Esileht Lapse ootamine Oktoobribeebid 2023

Näitan 22 postitust - vahemik 271 kuni 292 (kokku 292 )

Teema: Oktoobribeebid 2023

Postitas:
Kägu

Minul ka nüüd oscar tehtud. Riskid olid madalad ja see oli isegi natuke ootamatu kuna vanus 40 aastat ja korralik ülekaal ka. Niptify tegin ikkagi 🙂

 

Hel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil muidu lapse asjade ostmisega on? Kas olete alustanud juba millegi soetamisega või ootate veel?  Ma ise pole veel üldse selle lainel et midagi osta????????

 

Kadi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ootan kannatamatult veretesti tulemusi, et saaks selgeks kumb siis on. Pisikesest preilist on mul paremad palad alles ja siis teaks, et kas müüa kombed maha või panna kappi ootele.

Suurtest asjadest ja tarvikutest on mul enamus alles. Uued monitorid peaks hankima.

 

L.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul Niptifys ka kõik riskid madalad ja saame teise tütre! Ma ise ka arvasin, et tuleb pigem tüdruk kui poiss. Kas olete tähele pannud, et järjest sündivad lapsed on tihti samast soost? Vaatan oma sõbrannade pealt, siis nii on päris sage.

Järgmised visiidid alles mais.
Nüüd ka ametlikult esimene trimester läbi, nii et hakkan kõhtu kasvatama ja varsti esimesi liigutusi ootama.

manka, 14+0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oscari uuringul käisite üksi või tänaseks võivad mehed ka kaasas olla jälle?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oscari uuringul käisite üksi või tänaseks võivad mehed ka kaasas olla jälle?

Mina käisin ITK-s koos mehega. Teiste haiglate kohta ei oska öelda, aga suure tõenäosusega ikka võib hetkel kõikjal (vaata kodulehelt igaksjuhuks üle, seal peaks info olema selle kohta)

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TÜKis ka võib

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin märtsi lõpus pelgus koos kaaslasega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käisin mehega tartu ülikooli kliinikumis koos ultrahelis. Ämmaemand ütles, et terve saatja võib kaasas olla.

 

Skyle

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, startimas on uus E-Perekooliloengute täispakett ja kindlasti pakub mõnele siinsele grupiliikmele huvi  loosis osaleda! Seega jagan siia infot. Imeline kingutus endale või mõnele enda lähedasele!

https://www.facebook.com/photo?fbid=595341412625419&set=a.542961774530050

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Kuidas kõigil läheb? On siin veel keegi? 😀 Minul LA kohe-kohe tulemas ja hull pabin sees. Liigutusi ka veel eriti ei tunne, platsenta seekord eesseinas.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On jah vaikus. Nii siin kui ka fb grupis.

Minul on LA 30.05. Siis on täpselt 20 nädalat.

Ma ka liigutusi ei tunne veel. See paneb veidi muretsema, kuigi kaks nädalat tagasi oli doppleriga ilusti kõik olemas ja kuulda. Platsenta on tagaseinas. Esimesega hakkasin juba 17.ndal nädalal tundma. Praegu on mul 18+2

Viimasel ajal pea kipub valutama ja kõht venib(naba ümbrusest kisub). Kõht juba päris priske ees. Kaalu õnneks on tulnud vaid 1.5kg. Esimesega võtsin kokku peaaegu 30 kg juurde????.

Elokuu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tuli ka eelmise rasedusega 30 kg juurde ja praegu 1.5kg ainult. Aga kuna ma eelmise raseduse kilosid maha pole väga saanud, siis oleks vist parem kui üldse midagi juurde ei tuleks see kord.. Ma liigutuste poole pealt midagi nagu tunnen vahepeal, aga vb kujutan ette lihtsalt. Homme on täpselt 20 nädalat täis ja LA kohe hommikul vara..

 

Hel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei.

Kuna ma keeldusin GTT-d tegemast ja õnneks peale ei surutud.

Kodus kaalumisega olen siiamaani 10kg juurde võtnud nüüdseks. 1.juuni on ämmaka aeg. 24.mail LA UH. Ei jõua ära oodata enam. Lapsed ootavad juba kumb tulemas on.

 

Skyle

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei.

Kuna ma keeldusin GTT-d tegemast ja õnneks peale ei surutud.

Kodus kaalumisega olen siiamaani 10kg juurde võtnud nüüdseks. 1.juuni on ämmaka aeg. 24.mail LA UH. Ei jõua ära oodata enam. Lapsed ootavad juba kumb tulemas on.

Skyle

Keeldusid? Wow, niimoodi oma ja beebi tervisega mängida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lähen ka 04.07  suhrutestile. No ma ikka siis käin ära. Esimesega pidin ka tegema aga ma nüüd olen ikka nädalas korra suhkurt ise kodus mõõtnud(mul esimene laps diabeedik ja glükomeeter kodus olemas).

Senimaani on korras olnud.

Elokuu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei.

Kuna ma keeldusin GTT-d tegemast ja õnneks peale ei surutud.

Kodus kaalumisega olen siiamaani 10kg juurde võtnud nüüdseks. 1.juuni on ämmaka aeg. 24.mail LA UH. Ei jõua ära oodata enam. Lapsed ootavad juba kumb tulemas on.

Skyle

Keeldusid? Wow, niimoodi oma ja beebi tervisega mängida.

Ema tervisele ei tee gestatsioonidiabeet suurt midagi, ravi on eelkõige looteravi. Kurb lugeda, et keegi on valmis sündimata lapse tervisega niimoodi riskima, eriti kui on mingil põhjusel peetud vajalikuks varases raseduse suuruses testile saata ning on olemas konkreetsed riskitegurid (kiire kaalutõus).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei.

Kuna ma keeldusin GTT-d tegemast ja õnneks peale ei surutud.

Kodus kaalumisega olen siiamaani 10kg juurde võtnud nüüdseks. 1.juuni on ämmaka aeg. 24.mail LA UH. Ei jõua ära oodata enam. Lapsed ootavad juba kumb tulemas on.

Skyle

Keeldusid? Wow, niimoodi oma ja beebi tervisega mängida.

Ema tervisele ei tee gestatsioonidiabeet suurt midagi, ravi on eelkõige looteravi. Kurb lugeda, et keegi on valmis sündimata lapse tervisega niimoodi riskima, eriti kui on mingil põhjusel peetud vajalikuks varases raseduse suuruses testile saata ning on olemas konkreetsed riskitegurid (kiire kaalutõus).

GDMi diagnoosimisega tegeletakse aktiivselt, sest sellega on seotud järgmised riskid emale ja lapsele:

 

raseduse katkemise oht kõrge veresuhkrusisalduse tõttu raseduse alguses;

lootevee liigsus ja enneaegne sünnitus;

preeklampsia (vt http://www.itk.ee- Patsiendile – Patsiendi infolehed- Haigused- Preeklampsia ja rasedus);

loote üsasisene surm (risk suurim viimase 4–8 rasedusnädala jooksul);

lapse suur sünnikaal (üle 4500 g), vajadus kutsuda sünnitus esile enne 40. nädalat või sekkuda instrumentaalselt sünnituse kulgu (vaakumekstraktsioon, keisrilõige);

sünnitrauma oht, kui laps on suur, mistõttu on raskendatud tema liikumine läbi sünnitusteede;

vastsündinu adaptatsioonihäired ja hüperinsulineemia, mille tõttu laps vajab ravi;

lapse hilisem ülekaalulisus ja soodumus süsivesikute ainevahetuse häirete tekkeks (ülekaal, rasvumine, II tüüpi diabeet).

Ka ema tervisele on ohud olemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei.

Jah keelduain kuna veresuhkur on 5 ringis olnud. Oleks see üle 5 või 6 siis ei oleks keeldunud. Et pean korras veresuhkruga seda tegema minema ????.

Ja miks taheti saata oligi tegelt üldse muus! Ei tasu eelnev päev õunu-tomateid ja muud üle määra süüa!

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei.

Jah keelduain kuna veresuhkur on 5 ringis olnud. Oleks see üle 5 või 6 siis ei oleks keeldunud. Et pean korras veresuhkruga seda tegema minema ????.

Ja miks taheti saata oligi tegelt üldse muus! Ei tasu eelnev päev õunu-tomateid ja muud üle määra süüa!

Mitte midagi ei saa aru. Kirjutad, et v/s viie ringis. Üle viie siis või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii arusaamatu.
See test pole ju üldse mitte midagi jubedat ega invasiivset, et keelduma peaks, lihtsalt mõõdukalt tüütu – jood ühe ülimagusa vedeliku ära ja siis lesid/istud mõned tunnid haiglas, täiesti tsillilt, ning võetakse 3 korda verd. Kui asi oli tõesti eelmise päeva tomatites(!?), siis seda just see test, millest keeldusid, olekski ju näidanud: et sinu keha saab selle ülemäärase suhkrukogusega ise nõuetekohaselt hakkama. Kui aga keha ei saa hakkama mõnevõrra rohkem söödud aedviljadega, siis ongi ju rasedusdiabeet ja ongi vaja toitumist korrigeerida – beebi huvides eelkõige ju!
Mina sõin korduvalt ikka märksa magusamat kraami kui tomatid-õunad verevõttudele eelnevatel päevadel, aga kordagi ei läinud VS kõrgemaks. Tehti ikkagi ka test, sest vahepeal tuli veits liiga hoogsalt kaalu juurde, aga test näitas, et rasedusdiabeeti mul pole. Nii hea ju selline kindlustunne? Miks siis keelduda?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tehakse sellepärast, et on suur preeklampsia oht. Pole ka seekord üldse kaaluga seotud nagu esimesel korral. Seekord olen 1.5kg juurde ainult võtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 271 kuni 292 (kokku 292 )


Esileht Lapse ootamine Oktoobribeebid 2023