Esileht Ilu ja tervis Olen absoluutselt koguaeg väsinud

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Olen absoluutselt koguaeg väsinud

Postitas:

Olen kohe 44 saamas. Päevi enam ei ole. Ilmselt siis jah ..

Siis mine arsti juurde ja lase teha hormonaalne veretest. Ei ole ju vaja kannatada kui ravi on olemas.

Paneb imestama siinsete vastajate silmaring – teemaalgataja kirjutab kaalutõusust ja väsimusest, kuid vastuseks pakutakse aneemiat (kaalutõusuga???).

Üldiselt räägitakse Eestis menopausist armetult ühekülgselt, vaid kuumahoogudest, kuid tegelikult võib sellega kaasneda terve plejaad sümptomeid nagu depressioon, mäluhäired, meeleolukõikumised, väsimus jne jne.

Otsi endale edumeelne naistearst sest paljud vanema põlvkonna arstid on seisukohal et “mina kannatasin ära, kannatage teie ka!”. Ei pea kannatama kui ravi on olemas, tuleb vaid endale sobiv leida.

Lisaks soovitan lugeda ka võõrkeelset teaduslikku kirjandust menopausi kohta, eesti keeles on seda üsna vähe.

Ja minu jaoks on imelik, et pakutakse menopausi.

Asi on ju üsna selge-aastaid kehv menüü, ülekaal, rauavaegus, ei mingit trenni. Tulemuseks energiapuudus ja väsimus. Ja kuna organismis pole sees midagi kasulikku, lülitab organism end pidevalt puhkeolekusse ehk magama.

Ainus mõistlik vastus siin ja see on teeninud seni vaid miinuseid. Miks? Sest mõnusam on ju rauasiirupit limpsida ja mõelda endale kilpnäärmehädad ja menopaus külge, selle asemel, et endale tunnistada, et olen lihtsalt laisk ja lodev.
Vale menüü, muide, on vägagi efektiivne väsmuse tekitaja!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen avastanud sellise seose – kui olen väsinud, siis tahaks hirmsasti magusat. Ühtlasi annab šokolaad energiat ja korraks on parem olla. Siis aga lööb unisus ja väsimus nagu kaikaga pähe ja jää või jala pealt magama. Siis söön jälle magusat ja joon kohvi (mis tegelikult mõlemad ergutavad). Öösel hästi magada ei saa, sest olen ju ergutavaid aineid täis ja järgmine päev kõik otsast peale.

Vahel suudan stabiilsemal perioodil süüa normaalselt: hommikusöök (pigem valk mitte puder), lõunasöök ja õhtusöök ja vahepeal ei näksi ei söö kommi ega kooki. Enesetunne on palju parem! Ei teki suuri isusid ega väsimuse sööste. Öösel magan paremini (kui kohvi peale kella nelja enam ei joo). Kõik on rohkem tasakaalus ja energiat jagub pikemaks, pea on ka selgem ja tööd lihtsam teha. Aga see nõuab teatud enesekontrolli, sest pean endale sagedasti meelde tuletama, et tegelikult ma ei vaja seda kooki ega kommi mida mul on harjumus süüa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus mõistlik vastus siin ja see on teeninud seni vaid miinuseid. Miks? Sest mõnusam on ju rauasiirupit limpsida ja mõelda endale kilpnäärmehädad ja menopaus külge, selle asemel, et endale tunnistada, et olen lihtsalt laisk ja lodev.
Vale menüü, muide, on vägagi efektiivne väsmuse tekitaja!

Loomulikult kui tervis hea ja probleeme pole, jaksab inimene olla virk ja energiline, aga kui enam ei jaksa, siis on põhjuseks laiskus ja lodevus.
Muuseas nii rauasiirup kui ka L-türoksiini tabletid aitavad maru hästi ravida seda laiskust ja lodevust – viimane omast kogemusest aitas juba küllaltki lühikese ajaga nii kaalu alandada, toitumist parandada, trennimahtu suurendada jpm, mida sina laiskuse ja lodevuse ainuvõimalikuks põhjuseks pead.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm…sel juhul on mul ka vist vastus käes, miks ma paar viimast aastat olen olnud vahelduva eduga kogu aeg uimane ja keeraks hea meelega kohe peale oma hilist hommikusööki magama tagasi. Või päeva jooksul vähemalt. Mõni päev lähen kah, aga mu psühholoog ei luba seda teha. Käin kroonilise depressiooni ja isiksusehäirete tõttu aastakümneid järjepidevalt nii psühhoteraapias, kui psühhiaatri juures ning tarbin mulle sobivaid antidepressante üle kümne aasta. Rohtudest see ei ole, sest pole ravimeid muutnud.

Trenni ikka teed?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm…sel juhul on mul ka vist vastus käes, miks ma paar viimast aastat olen olnud vahelduva eduga kogu aeg uimane ja keeraks hea meelega kohe peale oma hilist hommikusööki magama tagasi. Või päeva jooksul vähemalt. Mõni päev lähen kah, aga mu psühholoog ei luba seda teha. Käin kroonilise depressiooni ja isiksusehäirete tõttu aastakümneid järjepidevalt nii psühhoteraapias, kui psühhiaatri juures ning tarbin mulle sobivaid antidepressante üle kümne aasta. Rohtudest see ei ole, sest pole ravimeid muutnud.

Trenni ikka teed?

Pole eluski teinud ja ei kavatsegi hakata! Mis komme see tänapäeval on arvata, et kui trennis ei käi, siis nagu ongi absoluutselt kõik terviseprobleemid sellega seotud? Aastakümnete eest käisid aeroobikas või rahvatantsus jne trennides ainult mõned naistest, ja küll ei tea et nad oleksid olnud kohe oluliselt tervemad kui teised.
Psühhiaater kusjuures arvaski, et tegu ealiste muutustega, vaja veel perearst puhkuselt tagasi oodata ja vaadata mis tema arvab. Hormoontabletid on vastunäidustatud (esiteks ei ole mul rasestumisohtu, olen steriliseeritud ning ei ela juba pikka aega partneri puudumisel ka suguelu), teiseks olen ..oi no hakake nüüd kaagutama..28 aastat suitsetanud ja paljudel hormoonpreparaatidel on see välistatud asjaolu.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.06 14:16; 23.06 18:15; 09.07 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 44 ja päevi enam pole. Seega ju ilmselgelt menopaus.

Kas rasedus välistatud? Mul üks hea tuttav ka 44 kes arvas et menopaus (ka arst arvas kuna emal oli ka vara) sattus mõne kuu pärast sünnitusvaludega haiglasse 🙂 õnneks kõigiga kõik korras aga shokk oli suur 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 44 ja päevi enam pole. Seega ju ilmselgelt menopaus.

Kas rasedus välistatud? Mul üks hea tuttav ka 44 kes arvas et menopaus (ka arst arvas kuna emal oli ka vara) sattus mõne kuu pärast sünnitusvaludega haiglasse ???? õnneks kõigiga kõik korras aga shokk oli suur ????

Kindlasti mitte. Pole 13 aastat intiimelu juba elanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.06 23:22; 23.06 10:28; 23.06 16:24; 23.06 20:54; 25.06 09:32; 27.06 12:49; 30.07 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtan sõnad tagasi. Kui 28.a on suitsetatud oma 44.a elus…kui just kopsuvähki pole, siis kopsud on niisama läbi. Selle vastu eriti ravi pole, aga tõsi, puruhaige sa oled.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 16:33; 23.06 14:39; 30.07 18:36; 31.07 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm…sel juhul on mul ka vist vastus käes, miks ma paar viimast aastat olen olnud vahelduva eduga kogu aeg uimane ja keeraks hea meelega kohe peale oma hilist hommikusööki magama tagasi. Või päeva jooksul vähemalt. Mõni päev lähen kah, aga mu psühholoog ei luba seda teha. Käin kroonilise depressiooni ja isiksusehäirete tõttu aastakümneid järjepidevalt nii psühhoteraapias, kui psühhiaatri juures ning tarbin mulle sobivaid antidepressante üle kümne aasta. Rohtudest see ei ole, sest pole ravimeid muutnud.

Trenni ikka teed?

Pole eluski teinud ja ei kavatsegi hakata! Mis komme see tänapäeval on arvata, et kui trennis ei käi, siis nagu ongi absoluutselt kõik terviseprobleemid sellega seotud? Aastakümnete eest käisid aeroobikas või rahvatantsus jne trennides ainult mõned naistest, ja küll ei tea et nad oleksid olnud kohe oluliselt tervemad kui teised.

Psühhiaater kusjuures arvaski, et tegu ealiste muutustega, vaja veel perearst puhkuselt tagasi oodata ja vaadata mis tema arvab. Hormoontabletid on vastunäidustatud (esiteks ei ole mul rasestumisohtu, olen steriliseeritud ning ei ela juba pikka aega partneri puudumisel ka suguelu), teiseks olen ..oi no hakake nüüd kaagutama..28 aastat suitsetanud ja paljudel hormoonpreparaatidel on see välistatud asjaolu.

Ma ei leia praegu allikat, aga lugesin hiljuti, et suitsetajatel on miskipärast vähem näiteks igemepõletikke ???? Ma ka paadunud suitsetaja, aga hb, raud d-vit jne kõik tipp-topp korras ja mõni näit veelgi parem kui mittesuitsetajatel.
Tutkit, et suitsetamine tervist mõjutab. Arstid ja nende jüngrid võiks rumala loba lõpetada ja tegeleda tegelike põhjustega.
Vabandust, mitte igemepõletikest polnud jutt, vaid aftidest. Ja allikas: https://tervis.postimees.ee/1143432/tuhandete-eestlaste-igapaevaelu-hairivad-salaparased-suuhaavandid

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.06 18:42; 30.07 22:05; 30.07 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tutkit, et suitsetamine tervist mõjutab. Arstid ja nende jüngrid võiks rumala loba lõpetada ja tegeleda tegelike põhjustega.

Ma nüüd ei saanudki aru, kes tegid iroonilist nalja või mõtlesidki seda tõsiselt?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 22:28; 01.08 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tutkit, et suitsetamine tervist mõjutab. Arstid ja nende jüngrid võiks rumala loba lõpetada ja tegeleda tegelike põhjustega.

Ma nüüd ei saanudki aru, kes tegid iroonilist nalja või mõtlesidki seda tõsiselt?

Ei teinud nalja. Leidsin ka allika, aga minu postitus lihtsalt kustutati ära ????

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.06 18:42; 30.07 22:05; 30.07 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tutkit, et suitsetamine tervist mõjutab. Arstid ja nende jüngrid võiks rumala loba lõpetada ja tegeleda tegelike põhjustega.

Ma nüüd ei saanudki aru, kes tegid iroonilist nalja või mõtlesidki seda tõsiselt?

Ei teinud nalja. Leidsin ka allika, aga minu postitus lihtsalt kustutati ära ????

Vaata kui tore. Ma lähen räägin seda oma kolmele sugulasele, kes igipõliste suitsetajatena kopsuvähki surid. Et arstid ei tea midagi ja tegelikult on nad terved, kyi pullid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 16:33; 23.06 14:39; 30.07 18:36; 31.07 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tutkit, et suitsetamine tervist mõjutab. Arstid ja nende jüngrid võiks rumala loba lõpetada ja tegeleda tegelike põhjustega.

Ma nüüd ei saanudki aru, kes tegid iroonilist nalja või mõtlesidki seda tõsiselt?

Ei teinud nalja. Leidsin ka allika, aga minu postitus lihtsalt kustutati ära ????

Vaata kui tore. Ma lähen räägin seda oma kolmele sugulasele, kes igipõliste suitsetajatena kopsuvähki surid. Et arstid ei tea midagi ja tegelikult on nad terved, kyi pullid.

Öeldakse jah, et suitsetamine põhjustab kopsuvähki, aga kas on ka mingit statistikat. Minu tädi polnud elus suitsu proovinudki ja suri kopsuvähki. Minu ema ja tema õde on suitsetanud alates 16. eluaastast ja elavad siiani. 80 hakkavad saama. Minu emal on kopsudega küll probleem. Suitsetamine on tekitanud astma ja tal raske hingata. Inhalaator kogu aeg käeulatuses. Aga kopsuvähki pole. Sama vanal õel pole kopsudega miskit häda.
Nii et ma kipun arvama, et kopsuvähk ei küsi, kas suitsetad või mitte. Saavad selle nii ühed kui teised.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öeldakse jah, et suitsetamine põhjustab kopsuvähki, aga kas on ka mingit statistikat. Minu tädi polnud elus suitsu proovinudki ja suri kopsuvähki. Minu ema ja tema õde on suitsetanud alates 16. eluaastast ja elavad siiani. 80 hakkavad saama. Minu emal on kopsudega küll probleem. Suitsetamine on tekitanud astma ja tal raske hingata. Inhalaator kogu aeg käeulatuses. Aga kopsuvähki pole. Sama vanal õel pole kopsudega miskit häda.
Nii et ma kipun arvama, et kopsuvähk ei küsi, kas suitsetad või mitte. Saavad selle nii ühed kui teised.

Täiskasvanud inimene võiks osata lausest “suitsetamine suurendab kopsuvähki haigestumise riski” aru saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 22:28; 01.08 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öeldakse jah, et suitsetamine põhjustab kopsuvähki, aga kas on ka mingit statistikat. Minu tädi polnud elus suitsu proovinudki ja suri kopsuvähki. Minu ema ja tema õde on suitsetanud alates 16. eluaastast ja elavad siiani. 80 hakkavad saama. Minu emal on kopsudega küll probleem. Suitsetamine on tekitanud astma ja tal raske hingata. Inhalaator kogu aeg käeulatuses. Aga kopsuvähki pole. Sama vanal õel pole kopsudega miskit häda.
Nii et ma kipun arvama, et kopsuvähk ei küsi, kas suitsetad või mitte. Saavad selle nii ühed kui teised.

Vabandust, aga sa oled rumal inimene.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Ilu ja tervis Olen absoluutselt koguaeg väsinud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.