Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2020 ????

Näitan 24 postitust - vahemik 271 kuni 294 (kokku 294 )

Teema: Oktoobri beebid 2020 ????

Postitas:

16 nädalal tehti mul lootevee analüüs ja siis küsisin, et kas hematoom on veel alles või on n-ö ära kadunud. Öeldi, et on lausa 2 hematoomi, aga kuna beebi kasvab ilusti siis ohtu need endast enam ei kujuta.
Kiirelt vaadati vaginaalnse anduriga ja selle järgi olevat kõik ok. Arst hematoomi ei näinud, samas ma ei tea kas üldse nii kiirelt oli võimalik midagi hinnata peale selle, et laps on pea alla keeranud.
Öeldigi, et ilmselt veritsus tuleb emakakaelast, aga miks see veritsus sealt tuleb ei tea ????
Küsimusele, kas on võimalik selline asi, et beebi tugevad löögid panevad hematoomi verd immitsema- vastu võtnud ämmaemand ütles et see on võimalik. Arst jällegi et see ei ole tõenäoline ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 11:58; 30.08 20:04; 22.09 11:17; 26.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on rasedust 35n ja oli laupäeva õhtul sama lugu, et wc’s pühkides jäi erkpunast värsket verd paberile. Varem raseduse jooksul veritust/määrimist esinenud pole. Helistasin vastuvõttu ja sain vastuseks, et kui kordub ja jookseb rohkem siis tulla kontrolli. Rohkem seda kordunud pole aga paneb muretsema.

Lisaks on mul u. viimased 2 nädalat nõrgad päevadelaadsed valud olnud ja peale eilset määrimist on need tugevamaks läinud. Aga neid kuidagi mõõta on raske sest õrn tuim valu on üsna püsiv vahepeal lihtsalt läheb tugevamaks. Iga valuga toonuseid ei ole aga kõht on ikka tunnis paar korda toonuses. Nädal tagasi käisin vastuvõtus kontrollis valude tõttu ja sain noomida et see ikka erakorraline ja kui valutab võtta valuvaigistit. ????????‍♀️

Kas kellelgi veel selliseid valusid esineb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 16.03 12:07; 16.03 17:57; 17.03 09:16; 19.03 13:12; 19.03 13:39; 19.03 13:45; 30.03 14:41; 30.03 15:05; 20.04 13:12; 30.04 09:31; 01.05 11:54; 14.05 18:08; 14.05 18:12; 14.05 21:50; 30.08 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistage ämmaemanda nõuande telefonkle selliste küsimustega, usun, et meditsiiniline hinnang on siinkohal täpne. Muidu limakork võib ka nädal enne sünnitust juba eemalduda. Tähtajad on lähedal, emakas valmistub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heihei!
Mul on beebi nii kõvasti hakanud põtkima, et pidevalt võpatan. Vahel tundub, et ta ronib kõhust välja 😀
Mõnel päeval olen täiesti audis, jube nõrk on olla ja tahaks ainult pikutada. Mul hästi madal vererõhk ja madal hemoglobiin.
Endiselt on mul see vasaku vaagna vms sümfüüsivalu, aga olen juba nii ära harjunud sellega.
Mõnikord mõtlen, et ei mäleta, mis tunne see üldse oli olla täiesti normaalolukorras ehk et võiks vabalt õhku hüpata ja hundiratast visata 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kaksikud ka liigutavad nii jõudsalt, et vahepeal hirm, kas jalad tulevad läbi kõhunaha välja)))

Samuti olen hädas puusavaluga, kuid muidu enesetunne super ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 16.03 17:40; 24.03 20:38; 24.03 20:42; 30.04 09:27; 30.04 12:23; 30.04 14:21; 30.04 14:49; 02.05 12:32; 06.05 00:44; 15.05 08:19; 17.05 22:31; 27.07 10:18; 18.08 22:38; 07.09 19:30; 22.09 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Viimasel ajal jah beebil kõhus pidu käib ????. Öösel paneb kohe korralikult võpatama, kui hüppab seal hoogsalt. Ei tea kas keerab külge vms. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind piinavad hirmsalt kõrvetised ja iiveldus. Hemoglobiin on madal ja võtan Retaferi, see suurendab iiveldust veelgi. Nüüd avastasin tänu dr Googlele, et kuivad kaerahelbed aitavad iiveldust kontrolli alla hoida. Öösel käin vahel nagu hiireke (küll hiiglaslik ja aeglane hiireke:)) helbeid põske pistmas, et magada saaks. Muidu on ikka erakordselt mõnus aeg, et ei pea tööl käima ja saab lihtsalt puhata ning kodus toimetada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind piinavad hirmsalt kõrvetised ja iiveldus. Hemoglobiin on madal ja võtan Retaferi, see suurendab iiveldust veelgi. Nüüd avastasin tänu dr Googlele, et kuivad kaerahelbed aitavad iiveldust kontrolli alla hoida. Öösel käin vahel nagu hiireke (küll hiiglaslik ja aeglane hiireke:)) helbeid põske pistmas, et magada saaks. Muidu on ikka erakordselt mõnus aeg, et ei pea tööl käima ja saab lihtsalt puhata ning kodus toimetada.

Muide, enda peal järele proovitud – Retafer tõstis hemoglobiini üliaeglaselt ja vähe, aga Nõgel peale esimest kuud poole kiiremini. Äkki konsulteerid ämmakaga ja katsetad ka Nõgelit, mina võtan ülepäeva kaks tabletti korraga koos C-vitamiiniga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.03 13:28; 20.03 15:58; 18.04 12:11; 15.05 09:42; 19.05 18:39; 25.06 19:01; 28.07 22:49; 04.08 00:02; 08.09 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin ka Nõgelit võtma, läheb kümnes päev. Ootused olid kõrged, et kõrvaltoimeid ei ole, aga paraku minul on küll. Esimesed seitse päeva oli seedimine päris tuksis. Tasapisi läheb vist paremaks, aga korras ei ole. Kõht on korraga nii kinni kui ka lahti, hästi veider. Suurema osa ajast on kõhukinnisuse tunne, kuni läheb järsku lahti. Kõhuprobleemid võtavad isu, kaal on langenud, tõenäoliselt tekib tasapisi teistest toitainetest puudus, pika (kriidi-isu) on süvenenud küllap kaltsiumi vältimisest, seedimine häirib und tugevasti ja olen pidevalt unine ja sellest tulenevalt pahur, nutune ja igatpidi emotsionaalne. Aga rauapuuduse sümptomid nagu südamekloppimine on ära kadunud, nii et loodetavasti vähemalt mõjub. Paari nädala pärast on järgmine vereproov. Retaferi võtsin esimese rasedusega, siis oli kõht lihtsalt hullusti kinni ja hemogloobin ei tõusnud.

Mina võtan ühe tableti iga päev (60mg). Lugesin ka ülepäeviti variandi kohta, aga ma sain sellest niimoodi aru, et kui võimalik, siis doosi hajutades on siiski vähem kõrvalmõjusid. Ehk siis 60mg päevas peaks vähem kõrvalmõjusid andma kui 120mg üle päeva. Kuna retaferi üks tablett on 100mg ja tabletti pooleks lõigata pole mõistlik, siis retaferi selles annuses võetaks ülepäeviti. Või kui on leebe aneemia ja piisavalt aega rauda tasapisi tõsta, võib kuuri läbi teha poole aeglasemalt ja võtta sama doos ülepäeviti. Kuna aga raseduse lõpus on kiire, et raud sünnituseks korda saada, siis võtan iga päev. Kui järgmised analüüsid on korras, siis raseduse viimastel nädalatel vähendan doosi või jätan üldse ära, et seedimine jõuaks enne sünnitust paika loksuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõht kinni, siis väga hästi aitavad kuivatatud ploomid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul isiklikult aitas kõhukinnisuse vastu regulaarne kiivi söömine. Vähemalt 2 tk päevas ja sinna lisaks kuivatatud ploomid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Banaan on ka suur abimees. Igasugused ploomid, aprikoosid jms aitab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitab ka Rinkeby kuivatatud ploomide mahl, müüakse näiteks Selveris. Pool klaasi hommikul tühja kõhuga ja mingi aja pärast peaks toimima juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 15:42; 09.09 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiivit soovitatakse lausa koorega süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka Hgb näit lähenemas miinimummäärale ja võtan profülaktika mõttes 1 tbl Retaferi päevas. Esimese raseduse ajal võtsin 2tk aneemia raviks. Rauatablettidega peab jälgima, et võimalusel võtta neid söögikordade vahel ja vältida sel hetkel piimatooteid ja kohvi. Muidu ei imendu nii hästi. Ja C-vit aitab imenduda, seda võib lisaks võtta.
Liigutused jaa, mul enam mingeid lööke pole, sellised aeglased venitused ja sirutused, kus kõht võtab erinevaid tulnukalikke kujusid ja vorme 😀 TA 4 nädala pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul TA täpselt 5 nädala pärast, ise salamisi loodan, et tuleks juba oktoobri alguses.
Kõik on enamvähem okei, õhtuti on raske olla, ajab hingeldama ja head asendit pole.
Olen juurde võtnud 5 kilo, aga laps mõõdeti pigem suur, natuke üle keskmise ja et sünnikaal võib tulla 4 kg. See tekitas mulle muret, kuigi selgitati, et mõõtmine võib olla suisa pool kilo ebatäpne.
Olen toitunud tervislikult ja liikunud palju, süsivesikuid jälginud eriti hoolega, joonud ainult vett ja keefiri. Mulle tundub, et ema juurdevõtmist mõjutab suures osas toitumine+liikumine, aga beebi kaalu muud asjad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul täna 34+3 ja kaalu juurde tulnud natuke alla 14 kg (eelnevate lastega ei saanud kuidagi alla 20-25kg hakkama ja muudki paisusin). See rasedus on olnud pidevad määrimised ja veritsused, nüüd valulikud toonused, nii et väga liikuv ma olnud ei ole (samas eelmised rasedused liikusin koguaeg ja jälgisin kõike mida sõin).
Millest see kaalu tõus tuleb, pole õrna aimu ka.

Beebi siputab vahest nii kõvasti, et päris hirm tuleb peale 😀 vahest sirutab ja siis on kõht väga naljaka kujuga.

Kas kellegi on limakork ka tulema hakanud ?
Või on juba mõni oktoobri alguse beebi sündinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 11:58; 30.08 20:04; 22.09 11:17; 26.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 12kg juures. Limakork tuli 2 nädalat tagasi ära. Toonused on pigem harvaks jäänud, kuid tunnen, et alumine kaksik istub juba, päris “all”. Mega väsinud olen, tahaks juba näha neid ja tunda ennast endise aktiivse inimesena, sest viimasel ajal olen nagu invaliid, kes kogu aeg ähib ja vingub, sest selg teeb nii haiget… Ja see pidev wc-s käimine…????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 16.03 17:40; 24.03 20:38; 24.03 20:42; 30.04 09:27; 30.04 12:23; 30.04 14:21; 30.04 14:49; 02.05 12:32; 06.05 00:44; 15.05 08:19; 17.05 22:31; 27.07 10:18; 18.08 22:38; 07.09 19:30; 22.09 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, tahan kõigile sündinud ja sündivatele oktoobrikatele õnne soovida. Olin ka teiega siin kuni aprilli alguseni, kahjuks siis minu teekond katkes. Igatahes imelist aega kõigile ❤❤

Terv. L34

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 14:44; 05.10 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 37+1 ja kaalu juures 5 kg, mul on tunne, et sünnitusmajast tulen välja oluliselt saledamana kui enne rasedust üldse olin 🙂
See on muidugi meeldiv, kuna mul oligi enne umbes 5 kg üle.
Ootame juba väga beebi tulekut ja ma oleks kohe valmis minema sünnitama. Väsimus on sellest rasedusest küll juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 16:44; 05.05 16:48; 05.10 19:11; 05.10 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5kg üle sinu enda peas või reaalselt ülekaalu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5kg üle sinu enda peas või reaalselt ülekaalu?

Reaalset ikka, tegelesin just hoogsalt trenniga ja muutsin oluliselt toitumist ning olin kaalu alla võtmas, kui tuli rasedus. 5 kg jõudsin maha võtta, 5 kg jäi. Raseduse ajal asendasin trenni jalutamisse ja ujumisega, kuid toitumisega tegelesin edasi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 16:44; 05.05 16:48; 05.10 19:11; 05.10 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapseke on sündinud! Mulle ei ole see kõik veel päris kohale jõudnud. Aegajalt teda vaadates puhken lihtsalt nutma. Meie eelmine, esimene laps, pidi kahjuks surema, tehti 20. nädalal med. abort. Terve selle raseduse ei suutnud uskuda, et nüüd on võimalik õnneliku lõpuni jõuda. Olin küll rõõmus ja pigem positiivne rase, aga ei julgenud lõpuni mõelda mõtet, et päriselt see õnnestub. Ja õnnestus! Kel ka kohutavad kogemused selja taga, ärge kaotage usku!

Soovin kõikidele palju edu ja neid meeletuid emotsioone, mis tekivad oma last vaadates ja tema käekesest kinni võttes.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on sama tee seljatada, rasedus katkestati poole pealt. Oli tohutult raske aeg, aga soov uuesti proovida jõudis meieni mõne kuu pärast. Nii sündiski meile beebi 2017 aasta lõpus. Terve rasedus oli rõõm ja hirm käsi-käes, peale sündigi oli veel pikalt hirm. Õnneks nüüd juba rahu hinges ja laps juba varsti 3 aastane asjalik piiga.

Nüüd ootame uut beebit, TA laupäeval ja tunnen et nüüd tuleb lahkunud beebi uuesti meie juurde.. imelik nii mõelda, aga kummalisel kombel on südames selline tunne.

Palju palju õnne  pisikese ime sünni puhul!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 11:58; 30.08 20:04; 22.09 11:17; 26.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 271 kuni 294 (kokku 294 )


Esileht Lapse ootamine Oktoobri beebid 2020 ????