Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Oktoobri kuu triibupüüdjad 2017 ????

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 278 )

Teema: Oktoobri kuu triibupüüdjad 2017 ????

Postitas:

Mul täna juba CD52 🙁 nibud on hellad paar viimast päeva aga kuna eilne rasudstest negatiivne siis triibu ootel vist ei ole ikkagi, kahjuks.
Tuleks need punased juba siis saaks edasi elada.
Õnneks praegu suht palju toimetamist majas, kuna magamaistuba vaja valmis saada siis ei olegi vahepeal aega millegile mõelda, nii need päevade ärajäämine vahepeal ununebki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd olen ma mures. Sain küll oma triibud kätte, aga töö juures sain eile nii kõvasti külma, et täna on köha, nohu, kurguvalu ja ka palaviku lõi üles (37,5). Kas külmetus ei tee pisikesele liiga? Arstilt juba nõu küsitud, et mis ravimeid võtta (looduslik oli põhi sõnum arstilt). Aga nii suur mure nüüd 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bardon, kas sa muidu ovulatsiooniteste teed või mõõdad basaali? Mis ma küsida tahtsin, on see, kas ovulatsioon jääb hiljaks või päevad? Mul on ka mammuttsükleid ette tulnud aga just selles mõttes, et ovulatsioon alles millalgi CD30+ toimunud ja siis päevad on sellest täpselt kaks nädalat hiljem tulnud. Kui ovulatsioon hiljaks jäi, siis võid rasedaks ka sellel tsüklil jääda aga kui ovulatsioon juba ammu ära oli siis vist on jah mingi luteaalfaasi jama.

Mul on seda ka ette tulnud, et tuleb viljakas voolus, clearblue advanced hakkab vilkuma ja siis läheb veel mingi 10-14 päeva enne kui ovulatsioon tuleb. Arst ütles, et vahest stress võib ovulatsiooni edasi lükata. Loodan igaljuhul, et saad varsti selle tsükliga ühele poole! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mesinäpp, ei ole veel OV teste tegama hakanud, bassali ka ei mõõda, kuid plaanin see kuu tegama hakata aga ma ei tea millal tegema pean hakkama kui pole ei päevi ega midagi :S
Stressi nagu ei ole, vähemalt enda tundes mitte.
Igastahes, kurnav on see kogu jant ja jama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule helistas arst, kelle juures eelmine reedel UH-s käisin (aga kus midagi näha polnud), et veretest näitas rasedust. Reedel lähen uuesti. Nii loodan, et kõik on korras ja midagi head näha kuulda saab 🙂

Ei olnud küll planeeritud ja see kõik on väga ootamatu, aga nüüd on suur soov, et kõik ikkag hästi läheks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd olen ma mures. Sain küll oma triibud kätte, aga töö juures sain eile nii kõvasti külma, et täna on köha, nohu, kurguvalu ja ka palaviku lõi üles (37,5). Kas külmetus ei tee pisikesele liiga? Arstilt juba nõu küsitud, et mis ravimeid võtta (looduslik oli põhi sõnum arstilt). Aga nii suur mure nüüd ????

Mina sain näiteks raseduse alguses põiepõletiku ja rasedus peetus. Muidugi oli mul päris tugev põletik ka, uriinis oli lausa verd. On ka mitu tuttavat kellel on rasedus külmetuse pärast katkenud/peetunud. Üks jäi veel sellepärast haigeks, et töökaaslane otsustas haigena tööle minna. Sulle hoian pöidlaid, hoia end!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.10 18:16; 10.10 14:56; 17.10 12:14; 17.10 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heete, millal testid? Ma muidu plaanisin mitte testida küll enne kui päevad ära jäävad, aga mul vedeleb üks benu varajane test kapis ja mõtlesin et kas dpo9 ehk homme oleks vara teha – uudishimu sai võitu????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen juba niipalju testinud aga targemaks pole saanud. Nagu viskaks teise joone aga samas pole ka. Ootan neljapäevani. Siis 12dpo siis peaks hakkama näitama kui juhuslikult päevad ei hakka. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Ise olen oma triibud juba kätte saanud ja seetõttu jäid mõned testid kasutamata. Pakendis alles 4 testi. Minu meelest erakordselt täpsed ja mugavad kasutada.
https://apteek.apotheka.ee/product/3740/ovulatsioonitest-pulk-n5-kaigert
Annaks 7€ eest ära.
Asuvad Tallinnas.
smurfikas@gmail.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heete, millal testid? Ma muidu plaanisin mitte testida küll enne kui päevad ära jäävad, aga mul vedeleb üks benu varajane test kapis ja mõtlesin et kas dpo9 ehk homme oleks vara teha – uudishimu sai võitu????????

Oeh ära räägi, ma just täna mõtlesin selle peale, et ei jõua oodata enam 😀 Ma nii kärsitu! Aga otsustasin, et ostan reedel vast testi ning siis vaatan, kas jaksan veel kannatada või teen laup hommikul ära 😀 Hea, et testi kodus olemas pole, siis ilmselt teeks kohe ära 😉

Heete

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heete, millal testid? Ma muidu plaanisin mitte testida küll enne kui päevad ära jäävad, aga mul vedeleb üks benu varajane test kapis ja mõtlesin et kas dpo9 ehk homme oleks vara teha – uudishimu sai võitu????????

Oeh ära räägi, ma just täna mõtlesin selle peale, et ei jõua oodata enam ???? Ma nii kärsitu! Aga otsustasin, et ostan reedel vast testi ning siis vaatan, kas jaksan veel kannatada või teen laup hommikul ära ???? Hea, et testi kodus olemas pole, siis ilmselt teeks kohe ära ????

Heete

Olgu, ma proovin ka ikkagi natuke veel kannatada. Proovin esmaspäeva hommikul teha, siis näitab äpp ka juba testimispäeva ja siis peaksid päevad hakkama vist vaikselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! Mul lõppesid just päevad ja ootan OV-d, täna CD6. Eelmisel kuul oli OV alles CD21, loodetavasti seekord tuleb lühem tsükkel. Vähemalt on luteaalfaas täpselt 14p.
Kuna vaikselt hakkab aasta proovimist täis saama, panin arstile aja, eks siis näis, kas hakatakse juba midagi uurima.

Otsustasime toitumise osas mehega, et vähendame liha- ja magusasöömist ja üritame rohkem värsket süüa. See tsükkel proovin iga päev greipi süüa või greibimahla juua, tellisin goji marju. Spets teed joon juba teist kuud, et voolust rohkem oleks, nüüd üritan ikka iga päev kaks tassi juua.

Huvitav, kui halb mõte oleks mungapipart topeltkogus võtta? Nagu näha, pole mu tsükkel ikka eriti stabiilsem ega lühem ja päevade esimesel päeval on endiselt jubedad krambid ja valud.

Ekukas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 21:39; 30.10 19:02; 01.11 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on vähegi aega oodata, st homme pole vaja kätte saada, siis ebayst tellida clearblue advance. Ise alles tellisin hind oli koos postikuluga äkki 20 tk 25 eur.

Kas sa palun saaksid anda ebay lingi? Otsisin küll, aga 20tk 25€ ei leidnud kahjuks. Aitäh!

Ma panen ligi, aga need soodukaga, kuna kuupäev 12/2017. Mina tellisin need mitu kuud tagasi ja detsembriks kindlasti mul otsas juba.

http://www.ebay.com/itm/20-Sealed-Tests-Clearblue-Advanced-Digital-Ovulation-Predictor-Test-Fertility/192266443973?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 11:54; 09.10 18:59; 10.10 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heete, millal testid? Ma muidu plaanisin mitte testida küll enne kui päevad ära jäävad, aga mul vedeleb üks benu varajane test kapis ja mõtlesin et kas dpo9 ehk homme oleks vara teha – uudishimu sai võitu????????

Oeh ära räägi, ma just täna mõtlesin selle peale, et ei jõua oodata enam ???? Ma nii kärsitu! Aga otsustasin, et ostan reedel vast testi ning siis vaatan, kas jaksan veel kannatada või teen laup hommikul ära ???? Hea, et testi kodus olemas pole, siis ilmselt teeks kohe ära ????

Heete

Olgu, ma proovin ka ikkagi natuke veel kannatada. Proovin esmaspäeva hommikul teha, siis näitab äpp ka juba testimispäeva ja siis peaksid päevad hakkama vist vaikselt.

Mis äppi Sa kasutad? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes te siin dpo 9 testide, võite pettuda. Ma tegin ka vara teste, aga enne dpo 15/16 ei näidanud midagi ja siiski oli õhkõrn triip ja järgnevad päevad juba tugev triip. Tean kui õudne see ootamine on, aga kui kannatab negatiivseid teste vaadata siis testi aga… ma ka testisin alates 10 dpo ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heete, mul on Fertility Friend äpp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ikkagi oli temperatuuri tõus õige ehki nii hilja ????
Täna 28s tsüklipäev ja mingi 3-4dpo täna hommikul oli veel basaaltemperatuur tõusnud 37.1 peale, väga veider igatahes mida mu keha teeb…

Õnne, kes vahepeal triibud saand 🙂 muretut rasedust!

(AA) 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 02.10 08:15; 02.10 09:44; 02.10 15:02; 04.10 06:38; 05.10 12:53; 09.10 10:53; 10.10 07:46; 11.10 08:53; 11.10 16:11; 12.10 09:54; 12.10 11:10; 14.10 08:34; 17.10 15:19; 19.10 11:27; 25.10 11:29; 25.10 17:23; 27.10 12:36; 31.10 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd olen ma mures. Sain küll oma triibud kätte, aga töö juures sain eile nii kõvasti külma, et täna on köha, nohu, kurguvalu ja ka palaviku lõi üles (37,5). Kas külmetus ei tee pisikesele liiga? Arstilt juba nõu küsitud, et mis ravimeid võtta (looduslik oli põhi sõnum arstilt). Aga nii suur mure nüüd ????

Mina sain näiteks raseduse alguses põiepõletiku ja rasedus peetus. Muidugi oli mul päris tugev põletik ka, uriinis oli lausa verd. On ka mitu tuttavat kellel on rasedus külmetuse pärast katkenud/peetunud. Üks jäi veel sellepärast haigeks, et töökaaslane otsustas haigena tööle minna. Sulle hoian pöidlaid, hoia end!

Tegin eile koju minnes 3 testi (erinevad) ja kõigil olid tugevad triibud olemas. Täna hommikul tegin veel ka 1 testi hommikusest uriinist ja ka see kinnitas, et rase 🙂
Loodan väga, et külmetus (mitte gripp) siiski ei tee lapsele midagi. Eks ootan ja vaatan. Tegelikult suisa hoian pöidlaid ja varbaid, et kõik OK oleks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 08:57; 11.10 09:15; 17.10 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu surinast kõhus on saanud kivikõva kõht ja teravad valuhood alakõhus. Eile peale seksi ei suutnud ma enam voodist üldse tõusta. Valu oli nii tugev ja valu ei olnud mitte ainult alakõhus vaid terve kõht oli nii terava valu käes, et ma suutsin vaid kõveras olles magama jääda 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 20:42; 11.10 11:17; 12.10 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd olen ma mures. Sain küll oma triibud kätte, aga töö juures sain eile nii kõvasti külma, et täna on köha, nohu, kurguvalu ja ka palaviku lõi üles (37,5). Kas külmetus ei tee pisikesele liiga? Arstilt juba nõu küsitud, et mis ravimeid võtta (looduslik oli põhi sõnum arstilt). Aga nii suur mure nüüd ????

Mina sain näiteks raseduse alguses põiepõletiku ja rasedus peetus. Muidugi oli mul päris tugev põletik ka, uriinis oli lausa verd. On ka mitu tuttavat kellel on rasedus külmetuse pärast katkenud/peetunud. Üks jäi veel sellepärast haigeks, et töökaaslane otsustas haigena tööle minna. Sulle hoian pöidlaid, hoia end!

Tegin eile koju minnes 3 testi (erinevad) ja kõigil olid tugevad triibud olemas. Täna hommikul tegin veel ka 1 testi hommikusest uriinist ja ka see kinnitas, et rase ????
Loodan väga, et külmetus (mitte gripp) siiski ei tee lapsele midagi. Eks ootan ja vaatan. Tegelikult suisa hoian pöidlaid ja varbaid, et kõik OK oleks ????

Käisin ka veretesti tegemas. Homme saan vastused. Arst saatis (igaks juhuks, kuna mulle määrati sonohüsterograafia oktoobri alguses). Aga ma ei usu, et kui 3 pealelõunast ja 1 hommikune test näitavad kõik, et ma rase, siis nüüd vereanalüüs midagi muud näitab…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul DPO4 ja minuga ei toimu mitte midagi erilist. Sel kuul ma suure põnevuse ja kannatamatusega ootan, mil saaksin testida. Huvitav kas sellest ühest korrast tegutsemisest tol naerunäo päeval piisas või mitte 🙂 See oleks lihtsalt fantastiline uudis.
Ma isegi ei tea, millal ma testima peaksin. Kuna mul kodus teste mis aeguvad kuskil detsembris siis need peaksin ju ära kasutama enne kui raisku lähevad 😀 eelmisel kuul testisin aind kaks korda 😀 Ma arvan, et võiksin esimese testi teha vist juba peale DPO10, sest need väga varajased testid.
Vaatan, et triipe ikka tuleb, palju õnne. See mammut tsükli teema ikka päris hull, mul endal on suht kellavärk. Paar kuud tagasi venis 35 päevaseks 29 asemel ja ma olin juba paanikas, et miks ei hakka 😀 Testid negatiivsed, nii tigedaks ajas. Mis arstid selle kohta ütlevad huvitav, kui reaalselt ongi mingi 50 päeva…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, minul selline mure. Eelmise tsükli alguses jõin kortsleheteed..nüüd esmaspäeval hakkasid päevad…aga need on nii verevaesed.Teisel päeval, kui tavaliselt tuleb kõige rohkem verd tuli väga vähe ja täna kolmandal päeval peaaegu midagi ei tule.Tavaliselt mul ikka normaalsed päevad nii kuskil 5-6 päeva ja tuleb keskmiselt verd. Ei teagi mida teha, kas seekord ka juua teed või mitte…see pidi just aitama limaskesta paksendada, aga tundub et mul tegi asja hullemaks,kui asi on ikka selles…rasedustest on negatiivne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul DPO4 ja minuga ei toimu mitte midagi erilist. Sel kuul ma suure põnevuse ja kannatamatusega ootan, mil saaksin testida. Huvitav kas sellest ühest korrast tegutsemisest tol naerunäo päeval piisas või mitte ???? See oleks lihtsalt fantastiline uudis.
Ma isegi ei tea, millal ma testima peaksin. Kuna mul kodus teste mis aeguvad kuskil detsembris siis need peaksin ju ära kasutama enne kui raisku lähevad ???? eelmisel kuul testisin aind kaks korda ???? Ma arvan, et võiksin esimese testi teha vist juba peale DPO10, sest need väga varajased testid.
Vaatan, et triipe ikka tuleb, palju õnne. See mammut tsükli teema ikka päris hull, mul endal on suht kellavärk. Paar kuud tagasi venis 35 päevaseks 29 asemel ja ma olin juba paanikas, et miks ei hakka ???? Testid negatiivsed, nii tigedaks ajas. Mis arstid selle kohta ütlevad huvitav, kui reaalselt ongi mingi 50 päeva…

Me siis ühel pulgal testimise ja DPO-ga

(AA) 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 02.10 08:15; 02.10 09:44; 02.10 15:02; 04.10 06:38; 05.10 12:53; 09.10 10:53; 10.10 07:46; 11.10 08:53; 11.10 16:11; 12.10 09:54; 12.10 11:10; 14.10 08:34; 17.10 15:19; 19.10 11:27; 25.10 11:29; 25.10 17:23; 27.10 12:36; 31.10 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ikka veel siin tiksun, null uudistega.
Seekord isegi tegin ühe rasedustesti ajaviiteks (vedelevad mul seal kodus niisama muidu) 29.päeval, aga no 30.päeval hakkas määrima, nagu oligi arvata ja tänaseks olid päevad ilusti kohal. Nagu kellavärk.

Aga ma panustan sellele, et ju ravim ei ole veel jõudnud mõjuma hakata ja et äkki õnnestub siis järgmine kuu! Ja samas on ka huvitav jälgida, kas äkki on päevad nüüd uuesti pikemaks läinud – viimasel ajal napilt 3 päeva, kui sedagi ja see peakski kõrgest prolaktiinist olema.
Püüame mehega hästi tublisti see kuu ka sehkendada ülepäeviti ja no kunagi ju peavad need triibud tulema!

Mesinäpp, kuidas sul läheb?

Ja palju õnne vahepealsetele triibulistele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tabletiravi on teile määratud?
Mul arst tahab midagi välja kirjutada, ei jää kuidagi 1,9a juba. Tsûklid on 38p.

Bianca

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 23:01; 12.10 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuu-tiki, eks see prolaktiiniravi võtab natuke aega. Uuest tsüklist kindlasti juba palju paremad võimalused triibud saada, hoian pöialt! 🙂

Meil siin vaikselt asjad toimuvad, mees käis täna hommikul uut spermatesti andmas (DNA-fragmentatsioon) ja siis veel mitmeid hormooniteste ka. Vastustega läheb aega, saame teada, mis edasi, 31. oktoobril. Siis peaks selguma, kas mehe spermaga saaks IVF-i teha ja millal. Kui saab, hakatakse mind uurima ja IVF-ks ette valmistama. Hirm ja masendus tulevad kohati peale, eriti mehel. Antud hetkel olen mina pigem rahulikum, mingis mõttes tunnen ma pingelangust, sest see viimane ots 1,5 aasta pikkusest triibupüüdmisest hakkas emotsionaalselt tõsiselt kurnama. Praegu on täiesti suva, et mis dpo siis täna on ja tunnuseid ka enam otsima ei pea 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul täna DPO5 ja kui ma alles eile kirjutasin, et minuga mitte midagi ei toimu, siis veel eile hilisõhtul hakkasin tundma torkeid ja pakitsust alakõhus. Täna hommikul tunnen päris tugevalt torkimist vasakul pool alakõhus, sealt poolt valutas ka OV ajal sel kuul minu mäletamist mööda. Kuna ma varem sellist asja tundnud ei ole, siis see on üsna huvitav fakt. Ma ei julge seda üldse öelda, aga üleeile märkasin ka roosakat voolust, miks ma seda üldse ei julge välja öelda on sellepärast, et ma olin suht kindel, et ma kujutasin seda ette ja rohkem ma sellele ei mõelnud. Nüüd aga jälle mõttes 😀 Mu silmad nägid seda, aga mõistus ütleb, et endale on lihtne neid tunnuseid külge pookida, ma olen täielikult vältinud sellist asja, hetkel paratamatult ma seda kuidagi eirata ei saa.
Aga see muidugi ei tähenda, et õnnestus. Lihtsalt muidu mul mingeid erilisi tunnuseid ei ole kunagi olnud. Rinnad on väga valusad, aga see on peale OV-d mul täiesti tavaline asi. Lootused ja ootused on kõrgemal, kui tavaliselt 🙂 Vahelduseks on isegi hea ja põnev ka sellises ootuses olla 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul just see imelik, et 2-3dpo oli vastik päevade valu ja tugev ebamugavustunne vasakus munasarjas, eile ja täna see tunnus kadunud. Rinnad olid enne basaaltemperatuuri tõusu väga väga tundlikud, enam pole see nii hull. Eile tõusis basaaltemperatuur 36.9-lt 37.1 ja täna taas ilusti 36.9(5dpo)
Sisimas aga tean, et kruvin lootused üles ja pettun ilmselt kõvasti varsti. See poleks lihtsalt vist väga võimalik, et nii hilja ovulatsoon normaalselt toimus ehki mine seda PCOS tea :/

(AA) 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 02.10 08:15; 02.10 09:44; 02.10 15:02; 04.10 06:38; 05.10 12:53; 09.10 10:53; 10.10 07:46; 11.10 08:53; 11.10 16:11; 12.10 09:54; 12.10 11:10; 14.10 08:34; 17.10 15:19; 19.10 11:27; 25.10 11:29; 25.10 17:23; 27.10 12:36; 31.10 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain oma veretesti tulemused kätte: hCG 256IU/l <5 Arst vuristas midagi ette ja katkestas kõne. Sain niipalju aru, et kõik viitab varajasele rasedusele? Kas võis olla, et sain asjast valesti aru? Olen netist püüdnud leida selle vereanalüüsi kohta tulemuste lahtiseletamist, aga tulutult. Palun abi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain oma veretesti tulemused kätte: hCG 256IU/l <5 Arst vuristas midagi ette ja katkestas kõne. Sain niipalju aru, et kõik viitab varajasele rasedusele? Kas võis olla, et sain asjast valesti aru? Olen netist püüdnud leida selle vereanalüüsi kohta tulemuste lahtiseletamist, aga tulutult. Palun abi

Selline HCG näit on kindlasti raseda oma 🙂
Õnne ja muretut 9kuud

(AA) 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 02.10 08:15; 02.10 09:44; 02.10 15:02; 04.10 06:38; 05.10 12:53; 09.10 10:53; 10.10 07:46; 11.10 08:53; 11.10 16:11; 12.10 09:54; 12.10 11:10; 14.10 08:34; 17.10 15:19; 19.10 11:27; 25.10 11:29; 25.10 17:23; 27.10 12:36; 31.10 12:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 278 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Oktoobri kuu triibupüüdjad 2017 ????

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.