Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Olen lõpurase ja ma sõin heeringat

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Olen lõpurase ja ma sõin heeringat

Postitas:
Kägu

Rosoljes oli seda küll vähe, aga krt nüüd ma hullult põen, sest rase ju ei tohi toorest kala süüa 🤦‍♀️
Appi

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Täitsa lõpp, rase! Nüüd on küll ilmselt minek. Ei siin tänapäevane meditsiin ka enam aita. Õnneks maa pole külmunud.

+22
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pealtnägijas ju naine jäi lapsest ilma listeeria tõttu..

+3
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pealtnägijas ju naine jäi lapsest ilma listeeria tõttu..

Ära raiska aega enam halamiseks. Pane viimsed riided valmis, otsi kapist raha välja, pane kilelina voodisse, heida sinna peale ja kutsu…ikka kiirabi vist? Nemad siis tuvastavad fakti ja kutsuvad pärast transpordi.

Loodame, et laps jääb ellu. Leiab ehk endale targa uue ema.

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samamoodi võid listeeria saada roheliselt salatitlt.
Äkki poleks pidanud ikka last saama, kui nii ebaküps oled?

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris toores ta ikkagi sul ei ole, marineeritud või soolatud ning kontrollitud. Tõenäoliselt ei juhtu sinu ja lapsega midagi 🙂

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kurb kohe, et nii rumalad emad lapsi saavad.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei huvita

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuule nüüd. Vanadel taluaegadel, kui jõuluks tapetud seast viimased sissesoolatud tükid olid otsa saanud, osteti kevadel kalameeste käest sada kilo silku ja soolati (toorelt muide) aita puust püti sisse ning siis muudkui käidi seda sealt soolvee seest võtmas ja söödi sügiseni välja, kuni mihklipäeva paiku uut liha sai. Mis listeeria, mis temperatuurid – ja lapsi oli peredes ikka rohkem kui praegu. Pole ei kuulnud ega lugenud, et mõni selle suvi otsa aidas soolvees seisnud kala söömisest ära oleks surnud. Ei sure sina ka sellesse rosoljeheeringasse.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soolaheeringas on palju soolasem kui õrnsoolalõhe ja soolases listeeria ei ela.
“Listeeria hävitamiseks peab temperatuur olema vähemalt 70 °C. See hävib ka tugeva soola ja äädikaga. Nii ei saa soolaheeringas ega marineeritud kalas listeeriat olla, sest neis on liiga suures koguses soola ja äädikat, millele bakter vastu ei pea.”
Rahune maha.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga ebatõenäoline, et seal oli listeeria. Seda esiteks. Samas listeeria puhul söödud toidu kogus ei loe üldse, loeb kas teda on või ei ole. Lohutuseks – listeeria kutsub rasedatel esile nurisünnituse, aga kuna ütlesid, et oled nagunii lõpurase, siis poleks hullu. Aga nagu ma alguses ütlesin, siis väga ebatõenäoline, et sinuga midagi juhtub. Rahu ja ilusat vabariigi aastapäeva!

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega ullikese saavaki ullikeste tõve indale külge, ole ei midaägi teta.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole kahjuks nii, varases rasedusejärgus põhjustab listeeria katkemise, aga ka lõpurasedal võivad värske nakatumine olla ohtlik nii emale kui lapsele ja vastsündinu võib haigestuda, põhjustada enneaegset sünnitust või lapse veremürgitust jne.
Aga jah, on väga ebatõenäoline, et su õnnetu heeringas oli listeeriaga.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuule nüüd. Vanadel taluaegadel, kui jõuluks tapetud seast viimased sissesoolatud tükid olid otsa saanud, osteti kevadel kalameeste käest sada kilo silku ja soolati (toorelt muide) aita puust püti sisse ning siis muudkui käidi seda sealt soolvee seest võtmas ja söödi sügiseni välja, kuni mihklipäeva paiku uut liha sai. Mis listeeria, mis temperatuurid – ja lapsi oli peredes ikka rohkem kui praegu. Pole ei kuulnud ega lugenud, et mõni selle suvi otsa aidas soolvees seisnud kala söömisest ära oleks surnud. Ei sure sina ka sellesse rosoljeheeringasse.

Vanadel taluaegadel oli ka nii, et kes sügisel köhis, see oli kevadeks läinud. Lapsi saadi kogu aeg ja kogu aeg nad ka surid.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kuulsin täna uudist, et nüüd on heeringa sees hoopis koroonaviirus, mitte listeeria.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris opakad vastused siin.
Teemaalgataja, võid ühendust võtta oma ämmakaga/ arstiga kes rasedust jälgib.
Enda rahustuseks võib arst sulle uuringud määrata, välistamaks listeeriasse nakatumise.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd on küll jama,ma pole küll veel löpurase,aga vahepeal maiustasin selle heeringafileega ölis ja no päris raske oli ikka pidama saada,nii maitses.Kas peaks ka kontrolli minema?

0
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Olen lõpurase ja ma sõin heeringat