Esileht Beebi ja mitmikud Oktoobribeebile selga

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Oktoobribeebile selga

Postitas:

Tere. Palun soovitust – sünnib beebi ilmselt oktoobri II poolel. Ämm kavatseb kinkida Lenne kottkombe meile, milles laps koju viia ka. Kas need talvised kombed ei ole liiga vara kandmiseks veel? Laps sõidab koju autos turvahällis, siit ka küsimus – kas see talvekombe hälli jaoks liiga paks pole? Ja kui panemegi selle kombe selga, siis kas alla piisab ühest kihist riietest? Ämm ütleb, et kindlasti on veel midagi vaja. Nii kardan last üle riietada 🙁 Tegemist esimese lapsega, varasem kogemus beebidega puudub üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lenne kottkombel on taga pepu juures turvarihma auk, nii et turvarihmad lähevad kombe alla, mitte peale. Kindlasti on sellega liiga palav nii oktoobris kui ka südatalvel, sest auto soojeneb ju kiiresti ning turvahäll on juba enne soe, sest selle võtad ju toast.

Kombe saad autosse jõudes eest lahti teha täies pikkuses, nii et ülearu pabistada ka pole vaja. Kui ämma eluõnn ikkagi sellest kojutoomisest sõltub, siis võid talle seda rõõmu teha.

Isiklikult eelistasin autosõitudeks pigem õhukest kombet ning turvahälli soojakotti, mida siis üle õue minnes kinnipoole tõmmata, et tuul peale ei puhuks. Aga saab ka ilma selleta hakkama ning ei ole ka kuulda olnud, et need paksus talvekombes lapsed autos massiliselt üle oleks kuumemenud. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 14:38; 13.10 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei saa nendest aru, kes turvahälli soojakotti panevad lapse veel mingis “õhemas” kombes. Enamus soojakotte on küll nii sojjad, et ei ole mingit õhemat kombet toariietele veel lisaks vaja. Müts pähe ja see kõik.

MA ei tea, kui paks see Lenne kombe on. Aga minu laps sündis 2. nov, järgmisel päeval koju jõudes alustasime kohe lume kühveldamisega 😀 Ikka põlvini lumi oli eelmisel aastal siis maas 😀 Kui laps oleks sündinud oktoobri II poolel, siis oleksime selle paksu lumega ju juba lapsega õue läinud kärutama 🙂

Mul mõlemad lapsed novembris sündinud ja mõlemil kohe talvekombe kasutuses, õue lapsega nädalaselt. Vastsüninud paninn ka autos alguses ikka väga soojalt riidesse, kui oli hädasti vaja ringi käia, sest neil veel see temperatuurihoidmine kõigub. Teise lapsega kasutasin küll just väga sooja paksust fliisist soojakotti ja sinna sisse läks laps toariietes (pikad varrukad, pikad püksid + müts).

Kas õues käies on vaja selle kombe alla veel midagi panna,s õltub lapsest. Meil esimestel jalutuskäikudel oli talvekombe all veel üks kiht, kuna ikka tegemist vastsündinuga + teine laps oli meeletu külmavares alguses. Umbes 1-kuuselt loobusin lisakihist.

Samas esimesed jalutuskäigud on sul lühikesed ja laps ei jõiua siis higistama hakata veel 😀 esimene päev 10 minutit, järgmisel veidi pikemalt jne. Mingist õues tundideviisi magamisest alla 1-kuuse lapsega külmal ajal ikka ei räägi. Õuest tulles alati katsusin lapse üle, et aimu saada, kas liiga vähe või liiga palju riideid (kui kere ikka kuum, siis järgmisel korral jätsin nt teki peale panemata vmt). Lisaks ka kuklataguse katsumine, et higine poleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli õhuke turvahälli soojakott – selline, et saab ka suvel külma ilmaga kasutada, kui lapsele tekki peale vaja. Ning õhuke kombe ei olnud samuti õhuke talvekombe, vaid tõesti õhuke ilma vatiinita kombe (suvine või peenvillane). Andke andeks, kui ma end piisavalt selgelt ei väljendanud. 🙂

Talvekombega on liiga palav AUTOS. Õues jalutamine ja magamine polnud küsimuses teemaks, aga olen nõus, et talvekombega saab oktoobris juba õues käia küll, kui alla ja peale midagi väga palju ei topi. Seega kasutada saab seda ikka. 🙂

Beebide sooja- ja külmataluvus on VÄGA erinev, nii et kokkuvõttes pead lihtsalt pidevalt jälgima ning riietama last just selle järgi, kuidas temal hea on. Minul ei saanud üks laps üldse tekki kasutada, sest kohe, kui magama jäi, hakkas jubedalt higistama. Temal on esimestest elukuudest alates kogu aeg vähem riideid seljas olnud kui mul endal. Teine laps on külmavares nagu mina – magab pikas pidžaamas, sokkides ja paksu teki all ning selliseid kindaid, millega tal (ja ka mul) käed talvel soojad püsiks, pole vist leiutatudki…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 14:38; 13.10 13:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Beebi ja mitmikud Oktoobribeebile selga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.