Esileht Ajaviite- ja muud jutud Olen andetu inimene

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Olen andetu inimene

Postitas:
Kägu

Joonistada ei oska, lauluhäält ei ole, fantaasiat samuti mitte, raha teha ei oska, arvutioskus piirdub ainult mailide saatmise ja netis surfamisega. Vaatan kadedusega igasugu teadureid ja muid tarkureid, kuidas nende mõistus küll võtab. Ega ma ise nüüd ka teabmis loll ei ole, aga vahel hakkab kohe kahju endast kui vaatad, et lapse lasteaiakaaslaste vanemad annavad ülikoolides loenguid, töötavad teadusinstituutides, kirjutavad projekte, juhivad oma firmasid jne, no miks mina ei oska 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Olen andetu inimene

Ma mõtlen ka vahest nii. Eriti just, mis puudutab käsitöö ja kunstioskust. No nagu elevant oleks käe peale astunud. Kõige lihtsamat mütsikest või tekikest ka ei suutnud oma lapsele heegeldada. Nagu puupea selle koha pealt:)
Aga õnneks on mul muud oskused, päris andetuks ma end kindlasti ei nimetaks:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

tead teemaalgataja, veel hullem oleks olla andekas aga ilma võimaluste ja tutvusteta.
ok, joonistada ei oska, fantaasiat pole, ärivaistu ka mitte eriti aga laulda oskan ja meeldib. kuid mis kasu sellest, kui mul pole tuttavaid kellega nt karaokebaaris käia ja kui ka raha selleks napib…
muidugi kadestan ka mina vahepeal neid, kes juhivad firmasid ja oskavad raha teha, aga ma oleks väga rahul ka sellega, kui ma saaksin teha sedagi, mida ma oskan – laulda ja esineda.
aga samas -ma olen hea suhtleja, huumorimeelne ja aktiivne, oskan väga hästi minimaalsete sissetulekutega majandada… nii et ka minul on tegelikult kindlasti olemas mõned ehk esmapilgul varjatuks jäävad anded. arvatavasti ka sinul…

Please wait...
Postitas:
Miss Maple

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Joonistada ei oska, lauluhäält ei ole, fantaasiat samuti mitte, raha teha ei oska, arvutioskus piirdub ainult mailide saatmise ja netis surfamisega. Vaatan kadedusega igasugu teadureid ja muid tarkureid, kuidas nende mõistus küll võtab. Ega ma ise nüüd ka teabmis loll ei ole, aga vahel hakkab kohe kahju endast kui vaatad, et lapse lasteaiakaaslaste vanemad annavad ülikoolides loenguid, töötavad teadusinstituutides, kirjutavad projekte, juhivad oma firmasid jne, no miks mina ei oska :([/tsitaat]

Probleem pole mitte sinu annetes või andetuses, vaid vales võrdlusaluses (mille sa ise oled endale valinud). Sa tahad osata seda, mida sa ei oska, aga jätad kindlasti tähelepanuta need omadused, mis sul olemas on. Võib-olla oled sa ülihea suhtleja, hea lojaalne sõber, oskad oma lapsega hästi tegelda (mitmed neist andekatst vanemtaest võib-olla ei leiagi oma lapse jaoks eriti aega), oskad häid pannkooke teha, jne, jne. Kõik need muud oskused on ka väga olulised, aga sa ei pane neid ise tähele, sest kuna sa neid oskad, siis ei pea sa neid asju erilisteks ja arvad, et kõik oskavad neid. Aga see ülikoolis loengut pidav lapsevanem võib-olla ei oska häid pannkooke teha. Keskendu sellele, mis sul olemas on, mida sa oskad ja tee seda südamega. Ära põe oskuste pärast, mida sul nagunii pole. Ma läheks palju parema meelega külla inimesele, kes pakub mulle häid pannkooke, kui sellele, kes hakkab mulle oma loengutest rääkima. Ja mul muide on täpselt kaks sellist vastandlikku sõpra: üks on hetkel väikese lapsega kodus ja teine peab ülikoolis loenguid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma olen ka väga hall inimene, ei oska midagi säravalt teha. aga kas igayks peabki? samas on paljud asjad arendatavad. kui kangesti tahad millegagi silma paista siis saab tööga ka ära teha paljuski. aga kelle ees sa tahad silma paista, teiste v enda? kui teiste, siis ma ei oska nõu anda. aga kui tahad endas kindlust kasvatada siis lihtsalt vöta midagi mis sulle meeldib ja suuna sellesse oma hing ja syda ja aeg. ole järjekindel, tee tööd ja näed, et suudad ennast yletada. ära vördle ennast teistega, sa oled ju ainulaadne:). aga vbl sa oled väga hea sydamega, empaatiavõimeline, röömsameelne. fantastiline ju, mis see projektikirjutamine aitab kui too inimene ise on igavene tyytus ja halva sydamega:). näiteks. sa lihtsalt vbl alahindad ennast. vöi siis just ei suuda leppida, et köik ei olegi milleski geeniused. jumal tänatud tavalise inimese eest. mis siis saaks kui köik särama hakkaksid äkki:D

Please wait...
Postitas:
twoinone

Tegelikult on igaühel mingi anne olemas, aga Sa lihtsalt pole enda oma üles leidnud 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul ka vist pole mingit annet. lohutada ju võib, et pole seda lihtsalt veel üles leidnud. aga no mida pole, seda pole. ma pole ka eriline eneseimtleja, muidu ma küll leiaks miskit. aga reaalselt on need oskused mis mul täitsa tavalised eluga toimetulekuks vajalikud oskused, ei midagi erilist. see mida mina oskan, seda oskab enamus.

Please wait...
Postitas:
zingara

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]veel hullem oleks olla andekas aga ilma võimaluste ja tutvusteta. [/tsitaat]

See on küll kõige totram vabandus, mida ma kuulnud olen. Andekus leiab alati võimaluse. Tahad laulda, oskad ka – no paku ennast kasvõi kuhugi koolipeole või raamatukogu pensionäride klubi teeõhtule esinema, nii alustuseks, kui paremat ei oska välja mõelda. Või mine sinna karaokebaari, üksi, kui tõesti laulmine see peaasi on. Või nikerda endale paar hädavajalikku programmi ja lase oma anne kasvõi sotsiaalmeediasse vabaks. (Ei, see ei ole kallis. Ja möödasõitvat trammi tohib kuulda olla, ausalt).

Iseasi, kui tegelikult tahetakse hoopiski seda, mis nende \”andekate\” tegevustega mingis fantaasias kaasa peaks tulema. Noh, et braavo-hüüdeid ja lillesülemeid ja Nobeli preemiat või nii. Andekas olemise eest, eelistatult.

Kõik inimesed ei pea saama kuulsaks ega rikkaks. Suuremal osal meist on siiski mingid anded olemas, mis võiksid rõõmustada vähemalt iseneennast, tihtipeale ka teisi. Aga suurem osa meist jätab need anded paraku ise kasutamata, sest ei viitsi nendega tegeleda. \”Võimalusi\” ju pole…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas oskad väga hästi analüüsida, ilma selle võimeta ei teaks sa ju seda, mis sul kõik puudub.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Olen andetu inimene

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.