Esileht Pereelu ja suhted olen kodune ja saan mehe käest pahandada….

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: olen kodune ja saan mehe käest pahandada….

Postitas:

olen mehe nõusolekul jäänud koduseks. mulle meeldib. minu teha on kodused asjad ja laste eest hoolitseda.
aga ma ei jõua enam laste eest hoolitseda, ei viitsi. ja miks? seepärast et lapsed on muutunud nii loheks. aga mis mul öelda, ma olen ju kodune. haldjas ja ori. kõigil teistel on ju nii palju teha,nad ei jõua. niimoodi on mehel töö. niimoodi on lastel kool, õppimine, trennid.
asi on suresti õppimises. laps ei viitsi õppida. mina kui kodune ema peaks ju õpetama, suunama, kontrollima. aga ma olenn sellest väsinud. nüüd on olukord, et mees pahanadab kõigepealt loodrist lapsega, et ta on jätnud õppimata ja siis minuga, et ma pole valvanud, konrollinud. ja seepärast et mul on ju vaba aega ja ma olen ju kodune, mul on võimalus. mul on võimalus jah, aga ma ei viitsi õppida enam 5 klassi lapsega koos.
kuidas seda lolli olukorda lahendada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 08:49; 01.03 09:18; 01.03 09:32; 01.03 10:04; 01.03 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei oska nõu anda, sest ma ei sa aru selliste naiste ajuehitusest, kes loobuvad omaenda elust. lapsi on su igapäevaelus max veel 10ks aastaks, siis nad lähevad oma elu peale. mis su plaanid edasi muidu olid? kodune töömuredest vaba elu kuni elu lõpuni? kui neid plaane muidugi üldse oli… hakkad mehe täielikuks ümardajaks, et endale ulualust garanteerida?

mine tööle ja sebi endale päris OMA elu. ausalt. või mis imelahendusi sa ootad? ma käituks täpselt samamoodi, kui mul oleks kodus teenija-koristaja-autojuht-majahoidja-söögitegija-seksiteenuse pakkuja. ja seda kõike niiiii odava hinna eest! ülalpidamise+söögi+igapäeva kulude kinniplekkimise hinna eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 08:57; 01.03 09:15; 01.03 09:27; 01.03 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi ja tööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine tööle ja too oma ellu vaheldust. 5klassi laps peaks oma õppimistega ikka hakkama saama ja ka saab kui tal ei ole kõrval, kes kõik ära teeb. Sa oled lihtsalt nende elu nii mugavaks juba teinud, et nad ei oska seda hinnata. Kui ka sind päev läbi kodus ei ole ehk hakkavad siis ka teised kodutöödesse rohkem panustama. Siis lihtsalt tuleb kõik ümber hinnata. Jõudu sulle!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 09:02; 01.03 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]SunnyD kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas tööle minek lahendaks kuidagi probleemi, et 5.klassi laps ei õpi? Pigem süvendaks ju. Elementaarne, et kui inimese nö. \”põhitöö\” on kodune olla, siis ta peaks tõesti vastutama koduste asjade eest, sealhulgas laste õppimine. Samas ei tähenda see kaugeltki mitte, et Sina laste eest õpid. Sea lihtsalt paika reeglid- millal ja mis ajal õpitakse; mis saab kui koolit tuleb tagasissidet, et õppimata jne. Sa ju tunned oma lapsi, nende soove. Hakkadki konkreetselt hüvedest ilma jätma, kellel õppimata. Ja iga kord ja järjepidevalt ning kindlalt. Kõikvõimalikud karistsued ju sobivad- ei saa kinno; ei lähe sõpradega välja; ei saa uusi asju jne. jne. jne. pane pea tööle lihtsalt, 5.klassi lapse puhul töötab see süsteem väga hästi veel. [/tsitaat]

alates 2.klassist peaksid lapsed olema suutnud omandada üksinda õppimise oskuse. hiljem on seda väga keeruline kombeks harjutada. pistise-süsteemi ma küll ei soovita rakendada. soovitaks lapse õpioskusi pigem järgi aidata, nõu pidada mõne spetsialisti või pedagoogiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 08:57; 01.03 09:15; 01.03 09:27; 01.03 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sunny, kuidas seda rakendada, et ei lase kuhugi kinno jne. see süsteem ka lonkab.
laps küsib, et kui kaua ta kinno ei saa? kui kaua ei saa sõpradega kokku. mis on see normaalne aeg? ma olen teinud et 3 päeva on karistus kahe puhul. aga selle kolme päeva jooksul tuleb jälle mõni 2 või 3. ja nee on puht oma laiskusest. nt inglise keele sõnad ei saagi selgeks, kui neid pähe ei õpi. loogiline ju. aga mina ka ei viitsi enam neid sõnu talle pähe ajada.
see süsteem töötab et 3 päeva ei saa lõbu. aga siis tuleb uus halb hinne ja jälle ei saa 3 päeva lõbu. nii ongi et laps kes ei saa midagi toredat on tõrges, vihane ja ikkagi ei õpi. ta on juba nagu harjunud toime tulema hüvede puudumisega. vahel paneb see teda küll hüsteeriliselt nutma, aga nutab ära ja mis ei tapa teeb tugevamaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 08:49; 01.03 09:18; 01.03 09:32; 01.03 10:04; 01.03 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]sunny, kuidas seda rakendada, et ei lase kuhugi kinno jne. see süsteem ka lonkab.
laps küsib, et kui kaua ta kinno ei saa? kui kaua ei saa sõpradega kokku. mis on see normaalne aeg? ma olen teinud et 3 päeva on karistus kahe puhul. aga selle kolme päeva jooksul tuleb jälle mõni 2 või 3. ja nee on puht oma laiskusest. [/tsitaat]

Mis mõttes kui kaua? Nii kaua, kui õppima hakkab. Kui selle aja jooksul veel mõni 2 tuleb, siis selle eest ka 3 päeva ja nii ei saagi kuhugi, kuni ennast liigutama hakkab. Ja kui see teie lapse puhul ei mõju, siis teie peate ju nägema, mis see on, mis mõjub. Meie ei saa seda ju arvuti vahendusel öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 09:26; 01.03 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]sunny, kuidas seda rakendada, et ei lase kuhugi kinno jne. see süsteem ka lonkab.
laps küsib, et kui kaua ta kinno ei saa? kui kaua ei saa sõpradega kokku. mis on see normaalne aeg? ma olen teinud et 3 päeva on karistus kahe puhul. aga selle kolme päeva jooksul tuleb jälle mõni 2 või 3. ja nee on puht oma laiskusest. nt inglise keele sõnad ei saagi selgeks, kui neid pähe ei õpi. loogiline ju. aga mina ka ei viitsi enam neid sõnu talle pähe ajada.
see süsteem töötab et 3 päeva ei saa lõbu. aga siis tuleb uus halb hinne ja jälle ei saa 3 päeva lõbu. nii ongi et laps kes ei saa midagi toredat on tõrges, vihane ja ikkagi ei õpi. ta on juba nagu harjunud toime tulema hüvede puudumisega. vahel paneb see teda küll hüsteeriliselt nutma, aga nutab ära ja mis ei tapa teeb tugevamaks. [/tsitaat]

sa oled vist väga vihane oma raha peale? heal juhul olgu pistiseks see, et kui hinneteleht on veerandi lõpus korras, siis…. aga et selline igapäevane väljapressimine laste poolt? probleem on õpioskuste puudumises ja täiesti tõsiselt soovitan spetsialistiga rääkida. vastasel juhul on tema tulevik teiste samasuguste õpiprobleemidega laste seas, lihtsalt teist tüüpi koolis. ja EI, sinu laps ei ole nii eriline, et ta kunagi sellisesse erilisse kooli ei peaks sattuma… ja EI, seal koolides ei ole vaid hälvetega lapsed. on vaid tõsiste kasvatuse puudujääkidega ja ajas süveneda lastud õpihäiretega lapsed. seda on enamustel vanematel endale üliraske tunnistada. sellepärast jõuavadki lapsed erikoolidesse alles peale tõeliste probleemide läbikäimist, läbi komisjonide, vanemaid fakti ette pannes… vanemate arvates on ju nende laps ainult lohakas ja laisk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 08:57; 01.03 09:15; 01.03 09:27; 01.03 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tundubki, et miski ei mõju, sest ta oskab toime tulla ilma hüvedeta ka. ainuke asi, mis muutub on meie omavaheline suhe, kui ma koguaeg karistan.
laps arutleb, et ma olen hull. hulle selles mõttes, et miks ma teen tema hinnetest nii suurt probleemi. et teised lapsed, kes saavad halbu hindeid, nende vanemad käituvad nendega hoopis normaalsemalt. ei lähe leili, ei karista. vastupidi, nad veel lähevad lapsega kuhugi, lohutavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 08:49; 01.03 09:18; 01.03 09:32; 01.03 10:04; 01.03 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miinutage aga mina pole oma kahe lapsega kordagi õppinud. 1 laps teeb praegu euroopas magistrit ja teisel on käsil gymnaasiumi lõpetamine.
mul ei ole pedagoogi haridust ja vaevalt ma õpetaksin neid õigesti. enda koolist on kymneid aastaid möödas!
lapsed pole õppinud eesti koolis!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
laps arutleb, et ma olen hull. hulle selles mõttes, et miks ma teen tema hinnetest nii suurt probleemi. et teised lapsed, kes saavad halbu hindeid, nende vanemad käituvad nendega hoopis normaalsemalt. ei lähe leili, ei karista. vastupidi, nad veel lähevad lapsega kuhugi, lohutavad. [/tsitaat]

Tead, see on samasugune jutt, nagu et kõigil teistel klassis on IPad, mul peab ka olema. Mõnel võib-olla tõesti on. Täpselt nagu mõnda kindlasti vanem ka lohutab 2 puhul- kui ta on näinud, et laps tõesti pingutas, aga töö ajal lõi närv sisse ja laps läks \”lukku\”. Või kui see 2 oma last tundes teda ilmselt edaspidiseks motiveerib. Aga sinu lapsega ju nii ei ole. Ta on lihtsalt täielik lohe.

Sinu juttu lugedes tundub, et kodus istumine on sulle tõesti üsna halvasti mõjunud- sa oled laskunud lapse tasemele, ei suuda tema argumetidele enam täiskasvanu kombel kaasa mõelda ja vastu argumenteerida. Kas laps üldse laiemas plaanis aru saab, miks õppimine vajalik on? Et matemaatikas läheb asi ainult hullemaks, sest praegust materjali omandamata ei saa ta mitte kuidagi hilisemate teemadega hakkama? Ja veel laiemalt, mis saab üldse inimesest, kellel puudub igasugune kohusetunne, huvi ja võime tööd teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 09:26; 01.03 09:44;
To report this post you need to login first.

su mehe kriitika on üpriski õigustatud… Oled valinud kodukana elu, siis ongi su kohus hoolitseda, et kodu- ja lasterindel oleks kõik 110% korras.

Kui sulle see elu ei meeldi või käib ülejõu, tuleb minna palgatööle ja mehega 50/50 kodu ning laste eest hoolitseda. Nagu enamikus peredes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 09:50; 01.03 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal tahan öelda, et laps saab ka väga hästi hakkama. Oma lapsel oli üks aine koolis, mille õppimisel pidin süstemaatiliselt juba aitama. 3 klassi teisest veerandist tegin sellele lõpu. Tunnistusele tuli esimene kolm ja laps siis süüdistas mind, et mina rikkusin tema tunnistuse. Ma ju ei aidanud enam ja ta pidi ise hakkama saama. Ja saigi, sest sai aru, et õppimine on tema kohustus. Tookord nende kahtede eest mis ta ka sai, ma ei karistanud vaid tahtsin, et omale selle asja ise selgeks teeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 09:02; 01.03 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui nüüd edasi arutleda, siis tegelikult on isegi hea, et selles peres on naine kodune. tal on vähemalt aega teiste inimeste tööajal käia erinevate spetsialistide vastuvõttudel ja koos lastega mööda erinevaid institutsioone udutada. paljudel õpiprobleemidega laste vanematel tekib sellisteks graafikuvälisteks lisategevusteks aeg alles õhtuti peale tööd, aga õhtuti ei võta ju ükski spetsialist vastu ja tihti nii need probleemid muudkui kuhjuvadki…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 08:57; 01.03 09:15; 01.03 09:27; 01.03 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja-jah, see hirm on jah, et mis sedasi saab.
ta pole olnudki päris tavaline juba algusest peale. kõigepealt ma tahtsin talle kolipikendust, seda ei antud. arvati, et küll saab hakkama. ok. terve esimese klassi me õppisime siis lugemist. kuni 3 klassi lõpus luges soravalt. aga see kõik oli nii vaevaline ja vaid tänu sellele, et ma olin kodune. ma ei tea, mis siis oleks saanud, kui ma veel tööl oleks käinud.
igatahes on kõik käinud väga suure vaevaga.
aga nüüd juba läheks. ma vaatan, et juba läheks. kuna kõik on tulnud talle nii raskelt, nii suure sunniga ja vaevaga, et mitte maha jääda, et ikka reel püsida. siis ta enam ei viitsigi.
ma ei tea, kas see on laskumine pika koduse aja jooksul lapselikku mõtlemisse. v-o ongi häda selles, et ma näen asju igaühe kandi pealt ja ei suuda panna kõike kokku jooksma.
e isa näeb et sa (ma) ju kodune, asi siis valavata ja õpetada oma last. on selge et temaga teisiti ei saa. see on ju praegu palju olulisem kui nt mingi trenn sul. seda trenni saab ma ju ka mõnel teisel ajal teha. lihtsalt ole olemas ja valva, kui ta õpib.
laps näeb asja nii, et ta on pidanud nii palju vaeva nägema, tal on ära jäetud vahepeal trennid, ta ei saa kinno, ega sõprade poole. ühesõnaga : ma vihkan õppimist!
mina näen asja nii, et olles ka juba 5a õppinud lapsega. keskendumis ja tähelepanuraskused on asendumas laiskusega. millalgi ta peaks ju ka ise võtma endale vastutuse. mina ka enam ei jõua.
kuidas suhtuda lapsesse nii, et ta saaks aru, et ta on ikka tore laps, mitte 3. talle tundub et ma näen temas vaid kahte või kolme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 08:49; 01.03 09:18; 01.03 09:32; 01.03 10:04; 01.03 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin tööl, meil on suur maja, mul on kaks last.8 klassis poiss ja 3 klassis tüdruk. Ja ma ka õpin nendega ja jõuan veel igasugu asju. Äkki Sul vähe tegemist ja oledki laisaks muutunud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina käin tööl, meil on suur maja, mul on kaks last.8 klassis poiss ja 3 klassis tüdruk. Ja ma ka õpin nendega ja jõuan veel igasugu asju. Äkki Sul vähe tegemist ja oledki laisaks muutunud?[/tsitaat]
Oh, veel üks perekooli supernaine, kes oskab ja jõuab kõike ning eriti veel käia teistele nina alla hõõrumas oma ideaalsust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina näen asja nii, et olles ka juba 5a õppinud lapsega. keskendumis ja tähelepanuraskused on asendumas laiskusega. millalgi ta peaks ju ka ise võtma endale vastutuse. mina ka enam ei jõua.
kuidas suhtuda lapsesse nii, et ta saaks aru, et ta on ikka tore laps, mitte 3. talle tundub et ma näen temas vaid kahte või kolme.[/tsitaat]
Sa oled väga tubli olnud, et temaga nii palju vaeva näinud, ja sul on ka õigus, et aeg on hakata iseseisvamalt hakkama saama. Aga on tähtis aru saada, et see ei saa sündida üleöö ja lihtsalt käsu peale. Tal on tekkinud koos sinuga õpiharjumus, aga iseseisvat õpiharjumust veel mitte. Sinu järgmine ülesanne ongi välja mõelda toimiv meetod üleminekuajaks, kus järk-järgult tema isetegemine suureneb ja sinu turvavõrk vähehaaval kaob. Võib-olla mingi preemiate süsteem?
Igatahes peab see olema midagi, mis last motiveeriks ja ei muudaks õppimist ebameeldivaks kohustuseks. Ja ole valmis ka tulevikuks selleks, et raskemate asjade puhul (näiteks matemaatikas või teistes reaalainetes uute osade võtmisel) võib tal ikkagi sinu abi vaja minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu et poiss õppima hakkab kui sina tööle läheb, siis saad siunata mehe käest, et näe pidid sa nüüd tööle minema, poiss käest läinud.
Üldse need soovitused siin et hangi oma elu, mine trenni, tööle ei lahenda probleemi sisu, et laps ei viitsi õppida.
Et ema pudrunuiaga kõrval passib siin ei aita, samuti on mõnele täiesti ükskõik, kas saab kinno, välja minna.
Mina ei õpi kunagi koos oma 12a ja ei hakka ka kunagi koos õppima.
Proovi just rõhutada kui häbi talle oleks istuma jääda, andke rohkem oma vastutust, jätke see pidev siunamine ja riidlemine.
Kui poiss põhjas ära käinud , tõeline kaheline on ja võib olla sellisele mõjub ainult istuma jäämine

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 12:03; 01.03 12:05; 01.03 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina käin tööl, meil on suur maja, mul on kaks last.8 klassis poiss ja 3 klassis tüdruk. Ja ma ka õpin nendega ja jõuan veel igasugu asju. Äkki Sul vähe tegemist ja oledki laisaks muutunud?[/tsitaat]

mis asju sa veel jõuad, kohe nii huvitav sellise supernaise elu.ja mitu kõrgharidust sul on ja kui suur maja ikka on? muidu ei saa ju adekvaatselt hinnata su tublidust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 12:03; 01.03 12:05; 01.03 12:24;
To report this post you need to login first.

olete imelikud või? miks kritiseerite normaalset naist, kel korras nii kodu, töö kui lapsed?

Ei tulnud see kirjutaja siia kiitust norima, 90% Eesti naistest elabki niimoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 09:50; 01.03 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]olete imelikud või? miks kritiseerite normaalset naist, kel korras nii kodu, töö kui lapsed?

Ei tulnud see kirjutaja siia kiitust norima, 90% Eesti naistest elabki niimoodi.[/tsitaat]

sellepärast et kui keegi siit nõu küsib, siis leidub alati eksemplare kes peavad ära mainima et neil küll läheb hästi, ilma mingi konkreetse vastusega teemasse.
mis konkreetset abi annab, kui teemaalgatajat sõimatakse kodukanaks või keegi kirjutab et näe, temal maja , lapsed ja töö ja saab kõigiga hakkama, mida peab teemaalgataja sellega peale hakkama, peale ainult kehva enesetunde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 12:03; 01.03 12:05; 01.03 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KAs laps teab, millised on mitteõppimise tagajärjed. Ta on piisavalt suur, küll ta aursaab.
Anna talle valik teada. Et kui ta on suur , ta ei saa õppida ametit, mis talle meeldib. Ta ei saa õppida üldse midagi ,mis talle meeldib, sest tal puudub algharidus. Isegi koristajatele on olemas nõuded. Ta ei saa välismaale, kuna ei oska keeli. Inglisekeelega võiks reisida väga paljudes kohtades, aga tema ei saa, sest ta jääb keelega otsa. Ehk siis mitteõppides keelt, määrab ta end kõigiks puhkusteks Eestisse 🙂

Ja lapsel on valik. 5 klassi õpiline on ikka väga suur jube. Kusagil peab ju tekkima juba omavastustus ka. Tapmise korral 13 aastane juba läheb vangi, enam ei vastuta sugugi vanemad. Kuidagi pead sa talle selgeks tegema, et mitteõppimisega määrab ta ära oma elu. Õppima ei pea mitte teie sunni pärast, vaid iseenda pärast. Nii et ega lapse psüühikat sa segikeerata sundimisega ja sõimamisega. Tuleb talle andagi võimalus mitteõppida. Aga ta peab väga täpselt teadma, mis teda mitteõppimisega ees ootab. Võib vabalt istudagi kogu järgneva kohustusliku kooliea seal 5 klassis. Tema jääb istuma, sõbrad lähevad edasi ja nooremad tulevad peale. Ja siis hakaku aga tööd endale vaatama. Mida ta siis tegema läheb kui koolis enam ei pea käima. Seda tuleb talle rääkida ja selleks peab jõudu jätkuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]KAs laps teab, millised on mitteõppimise tagajärjed. Ta on piisavalt suur, küll ta aursaab.
Anna talle valik teada. Et kui ta on suur , ta ei saa õppida ametit, mis talle meeldib. Ta ei saa õppida üldse midagi ,mis talle meeldib, sest tal puudub algharidus. Isegi koristajatele on olemas nõuded. Ta ei saa välismaale, kuna ei oska keeli. Inglisekeelega võiks reisida väga paljudes kohtades, aga tema ei saa, sest ta jääb keelega otsa. Ehk siis mitteõppides keelt, määrab ta end kõigiks puhkusteks Eestisse 🙂 [/tsitaat]

Mis sa jamad. Loe, siin ajaviiteteemas just arutatakse, mis on saanud teie klassi andekatest 20 aasta pärast. Andekad istuvad sekretäri kohal või on liinitööl, aga endised kolmemehed on elus läbi löönud. Ja nii ongi. Lapses tuleb arendada enda eest seismist ja loogilist mõtlemist, siis lööb ta elus läbi. Faktide pähetuupimine on teisejärguline, sest kui ta oskab loogiliselt mõelda, siis suudab ta need faktid tuletada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et te teete oma lastele sellega karuteene, et te nende halbadest hinnetest sellise probleemi teete. Vastupidi, last tuleb halva hinde puhul lohutada, mitte õiendada ja näiteks karistada trenni mittelubamisega! See on veel eriti kahjulik, sest füüsilise arengu eest hoolitsemine on sama oluline kui vaimse eest. Lisaks võtab trenn emotsionaalset pinget maha ja kasvatab tahtejõudu. Ja see suhtumine, et laps vastutab oma õppimise eest ise, mitte teie, see kannab vilja. Loomulikult tuleb last nooremates klassides kodutöödes aidata, kui ta teie abi soovib. Vahel viib see kannatuse küll proovile, aga tasub proovida ennast kokku võtta ja rahulikult seletada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ara karista hyvede aravotmisega. Parem tunnusta kui on oppinud, enda jargi koristanud jne. Loo punktisysteem, kus laps teenib punkte ja teatud hulga punktide eest lepite kokku mingi hyve.
Nt kui nadal otsa usinalt oppinud, lubad nadalavahetuseks viia ta mangumaale voi veekeskusse jne. Pikemas plaanis, nt kui on edukalt klassi lopetanud, lubad WII voi disnilandi vms mida rahakott lubab.
Meil toimib kenasti algklassi lapsega. Ja iga vanem saab lasta siinkohal oma fantaasial lennata ja arvestada lapse isearasustega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt minu ka viienda klassi poisi moodi tundub teemaalgataja laps. Vahe ainult selles,et tihti 2-d talle ei eks. Ja see kaks tuleb kindlasti ära parandada. Mina olen see paha ema tema meelest, kes AINUKESENA käsib lapsel kõik ära õppida ja siis veel kontrollib üle ka. Väidetavalt mitte kellegi teise ema seda ei tee ja kui ma kahe käsin ära parandada, siis üritab esijalgu väita, et ta pole üldse klassis kõige nõrgem ja teistel on enamuses veel hullemad hinded. Lõpeb see asi muidugi alati sellega, et poriseb ja õpib. Eesti keel ongi tal selline kolme-nelja vahel, teised ained korras. Olen käinud õpetaja soovitusel nii psühhiaatri kui kliinilise psüholoogi juures, kuna paar aasta tagasi oli olukord ikka täitsa hull, ta ei suutnud üldse üksi õppimise juures püsida. Saime peale poolt aasta kätte ka diagnoosi-ATH. Aga testid näitasid, et võimekus kõvasti üle keskmise. Sellepärast ei lasegi teda praegu silmist ja käsin pingutada. Kui oleks teada, et ta ei suudagi, siis muidugi mõtleksin teise kooli peale. Praeguseks asjad muidugi tunduvalt paremad, kui alguses. Enamasti õpib üksi, ma ainult pean ta õppima saama ja pärast kontrollima, et tehtud oleks. Proovi ka nii, et las teeb ise ja sa kontrollid pärast, kui vaja teeb uuesti, ära näita ette, võid ainult öelda, kus viga on. See paneb nad porisema küll aga hakkavad tegema lõpuks. Saad ise ka vabamalt hingata, hetkel sul polegi oma elu ju. Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps käib ka parandamas. muudkui käib parandamas. vaesed õpetajad, ma mõtlen.
võiks ju et õpib õigeks ajaks ära. korralikult. õigeks ajaks ei õpi, õpib järeltööks. kui ei viitsi õppida, siis lasebki rahumeeles panna 2. sest 2 olevat parem kui kolm. kahte saab kindlalt parandada. kolme mõni õpetaja ei lase. nii ta käibki muudkui järgivastamas.
nii et loogilist mõtlemist on küllalt juba praegu :S.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 08:49; 01.03 09:18; 01.03 09:32; 01.03 10:04; 01.03 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on jah niisugune tüüpiline olukord, mina küll mõistan. Ise sain ka lapsed hästi noorena, omamata veel töökohta, olles ise poolenisti laps. Ülikooli kõrvalt. Mees on vanem ka, eks ma nautisin tema tähelepanu ja muidugi oli mõnus pisikeste lastega kodus olla. Mees tegi igas mõttes väga positiivselt selgeks, et see, et mina olen kodune, on ikka nii-nii hea lahendus.
Noh jah. Ülikool sai läbi, mulle sai selgeks, et õpitud amet on vale, lapsed on teismelised.
Uuesti ülikooli minna ei ole mul julgust ega ettevõtlikkust ega raha. Lõpetasin keskkooli enne seda kui riigieksameid tehti. Raha tuleb hoida-koguda laste koolitamiseks.
Jah, ma töötan. Aga töö on suhteliselt kodune, kollektiivi kui sellist ei ole. Kui tööle läksin, lõin särama ja oi kuidas SEE meeldis mu mehele. Samas tekkisid kohe ka probleemid – naljakad tujutsemised ja mossitamised. Nii et nokk kinni, saba lahti.
Suurema osa ajast kodus töötavana, mõtlesin samuti aastaid, et laste õppimised on kõik minu kontrollida ja hellitasin sellega ära nii lapsed kui mehe. Nüüdseks on nii, et vaid siis kui noorem laps vajab abi inglise keelega, aitan ja isa aitab mataga ja osaleb üldse rohkem.
Ennast tuleb väärtustada – ka siis kui sa oled kodune. Ei tohi lasta end kohelda kui teenijat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Miss Maple kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis sa jamad. Loe, siin ajaviiteteemas just arutatakse, mis on saanud teie klassi andekatest 20 aasta pärast. Andekad istuvad sekretäri kohal või on liinitööl, aga endised kolmemehed on elus läbi löönud. Ja nii ongi. Lapses tuleb arendada enda eest seismist ja loogilist mõtlemist, siis lööb ta elus läbi. Faktide pähetuupimine on teisejärguline, sest kui ta oskab loogiliselt mõelda, siis suudab ta need faktid tuletada.[/tsitaat]

Ma arvan, et asi on pigem selles, et hea peaga inimene ei pea põhikoolis põhimõtteliselt õppima. Kogu programm on selline, et hea seostusvõime ja mäluga inimestel jääb see niigi meelde, piisab kohalkäimisest. Mul on väga hea mälu ja minu jaoks oli ülikooli sattumine ikka esimese hooga paras pauk, sest ma ei olnud 12 aastat õppinud, vaid olin koolis KÄINUD, mingit õpiharjumust ei olnud, seda tuli alles kujundama hakata ja see oli väga raske. Nii et pigem on andekate probleem see, et nad muudetakse haridussüsteemis kiiresti laisaks, nad ei pea kunagi pingutama ja lõpuks neil polegi harjumust millegi nimel vaeva näha. Kui nad ise sellega teadlikult ei tegele, lõpetavadki kuskil sekretärina. Ja ka need kolmelised saavad edukaks ainult siis, kui nad on võimelised pingutama, tööharjumus kulub ka neile ära, lihtsalt ei pea õpetama last nürilt ja tuimalt rabama, sest \”peab\”, vaid just konkreetse eesmärgi nimel töötama.

Aga kui teemaalgataja laps ongi keskmisest tiba aeglasem, siis ilmselgelt ongi ju vaja, et keegi temaga õpiks. Ja teemaalgataja ütleb ju ise, et jäi koju mehe \”nõusolekul\” (st mitte \”mehe soovil\”, siin on oluline vahe), nii et arvata on, et mees tahab, et see kodusolemine siis ka ära tasuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted olen kodune ja saan mehe käest pahandada….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.