Esileht Pereelu ja suhted ole abitu ja sõltu minust!

Näitan 20 postitust - vahemik 61 kuni 80 (kokku 80 )

Teema: ole abitu ja sõltu minust!

Postitas:

Olgem ausad, on vabalt inimesi, kes ka pärast 20 aastat kogemust on autosõidus (või muul alal: näiteks rahaasjus, tehnikas, suhetes, seksis jne) objektiivselt kobad ja vajavadki juhendamist. Neid nii meeste kui naiste seas, ja liigne õpetamine meile ei meeldi niikuinii. Äkki te kuulute sinna klassi, ise seda teadmata?

Ojaa, võib täitsa olla, aga millegipärast on tihtipeale nii, et need “kobad” on teinud 20 aasta jooksul heal juhul 1 avarii, aga kõvad vennad 12! KÕIK mu lähimad meestuttavad on teinud rohkem avariisid kui mina, kes ma nende meelest kobalt sõidan.

 

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on hoolitsemine. Hoolitsemine on tore. See, mida TA kirjeldas, ei ole hoolitsemine. Pealegi, mina eeldan, et kui ma sõidan kellegagi ühes autos punktist A punkti B, siis me räägime sõidu jooksul millestki sisulisest. Kultuurist, spordist, kasvõi koroonast. Mitte, et kogu vestlus taandub sellele, et kuule, vaheta nüüd käiku, praegu on tagant tühi bla-blaa… Mida see muidu kummalegi inimesele annab? Selline vestlus.

Haahaa!!! Ma olen aastaid olnud suhtes mehega, kes räägib kultuurist, spordist, muusikast ja maailma ajaloost, samal ajal, kui autol on kumm tühi ja kapoti alt tõuseb suitsu. Väga sooviksin kohtuda toreda mehega, kes teeb seda paljuräägitud mansplainingut ja on muidu ka patroniseeriv. Ning mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 14:17; 30.04 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on hoolitsemine. Hoolitsemine on tore. See, mida TA kirjeldas, ei ole hoolitsemine. Pealegi, mina eeldan, et kui ma sõidan kellegagi ühes autos punktist A punkti B, siis me räägime sõidu jooksul millestki sisulisest. Kultuurist, spordist, kasvõi koroonast. Mitte, et kogu vestlus taandub sellele, et kuule, vaheta nüüd käiku, praegu on tagant tühi bla-blaa… Mida see muidu kummalegi inimesele annab? Selline vestlus.

Haahaa!!! Ma olen aastaid olnud suhtes mehega, kes räägib kultuurist, spordist, muusikast ja maailma ajaloost, samal ajal, kui autol on kumm tühi ja kapoti alt tõuseb suitsu. Väga sooviksin kohtuda toreda mehega, kes teeb seda paljuräägitud mansplainingut ja on muidu ka patroniseeriv. Ning mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes.

See on mingi elu paradoks, et keegi ei saa kunagi rahul olla oma suhtes ja hinnata oma partnerit sellisena nagu ta on? Ikka otsiks vastandeid.

Miks sa temaga koos oled, kui ta sulle ei meeldi ja sa tahaksid hoopis, et keegi sind pidevalt oma jutuga alandaks ja alahindaks?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 10:00; 30.04 10:18; 30.04 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

a la” ära sina küprosel küll rendiautot võta, sa ei saa vasakpoolse liiklusega hakkama” või ” suurenda oma krediitkaardi limiiti, laenuraha on praegu nii odav” või “kas lähed küünetehniku juurde, ma annnan sulle 20 eur” siis hinga enne 10 korda sisse-välja ja mõtle kui kohane selline “aga ma ju niiii armastan sind”

See kõik tõesti lühiajalistelt deitimispartneritelt?

Jään enda juurde, teemaalgataja tõmbab friike ligi või siis lihtsalt hea fantaasiaga, meestes pettunud igavlev Kägu

loomulikult soovin oma ellu partnerit ja loomulikult vaatan aktiivselt ringi. atraktiivsemaid mehi on aasta jooksul olnud 5, kellega olen siis mõned kuud deitinud. mõnega ongi nii, et algul tundub kõik tore. eks kõik näitavad oma pühapäeva nägu, võetakse asju koos ette jne. siis aga jõuab kätte päev, kus vastaspool teatab “oi kui tore, et küünetehnikusse lähed ja ennast MINU JAOKS ilusaks teed! ot ma annan sulle 20 eur” sinna juurde käib napakas silmapilgutus või veel hullem laks tagumikule.  või siis ” see ikka ei ole ok kui koer voodis käib, koer teadku oma kohta!” peale selliseid ilminguid on täielik turn off.

õnneks on nüüd vist tekkimas meessuhe, kes jääb rahulikuks kui roolis olen, kuulab särasilmil, mida tööl teen ja kelle jaoks koer on ka inimene.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 08:18; 29.04 11:17; 29.04 12:39; 29.04 23:10; 30.04 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sa õpid ära, et ei keera ilma suunata suvaliselt vahele, nii et taga sõitjatel pidurdamisest rehvid asfaldil vilet lasevad ja ennast sõidu ajal tahavaatepeeglit kasutades ei värvi, siis jätan mina ka õpetamise järele. See, et sa 15 aastat sõitnud oled, ei tähenda sugugi, et 11 korda edasi tagasi ukerdamine koos kerge põrkega tänava äärekivilt on normaalne külgboksi tagurdamine. Muidu oled tore naine aga kuidas need load hangiti, on huvitav küsimus.

Ma olen ka väga paljude meesjuhtide kõrvalistmel istunud, aga pole kunagi pähe tulnud neid ega naisjuhte õpetada. Kuigi üks mees sõitis nii, et ühel lõigul kaks eri autot signaalitasid talle ja üks näitas mööda sõites keskmist näppu 😀 Mis see minu asi on, ega mölisedes paremini sõitma ei hakka.

Ainsad korrad, kus mina ja kaassõitjad oleme midagi öelnud, on hämaras sõites aitame metsloomi märgata, kes ületavad teed. Ja see on mu arust kasulik ning lihtsalt neutraalselt ütleme, kui loom on, mitte keegi ei mölise ega anna hinnanguid, “et kuidas sa töll ei näinud vm”. 😀

Aga kui mõtlema hakata, siis ühele välismaa naisele ütlesin, et Eestis sõidetakse asulavälisel 2-realisel paremal pool ja vasak on möödasõitudeks, peale seda kui suht tühjal teel sõites tast paremalt mõned korrad mööda sõideti. Ning ühele teisest linnas pärit mehele mainisin ühe konkreetse tee alguses, et seal on suurem lubatud kiirus, kui mujal linnas. Aga mu arust see oli norm neutraalne vajalik info. Mitte kunagi ei ole ma autojuhi isiku kallal näägutanud, et näidanud välja nagu mõttetu oleks. Saab ju ilma minuta ka sõidetud. Üks kord vist siiski natuke oli, kui üks vanamees taksojuht hakkas teise autoga võidu sõitma, sest too oli talle ette keeranud või midagi ja kommenteeris juba: “Ma näitan talle, kumb meist parem sõitja on.” Vm. Ning mul oli laps turvahälliga taksos kaasa. Siis ütlesin juhile, et tahaks nagu elusalt kohale jõuda.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 11:43; 30.04 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

või siis ” see ikka ei ole ok kui koer voodis käib, koer teadku oma kohta!” peale selliseid ilminguid on täielik turn off.

See on küll täiesti kontekstivaba kommentaar. Ma tean küll ühte naist (ma ise), kellele koerad kohe väga-väga-väga meeldivad, aga mitte voodis puhaste linade vahel.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 10:00; 30.04 10:18; 30.04 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et pere vanimad lapsed (mehed), eriti, kui neil on noorem(aid) õde(sid), kelle eest nad on elu aeg pidanud hoolitsema ja neid valvama. Et nemad võivad ka täiskasvanuna olla harjunud naisi kohtlema, kui oma beebiõdesid, kelle suur vastutavam vend nemad on. Ja kui nt naine on vanim laps, kellel on väike vend olnud, siis talle jälle sobib võib-olla teissugune dünaamika rohkem.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 11:43; 30.04 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgem ausad, on vabalt inimesi, kes ka pärast 20 aastat kogemust on autosõidus (või muul alal: näiteks rahaasjus, tehnikas, suhetes, seksis jne) objektiivselt kobad ja vajavadki juhendamist. Neid nii meeste kui naiste seas, ja liigne õpetamine meile ei meeldi niikuinii. Äkki te kuulute sinna klassi, ise seda teadmata?

Ojaa, võib täitsa olla, aga millegipärast on tihtipeale nii, et need “kobad” on teinud 20 aasta jooksul heal juhul 1 avarii, aga kõvad vennad 12! KÕIK mu lähimad meestuttavad on teinud rohkem avariisid kui mina, kes ma nende meelest kobalt sõidan.

Neil tüüpidel on lihtsalt kõik teised süüdi, kes “normaalselt” sõita ei oska ja näiteks piirkiirusel sõidavad.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgem ausad, on vabalt inimesi, kes ka pärast 20 aastat kogemust on autosõidus (või muul alal: näiteks rahaasjus, tehnikas, suhetes, seksis jne) objektiivselt kobad ja vajavadki juhendamist. Neid nii meeste kui naiste seas, ja liigne õpetamine meile ei meeldi niikuinii. Äkki te kuulute sinna klassi, ise seda teadmata?

Muidugi võib olla. Aga kui nüüd päris ausalt järele mõtled, siis millist tulemust sa ootad? Usud, et see inimene ohkab õnnelikult, et peale 20 aastat täiesti toiminud juhtimist ometi issanda ingel ise maa peale laskus ja ütles, kuidas tegelikult peab? Ja nüüd saab ta elu lõpuni “õigesti” juhtida? Tegelikkus on see, et isegi, kui ta sinu nähes sinu õpetuste järgi teeb ilma närvi minemata (see viimane oleks turvarisk ka sulle seal autos istudes), siis üksi sõites teeb ta ju ikka nii, nagu ta harjunud on. Nii et mida sa saavutad? Et sinu juuresolekul teevad inimesed nii, nagu sina käsid? Mingi füürerikompleks?

Mul sugulane armastas oma nooremat õde õpetada, kuidas too oma kodu kujundama peab. Selle kujuga aknale niisugused kardinad kohe üldse ei sobi, pead hoopis näe nii panema! Järgmine kord külla minnes oli solvunud, kui nägi, et õe kardinad ikka endist viisi olid ehk nii nagu õele endale meeldis.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 23:55; 30.04 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

õnneks on nüüd tekkimas vist suhe mehega, kes kohtleb mind kui võrdset inimest, mitte kui alaarenenut.
vahepeal juba mõtlesin, et jäängi vanatüdrukuks, kuna ei lase endast “hoolida”
aitäh, sain südamelt ära. rääkige kaasa, kes end kõnetatuna tundis.

See “õnneks” on sul vist tegelikult jutumärkides?
Muidu sa ei oleks ju teemat teinud.

Eks sa jälgi ja vaata, kuidas asi areneb.
Naine ongi võrdne inimene, kohati isegi mõnes mõttes parem inimene (kooselu mõttes) ja kui mees seda ei tunnista, siis on halvasti. Mees peab naist kuulama.

/mees

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

” see ikka ei ole ok kui koer voodis käib, koer teadku oma kohta!” peale selliseid ilminguid on täielik turn off. /…/  kelle jaoks koer on ka inimene.

Mis see siia puutub? Koer ei peagi teiega ühes voodis magama. Kõik ei soovi karvases voodis magada või seksida.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 10:15; 29.04 14:52; 30.04 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis aga jõuab kätte päev, kus vastaspool teatab “oi kui tore, et küünetehnikusse lähed ja ennast MINU JAOKS ilusaks teed! ot ma annan sulle 20 eur” sinna juurde käib napakas silmapilgutus või veel hullem laks tagumikule. või siis ” see ikka ei ole ok kui koer voodis käib, koer teadku oma kohta!” peale selliseid ilminguid on täielik turn off.

Selle esimese peale võiks naisel keele all mõni viisakas oga olla. Sellised väljendid tingimata ei välista, et mehest võiks asja saada. Naine ehk ei usu, aga hullem variant on see, kui 10 a pärast oled seisus, kui mees üldse ei puuduta. Ei laksuga tagumikule ega viisakamal moel.

Voodis käiva koera osas. Seni teadsin, et kassiga üksi elav vanatüdruk on “lõppjaam”. Ei teadnudki, et koera kohta sama fenomen kehtib.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 10:37; 30.04 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise juhtida ei oska ja kõrvaistmel istudes ma leian, et see on autojuhi asi teada, kuhu me läheme ja kuidas. Ja mind pahandab kui autojuht mu kõrval satub segadusse, küsib närviliselt minu käest, millal ta kuhugi peab pöörama või “mis see aadress oligi”, ühtki sõiduäppi ega navigaatorit ei kasuta ja kaarti tal ka kaasas ei ole.

Mulle meeldib, kui ma ei pea kogu muretsema kõige pärast. Nagunii on pead oma isikliku elu otsused tegema ise. Nii et teinekord on hea, kui ma ei pea pead valutama iga ühise asja pärast.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

” see ikka ei ole ok kui koer voodis käib, koer teadku oma kohta!” peale selliseid ilminguid on täielik turn off. /…/  kelle jaoks koer on ka inimene.

Loomaarmastaja naisterahvana ei ole ma ilmaski aru saanud, mis rõõmu on sellest, kui loom inimesega koos voodis magab. Mul on koerad ja kass ja neil on omad voodid.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene elukaaslsnr oli selline. Oli muidugi 7 a vanem, mina puhta pubekas alles. Ninnu-nännutamise vahele ikka patsutati piltlikult pea peale, pisendati ja patroniseeriti. Olin mingi aeg peale lapse sündi temast sõltuv, siis poes käies ikka küsis, kas sul ikka on seda vaja… Mingites vestlustes ikka mainiti, kuidas ma “ei saa maailma asjadest aru”. Selle asemel, et mu küsimuse peale öelda, mis tegema peab, küsis vastu, et “aga mis sa arvad, mis sa tegema pead?” Üritas mind ennast lollina tundma panna, ütles, et ma ei hakka kunagi 5000 krooni palka saama, keelas mul suitsetada. Seltskonnas ei lasknud mul rääkida, pidev selline passive-agressive alandamine käis, ükskord isegi ütles “kuss”, kui ma midagi seltskonnas rääkima hakkasin. Aga kaasas pidin alati olema. Suhte alguses oli rohkem sellist ninnutamist, rääkis minuga pudikeeles, igal võimalusel (a’la sidusin kummargil kingapealu) ajas kätt jalgevahele jne. Krt teab, miks ma temaga olin ja lapsegi sain, aga peale seda läks asi eriti hulluks. Pakkisin asjad peale seda, kui olin sõbranna juures, 2aastane laps oli temaga, ning ta  telefonis teatas mulle, et “tuled kohe koju ja jutul lõpp”, sest selgus, et sõber tuleb külla ja vaja bussi vastu minna. Rahu pole tast siiani saanud.

Teine teema on muidugi veel see, et töötan ligi 10 aastat juba “meeste alal” aga ikka kliendid küsivad, et “kas teil siin mõni meesterahvas ka on? “.

Abikaasa on vist 10 a jooksul paar korda autos kõrval istudes kommenteerinud, aga need ka põhjusega.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

olen (taas)vallaline ja iseseisev naine. viimane aasta on mind kokku viinud meestega, kelle juures olen täheldanud täiesti vastuvõetamatut käitumist. nimelt meeldiks neile teha minust oma lemmikmiisukest, keda pidevalt kaisutada, õpetada ja endast sõltuvaks muuta. näiteks- sõidame autoga, mina roolis, kõrvaltistmelt käib õpetamine:” ot, nii ei saa tagurdada, sõida korra veel ettepoole. kuule selle bussi järel saad ringile minna, reastu juba ära, muidu sa ei saa x km pärast vasakule keerata” jne. kui olen märkuse teinud, siis on vastuseks: ma ju hoolin sinust! krt, ma olen 15 aastat roolis olnud ja nüüd ei saa ühe mehepojukeseta sõidetud v?!

üks tüüp muretses, miks ma öösel kaua üleval olen, kas ma ukse keerasin lukku, soovitas “mõistlikke finantsotsuseid” teha. kõik see tuleb ju suurest hoolivusest!

need eelnimetatud tüübid on samas täiesti võimetud kuulama ja keskenduma kui ma räägin. eriti kui räägin tööalastest saavutustest, siis tõmbub neil nägu täitsa krimpsu.

õnneks on nüüd tekkimas vist suhe mehega, kes kohtleb mind kui võrdset inimest, mitte kui alaarenenut.

vahepeal juba mõtlesin, et jäängi vanatüdrukuks, kuna ei lase endast “hoolida”

aitäh, sain südamelt ära. rääkige kaasa, kes end kõnetatuna tundis.

Tark naine saab aru, et mehe jaoks on oluline olla tugev, näidata, et ta suudab kaitsta ennast ja naist, et ta on mingis vallas osav, jne. Tark naine laseb mehel selline olla, laseb vajadusel endale mantli selga aidata ja ukse lahti teha, kuigi ta saaks nende kõigi asjadega ise ka hakkama. Tark naine laseb mehel olla mees ja saab vastu tähelepanu, hoolitsust ja armastust ning lõpuks ka õnneliku kooselu.

Feminist arvab, et tema, tema, tema, et oluline on olla mehest parem, sest noh, siis ma olen ju justkui ka tegija või nii. Feminist peksab mehe kööki süüa tegema, tuba koristama ja muud udrumudru tegema, sest feministi arusaamas peab ta mehega võistlema ja temast parem olema, ta on mõnes riigiasutuses juhtival kohal, ajab seadusest näpuga järge ja tunneb ennast tähtsana. Feminist arvab, et kui tal on karjäär ja raha ja edu, et siis on ta mehe vääriline ja siis tuleb teda ka vastava väärikusega kohelda. Aga tõsistele meestele ei meeldi sellised naised, mõned memmepojad, kes pole emme kõrvalt ise elama õppinud, ehk näevad võimalust, et edukas feministist amatsoon toidab ta ära ja talle nii ehk sobibki, aga tõeline mees, saadab feministi pikalt kogu tema kõrghariduse, karjääri ja rahaga ning läheb teeb seda mida hing ihkab. Teeb seda mida tahab, mitte ei tee asju, et kellelegi näidata, näe mina ka suudan, näe ma ka olen võrdne. Miks Euroopast läks nii palju kõrgelt haritud naisi islamistide juurde sõtta? Sest nad tahtsid taas tunda tugevat meest enda kõrval, jõulist, julget ja vaba, mitte neid poliitkorrektseid tossikesi, keda nad ise siin Euroopas sünnitavad ja kasvatavad.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lamisen siin ühe pisiasja. Pole veel näinud teist naist, kes oskaks käruga tagurdada. Oma naine õppis ära, sest sundisin teda mõnikord käruga sõitma. Ei pea kogu aeg mehed ehitusmaterjali tassima, mõnikord võivad naised ka seda teha.

Miks seda tassima ja kärutama pean ja käru ei sobi mu kabrio taha ammugi. Tellin alati materjali kojutoomisega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on hoolitsemine. Hoolitsemine on tore. See, mida TA kirjeldas, ei ole hoolitsemine. Pealegi, mina eeldan, et kui ma sõidan kellegagi ühes autos punktist A punkti B, siis me räägime sõidu jooksul millestki sisulisest. Kultuurist, spordist, kasvõi koroonast. Mitte, et kogu vestlus taandub sellele, et kuule, vaheta nüüd käiku, praegu on tagant tühi bla-blaa… Mida see muidu kummalegi inimesele annab? Selline vestlus.

Issand, kuidas ma armastan inimesi, kes oskavad ja tahavad vait olla. Miks peab kogu aeg rääkima ja arutama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lamisen siin ühe pisiasja. Pole veel näinud teist naist, kes oskaks käruga tagurdada. Oma naine õppis ära, sest sundisin teda mõnikord käruga sõitma. Ei pea kogu aeg mehed ehitusmaterjali tassima, mõnikord võivad naised ka seda teha.

Miks seda tassima ja kärutama pean ja käru ei sobi mu kabrio taha ammugi. Tellin alati materjali kojutoomisega.

Meil on 7kohaline auto, sinna mahub nii mõndagi, aga jah, kui ei mahu, siis toodagu koju. Ehitusmaterjali ostangi alati mina, mitte mees, tal on selg haige ja ei saagi tassida. 🙂

Ja meil on õnneks nii palju lapsi, et sel ajal, kui üks on roolis, tegeleb teine nendega (muuhulgas vastab ära kõik juhile esitatud küsimused).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgem ausad, on vabalt inimesi, kes ka pärast 20 aastat kogemust on autosõidus (või muul alal: näiteks rahaasjus, tehnikas, suhetes, seksis jne) objektiivselt kobad ja vajavadki juhendamist. Neid nii meeste kui naiste seas, ja liigne õpetamine meile ei meeldi niikuinii. Äkki te kuulute sinna klassi, ise seda teadmata?

Point on selles, et need õpetajad mehed kommenteerivad alati eranditult naiste tegevusi. Kui nad istuvad auto kõrvalistmel oma meessoost sõbra kõrval, siis ei tule mitte üks piuks kunagi! Ei mingit õpetust ega vähekestki suunamist teistele meestele. Alati on mingi naine selle suure õpetamise objekt.

Nii kõva vend kindlasti arvab sisimas, et tema on parem sõitja ka kõigist teistest meestest. Aga teise mehe puhul on talle aktsepteeritav, et mees on ise mõtlev olend ja kui ta valib sõita nii või naapidi, siis järelikult on tal selleks mingid oma põhjused ja lastakse tal sõita nii nagu juht roolis ise kõige paremaks peab.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 12:04; 01.05 16:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 61 kuni 80 (kokku 80 )


Esileht Pereelu ja suhted ole abitu ja sõltu minust!