Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Oktoobri triibupüüdjad 2019

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 277 )

Teema: Oktoobri triibupüüdjad 2019

Postitas:
Blondu1

Tere Oktoober!!
Sadagu see kuu samamoodi ilusaid värvilisi teste nagu puudelt lehti😇

Copy eelmisest teemast:
LÜHENDID:
OV- Ovulatsioon
CD- CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on
– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev
DPO- DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:
Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/
Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:
Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! 🙂

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda DPO1-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 DPO1.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! 🙂

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla DPO 4-10, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest DPO7-8 (pigem DPO8), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui DPO10, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

HCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest HCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid 😉

Kas see või too HCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks HCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! 🙂

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub HCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Teen algust ka siis😊
Kirjutan ka kokkuvõtte. Triipude püüdmist saab detsembris 3 aastat. Eelnine aasta oktoobris ka triibud sain, kui kuu hiljem tabas šhokk, emakaväline, rasedust oli tolleks hetkeks 7+ nädalat. Toimus LAP teel katkestus. Sest loode kasvas. HCG muudkui tõusis.
Uuesti püüan Jaanuarist.Senini tulutult kahjuks. Detsembriks on IVF aeg kirjas.

Hetkel siis tiksun, eelmises teemas oli juttu sellest rohkem. Aga lühidalt. Olen mõned testid teinud eelmine nädal, mis olid mii ja naa, pluss defektiga test. Viimase testi tegin laupäeval. Täna 16DPO. Päevad oleks kõige eelduste kohaselt pidanud eile hakkama. Siiani puudub PMS . Kui reedeks pole, siis teen uue testi. Reedel oleks max aeg , et võiksid hakata.See kuu trikitas tsükkel ka. Kuna ov minu enda tundmuste põhjul oli cd5(milles ma suht kindel, aga no mine tea) , muidu olnud keskmiselt cd6-cd8.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kolin samuti septembri teemast üle. Triipe püüdnud 2 aastat, esimene laps sama vana ehk jahtisime väikese vanusevahega lapsi. Tsükkel on pikk ja ebaregulaarne, oli selline ka enne esimest sünnitust, aga siis rasestusin esimese katsega. Eelmisel kuul tärkas korraks (vale)lootus, kui CD40 kandis tabas iiveldus ja kogu potentsiaalne sümptomaatika, aga õnnistati hoopis kõhugripiga ja CD50 hakkasid päevad. Sel kuul plaanis günekoloogi juurde minek, et tsükli reguleerimist arutada või vaadata, mis seis on. Aeg on umbes tsükli keskel ehk ideaalis loodan kuulda lauset “oi, siin on ju ilus ovulatsioon värskelt toimunud” ja kuu lõpus teile triipe esitleda.

Guguu

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Grampus

Hei kolin ka üle
Triipe püüdnud märtsist
Augustis oli katkemine 😑
Hetkel peaks olema dpo14 pp peaks hakkama reedel üldse ei oota neid. 🤫🤫
Tahaks testi teha samas kardan pettuda 🤣🤣🤣
Kõhus pakitseb juba mitu nädalat
Rinnad ükspäev valutavad siis jälle mitte😁😁

Please wait...
Postitas:
ilussuvi

Mina väga pikaaegne teise lapse püüdja, kes IVF-st isiklikel põhjustel keeldub (samas ei ole otseselt leitud ka, miks ei võiks loomulikul teel rasestuda, mees on viimasel ajal väikest ravi või toetust saanud). Ilmselt nüüdsest käin küll lugemas, aga ise kirjutan vähem – muutsin oma tavapärast elukorraldust, nii et nüüd oleksin veidi segaduses, kui lähiajal triibud saaksin. Samas neid ära ei hoia ja ov ajal üritame ikka endast parima anda. Lihtsalt keskendun uuele tööle ega ole hetkel triipude mittesaamise tõttu meeleheitel 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere! Olen 24 aastane, kodus on ees eelmise aasta oktoobrikas kes siis saab kohe aastaseks. Mai kuust saadik pole kaitsevahendeid kasutanud ja otsustasime et kui beebi tahab, siis tuleb. Sisimas muidugi loodame et tuleks varsti, väga tahaks taas beebit ning et laste vanusevahe oleks väike. Siiamaani kõik testid olnud negatiivsed, septembris jäid päevad neli päeva hiljaks kuid siiski tulid. Oli pettumus küll. See kuu tegin ov teste, positiivse sain esmaspäeval, kuigi Glow järgi oleks ov pidanud olema varem (tavaliselt ikka äppi usaldanud, esimese lapsega ka ja jäin esimesel kuul rasedaks). Nüüd kohe ei teagi millal päevi oodata. Ribatestid (10miu/ml) ootavad kodus, ilmselt hakkab vara testimine varsti pihta 🤦‍♀️

/KR

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kiksu

Mina püüan triipe alates 2018 juunist, olen 30 ja eelnevalt lapsi ei ole, sel suvel sai tehtud kõik analüüsid, minul avastati PCOS, mehel halb sperma morfoloogia ja oleme ICSI järjekorras veebruariks.
Lootusi vahel ikka hellitan, et äkki juhtub ime, kuid pigem üritan end eesolevaks valmis panna 🙂

Please wait...
Postitas:
Elli-Ly

Hei-hei!

Juuli 2018 – mees lõpuks arvas, et võiks lapse saada (minu sooviks see oli juba oluliselt varem)
August 2018 – eemaldati peale 1,5 aastat spiraal, millele üsna kohe järgnes esimene ovulatsioon ja esimesed lootusrikkad panused.

Vahepeale jäi omajagu arstikülastusi tavagünekoloogi juurde, määrati ka Duphaston, kuid ilma analüüse tegemata. Kuna olukord ei paranenud, vaid pigem muutus kehvemaks, lõpetasin peale teist tsüklit võtmise.

Juuli 2019 – perearst tegi veenivere ja uriinianalüüsid – proge korras (ehk varasemal Dupha söömisel ei näinudki ma mingit põhjust). TSH oli 3.04, mis võiks muret tekitada, kuid juulis sai ka viljatusravi arstil käidud, kes kinnitas, et selle näiduga pole mõtet midagi peale hakata. Põhjendus: seda näitu ei vaadata kunagi üksinda, vaid hinnatakse koos teiste kilpnäärme hormoonidega ning kui teised on korras, siis see 3.04 pole murettekitav. See näit on kõikuv ning vb nädal hiljem tehtud proovil oleks hoopiski teistsugune number. Siinkohal rääkisin ka arstiga oma muretsemisest selle näidu pärast ja tema põhjendused tundusid adekvaatsed ning seega vähemalt esialgu usaldan oma arsti.

August 2019 – viljatusraviarst tuvastas analüüsidega ühe asjaolu, mille osas pidime mõlemad mehega ravi läbi tegema, mille ajal ei tohtinud olla ilma kaitsevahenditeta vahekorras.
30.08 – 27.09 oli seksivaba periood, mille viimases lõpus sai siiski kondoomiga vahekorras oldud. Kõigi eelduste kohaselt oli 24.09 OV, mille toimumist kinnitas 25ndal tehtud UH, aga paraku oli sellest vähe kasu, kui mehega tegutseda selle nimel ei tohtinud.

September 2019 – mees andis esimesed analüüsid. Tulemused polnud just kiita, kuid samas polnud kõige hullemad. Alates eilsest sööb mees ka natuke asjalikumaid vitamiine kui senini (tervisepüramiid m.e.e.s vitamiine, kiirotsingu põhjal kõige sarnasem kallile Sermatropile)

DPO6 ehk üleeile märkasin ainult korra imeõrna roosakat jume voolusel, kuid pidasin seda pigem viirastuseks, sest mul on ka varem esinenud peale OVi määrimist, kuid alati alates DPO1, mitte nädal hiljem ja tavapärane enne päevi määrimine pole kunagi alanud varem kui DPO9, viimasel ajal isegi DPO12. Sama päeva õhtul lõi mulle korralikud valud ülakõhtu – gaaside laadsed, aga samas mitte päris. Tol hetkel eeldasin, et juu toidust vms, kuid täna hakkasin mõtlema, et ehk on seos kuskil…

DPO 7 ehk eile oli päeva jooksul juba rohkem ja märgatav tuhm-roosa määrimine pesukaitsmel vahelduva eduga (st, et 1 kord vetsus käies polnud, teinekord oli, siis jälle polnud jne.)

Täna DPO8, öö oli puhas ja siiani on ka hommik puhas olnud (juba päris mitu korda vetsus käinud). Katsun võtta rahulikult ja vaadelda, mis toimub. Mais ja juunis oli erandkorras suisa 5 päeva pikkused määrimised enne suuremat veritsust. Ehk ka seekord keha trikitab. Loodan, et luteaalfaas lihtsalt liiga lühikeseks ei jääks, sest muidu võib oktoobri OV jääda täpselt mehe kordusproovide andmise aega, kui 3-4 päeva ei tohi seksida. Ja loomulikult lühike luteaalfaas pole üleüldiselt juba normaalne, õnneks viimasel ajal on see üldiselt ikkagi kenasti normide piires olnud.

Kui tavaolukorras julgeks vaikselt rõõmustada, et DPO6-7 olev õrn roosakas määrimine on üsna paljulubav tunnus pesastumisele, siis minu puhul, kes ma üle aasta pole ilma kaitsevahenditeta suutnud rasestuda, peaks nüüd kondoomiga rasestuma – noo päris kohe kindlasti mitte. Seega ootan huviga, mis nüüd edasi juhutma hakkab 😀

Elli-Ly

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hey hey
Kolin oktoobrisse
Olen kahe lapse ema,tütar 16 loomulik rasedus,poiss 2,8 IVF
Kolmandad proovinud alated november 2018.Oleme ka IVF järjekorras.Nimelt kui nüüd 5 dal siiski punased hakkavad siis kirjutan Nova Vitasse ja hakkame plaani paika panema.Hetkel siis Cd24,Dpo10
Hommikune test negatiivne
Rinnad valutavad vähem kui eelmine tsükkel,näonahk on kuidagi parem seekord ja vasakult kus toimus ov kisub.Magan mega havlvasti,arvatavasti ärevusest ja soovist kahte triipu iga hommik näha.Aga tuleb välja et meie apteegis ei müüda neid positiivseid teste😂😂😂
Okok teistele triibulistele palju palju õnne.
Ehk mul veel ka lootust❤️

Mona

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
mo

HEI,hei!
Liitun ka teiega oktoobri triibupüüdjad 🙂 Natukene siis endast! Kodus kasvamas 4,6 aastane tüdrukutirts ning hetkel planeerime elukaaslasega teist. Triipe püüdnud alates selle aasta juuli kuust, seni ei midagi ning vanust 32. Eile tegin igaks juhuks varajase testi kuna päevad olid ühe päeva nihkes ja enestunne ka imelik ning rinnad valusad ja ajas iiveldama. Varajasele testile sain triibud, kuid sama pöeva õhtul algasid ka päevad, nii et võta siis kinni, mis see oli või on 🙂 aga kuna päevad hakkasid , siis tõenäoliselt loodame järgmisele kuule, et ehk. Täna siis CD2

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere, mina ka alles. Kodus kolmene ja aastane laps. Kolmandale oleme vabad käed andnud alates maist. Juulis sain triibud millega kahjuks läks halvasti.
Hetkel dpo10 ja test hommikul negatiivne.

E.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
MrsSmith

Kolin ka oktoobrisse. Triibupüüdmist alustasin alles septembris, seega esimene tsükkel proovimist on käsil. Varasemast olemas 3,5-aastane laps, kes tuli kohe, kui ise lapsesaamiseks valmis olime.
Hetkel peaks olema ovulatsioonitestide järgi 12DPO ja CD 27. Viimane tsükkel oli 30 päeva ja nüüd ilmselt tuleb siis ka kuskil sama pikk. Juba nädal aega on väga tugevad PMS tunnused ja 10DPO tehtud hommikune rasedustest oli vägagi selgelt negatiivne. Seetõttu pigem arvan, et algaja õnn seekord meile ei naeratanud. Nädalavahetusel peaks algama pp ja kõik tunnused ka hetkel sellele vihjavad. Ilmselt jään siis ootama uut ov oktoobri keskpaigas.

Palju triipe oktoobrisse!

Please wait...
Postitas:
Chups

Tere!

Olen pikalt teie triibupüüdjate teemadel silma peal hoidnud ja nüüd mõtlesin, et oleks aeg ka liituda teiega.
Räägin natuke ka endast. Triipe oleme püüdnud juba üle aasta, esimene laps on kahene ja tema tuli kiiresti. Arvasin ja lootsin, et ju siis teine tuleb ka ruttu, aga näed, siiamaani pole tulnud. Üle aasta juba ootame.
Tsükkel on ebaregulaarne, on aidatud kaasa ravimitega ja siis on enamvähem normaalselt käinud. Käesoleva tsükliga sai ravimikuur läbi ja lootused eriti kõrged pole. Käisin ka hiljuti günekoloogi juures ja lasi uuesti hormoonide analüüsid võtta, pean ootama uue tsükli algust, et teised vereanalüüsid ka anda. Loodan, et kui triipe see tsükkel ei tule, siis ehk eriti pikaks ei veni. Kuigi ise arvan, et uus tsükkel ise ei hakka. Hetkel käsil cd21, kas ja millal ov toimus, ei oska öelda. OV teste olen teinud, aga täitsa positiivset testi pole saanud.

Loodan, et tuleb triipuderohke oktoober!

Please wait...
Postitas:
Grampus

Ei suutnud vastu panna tegin testi
Ma ei saa nüüd aeu kas on õhk õrn v mitte
Kuidas ma pilti siia saan laadida 😁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Grampus

test

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastus teemale: Oktoobri triibupüüdjad 2019

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oeh proovisin ei tule välja😁

Please wait...
Postitas:
Grampus

href=”https://www.upload.ee/files/10548052/IMG_20191002_115722.jpg.html”>

Please wait...
Postitas:
mo

Grampus: Ma arvan, et pilti saad laadida nii: salvestad ennem pildi kusagile teise kohta ning siis võtad siit veebist img ja sisestad sinna pildi urli, ehk veebilehe aadressi, kus pilt asub ja vajutad ok.
Ma ise pilti lisada ei ole proovinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täitsa nähtav kuma mõlemal testil 🙂

Maasikas

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Ilusad triibud ütleks, küll heledakesed, aga siiski😊

Mitmes DPO on?

Ma ka nii sügelen testi tegema, aga pole kodus testi😁 pärast kui poodi ehk kappan apteegist läbi😀

Please wait...
Postitas:
Grampus

Blondu
Dpo 13 v 14 peaks olema
Pp peaks reedel hakkama, aga pole ühtegi tunnet, et hakkaks sp testi tegingi
Homme teen hommikusest äkki siis paremad triibud😁

Please wait...
Postitas:
chikibriki

Ma lihtsalt mainin, et oma postitust saab muuta ka, ei pea järjest uuesti kirjutama.

Aga ma ka siin oktoobris. Septembris mõtlesin nii umbes pooleks päevaks, et olen täitsa tõendatult rase, aga vist siiski ei olnud. Või oli keemiline, ei tea. Võtsin veidi aega maha siit ja soovin tagantjärgi õnne Redvelvetile ja teistele, kes vahepeal triibud said.

Aga nüüd on uus tsükkel, nüüdseks juba 11. kokku. Ovulatsioon oli tõenäoliselt esmaspäeval. Teste polnud ja ei teinud, aga tunnuste ja varasema statistikaga klapib. Mõlemad oleme vitamiine natuke üle kahe kuu nüüd võtnud, loodan, et ehk on neist abi ka. Vastavat libestit kasutan ka vahel kui meelde tuleb ja viitsin.

Varsti on aeg iga-aastaseks günekoloogikülastuseks ka. Proovin ajastada peale ovulatsiooni selle, et saaks vaadata ka ultraheliga kollakeha olemasolu ja tore oleks, kui saaks temalt ka mingid analüüsid. Perearsti peale selles osas väga ei looda, ta mul suht mök-mök enamasti. Kui, siis läbi mehe perearsti.

Please wait...
Postitas:
bad0

Ilusat oktoobrit!

Minul hetkel CD10, flo ennustab OV 8 paeva parast. Varsti hakkan testima ka. Triipe pyyame ametlilkult augustist, kaitsevahendeid pole kasutanud aprillist. Vanust on mul 34 aastat ja varasemalt pole rase olnud. Votame vitamiine ja oleme tervislikud. Lapakat abikaasal syles ei luba hoida! 🙂

Please wait...
Postitas:
Gloriosa

Tervitan siis ka omalt poolt oktoobrit.

Väike lühikokkuvõte ka – olen 26-aastane, triipe olen püüdnud juba 3 aastat ja 3 kuud. Mitte ühtegi last pole, mitte ühtegi teadaolevat rasedust pole olnud, mitte kunagi ei ole näinud testidel ei kuivamistriipe ega triibukumasid.

Nagu ma septembrikuu lõpus oma emotsioonikõverast rääkisin, siis siin see on.. kuna kõik testisid suure hooga ja päris mitmed said ka triibud, siis ostsin minagi täna 10se formula vitale rasedustesti. Seda seetõttu, et pp pidi hakkama pühapäeval. Keskmine tsükli pikkus on 30 p. Täna aga on CD33 ja FLO järgi siis 16DPO. Aga nagu ma arvasin, siis see lõppes suure kurbuse, pisarate ja negatiivse, täiesti lumivalge testiga. Seega kuigi pp pole veel hakanud, siis liigun ka oma püüdmistega oktoobrisse ilmselt.

Ma lihtsalt ei mõista enam seda maailma.. miks see keha mulle nii teeb. Ca 1,5 aastat (alates ravimi võtmisest) on olnud tsükkel 28-30 päeva ja nüüd siis selline asi.. oeh, katkine tunne on praegu..

See test võiks nüüd need pp välja meelitada.. nagu see tavaliselt teeb seda.. siis saaks uuesti hakata lootusrikkalt uue kuu poole püüdlema hakata.

Kuidas Liblikal läheb? Sul on see kuu IVF kuu?

Gloriosa

Please wait...
Postitas:
stustu

Hei, hei!

Annan endast ka üle pika aja märku.
Beebi meisterdamine sai meil alguse 2018 maist, mil loobusin beebipillide võtmise. Kuna munasarjad on mul polütsüstilise struktuuriga ning tsükkel ebaregulaarne, siis esmalt arst kirjutas dupha. Tsükli sain sellega regulaarseks. Kuna aga ov toimumine oli ka kahtlane siis sain ka ov stimuleeriva rohu peale (clomifeen). See asja ei muutnud ning selle aasta kevadel arst duubeldas ov stimuleerivat rohtu ja määras kolmeks kuuks topelt annuse. Esimesel kuul (märts) sain enda nõudmise peale ka foliikuleid kontrollima uh-ga. UH-s selgus et isegi see topeltannus ei mõjunud. Sellepeale minu günekoloog laiutas käsi ja ütles et pöördugu ma viljatusravi kliinikusse. Aprillis ja mais võtsin veel ov-stimuleerivat rohtu topelannuseid ning sain isegi positiivseid ov teste, aga arsti juures enam siis ei käinud. Rasedaks ka ei jäänud ja suvel võtsime mehega vabalt. Nii kui rohud otsa said lõi taas tsükli nii sassi. Tsükli pikkus olnud nii 34 päeva kui ka 43 päeva. Viimased päevad kestsid suisa 14 päeva ja need olid reaalsed päevad mitte niisama määrimine. Selle peale loomulikult pöördusin taas oma günekoloogi poole ja palusin mingit rohtu mis teeks tsükli regulaarseks. Sain taaskord dupha peale. Arst uuris ka et kas olen viljatusravikliinikus käinud. Ei, ei ole. Ja ausalt pole ka plaanis. Ei ela linnas ja nii endal kui mehel on tööl alalõpmata kiired ajad. Leppisime omavahel ka kokku et kui beebi tuleb siis tuleb ja kui ei siis ei (2 last eelnevalt olemas).
Seekord arst siis kirjutas dupha, võttis vereanalüüsid (sh kilpnäärme näitajad) ning kirjutas mulle ka metformiini. Ütles et metformiin peaks ka reguleerima tsüklit. Lisaks veel soovitas Inofolicut. Kusjuures seda Inofolicut tarbisin kevadel ka aga no ausalt, päris kallis see.
Kuueks kuuks on nüüd rohud peal, eks näis kuidas kulgeb. Hetkel on CD36 ja ootangi päevasid et saaks rohtudega algust teha.

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Ilusat oktoobrit!

Minul hetkel CD10, flo ennustab OV 8 paeva parast. Varsti hakkan testima ka. Triipe pyyame ametlilkult augustist, kaitsevahendeid pole kasutanud aprillist. Vanust on mul 34 aastat ja varasemalt pole rase olnud. Votame vitamiine ja oleme tervislikud. Lapakat abikaasal syles ei luba hoida! 🙂

Minu mees ei hoia ees pükste taskus ka telefoni, vaid taga või oleneb mis seljas ka rinnataskus jne😉 ise ütles, et pole “poistele” kasulik😀

Please wait...
Postitas:
Murel30

Eelmisesse teemasse kirjutasin oma loo, aga siis võtsin sellest enamuse maha, sest oli tunne, et näkkas ja ei tahtnud selle ühe postitusega siia jääda, aga noh jah…lootus
Olen 30, üritanud varsti aasta, pole lapsi ei mul ega mehel. Kõik rasedustestid on alati olnud ühe triibuga. Olen tegelikult juba viljatusraviarsti juures uuringutel, sest kimbutavad mingid imelikud valud ja muud mured. Homme oleks pidanud arstile saama, aga lükati 2 nädalat edasi, et ju pole piisavalt oodanud. Ehk isegi hea, sest esimest korda oli mul tsükkel nii lühike ja kas tal oleks ka head infot mulle olnud homme anda. Praegu CD2 ja ootan. OV teste proovisin ühel tsüklil teha, aga ma elan seda ühte triipu nii raskelt üle ja kuna panustamine ülepäeviti pole probleem, siis ei jätkanud nendega. Ma ei tea…ma olin kuidagi nii kindel, et näkkas…rinnad paisusid nii suureks ja läksid ikka nii valusaks, et ei saanud magadagi, pole elus seda olnud. Lisaks haige nagu ei olnud, aga temperatuur oli mingi nädala ega 37.2, ei tea, mis teema sellega oli. Muidu poleks oskanud kraadidagi, aga mees ütles, et ma nii kuum jälle.

Soovin proovijatele ikka kahte triipu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mona, kuna me samas rütmis siis kas testime homme?

E.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 277 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Oktoobri triibupüüdjad 2019