂŒĂŒsi jaoks, et nĂ€ha millised on maksanĂ€itajad, soovitati hoopis erakorralisse kohale tulla. Seal mitmeid tunde oodates tuli ka ĂŒks rase sĂŒnnitama, oh kus tuli hirm peale ja mĂ”tlesin, et mina pole nĂ”us sĂŒnnitama, kuigi juba kolmas rasedus, aga viimasest sĂŒnnitusest 14a möödas 😁 Valus oli teda vaadata ja pisarad tulid silma.
Minul Ă”nneks kĂ”ik korras ja loodan, et sĂŒgelemine ka kaob Ă€ra.
Aga tulles tagasi kĂ”hu suuruse juurde, siis kui valvearstiga rÀÀkisin, ĂŒtles ta mulle, et kohe varsti ju sĂŒnnitama ka, siis ĂŒtlesin, et ei-ei, mul ikka veel aega, valvearst mĂ”tles, et mul 38 nĂ€dalat rasedust, kuigi on alles 28 nĂ€dalat rasedust. Ju siis on tĂ”esti suur kĂ”ht, et arst ka nii arvab 🙂 samas oli natuke ehmatav , et arst ajab nĂ€dalad sassi, vĂ”iks ikka tĂ€helepanelikum olla, eks ise ka ehmatas Ă€ra, et puusse pani ja hakkas vabandama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
krk

Ma ternespiimakoorikud pesen duĆĄi all ĆĄvammiga ĂŒle ja pĂ€rast veel teen rĂ€tikuga – tuleb lahti, mis tuleb, ja ĂŒlejÀÀnud las olla. Arvan, et pole vĂ€ga hea kiskuda neid.
Mul 29. nÀdal kÀib, kÔht on just pigem vÀiksemapoolne ja kÀisin isegi lisavisiidil kordusmÔÔtmises. Kahe nÀdala pÀrast on naistearsti aeg, siis saan loodetavasti ka UH, et loote kasvu ja lootevee kogust kontrollida. Loodan, et see pole liiga pikk aeg, et midagi saaks halvasti minna.

0
0
Please wait...

Postitas:
lilian351

Sellest ternespiimast – ei pea ĂŒldse neid koorikuid puutuma, on nagu on, ĂŒtles mulle Ă€mmaemand.
Minul lĂ€heb hĂ€sti. Aegajalt lööb valu vasakule alakĂ”htu, eriti öösiti, kui olen kaua pikali olnud. Natuke olen hakanud koroona pĂ€rast muretsema, sest tundub, et too uus laine tuleb hullem. Mitte seepĂ€rast, et ĂŒksinda sĂŒnnitama minna, vaid pigem seepĂ€rast, et kuidagi seda ja muid viiruseid vĂ€ltida.
Plaanin vĂ”tta individuaalse Ă€mmaemanda, sest kui mees ei saa sĂŒnnitusmajja kaasa tulla, siis Ă€kki tema on ikka lubatud. Saan aru, et eelmise laine ajal varasemad broneerijad said kaasa vĂ”tta, eriolukorra aegsed aga mitte.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas elate?
KĂ€isin tĂ€na Ă€mmaka vastuvĂ”tul. Laps on end keeranud peaseisu. See info tekitas minus tĂ€na miskipĂ€rast nii Ă€geda tunde, et tĂ€htaeg hakkab vaikselt lĂ€henema, jÀÀnud ongi kaks kuud. Ootame juba nii vĂ€ga 🙂
Eks mul oma mured on, kĂ”hu allosas ikka aegajalt valusalt pistab ja nĂŒĂŒd ravin ka vĂ€list hemorroidisĂ”lme vms, aga kokkuvĂ”ttes on kĂ”ik hea!

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul sai 30 nĂ€dalat tĂ€is ja on ka juba see meeldiv Ă€revus, et varsti on tĂ€htaeg kĂ€es 😊. Enesetunne on muidu hea, aga kĂ”ht juba pĂ€ris suur ja kĂŒlje keeramine on öösiti vaevaline. Öösiti 3x WC-s kĂ€ia on juba kujunenud normaalsuseks. Ostan usinasti asjad kokku, et kĂ”ik oleks Ă”igeks hetkeks olemas 😁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

KĂ€isin ka Ă€mmaemanda juures (32. nĂ€dal) ja laps ei ole veel keeranud. Ämmaemand arvas, et vĂ”iks juba tegelikult olla. Kuna ma sĂŒnnitust nii kardan, siis mĂ”te keisrist ei tundugi nii hull 🙂 VĂ€list keeramist ei tahaks kuidagi. Mul on tagasi iiveldus, sĂŒĂŒa ei saa eriti palju, kohe on paha olla. Muidu on kĂ”ik hĂ€sti ja peagi saan dekreeti. Siis hakkan ka asju kokku ostma lapsele 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
lilian351

KĂ€isin ka Ă€mmaemanda juures (32. nĂ€dal) ja laps ei ole veel keeranud. Ämmaemand arvas, et vĂ”iks juba tegelikult olla. Kuna ma sĂŒnnitust nii kardan, siis mĂ”te keisrist ei tundugi nii hull 🙂 VĂ€list keeramist ei tahaks kuidagi. Mul on tagasi iiveldus, sĂŒĂŒa ei saa eriti palju, kohe on paha olla. Muidu on kĂ”ik hĂ€sti ja peagi saan dekreeti. Siis hakkan ka asju kokku ostma lapsele 🙂

Ma kardan/kartsin ka vĂ€ga sĂŒnnitust, aga nĂŒĂŒd, 30ndal nĂ€dalal olen hoopis jĂ”udnud selleni, et ootame oma esimest beebit nii vĂ€ga, et mul tuleb kĂ”ik vapralt vĂ€lja kannatada, peaasi, et elus ja terve lapsukese kĂ€tte saaks.
Aga ma usun, et see keiser ei ole ka kokkuvĂ”ttes ju midagi hullu. Pöörammise kohta ĂŒtles mu Ă€mmakas ka, et pole ĂŒldse vĂ€listatud, et juba peaseisu pööranud laps end tagasi pöörab.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul oli 30. nĂ€dalal naistearsti visiit ja tema ĂŒtles, et alles 36. nĂ€dalaks keerab beebi end niimoodi peaseisu, et tagasi enam ei keera. 🙂 Enne seda vĂ”ib beebi olla kord ĂŒhes asendis, kord teises.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina olen oktoobri lÔpp- novembri algus tÀhtajaga. Uh jÀrgi 3.11 pÀevade jÀrgi 31.10.

Varem oktoobri gruppi kirjutanud ei ole, lugemas ikka kĂ€inud ja kaasa elanud kĂ”igile. NĂŒĂŒd olen nĂ”utu ja mĂ”tlesin, et uurin siit.
Raseduse alguses oli suur verejooks (haigla jÔudes veidi mÀÀris ainult, kodus lihtsalt voolas nii et wc pott ja pÔrand olid verd tÀis) sain rohud peale ja asi lahenes, öeldi nii palju et hematoom on.
27 rn hommikul esimene wc kÀik jÀlle- paberil roosa voolus. LÀksin igaks juhuks kontrolli. KÔik korras, veed ei olnud, pÔletike polnud, emakaela kinni.
Sama asi oli nÀdal hiljem, tÀpselt kui uus nÀdal (28) algas. Olin rahulikult pikali, puhkasin. JÀi jÀrgi, mÔned pÀevad hiljem jÀllegi Ôrn roosa mÀÀramine.
Eile sai tĂ€is 31 nĂ€dalat ja jĂ€lle hakkas mÀÀrima hommikul, olin rahulikult nii nagu iga kord soovitati. Õhtul tuli juba verd ja vere tĂŒkke, mitte palju aga piisavalt, et Ă€ra ehmatada.
LĂ€ksin kontrolli sest veritsus ei ole ok raseduse ajal ja beebi oli samuti “liiga”rahulik.
Ktg jĂ€rgi kĂ”ik korras. Beebi aktiivne (ise tundsin heal juhul 2-3 Ă”rna mĂŒksu, masina jĂ€rgi mĂŒdistas korralikult. Tehti uh kiirelt (vaginaalne) hematoom ei nĂ€htud, emakakael kinni, beebil pea ees. Arvati et vb veritseb emakakael. vahekorras ei ole olnud mitu pĂ€eva ja see seda veritsust tekitada ei saanud.
Lihtsalt öeldaksegi, et olge rahulikult, puhake jne.

On kellegil kogemusi sarnase asjaga? Vereproovid ja uriiniproov siiani korras olnud.
Peaks mingid lisa proovid paluma teha arstil (jĂ€rgmise korra pani Ă€mmakas arsti aja, et kĂ”ik korras aga las ka arst vaatab vĂ€hemalt korra ikka ĂŒle ja vaatab kas on vaja ka kolmas uh teha)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mina olen oktoobri lÔpp- novembri algus tÀhtajaga. Uh jÀrgi 3.11 pÀevade jÀrgi 31.10.

Varem oktoobri gruppi kirjutanud ei ole, lugemas ikka kĂ€inud ja kaasa elanud kĂ”igile. NĂŒĂŒd olen nĂ”utu ja mĂ”tlesin, et uurin siit.

Raseduse alguses oli suur verejooks (haigla jÔudes veidi mÀÀris ainult, kodus lihtsalt voolas nii et wc pott ja pÔrand olid verd tÀis) sain rohud peale ja asi lahenes, öeldi nii palju et hematoom on.

27 rn hommikul esimene wc kÀik jÀlle- paberil roosa voolus. LÀksin igaks juhuks kontrolli. KÔik korras, veed ei olnud, pÔletike polnud, emakaela kinni.

Sama asi oli nÀdal hiljem, tÀpselt kui uus nÀdal (28) algas. Olin rahulikult pikali, puhkasin. JÀi jÀrgi, mÔned pÀevad hiljem jÀllegi Ôrn roosa mÀÀramine.

Eile sai tĂ€is 31 nĂ€dalat ja jĂ€lle hakkas mÀÀrima hommikul, olin rahulikult nii nagu iga kord soovitati. Õhtul tuli juba verd ja vere tĂŒkke, mitte palju aga piisavalt, et Ă€ra ehmatada.

LĂ€ksin kontrolli sest veritsus ei ole ok raseduse ajal ja beebi oli samuti “liiga”rahulik.

Ktg jĂ€rgi kĂ”ik korras. Beebi aktiivne (ise tundsin heal juhul 2-3 Ă”rna mĂŒksu, masina jĂ€rgi mĂŒdistas korralikult. Tehti uh kiirelt (vaginaalne) hematoom ei nĂ€htud, emakakael kinni, beebil pea ees. Arvati et vb veritseb emakakael. vahekorras ei ole olnud mitu pĂ€eva ja see seda veritsust tekitada ei saanud.

Lihtsalt öeldaksegi, et olge rahulikult, puhake jne.

On kellegil kogemusi sarnase asjaga? Vereproovid ja uriiniproov siiani korras olnud.

Peaks mingid lisa proovid paluma teha arstil (jĂ€rgmise korra pani Ă€mmakas arsti aja, et kĂ”ik korras aga las ka arst vaatab vĂ€hemalt korra ikka ĂŒle ja vaatab kas on vaja ka kolmas uh teha)?

Kui raseduse algul öeldi, et hematoom, siis kas nĂŒĂŒd enam seda ei nĂ€htud siis?
Mul endal oli eelmise raseduse ajal emakakaelal polĂŒĂŒp, mis aeg-ajalt veritses. Huvitav, et öeldi, et vĂ”ib-olla veritseb emakakael, kas seda nĂ€ha siis polnud?
Kui sind koju lubati, siis vast hinnati su seisukord heaks.
Mulle tookord rÀÀgiti, et paljud rasedused veritsevad ning paljudel juhtudel ei saagi jÀlile, milles on probleem.

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 292 )

Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2020 😍