Esileht Ilu ja tervis Olen absoluutselt koguaeg väsinud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Olen absoluutselt koguaeg väsinud

Postitas:

Juba hommikul tõustes. Magan väga halvasti, koguaeg ärkan üles, higistan. Halb on olla koguaeg, selline jõuetu tunne. Kaalutõus 15 kg sealjuures.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 23:22; 23.06 10:28; 23.06 16:24; 23.06 20:54; 25.06 09:32; 27.06 12:49; 30.07 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kroonilise väsimuse vastu aitab maca, ise ostsin tradehousist suure purgi 240tbl mingi 13€ kanti. Proovi!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba hommikul tõustes. Magan väga halvasti, koguaeg ärkan üles, higistan. Halb on olla koguaeg, selline jõuetu tunne. Kaalutõus 15 kg sealjuures.

Millal Sa viimati kilpnääret kontrollida lasid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telli kilpnäärme analüüsid ja hemoglobiin. Ja võta seni Q10.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Norskamist pole? Uneapnoe võib sarnast pilti anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormonaalsed muutused? Kui noor Sa oled?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 14:23; 23.06 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalusi on erinevaid, alates aneemiast, d või b vitamiini puudusest, menopausist, halvast menüüst jne
Perearst mingeid analüüse on määranud?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 16:33; 23.06 14:39; 30.07 18:36; 31.07 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Menopaus? Tuleb arstile pöörduda, ehk on abi hormoonasendusravist.

_

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hemoglobiini ja ferritiini oled mõõta lasknud? Need + kilpnääre võiks olla esimesed asjad perearstil kontrollida!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis ka mingi aeg tagasi kohutav väsimus ja lasin teha veretestid, kõik oli normis ja kannatasin väsimust edasi kuni üks teine arst tuli selle peale, et ferritiini ka kontrollida (esimene arst arvas, et kui hemoglobiin korras siis pole vaja) ja oligi ferritiin väga madal, lisaks langesid juuksed välja. Hakkasin võtma naturaalset raua preparaati ja nädalaga oli väsimus kadunud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tekib ka küsimus, kui vana. Endal on sarnane probleem, jubedad väsimushood viimastel nädalatel. Olen 44, äkki on hormonaalsed muutused. Tsükkel korras, aga suht lühike (24-5 päeva). Algul tundus, et mind aitab rauasiirup, aga nüüd tuli väsimus tagasi hoolimata siirupi võtmisest (hgb nädal tagasi 123, siis olin 10 päeva rauda võtnud juba).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kohe 44 saamas. Päevi enam ei ole. Ilmselt siis jah ..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 23:22; 23.06 10:28; 23.06 16:24; 23.06 20:54; 25.06 09:32; 27.06 12:49; 30.07 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kohe 44 saamas. Päevi enam ei ole. Ilmselt siis jah ..

Ma olen 50 ja kannatan sama asja käes: kogu aeg väsinud. Tõusen hommikul üles (magasin hästi), joon kohvi ära, käin koeraga ära ja no nii väsinud, et läheks magama tagasi. Magama ma muidugi ei lähe, aga väsimus saadab terve päeva. Kusjuures olen uimane ja ei suuda keskenduda või ma ei teagi, kuidas seda kirjeldada, aju nagu magaks. Imelik ja ebameeldiv, aga panen selle hormonaalsete muutuste arvele. Ei tea, kas kunagi läheb üle ka või läheb aina hullemaks?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kohe 44 saamas. Päevi enam ei ole. Ilmselt siis jah ..

Siis mine arsti juurde ja lase teha hormonaalne veretest. Ei ole ju vaja kannatada kui ravi on olemas.
Paneb imestama siinsete vastajate silmaring – teemaalgataja kirjutab kaalutõusust ja väsimusest, kuid vastuseks pakutakse aneemiat (kaalutõusuga???).
Üldiselt räägitakse Eestis menopausist armetult ühekülgselt, vaid kuumahoogudest, kuid tegelikult võib sellega kaasneda terve plejaad sümptomeid nagu depressioon, mäluhäired, meeleolukõikumised, väsimus jne jne.
Otsi endale edumeelne naistearst sest paljud vanema põlvkonna arstid on seisukohal et “mina kannatasin ära, kannatage teie ka!”. Ei pea kannatama kui ravi on olemas, tuleb vaid endale sobiv leida.
Lisaks soovitan lugeda ka võõrkeelset teaduslikku kirjandust menopausi kohta, eesti keeles on seda üsna vähe.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 14:23; 23.06 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm…sel juhul on mul ka vist vastus käes, miks ma paar viimast aastat olen olnud vahelduva eduga kogu aeg uimane ja keeraks hea meelega kohe peale oma hilist hommikusööki magama tagasi. Või päeva jooksul vähemalt. Mõni päev lähen kah, aga mu psühholoog ei luba seda teha. Käin kroonilise depressiooni ja isiksusehäirete tõttu aastakümneid järjepidevalt nii psühhoteraapias, kui psühhiaatri juures ning tarbin mulle sobivaid antidepressante üle kümne aasta. Rohtudest see ei ole, sest pole ravimeid muutnud.
Kilpnääre kontrolliti eelmine aasta- normis. Hemoglobiin kogu aeg natuke madal olnud, rauapreparaatidega aga on tohutud kõrvaltoimed- siiani kõik ma olen need..sorri detailide pärast..välja oksendanud koheselt. Ülekaal on olnud aastaid ka 15+/-3 kilo, uneapnoe suhtes uuritud pole- perearst ei pea seda vajalikuks minu puhul (ta pole jh teravaim pliiats, aga pole ka võimalik vahetada, sest kõigil on nimistud täis)
Vanus aga on 45. Tsükkel enam-vähem veel korras, kuigi on ka paaril korral kuus olnud kahenädalaste vahedega mõnikord ja korra ka vahele jäänud. Aga enamus sümptomid täpselt nagu teemaalgatajal öösel higistan- eriti kael huvitaval kombel- pidev uimasus ja ainult päevane paaritunnine uinak enamasti mõjub, isegi siis kui olen öösel maganud 7-8 tundi (seda juhtub aga harva, sest uinumisraskused on mu diagnoosis juba sees). Kuid kas kuulata psühholoogi siinkohal, kes väidab et vananedes unevajadus väheneb hoopis ja et päeval magada ei tohi jne, või kasutada ära üksiku vabakutselise eeliseid ja magada siis kui silmad kinni vajuma hakkavad. Mitte ” tegevuste mitmekülgsust” ja “käitumuslikku aktiivsust” taga ajada. Kusjuures, mul ei jää olenamata päevasest magamisest lõpuks siiski midagi olulist tegemata ja kui on vaja aktiivne olla, siis olen kah.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.06 14:16; 23.06 18:15; 09.07 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid kas kuulata psühholoogi siinkohal, kes väidab et vananedes unevajadus väheneb hoopis ja et päeval magada ei tohi jne, või kasutada ära üksiku vabakutselise eeliseid ja magada siis kui silmad kinni vajuma hakkavad. Mitte ” tegevuste mitmekülgsust” ja “käitumuslikku aktiivsust” taga ajada. Kusjuures, mul ei jää olenamata päevasest magamisest lõpuks siiski midagi olulist tegemata ja kui on vaja aktiivne olla, siis olen kah.

Mis mõttes psühholoog ütleb, et magada ei tohi? Miks ei tohi ja mis see tema asi on seda öelda? Minu arust ta ületab oma ametipädevuse piire, kui ta midagi sellist ütleb ja veel eriti nii kategooriliselt.

Muidugi maga, kui tunned väsimust ning päevakava võimaldab. Ma ise magan ka ja mu terapeut ei ütle mitte midagi selle kohta – ma saadaks ta kuu peale, kui ta julgeks öelda, et ma ei tohi päeval magada.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kohe 44 saamas. Päevi enam ei ole. Ilmselt siis jah ..

Siis mine arsti juurde ja lase teha hormonaalne veretest. Ei ole ju vaja kannatada kui ravi on olemas.

Paneb imestama siinsete vastajate silmaring – teemaalgataja kirjutab kaalutõusust ja väsimusest, kuid vastuseks pakutakse aneemiat (kaalutõusuga???).

Üldiselt räägitakse Eestis menopausist armetult ühekülgselt, vaid kuumahoogudest, kuid tegelikult võib sellega kaasneda terve plejaad sümptomeid nagu depressioon, mäluhäired, meeleolukõikumised, väsimus jne jne.

Otsi endale edumeelne naistearst sest paljud vanema põlvkonna arstid on seisukohal et “mina kannatasin ära, kannatage teie ka!”. Ei pea kannatama kui ravi on olemas, tuleb vaid endale sobiv leida.

Lisaks soovitan lugeda ka võõrkeelset teaduslikku kirjandust menopausi kohta, eesti keeles on seda üsna vähe.

Ja minu jaoks on imelik, et pakutakse menopausi.
Asi on ju üsna selge-aastaid kehv menüü, ülekaal, rauavaegus, ei mingit trenni. Tulemuseks energiapuudus ja väsimus. Ja kuna organismis pole sees midagi kasulikku, lülitab organism end pidevalt puhkeolekusse ehk magama.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 16:33; 23.06 14:39; 30.07 18:36; 31.07 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

B12 analüüs on tehtud? Mul tuttaval B12 puudus ja ei jõudnud enam käiagi. D3?Muidu ise võtan Q10

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 44 ja päevi enam pole. Seega ju ilmselgelt menopaus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 23:22; 23.06 10:28; 23.06 16:24; 23.06 20:54; 25.06 09:32; 27.06 12:49; 30.07 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 44 ja päevi enam pole. Seega ju ilmselgelt menopaus.

Kas nii varane menopaus on normaalne?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid kas kuulata psühholoogi siinkohal, kes väidab et vananedes unevajadus väheneb hoopis ja et päeval magada ei tohi jne, või kasutada ära üksiku vabakutselise eeliseid ja magada siis kui silmad kinni vajuma hakkavad. Mitte ” tegevuste mitmekülgsust” ja “käitumuslikku aktiivsust” taga ajada. Kusjuures, mul ei jää olenamata päevasest magamisest lõpuks siiski midagi olulist tegemata ja kui on vaja aktiivne olla, siis olen kah.

Mis mõttes psühholoog ütleb, et magada ei tohi? Miks ei tohi ja mis see tema asi on seda öelda? Minu arust ta ületab oma ametipädevuse piire, kui ta midagi sellist ütleb ja veel eriti nii kategooriliselt.

Muidugi maga, kui tunned väsimust ning päevakava võimaldab. Ma ise magan ka ja mu terapeut ei ütle mitte midagi selle kohta – ma saadaks ta kuu peale, kui ta julgeks öelda, et ma ei tohi päeval magada.

Tema ütleb, et minu psüühikale on vaja “käitumuslikku aktiivsust” ja tegelikult hakkas see mulle juba natuke kinnisideeks muutuma mingi aeg… Nüüd võtan küll vabamalt, aga süütunne ikka on jäänud- ma ei tea, mõni päev lihtsalt ei taha midagi teha. Eks see ole ka põhihaigustest, aga samas miks mitte juba ka hormoone “süüdistada” See kui mõnel minuvanusel (pean silmas psühholoogi ennast nt )pole neid sümptomeid ,siis kas see midagi valet, kui teisel on?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.06 14:16; 23.06 18:15; 09.07 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

B12 analüüs on tehtud? Mul tuttaval B12 puudus ja ei jõudnud enam käiagi. D3?Muidu ise võtan Q10

Näiteks mina saan regulaarselt B12 vitamiini süste, aga ikkagi olen pidevalt väsinud. Tihti ei jaksa seistagi. D-vit on normis. Q10 ka võtnud jne muid, mis peaks väsimust peletama, aga ei aita miski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.06 18:42; 30.07 22:05; 30.07 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 44 ja päevi enam pole. Seega ju ilmselgelt menopaus.

Kas nii varane menopaus on normaalne?

Vot ei teagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 23:22; 23.06 10:28; 23.06 16:24; 23.06 20:54; 25.06 09:32; 27.06 12:49; 30.07 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 44 ja päevi enam pole. Seega ju ilmselgelt menopaus.

Kas nii varane menopaus on normaalne?

Ebatavaline, aga mitte ebanormaalne. Varajane menopaus on asja nimi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 44 ja päevi enam pole. Seega ju ilmselgelt menopaus.

Kas nii varane menopaus on normaalne?

Ebatavaline, aga mitte ebanormaalne. Varajane menopaus on asja nimi.

Aga huvitav on see, et välimuses pole justkui midagi muutunud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 23:22; 23.06 10:28; 23.06 16:24; 23.06 20:54; 25.06 09:32; 27.06 12:49; 30.07 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis muutusi välimuses mõtled, ega need üleöö ka õnneks tule 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 22:16; 26.06 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väsimusel võib muidugi olla mitmeid põhjuseid, aga menopaus tundub üsna tõenäoline.
Endal suht sama teema, varajane menopaus, saan hormoonasendusravi ja tunnen end paremini.
Kaua päevad puuduvad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 22:16; 26.06 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 44 ja päevi enam pole. Seega ju ilmselgelt menopaus.

Kas nii varane menopaus on normaalne?

Ebatavaline, aga mitte ebanormaalne. Varajane menopaus on asja nimi.

Aga huvitav on see, et välimuses pole justkui midagi muutunud.

Kuidas siis ei ole, kui ise kirjutad, et ülekaalu on 15kg. See siis ei ole muutus?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 10:59; 27.06 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 44 ja päevi enam pole. Seega ju ilmselgelt menopaus.

Kas nii varane menopaus on normaalne?

Ebatavaline, aga mitte ebanormaalne. Varajane menopaus on asja nimi.

Aga huvitav on see, et välimuses pole justkui midagi muutunud.

Kuidas siis ei ole, kui ise kirjutad, et ülekaalu on 15kg. See siis ei ole muutus?

No see ülekaal on mul juba mul juba viimased 5 aastat vähemalt. Seega ei puutu see asjasse. Pean välimuse all silmas seda, et ikka noore inimese nägu on veel peas. 😉

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 23:22; 23.06 10:28; 23.06 16:24; 23.06 20:54; 25.06 09:32; 27.06 12:49; 30.07 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 44 ja päevi enam pole. Seega ju ilmselgelt menopaus.

Kas nii varane menopaus on normaalne?

Ebatavaline, aga mitte ebanormaalne. Varajane menopaus on asja nimi.

Aga huvitav on see, et välimuses pole justkui midagi muutunud.

Kuidas siis ei ole, kui ise kirjutad, et ülekaalu on 15kg. See siis ei ole muutus?

No see ülekaal on mul juba mul juba viimased 5 aastat vähemalt. Seega ei puutu see asjasse. Pean välimuse all silmas seda, et ikka noore inimese nägu on veel peas. ????

Et siis menopausis naised kohe automaatsel lähevad kortsu ja vanaks krimpsuks?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 10:59; 27.06 13:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Ilu ja tervis Olen absoluutselt koguaeg väsinud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.