Esileht Tööelu, raha ja seadused. Oleks vaja midagi juurde õppida (kas akadeemiline haridus või kutseõpe)?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Oleks vaja midagi juurde õppida (kas akadeemiline haridus või kutseõpe)?

Postitas:

Tere lugupeetud kaasamõtlejad,

Lõpetatud on mul üks rakenduskõrgkool (rakenduskõrgharidus) ja lõpetamata jäi enne seda üks teine rakenduskõrgkool – antud viimast ei saa ma jätkata enam kunagi, see on lihtsalt nii kallis.

Mõtlen juba mõned kuud, et tahaks teha tulevikuplaane ja panna endale paika, mida ma veel tulevikus õppima lähen. Kas see juhtub sel aastal või hiljem, polegi nii oluline, aga ma tahaksin, et see plaan oleks perspektiivikas.

Mida läheksite teie edasi õppima, kui teil oleks käes baka või rakenduskõrg? Kas jätkaksite magistris akadeemilise hariduse suunal või läheksite hoopis kusagile kutseõppesse? Kui te mõtlete üldse tulevikuerialadele, siis millesse teil usku on, kuhu tasub panustada?

Kas näiteks andmekaitse, kvaliteedi- ja personalijuhtimine, IT, sotsiaaltöö ja rehabilitatsioonikorraldus, hariduse juhtimine, meditsiin on tulevikuerialad? Mida veel nimetate, mis naistele sobiks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 15:29; 14.02 09:21; 14.02 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

magister ei anna suurt midagi juurde, kui ei taha edasi doktorit teha
kui tahad haridust reaalses töös kasutada, siis on rakenduslik mõistlikum

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

issand kui erinevad erialad.
Minul oli kutseharidus. siis tegin juurde rakendusliku. kõrvalt soovitati pidevalt it õppima minna ja siis läksin lõpuks kutsekasse seda omandama ja pettusin õpetamise kvaliteedis tohutult. Samas oli see sotsiaalselt väga põnev aeg ja ma õppisin nii valitud erialalt siiski midagi kui ka tänapäevaste noorte mõttemaailma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav arutelu, et mis sobiks tulevikus naisele, sekretär või arst…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpiks ikka seda, milleks eeldusi ja huvi on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalagataja…. no vabalt võib rääkida ka teise rakenduskõrghariduse või baka omandamisest. Aga hetkel ma eelistaks natuke lühemat õppekava (2 aastast). Ma ei tea, kas ma selleks baka kõrghariduse omandamiseks oleksin praegu valmis – see aeg on ikkagi pikk ja ma ei tahaks nii kaua pere kõrvalt eemal olla. Ütleme ausalt, õppimine töö ja pere kõrvalt tähendab siiski seda, et ega sind emana ikka olemas ei ole. Aga elu nõuab edasi liikumist ja sestap oleks mõttekas siiski midagi õppida. No magistrit pakkusingi selleks, et valdavalt on see tööandajate silmis endiselt kõige kõige. Ja kui siin enne keegi mainis, et kas tõesti inimene valib näiteks arsti või sekretäri õppesuuna vahel, siis meenub mul endal täiesti näide, kuidas üks juht ütles oma “sekretäri otsingutel”, et täna tuleb mulle üks magistrikraadiga inimene vestlema, olen kohe põnevil nö, millest me temaga rääkima hakkame. No näete, endiselt on juhte, kes arvab, et see magistrikraadiga inimene on mõni imeloom. Ja ma ei vaidle vastu – ka minu jaoks näitab see, et kandidaat, kes on magistrikraadiga on võimeline pühenduma, pingutama, ohverdama, minema asjadesse sügavuti, püstitama endale pikaajalisi eesmärke, mitte ei lähe alati kergema vastupanu teed jne – suure tõenäosusega toetab selline töösse suhtumine asutuse eesmärkide saavutamist.

Ja on mõni kutseõppeasutus, kus pakutakse jätkuõpet varasemalt omandatud erialale lisaks. On selliseid 1-2 aastaseid õppekavasid (arhiivindus, andmekaitse, kvaliteedispetsialist, õigusassitent jms näiteks). Aga mis te arvate, kas inimese puhul hinnatakse rohkem humanitaar- või sotsiaalteaduste magistrit või rakenduskõrg + kutseharidust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 15:29; 14.02 09:21; 14.02 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

magister ei anna suurt midagi juurde,

magistrikraad on vajalik juhul, kui tahad töötada riigi- või KOV ametnikuks, sest paljudel ametikohtadel on see miinimumnõudeks.
nt õpetajaks või lasteaednikuks või … ka linnapeaks ilma selleta ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgajana… olen ka praegu riigitööl ja võimalik, et kavatsen sellesse sektorisse jääda. Samas vahest ma mõtlen, et kui mingil eluperioodil saab eesmärgiks oma sissetulekuid arvestatavalt suurendada, siis peaks nagu erasektori poole vaatama ja vastavalt sellele ka ennast täiendama. Need küsimused on mul mõtetes ka seetõttu, et ma ei ela sellises piirkonnas, kus on kogu aeg tööpakkumisi. Vahest võib minna 3 kuud, enne kui midagi erialast üldse liigub ja kandideerijaid on siis tublisti. Eelis on nendel, keda tuntakse kohalikus omavalitsuses töötamise või mõnes valla koolis töötamise järgi. Neil on kohe soovitajaid. Minu töökoht ei asu aga isegi mitte minu kodumaakonnas, seetõttu ei ole mul palju tutvuseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 15:29; 14.02 09:21; 14.02 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal räägitakse palju sellest, et tööturul on puudus spetsialistidest, reaalse asja oskajatest. Selle foonilt võiks ju soovitada, kas kutseõpet või rakendusliku kõrghariduse omandamist. Ise arvan, et kui eeldust tõeliseks tipuks saamiseks pole, siis kutseharidus ei toida, st pole konkurentsivõimeline võrreldes eelnimetatud magistriõppega. Samadel põhjustel, mis teemaalgataja ise juba ilusti välja tõi – tööandjad lihtsalt eelistavad magistriharidusega kandidaate ja kõik. Ja kui valitud erialal tipp just pole, siis paraku suurt raha ka ei teeni. Hea kui elamisväärset töötasu õnnestub saada. Vahet pole, millises sektoris töötada.

Ise olen selle tee juba mõnes mõttes läbinud. Alustasin kutsekas, jätkasin rakendusliku kõrgharidusega ning nüüd õpin magistriõppekaval. Loodan, et tulevikus peegeldub minu vaev palgalipikul vastu. Erilisi tutvusi kahjuks ei oma ja haridus on seega ainus trump.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naisele sobilik töö? Õpi näiteks pottsepaks ja naisena, loodetavasti viinaveata, on sul võimalus teenida päris suuri summasid ning kui osav oled, nurutakse sind üle Eesti ja järjekorrad ulatuvad aastani.
Eestis juba on naispottseppi. Kui oskad ahju projekteerida, kasutegurit arvutada jne, on asjal kindlasti perspektiivi. Füüsilist jõudu nii tohutult vaja ei lähegi, küll aga mõistust ja suutlikkust kätega midagi teha.
Õppeaeg on suhteliselt lühike, aga sellele lisaks tuleks kindlasti esialgu mõnes kogemustega ettevõttes selliks olla ja kursusi lisaks võtta.

Sinu väljatoodud nimekirjast on perspektiivi IT ja meditsiini õppimisel. Aga mitte kõik IT lõpetanud ei saa suurt palka, osad, kel annet ega oskusi pole, saavad keskpärast palka ja teevad üsna igavat tööd. Meditsiinis tuleks siis arstiks või hambaarstiks õppida. Õppeaeg on pikk ja õpingud keerulised (ei saa hästi tavalise töö kõrvalt teha), aga tööd saab kindlasti ja palk isegi algajal on Eesti keskmine.
Veel tahetakse insenere, elektroonika- ja masinaehituse insenere põhiliselt. Neile ka makstakse päris hästi, aga mag. kraad on tavaliselt vajalik, kui just pole ette näidata aastatepikkust töökogemust selles vallas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 15:25; 15.02 22:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naisele sobilik töö? Õpi näiteks pottsepaks ja naisena, loodetavasti viinaveata, on sul võimalus teenida päris suuri summasid ning kui osav oled, nurutakse sind üle Eesti ja järjekorrad ulatuvad aastani.
Eestis juba on naispottseppi. Kui oskad ahju projekteerida, kasutegurit arvutada jne, on asjal kindlasti perspektiivi. Füüsilist jõudu nii tohutult vaja ei lähegi, küll aga mõistust ja suutlikkust kätega midagi teha.
Õppeaeg on suhteliselt lühike, aga sellele lisaks tuleks kindlasti esialgu mõnes kogemustega ettevõttes selliks olla ja kursusi lisaks võtta.

Sinu väljatoodud nimekirjast on perspektiivi IT ja meditsiini õppimisel. Aga mitte kõik IT lõpetanud ei saa suurt palka, osad, kel annet ega oskusi pole, saavad keskpärast palka ja teevad üsna igavat tööd. Meditsiinis tuleks siis arstiks või hambaarstiks õppida. Õppeaeg on pikk ja õpingud keerulised (ei saa hästi tavalise töö kõrvalt teha), aga tööd saab kindlasti ja palk isegi algajal on Eesti keskmine.
Veel tahetakse insenere, elektroonika- ja masinaehituse insenere põhiliselt. Neile ka makstakse päris hästi, aga mag. kraad on tavaliselt vajalik, kui just pole ette näidata aastatepikkust töökogemust selles vallas.

Kas sa reaalselt oled näinud, kuidas pottsepp töötab. Mina olen seda tööd palju näinud. Pottsepa abilinegi olnud. Andsin kive kätte, tassisin kive ühest kohast teise, vuukisin. Rohkemaks minu jõud üle ei käinud. Ükski naine ei suuda niivõrd füüsiliselt rasket tööd teha, kui seda on pottsepa töö. Ma tahaks näha, kuidas naised kõrgele katusele kive tassivad mööda redelit, kuidas suuri šamotiplokke paika tõstavad ahjul. Meeletult on sundasendis tööd. Alguses põrandal küürutad, hiljem turnid ümber ahju ehitatud tellingutel, lõpus laod kive kuskil lae all kummargil olles. Isegi segu segamine suure trelliga, millel vispeldaja otsas, on füüsiliselt raske. Ja ma ei hakka rääkima üldse segukottidest, mida peab kuhu iganes tassima. 10 aastaga on meestel juba tervis läbi. Kes lõpetab töö, kes pingutab edasi ja käib iga nädal massööride juures.

IT tasuks ikkagi õppida. Profiks just ei saa ja see polegi tähtis. Kui sa juba natukenegi asjast midagi tead, saab Eesti keskmisest ikka veidi enam palka. Ei peagi ju 3000-4000euri teenima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma teaduskraadile mõtlesin just minna lisaks õppima näiteks keevitamist jne. Takistuseks sai töötukassa, sest ma ei tohi isegi vabatahtlikuna midagi teha. “Pean istuma kodus käed põlvedel ja kuulama raadiot”. Rõve?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No IT-d tasub ikka siis õppima minna, kui huvi on. Lihtsalt niisama passima ei võeta üldiselt kedagi ja näiteks arenduses eriti rutiinset tööd pole enam. See osa koodist, milleks loovust vaja pole, genereeritaks automaatselt. Samas, kui huvi on, siis nt arendaja amet on väga põnev ja vaheldusrikas.

Aga eks see on iga erialaga on nii, et kui huvi pole, siis pole mõtet palga pärast õppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa reaalselt oled näinud, kuidas pottsepp töötab. Mina olen seda tööd palju näinud. Pottsepa abilinegi olnud. Andsin kive kätte, tassisin kive ühest kohast teise, vuukisin. Rohkemaks minu jõud üle ei käinud. Ükski naine ei suuda niivõrd füüsiliselt rasket tööd teha, kui seda on pottsepa töö. Ma tahaks näha, kuidas naised kõrgele katusele kive tassivad mööda redelit, kuidas suuri šamotiplokke paika tõstavad ahjul. Meeletult on sundasendis tööd. Alguses põrandal küürutad, hiljem turnid ümber ahju ehitatud tellingutel, lõpus laod kive kuskil lae all kummargil olles. Isegi segu segamine suure trelliga, millel vispeldaja otsas, on füüsiliselt raske. Ja ma ei hakka rääkima üldse segukottidest, mida peab kuhu iganes tassima. 10 aastaga on meestel juba tervis läbi. Kes lõpetab töö, kes pingutab edasi ja käib iga nädal massööride juures.

Olen küll näinud, olen isegi teinud. Kui töö on füüsiliselt normaalsele naisele raske, siis on see järelikult valesti korraldatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 15:25; 15.02 22:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliseid 40 kandis naisi ei võeta eriti enam tööle ja viimased 25a enne pensionile jäämist oleksid suhteliselt kahtlased töö leidmise osas.
Võid muidugi oodata, kuni töö kaotad ja siis meditsiini õppida, neil on alati tööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Oleks vaja midagi juurde õppida (kas akadeemiline haridus või kutseõpe)?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.