Esileht Ajaviite- ja muud jutud Olen jälle hädas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Olen jälle hädas

Postitas:
Kägu

Mida teete konservist jäänud õliga? Sprotid sõin ära, nüüd karbis hulk õli, süüa seda ei taha, vetsust alla ei lähe, prügikotist hakkaks viies välja tilkuma…mida teha?

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks see vetsust/kraanikausist alla ei lähe?
Mine vii siis kohe konteinerisse, milles küsimus?

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma panne ta paberisse ja prügikasti.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meenus vana nõukaaene miilitsa-anekdoot:
– Miks miilits moosi ei saa süüa?
– Sest pea ei mahu purki.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida teete konservist jäänud õliga? Sprotid sõin ära, nüüd karbis hulk õli, süüa seda ei taha, vetsust alla ei lähe, prügikotist hakkaks viies välja tilkuma…mida teha?

Oleks vaid meil köigil sinu probleemid.. No ilmselt tulevikus tuleb sul jätta sprotid ostmata.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kalla köögipaberisse, mähi kilekotti ja viska minema. Kui sa oled kilekotifoob, siis ma ei tea, las haiseb niisama.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

segan koera pudru sisse

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

vetsust alla ei lähe

Kas vets on liiga pisike või on tegu kuiv- või lausa biokäimlaga, et alla ei lähe?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks ta alla ikka läheb, aga vetsupott on peale seda hukas ja kalahaisuline.

On-on 😀
See sprotikarbi tilk õli on loomulikult looduse jaoks katastroof nr.1

+10
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kassi või koera pole? Kui väga soolane pole siis krõbinate peale natuke maitseks. Karv läikima ja seedimine korda.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elus esimest korda sõid sprotte või? Kuidas maitses ka?

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

prügikotist hakkaks viies välja tilkuma…mida teha?

Pane karbi sisse nt kasutatud köögipaber või kortsutatud ajaleht ja karp kilekotti.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

segan koera pudru sisse

koera ei ole

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sprotiõli, kergsoolaheeringa juures olnud õli ja tursamaksaõli tilgutan koertele ja kassile söögi peale. See kübe soola nii mitme kausi peal ei tee neile midagi. Teinekord heeringa pealt tundub palju, siis annan järgmisel päeval. Kohe ei meenugi, et muid õlis loomseid tooteid sööksin.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kassi ka ei ole

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vetsust ei tohigi toidujäätmeid ega õli alla lasta. Neid puhastussüsteeme peetakse meie kõigi raha eest ja kui te lasete sinna jäätmeid, mis ei peaks sina minema, siis me kõik kannatame.

Ära aja pada.
Ise oled ESIMENE, kes oma nõudeka kasutatud vee + pesumasina vee kanalisatsiooni laseb.
Mille tagajärjel sinivetikad Soome lahe keskel vaid vohavad. (pesupulber on neil söögiks)
Ja sina soiud kahe tilga mingi õli pärast?
Halloo nagu…näpuga loodusele annaks, aga kahe käega krabad vastu?

Mine tassi oma pesumasina heitvesi kuhugi tünni, auruta sealt puhas vesi välja ja ülejäänud kuiv puru vii ohtlike kemikaalide vastuvõttu, SIIS alles võid oma sprotitilga pärast sõna võtta.

+10
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kraanikausist valan alla loomulikult.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kraanikausist valan alla loomulikult.

Idee!, aga kas ära ei ummista?

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Idee!, aga kas ära ei ummista?

Miks peaks? Praadimise rasvad lähevad ju samuti seda teed.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina paneks näiteks supi sisse maitseks.

Aga ära visates ikka köögipaber karpi, see imab õli sisse ja siis prügikasti.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veider lugeda neid kommentaare, et “vetsupotti/kraanikaussi muidugi, loll oled vä?”. Kas te siis tõesti ei tea, et rasvad ja õlid tekitavad ummistusi? Ja tegemist ei ole ikkagi paari tilgaga.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

lõikas saia tükkidekas ja kastad õli sisse ning sööd ära, miunu arust on see õli veel maitsvam, kui sprot ise.
Aga – kui läheb pimedaks, hiili õue ja pane konteineri juurde – mõni õnnetu hulgus saab midagi head, hommikul viskad karbi prügikasti.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen leidnud iseendale lahenduse, aga ei tea kas seegi just kõige õigem on. Valan/tilgutan selle õli sisse veidi nõudepesuvahendit ja siis kraanist sooja/kuuma vett peale ja siis kraanikausist alla. Idee siis selles, et see lahustab veidi seda rasva/õli. Kui otse kraanikaussi valada, siis võib tõesti tihedama kasutuse juures ära ummistada.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga – kui läheb pimedaks, hiili õue ja pane konteineri juurde – mõni õnnetu hulgus saab midagi head, hommikul viskad karbi prügikasti.

Meil on vist liiga kõrged prügikastid, igatahes ma ei ole siin 5 aasta jooksul ühtki bomsikut näinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mul tuleb sproti isu peale, ostan klaaspurgis versiooni. Sprotid kõhtu, purgile kaan peale ja prükki. Ei tilgu, ei haise. Ja kõht sprotti täis 😊

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veider lugeda neid kommentaare, et “vetsupotti/kraanikaussi muidugi, loll oled vä?”. Kas te siis tõesti ei tea, et rasvad ja õlid tekitavad ummistusi? Ja tegemist ei ole ikkagi paari tilgaga.

Nooh, siis tuleb ummistus likvideerida ning elu läheb edasi.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas te siis tõesti ei tea, et rasvad ja õlid tekitavad ummistusi? Ja tegemist ei ole ikkagi paari tilgaga.

Kas sul on mõni õlipudel kunagi korgi alt umbe läinud, et sellist juttu ajad?
Toiduõli päris lambarasvaga ei tohiks isegi prekoolikas segi ajada.

Teine asi on see, et igasugust õli on väga lihtne vee hulgast välja riisuda (õli on veest kordi kergem), minu arust nad reoveekeskuses teevadki seda ja pressivad selle õli diiselkütuseks. Sinna ei tule ju mitte üksi see kalakonservist pärit 50g toiduõli, vaid autopesulatest jne pärit ikka väga õline vesi.
See on palju lihtsam töö, kui kakagaasidest surugaasi tootmine, mida nad samuti väga edukalt teevad.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

On sul aimu, palju sinu nõudepesumasinast rasva ja õli iga päev torustikku liigub? Aga tead, ma annan soovituse – sa joo see õli ära, siis on vetsu äravoolu kaudu minek legaalne. Või no piisab ka toidu sisse segamisest, teekond ikka sama, osa nõude küljest ja osa läbi seedimise. Palju parem, onju. Ökoloogilisem.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On sul aimu, palju sinu nõudepesumasinast rasva ja õli iga päev torustikku liigub?

Mine sa perekoolikaid tea. Üks siin kogub oma pesumasinate heitveed suurde tünni ja eraldab sealt destillatsiooniaparaadi abil puhta vee, mille valab kanalisatsiooni. Pulbri viib kogumispunkti.

Vblla see teine ei pese üldse rasvaseid nõusid kodus, vaid jookseb kuhugi Siberi mägijõe äärde ja hoiab oma taldrikuid vees nii kaua kui jõgi nad peseb?
See paar tilka ei tee jõele midagi, kuna muu inimasustus puudub.

Aga üldiselt on muidugi uskumatult nullmõtlemisega inimesed taas kokku juhtunud. MIDAGi nad nagu teavad, kuskilt on kuulnud või lugenud, aga suurest pildist on mitte null, vaid miinus sada arusaamist.

Täna seal roosiaias ka üks kõrtevihkaja usinalt seletas, kuidas “meie meeskond lugematute lennukitega lendas lugematutesse kohtadesse ja ma saime niiiiii palju uusi sõpru juurde”.
Aga kõrsi ärge seal lennukites kasutage.
Ja e-meile ärge sõpradele saatke, sest elektrikulu on suur.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen alati kalakonservi õli kemmergusse valanud ja pole kunagi midagi umbe läinud. Pesumasinast ja dušist tulevad seebiveed loputavad torustiku puhtaks nagunii.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Olen jälle hädas