Esileht Lapse ootamine Oktoobribeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 292 )

Teema: Oktoobribeebid 2023

Postitas:
Kägu

Oeh, kallikesed! Nii kurb lugeda neid katkemisi ja peetumisi, tunnen nii kaasa! Ei oskagi muud öelda, kui et võtke aega leinata, teha mõni rituaal, nt põletada küünalt mälestuseks vms. minul see aitas pärast katkemist edasi minna. Alguses oli küll tunne, et ei suudagi üle saada.

ise ootan ka natuke värinal oscarit, homme annan vereproovid. Erilisi tunnuseid mul pole, ei ole iiveldust ega isusid, nii et muud ei jäägi, kui usaldada ja lihtsalt loota parimat.

manka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trügin ka korra sekka. Mul nädal aega määrinud ja teine nädal ikka korralikult veritsenud. Käisin ka emos ja pandi voodirežiimile. Kuna see ei mõjunud, lisaks sain mingid tablad, aga verd ikka tuleb. Emo ultraheli näitas südamelööke ja emakakael kinni, aga homne arvelevõtuaeg ei tundu lõppevat positiivselt. Ei krambita ega midagi, aga lihtsalt veritseb… Täiesti kummaline. Teine rasedus ja selline asi täiesti võõras.

Kui iiveldus muidu kasvas, siis paar päeva leebemaks läinud. Tundub, et märgid viitavad ühele 🙁

Muidu peaks olema 7+1.

Gail

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trügin ka korra sekka. Mul nädal aega määrinud ja teine nädal ikka korralikult veritsenud. Käisin ka emos ja pandi voodirežiimile. Kuna see ei mõjunud, lisaks sain mingid tablad, aga verd ikka tuleb. Emo ultraheli näitas südamelööke ja emakakael kinni, aga homne arvelevõtuaeg ei tundu lõppevat positiivselt. Ei krambita ega midagi, aga lihtsalt veritseb… Täiesti kummaline. Teine rasedus ja selline asi täiesti võõras.

Kui iiveldus muidu kasvas, siis paar päeva leebemaks läinud. Tundub, et märgid viitavad ühele ????

Muidu peaks olema 7+1.

Gail

Mõni selline juhtum ka lõpeb hästi, loota ikka võib. Loodetavasti ikka kontrollitakse sind homme, mitte ei lasta ka rõõmsalt ringi käia… Ma olen ikka oma ämmakas nii pettunud praegu, ma reaalselt iga kord, kui seal käisin, 3 korda, rääkisin, et asi pole õige, liiga hea on olla ja südamelööke kodus ei leia. Arvele võeti 9+4, peetunud oli juba 8+2. Täna siis oli oscar 12+4. Šokk oli suur, kuigi aimasin juba. Vererõhk enne uh oli seal kabinetis 180/midagi, mõtlesin, et saan infarkti. Aga see füüsiline pool on praegu kordades hullem.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni selline juhtum ka lõpeb hästi, loota ikka võib. Loodetavasti ikka kontrollitakse sind homme, mitte ei lasta ka rõõmsalt ringi käia… Ma olen ikka oma ämmakas nii pettunud praegu, ma reaalselt iga kord, kui seal käisin, 3 korda, rääkisin, et asi pole õige, liiga hea on olla ja südamelööke kodus ei leia. Arvele võeti 9+4, peetunud oli juba 8+2. Täna siis oli oscar 12+4. Šokk oli suur, kuigi aimasin juba. Vererõhk enne uh oli seal kabinetis 180/midagi, mõtlesin, et saan infarkti. Aga see füüsiline pool on praegu kordades hullem.

Loomulikult on selline olukord šokeeriv, äärmiselt kurb, et sulle vaatamata palvele Uh teha seda ei tehtud ja sinu pahameel on absoluutselt mõistetav.
Siiski ei ole mingit põhjust oma traagilist kogemust teistele üle kanda, sest sageli ikkagi ei viita ei määrimine ega tunnuste puudumine tegelikult millelegi halvale. Sinu kogemus oli kahjuks see kurb juhtum, aga pea sama sageli võib sarnaste nähtudega rasedusega kõik korras olla. Täiesti kindlasti aga ei tule rasedusele kasuks liigne muretsemine ja stress, seepärast ei pea ma ka õigeks teiste rasedate ärevusseajamist ja niigi olemasolevate hirmude õhutamist.
Minul ka viimase rasedusega määris, kokku 3-4 korral, tunnused tulid ja läksid… Kõik oli korras. Muidugi ka muretsesin, aga pigem oli hea, kui keegi julgustas, mitte see, kui kuskilt hirmujutte lugesin.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni selline juhtum ka lõpeb hästi, loota ikka võib. Loodetavasti ikka kontrollitakse sind homme, mitte ei lasta ka rõõmsalt ringi käia… Ma olen ikka oma ämmakas nii pettunud praegu, ma reaalselt iga kord, kui seal käisin, 3 korda, rääkisin, et asi pole õige, liiga hea on olla ja südamelööke kodus ei leia. Arvele võeti 9+4, peetunud oli juba 8+2. Täna siis oli oscar 12+4. Šokk oli suur, kuigi aimasin juba. Vererõhk enne uh oli seal kabinetis 180/midagi, mõtlesin, et saan infarkti. Aga see füüsiline pool on praegu kordades hullem.

Loomulikult on selline olukord šokeeriv, äärmiselt kurb, et sulle vaatamata palvele Uh teha seda ei tehtud ja sinu pahameel on absoluutselt mõistetav.

Siiski ei ole mingit põhjust oma traagilist kogemust teistele üle kanda, sest sageli ikkagi ei viita ei määrimine ega tunnuste puudumine tegelikult millelegi halvale. Sinu kogemus oli kahjuks see kurb juhtum, aga pea sama sageli võib sarnaste nähtudega rasedusega kõik korras olla. Täiesti kindlasti aga ei tule rasedusele kasuks liigne muretsemine ja stress, seepärast ei pea ma ka õigeks teiste rasedate ärevusseajamist ja niigi olemasolevate hirmude õhutamist.

Minul ka viimase rasedusega määris, kokku 3-4 korral, tunnused tulid ja läksid… Kõik oli korras. Muidugi ka muretsesin, aga pigem oli hea, kui keegi julgustas, mitte see, kui kuskilt hirmujutte lugesin.

Jah, just! Kahjuks ikka levib see tobe müüt, et ilmtingimata peavad olema mingid tunnused (nt iiveldus, oksendamine jne). Ei pea, rasedus ei ole haigus, et peaks mingid sümptomid olla. See pole mingi haruldus, et raseduse ajal peale kõhu kasvamise muid tunnuseid ei ole. Tunnuste puudumine ei tähenda nõrka rasedust või et midagi korrast ära oleks. Ja kui ongi tunnused, siis need võivad ära kaduda niisama ja teinekord isegi tagasi tulla aga ei pruugi. Organism on muutumises. Teiste rasedate hirmutamine tunnuste osas ei tee kellelegi head.

Ja raseduse ajal võib ka ette tulla määrimist (hematoom, tsüst lõhkeb), kui määrib ja kahtluseuss on sees, siis igatahes on mõistlikum pöörduda vastuvõtule, kas või tasulisse kui mujalt abi ei saa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trügin ka korra sekka. Mul nädal aega määrinud ja teine nädal ikka korralikult veritsenud. Käisin ka emos ja pandi voodirežiimile. Kuna see ei mõjunud, lisaks sain mingid tablad, aga verd ikka tuleb. Emo ultraheli näitas südamelööke ja emakakael kinni, aga homne arvelevõtuaeg ei tundu lõppevat positiivselt. Ei krambita ega midagi, aga lihtsalt veritseb… Täiesti kummaline. Teine rasedus ja selline asi täiesti võõras.

Kui iiveldus muidu kasvas, siis paar päeva leebemaks läinud. Tundub, et märgid viitavad ühele ????

Muidu peaks olema 7+1.

Gail

Mõni selline juhtum ka lõpeb hästi, loota ikka võib. Loodetavasti ikka kontrollitakse sind homme, mitte ei lasta ka rõõmsalt ringi käia… Ma olen ikka oma ämmakas nii pettunud praegu, ma reaalselt iga kord, kui seal käisin, 3 korda, rääkisin, et asi pole õige, liiga hea on olla ja südamelööke kodus ei leia. Arvele võeti 9+4, peetunud oli juba 8+2. Täna siis oli oscar 12+4. Šokk oli suur, kuigi aimasin juba. Vererõhk enne uh oli seal kabinetis 180/midagi, mõtlesin, et saan infarkti. Aga see füüsiline pool on praegu kordades hullem.

Miks sa kahes teemas hirmutamas käid, siin ja septembribeebide omas?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trügin ka korra sekka. Mul nädal aega määrinud ja teine nädal ikka korralikult veritsenud. Käisin ka emos ja pandi voodirežiimile. Kuna see ei mõjunud, lisaks sain mingid tablad, aga verd ikka tuleb. Emo ultraheli näitas südamelööke ja emakakael kinni, aga homne arvelevõtuaeg ei tundu lõppevat positiivselt. Ei krambita ega midagi, aga lihtsalt veritseb… Täiesti kummaline. Teine rasedus ja selline asi täiesti võõras.

Kui iiveldus muidu kasvas, siis paar päeva leebemaks läinud. Tundub, et märgid viitavad ühele ????

Muidu peaks olema 7+1.

Gail

Mõni selline juhtum ka lõpeb hästi, loota ikka võib. Loodetavasti ikka kontrollitakse sind homme, mitte ei lasta ka rõõmsalt ringi käia… Ma olen ikka oma ämmakas nii pettunud praegu, ma reaalselt iga kord, kui seal käisin, 3 korda, rääkisin, et asi pole õige, liiga hea on olla ja südamelööke kodus ei leia. Arvele võeti 9+4, peetunud oli juba 8+2. Täna siis oli oscar 12+4. Šokk oli suur, kuigi aimasin juba. Vererõhk enne uh oli seal kabinetis 180/midagi, mõtlesin, et saan infarkti. Aga see füüsiline pool on praegu kordades hullem.

Miks sa kahes teemas hirmutamas käid, siin ja septembribeebide omas?

Hirmutamas? Kas sa tõesti arvad, et inimene, kes parasjagu elab läbi raseduse katkemist ja sellest räägib, teeb seda teiste rasedate hirmutamiseks? Kas see foorum pole mitte selleks, et jagada oma muresid ja rõõme? Väga inetu teise muret niimoodi pisendada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei.

Ämmaemandal käidud.

Küsis mu käest kas soovin, et teeks ultraheli ???? muidugi olin nõus ja oli näha kuidas süda lõi ❤️. Tänaseks siis 9+3 ja tähtaeg 12.10. Aga see esialgne. Ütles kohe, et esimese korral võis täpike ei tea mis asendis olla ja andis nädalaid natuke vähe.

Panen homme siis oscarile aja kinni. Tehakse Tartus. Arvel olen Võrus ????.

Skyle

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Tunnen kaasa kallikesed???? Ei taha iial midagi sellist tunda.

 

Mina liitusin fb grupiga????

Täna käisin ämmaka juures ja kõik analüüsid olid korras. Hb võiks muidugi natuke kõrgem olla. OSCARi aeg 30.10 ITKs. Arvatav tähtaeg ikka 13.10  Rasedusnädalaid 8+6. Enesetunnr juba enamvähem. On halvemaid ja paremaid päevi. Lõhnad ei häiri nii palju enam kui varem. Mõnikord ikka öögin aga midagi ei tule. Mis mind kõige rohkem häirib, on need krooksud mis koguaeg tulevad. Muidugi väsin ka väga kiiresti peale igat toimetamist ära ja kaua seista ei jaksa.

Tööl mul teab ikka ainult ülemus ja mu paariline. Kuna mul on 12 tunnised tööpäevad ja püstine füüsiline töö siis nad lihtsalt peavad teadma, et mul rohkem vaja puhata, istuda ja ei tohi raskusi tõsta.

Kadi

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trügin ka korra sekka. Mul nädal aega määrinud ja teine nädal ikka korralikult veritsenud. Käisin ka emos ja pandi voodirežiimile. Kuna see ei mõjunud, lisaks sain mingid tablad, aga verd ikka tuleb. Emo ultraheli näitas südamelööke ja emakakael kinni, aga homne arvelevõtuaeg ei tundu lõppevat positiivselt. Ei krambita ega midagi, aga lihtsalt veritseb… Täiesti kummaline. Teine rasedus ja selline asi täiesti võõras.

Kui iiveldus muidu kasvas, siis paar päeva leebemaks läinud. Tundub, et märgid viitavad ühele ????

Muidu peaks olema 7+1.

Gail

Ja kahjuks siin ka meie teekond lõppeb. Südamelöögid olid kadunud ning ees ootab katkestamine.

Rahustuseks teistele, et mu sõbranna ei kogenud mingeid tunnuseid raseduse ajal kuni lapse liigutamisteni välja. Ehk siis see tunnusteta olek ei pruugi olla mingi näitaja.

 

Soovin teile hästi toredat ja tervet kasvamist ning oktoobris mõtleme teie peale 🙂

 

Gail

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei.

Sain siis oscaru uh aja. 29märts siis ❤️. Ei jõua enam ära oodata….

 

Skyle

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul Oscar 31. märts. Mulle just tundub, et aeg on nii kiirelt minema hakanud, et see on juba kohe-kohe käes. LA aeg pandi ka juba maisse ära.

Mul on viimase paari päevaga järsult täiesti rase tunne tekkinud. Kõht on ees, mitte selline raseda kõht vaid nagu oleks lihtsalt omale mingi rõnga pmber söönud 🙂 Eile kinno minnes tundsin, kuidas riided üldse istuda ei taha. Imestan küll, et nii vara, aga kuna mul on kolmas rasedus, siis nii palju kui lugenud olen, pidi normaalne olema, et vara välja paistma hakkab. Pean vist varsti tööl ära rääkima, muidu saavad peagi ise aru.

Mari (9+3)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iiveldus hakkab üle minema. Tulevad uued probleemid…. nüüd surevad mu sääremarjad… et täitsa valutavad.. ostsin küll mg õli alles täna.

Mul on tulemas neljas ja juba on kopp ees, et mu arust aeg venib nagu tatt….

Eks saan kõiki neid vaeguseid tunda mida teiste ajal ei tundnud ????????????????????

Skyle

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul samuti 31.03 Oscari aeg. Käisin täna ka uuesti kontrollis ja kõik oli korras. Minul on juba väike kõht ees ning mõni on selle järgi juba aru saanud, et ma rase. Ise muidugi väga ei räägi veel kellelegi, aga kui otse küsitakse, siis ikka vastan nii nagu on. Suhteliselt keeruline on juba riietega, sest enamus selga küll lähevad, aga kuna kõik suht ümber, siis kõht kohe näha ka, kuju järgi on ka juba aru saada, et rase, mitte niisama ümmargune. Juba kannan ka raseda  teksaseid, sest tavatelsad enam kinni ei lähe.

Mul on meeletu nälg kogu aeg, aga samas isu ei ole ning aegajalt ka iiveldab.

KataLy

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seletage rumalale nüüd natuke asju…
Käisin neljapäev esimesel vastuvõtul. Päevade järgi pidi olema nädalaid 8+2. Viimased päevad hakkasid 10.01.23
Doppleriga südamelööke ei leitud veel.
Uh aja sain alles kuklavoldi mõõtmiseks. Ennem ei tehta.

Viljastumise aeg saab olla vaid kas jõulud 2022 või 04-06.01. Muul ajal kaitsmata vahekorras olnud ei ole. Ja peale jaanuarit ka mitte üldse.
Sellise arvutuse järgi ju peaks nädalaid isegi rohkem olema?
Ovulatsioonist mul aimu pole, sest ei ole kunagi olnud vajadust seda jälgida?!
Ja enne seda oli spiraal.

Tundub, et tegu ka mul siis peetumisega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seletage rumalale nüüd natuke asju…

Käisin neljapäev esimesel vastuvõtul. Päevade järgi pidi olema nädalaid 8+2. Viimased päevad hakkasid 10.01.23

Doppleriga südamelööke ei leitud veel.

Uh aja sain alles kuklavoldi mõõtmiseks. Ennem ei tehta.

Viljastumise aeg saab olla vaid kas jõulud 2022 või 04-06.01. Muul ajal kaitsmata vahekorras olnud ei ole. Ja peale jaanuarit ka mitte üldse.

Sellise arvutuse järgi ju peaks nädalaid isegi rohkem olema?

Ovulatsioonist mul aimu pole, sest ei ole kunagi olnud vajadust seda jälgida?!

Ja enne seda oli spiraal.

Tundub, et tegu ka mul siis peetumisega?

Selle põhjal küll midagi karta ei saa. Otsustatakse ikka kas uh ja päevade mittevastavuse või südametöö puudumise põhjal. Väidetavalt nii vara ei peagi doppleriga südametööd leidma, ses suhtes veel paanikat ei teeks, aga uh oleks võinud ikka teha ju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seletage rumalale nüüd natuke asju…

Käisin neljapäev esimesel vastuvõtul. Päevade järgi pidi olema nädalaid 8+2. Viimased päevad hakkasid 10.01.23

Doppleriga südamelööke ei leitud veel.

Uh aja sain alles kuklavoldi mõõtmiseks. Ennem ei tehta.

Viljastumise aeg saab olla vaid kas jõulud 2022 või 04-06.01. Muul ajal kaitsmata vahekorras olnud ei ole. Ja peale jaanuarit ka mitte üldse.

Sellise arvutuse järgi ju peaks nädalaid isegi rohkem olema?

Ovulatsioonist mul aimu pole, sest ei ole kunagi olnud vajadust seda jälgida?!

Ja enne seda oli spiraal.

Tundub, et tegu ka mul siis peetumisega?

Huvitav, ma paneks nädala-kahe pärast teise arsti juurde aja digiloost, raseduse arvele võtmiseks peaks siiski minu teada olema uh-ga südametöö leitud.

Kas vahekord oli ikka jaanuaris, pigem veebruaris? Kui jaanuaris sii peaks rasedus ikka suurem olema + südametöö.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seletage rumalale nüüd natuke asju…

Käisin neljapäev esimesel vastuvõtul. Päevade järgi pidi olema nädalaid 8+2. Viimased päevad hakkasid 10.01.23

Doppleriga südamelööke ei leitud veel.

Uh aja sain alles kuklavoldi mõõtmiseks. Ennem ei tehta.

Viljastumise aeg saab olla vaid kas jõulud 2022 või 04-06.01. Muul ajal kaitsmata vahekorras olnud ei ole. Ja peale jaanuarit ka mitte üldse.

Sellise arvutuse järgi ju peaks nädalaid isegi rohkem olema?

Ovulatsioonist mul aimu pole, sest ei ole kunagi olnud vajadust seda jälgida?!

Ja enne seda oli spiraal.

Tundub, et tegu ka mul siis peetumisega?

Huvitav, ma paneks nädala-kahe pärast teise arsti juurde aja digiloost, raseduse arvele võtmiseks peaks siiski minu teada olema uh-ga südametöö leitud.

Kas vahekord oli ikka jaanuaris, pigem veebruaris? Kui jaanuaris sii peaks rasedus ikka suurem olema + südametöö.

Ikka jaanuaris jaa oli viimane vahekord(ei ela koos). Mul tsükkel 30 päeva(seda ütlesin ka visiidil) ja üsna regulaarne. +-1-2 päeva. Positiivse testi sain 10.02, kui oleks uued päevad pidanud hakkama. Nädal enne seda oli veel test negatiivne.

Ma vist pean siis tasulisse minema. Ma elan Soomes. Siin ongi vaid kaks uh-d kokku. 11-13 nädalal ja siis see loote anatoomia.
Ma ei teagi kuidas siin neid töötajaid eestis nimetatakse aga siin on see neuvola(nõuandla). Töötaja ütles küll, et äkki doppleriga kuulame järgmine visiit(oli just saanud uue doppleri ja ütles, et see kuidagi paha ja “vaikne” masin, millega ei pruugi veel kuulda olla) aga ma ise tahtsin kohe.

Aga nüüd täna hakkasin mõtlema sellele, et viljastumise aja järgi reaalsuses peaks ju isegi rohkem nädalaid olema.
Esimese lapsega oli juba 7+ kuulda südant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seletage rumalale nüüd natuke asju…

Käisin neljapäev esimesel vastuvõtul. Päevade järgi pidi olema nädalaid 8+2. Viimased päevad hakkasid 10.01.23

Doppleriga südamelööke ei leitud veel.

Uh aja sain alles kuklavoldi mõõtmiseks. Ennem ei tehta.

Viljastumise aeg saab olla vaid kas jõulud 2022 või 04-06.01. Muul ajal kaitsmata vahekorras olnud ei ole. Ja peale jaanuarit ka mitte üldse.

Sellise arvutuse järgi ju peaks nädalaid isegi rohkem olema?

Ovulatsioonist mul aimu pole, sest ei ole kunagi olnud vajadust seda jälgida?!

Ja enne seda oli spiraal.

Tundub, et tegu ka mul siis peetumisega?

Huvitav, ma paneks nädala-kahe pärast teise arsti juurde aja digiloost, raseduse arvele võtmiseks peaks siiski minu teada olema uh-ga südametöö leitud.

Kas vahekord oli ikka jaanuaris, pigem veebruaris? Kui jaanuaris sii peaks rasedus ikka suurem olema + südametöö.

Ikka jaanuaris jaa oli viimane vahekord(ei ela koos). Mul tsükkel 30 päeva(seda ütlesin ka visiidil) ja üsna regulaarne. +-1-2 päeva. Positiivse testi sain 10.02, kui oleks uued päevad pidanud hakkama. Nädal enne seda oli veel test negatiivne.

Ma vist pean siis tasulisse minema. Ma elan Soomes. Siin ongi vaid kaks uh-d kokku. 11-13 nädalal ja siis see loote anatoomia.

Ma ei teagi kuidas siin neid töötajaid eestis nimetatakse aga siin on see neuvola(nõuandla). Töötaja ütles küll, et äkki doppleriga kuulame järgmine visiit(oli just saanud uue doppleri ja ütles, et see kuidagi paha ja “vaikne” masin, millega ei pruugi veel kuulda olla) aga ma ise tahtsin kohe.

Aga nüüd täna hakkasin mõtlema sellele, et viljastumise aja järgi reaalsuses peaks ju isegi rohkem nädalaid olema.

Esimese lapsega oli juba 7+ kuulda südant.

See on küll väga veider, et alguses ei tehta. See on ju selleks, et teha kindlaks, kas rasedus on üldse emakas, eluvõimeline jne. Päris jube, kui on emakaväline ja enne teada ei saa, kui midagi juhtub. Või oscaris saad teada, et polegi midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui viimane vahekord oli u 04.01 siis rasedus peaks hetkel olema 11+2 (9+2 viljastumisest + 2 nädalat nö klassikaline arvestus menstruatsioonist juurde) st rasedust arvestatakse nö menstruatsioonist ja klassikaliselt siis 14 päeva ehk kaks nädalat ov juurde.

Kui arst võttis viimase päevade aluseks 10.01 siis selle järgi oleks jah rasedus tunduvalt väiksem, aga kui peale seda vahekorda pole olnud siis pole see ka kuidagi reaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seletage rumalale nüüd natuke asju…

Käisin neljapäev esimesel vastuvõtul. Päevade järgi pidi olema nädalaid 8+2. Viimased päevad hakkasid 10.01.23

Doppleriga südamelööke ei leitud veel.

Uh aja sain alles kuklavoldi mõõtmiseks. Ennem ei tehta.

Viljastumise aeg saab olla vaid kas jõulud 2022 või 04-06.01. Muul ajal kaitsmata vahekorras olnud ei ole. Ja peale jaanuarit ka mitte üldse.

Sellise arvutuse järgi ju peaks nädalaid isegi rohkem olema?

Ovulatsioonist mul aimu pole, sest ei ole kunagi olnud vajadust seda jälgida?!

Ja enne seda oli spiraal.

Tundub, et tegu ka mul siis peetumisega?

Huvitav, ma paneks nädala-kahe pärast teise arsti juurde aja digiloost, raseduse arvele võtmiseks peaks siiski minu teada olema uh-ga südametöö leitud.

Kas vahekord oli ikka jaanuaris, pigem veebruaris? Kui jaanuaris sii peaks rasedus ikka suurem olema + südametöö.

Ikka jaanuaris jaa oli viimane vahekord(ei ela koos). Mul tsükkel 30 päeva(seda ütlesin ka visiidil) ja üsna regulaarne. +-1-2 päeva. Positiivse testi sain 10.02, kui oleks uued päevad pidanud hakkama. Nädal enne seda oli veel test negatiivne.

Ma vist pean siis tasulisse minema. Ma elan Soomes. Siin ongi vaid kaks uh-d kokku. 11-13 nädalal ja siis see loote anatoomia.

Ma ei teagi kuidas siin neid töötajaid eestis nimetatakse aga siin on see neuvola(nõuandla). Töötaja ütles küll, et äkki doppleriga kuulame järgmine visiit(oli just saanud uue doppleri ja ütles, et see kuidagi paha ja “vaikne” masin, millega ei pruugi veel kuulda olla) aga ma ise tahtsin kohe.

Aga nüüd täna hakkasin mõtlema sellele, et viljastumise aja järgi reaalsuses peaks ju isegi rohkem nädalaid olema.

Esimese lapsega oli juba 7+ kuulda südant.

Kunagi ehk siis mu 1.raseduse ajal 2010/2011 oli Eestis ka ainult 2 ultraheli raseduse jooksul ette nähtud – kuklavolt ja looteanatoomia, kui just ei olnud näidustust neid rohkem teha. Oli nii tobe toona, et ma panin omale tasulise ultraheli aja enne kuklavoldi oma selleks, et näha, kas kõik on üldse korras. Nüüdsel ajal õnneks tehakse ka esimesel ämmaka visiidil meil ultraheli, et kinnitada rasedus, enne üldse ei võeta arvelegi. Hetkel on mul käsil 4.rasedus, aga kui eelmise raseduse algusjärgus järsku mul sümptomid ära kadusid, siis läksin tasulisse kontrolli, õnneks oli kõik korras. Sel korral on ka mõttes minna vahepeal tasulisse, kuna korra oli määrimine. Õnneks mul täpselt samal hommikul oli ka esimene ämmaemanda visiit, kus kontrolliti ja süda ilusasti lõi, aga järgmine visiit on alles 5.aprillil ja siis peaks olema 9+6 esimese ultraheli arvestuse põhjal, päevade järgi 10+2 (aga mu tsükkel on natuke pikem kui 28 päeva). OSCAR-uuringu aega pole üldse veel pandudki, aga igasugused proovid pean enne järgmist ämmaemanda visiiti ära andma.

Mu pika kommentaari mõte on see, et võimalusel mine tasulisse ultrahelisse. Selline teadmatuses ootamine on paras piin, ma tean…

JK 7+1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Liitun ka teiega. Nädalaid 8+1, tähtaeg ultraheli järgi 19. oktoober. Ultrahelis 6+0 oli südametöö olemas. Kodus kasvamas 2-aastane poiss. Ämmaemanda juurde sain aja alles aprilli keskpaigaks.

Sümptomid on sarnased eelmise rasedusega: isutus, väsimus, iiveldus, aga viimane on sel nädalal veidi õnneks vähenenud. Erinevus, et selle raseduse ajal on olnud kerget määrimist paar korda.

Marit

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole väga hull olemine võrreldes eelmise raseduse algusega…See oli 2021 suvi,meeletu kuumalaine ja iiveldas 24/7…Praegu väsimus ja iiveldus,aga pole nii hull ka.Lõunauned tukun oma 1a1k koos ???? Ehk varsti läheb kergemaks ka.

8+1

Monoop

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere ka minu poolt 🙂

IVF rasedus, hetkel 10+5, tähtaeg 02.10.

Enesetunne hea, vahel veits iiveldab ja koguaja on täiskõhu tunne 😀

Isutab lihtsate asjade järgi nagu müsli ja kellogsid piimaga mida viimati sõin siis kui olin 10-aastane. Neid läheb ka päeval ja õhtul 🙂

Ahjaa ootan kaksikuid ja oscar on 22.03. Kirjas Pelgus.

Mõnusat ootust kõigile ! Ma ootan oscari ära ja siis liituks ka fb-is.

MRR

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Olen saanud hea uudise, et selle aasta oktoobrilõpus saab minust taaskord ema. Oleks meeldiv jagada Teiega raseduseaegseid mõtteid, tundeid, kogemusi, mis meid sel teekonnal ees ootavad. Koos on ikka lihtsam!

Kuidas Te end tunnete?

 

Kurk

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul üldiselt on enesetunne väga hea.

Kahjuks oli aga vereproovi andes paastuveresuhkur korrast ära ja nüüd pean glükoosi taluvuse testi tegema minema. Aimasin, et nii läheb, kuna mul oli eelmine kord ka veresuhkruga probleeme, aga ei taha seda tralli üldse… 🙁

Mari

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei. Raseduse suurus on 10+3. Kuidas teil oksendamisega on?

Sõltub mul päevast kas kisub maos midagi ja teisel päeval öögin wc…

Skyle

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Mul enesetune juba parem. Igapäevaselt ikka öögin mõned korrad aga ei oksenda väga.

Nüüd ma olen muidugi täitsa haigeks jäänud ja see teeb enesetunde muidugi topelt halvaks.

Ei jõua enam OSCARIT ära oodata,tuleks see päev juba kiiremini.

Teretulemast ka meie uutele emadele! ????

 

Kadi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uhh, suht karmid nädalad on olnud nüüd. Jäin neerupõletikku (õnneks kergem versioon seekord) ja siis olime perega kõhugripis. Tänaseks õnneks tavapärases rütmis, aga tavapärane rütm loomulikult konstantse süda-paha-olekuga + julm väsimus. Õnneks tundub, et seekord on ikkagi veidi leebem enesetunde poolest, kui varasemad radedused on olnud. Või siis ma ei jõua lihtsalt sellele iiveldusele väga palju keskenduda, kuna hetkel kõike muud eluliselt ka korraga palju.

Homme saan õnneks arstividiidile, mure ikka käib kaasas, kas kõik on korras, mis vist natuke paratamatu ka.

P.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli täna oscar, kõik nii hästi, kui olla saab! Ninaluu olemas, kuklavolt väike. Pisike liigutas seal toredasti ja sai uueks sünnitähtajaks 29.09. vanuse tõttu tehakse siiski niptify, siis saab ka soo teada. Hoian pöialt, et kõik riskid oleksid madalad.
enesetunne endiselt väga hea, kõhu on küll natuke ette löönud, aga see näeb lihtsalt välja, nagu oleksin kaalus juurde võtnud, kuna enivei olen kergelt ülekaaluline. Järgmisel nädalal kolleegidega näost näkku koosolek, peab vist siis neilegi teada andma. Kui kõik läheb hästi, siis jääb mees jälle lhp-le.

manka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 292 )


Esileht Lapse ootamine Oktoobribeebid 2023