Esileht Ajaviite- ja muud jutud Olen Lutsariga väga nõus!

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Olen Lutsariga väga nõus!

Postitas:
Kägu

Koolimajad on jahedad ja tõesti, haigeid on nii õpetajate kui õpilaste hulgas.Õpetajad ei jää koju missioonitundest (või kartusest kaotada palgas), sest tundi pole kedagi saata (niigi õpetajaid koolides puudu) ja tuleks haiguslehel olles ikkagi lapsi õpetada. Pealegi, kui oled juba haige, siis enam pole ju midagi karta.

Jahedaga saaks ehk rohkem riideid selga panna?
Needsamad “jahedas” koolimajas külmetanud lapsed lippavad õues T-särkidega ringi…

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Koolimajad on jahedad ja tõesti, haigeid on nii õpetajate kui õpilaste hulgas.Õpetajad ei jää koju missioonitundest (või kartusest kaotada palgas), sest tundi pole kedagi saata (niigi õpetajaid koolides puudu) ja tuleks haiguslehel olles ikkagi lapsi õpetada. Pealegi, kui oled juba haige, siis enam pole ju midagi karta.

Jahedaga saaks ehk rohkem riideid selga panna?

Needsamad “jahedas” koolimajas külmetanud lapsed lippavad õues T-särkidega ringi…

Minu laps ütles, et koolis on jahe, sest õhutatakse rohkem kui tavaliselt. Panigi end soojemalt riidesse. Ja tegelikult on oluline vahe, kas istud 45min või jooksed ringi 10min.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

koolide kinnipanemisega kaasneb ka kohe paljude töökohtade muutumine koduseks, sest lapsevanemvad jäävad ka koju, kui lapsed peavad kodus õppima

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegune osaline distantsõpe on täiesti mõttetu. Et kuidas me hoiame ära viiruse levikut, kui mu 3.klassis käiv laps käib koolis, 9. klassis olev laps aga istub kodus? Mis vahet sel on, kas koolis on 900 last või 500? KUI viirus levib, levib ta ka siis kui koolis käib 1 laps igast kümnest. Ja kui viirus muteerub, nii et ei tapa enam nii palju ja ei levi nii lihtsalt, siis pole vahet, kas lapsed on kõik koolis iga päev või ainult esmaspäeviti ja reedeti.
Kui midagi piirata, siis öist alkoholimüüki ja ööklubis käimist. Kõik muu on praegu üle võlli reageerimine asjale, mida õieti polegi.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis vahet sel on, kas koolis on 900 last või 500? KUI viirus levib, levib ta ka siis kui koolis käib 1 laps igast kümnest. Ja kui viirus muteerub, nii et ei tapa enam nii palju ja ei levi nii lihtsalt, siis pole vahet, kas lapsed on kõik koolis iga päev või ainult esmaspäeviti ja reedeti.

Mina saan sellest loogikast aru küll. Näiteks vanem ja noorem kooliosa käivad erinevatel aegadel koolis (nädal koolis, nädal kodus) ja omavahel kokku ei puutu. Kui nüüd ühes kooliastmes peaks keegi nakatuma, siis järgmisel kodusel nädalal lööb haigus välja ka neil, kes sellelt ühelt nakkuse said. Ning on aega testida kōiki lähikontakte, kes potentsiaalset nakkust koolis samaaegselt ei levita. Seega on nakatunutel aega reageerida ja kolmandal nädalal enam mitte kooli minna. Seeläbi ongi ûhelt lapselt saadud nakatujate arv piiratud ja ei levi lōputult edasi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina saan sellest loogikast aru küll. Näiteks vanem ja noorem kooliosa käivad erinevatel aegadel koolis (nädal koolis, nädal kodus) ja omavahel kokku ei puutu. Kui nüüd ühes kooliastmes peaks keegi nakatuma, siis järgmisel kodusel nädalal lööb haigus välja ka neil, kes sellelt ühelt nakkuse said. Ning on aega testida kōiki lähikontakte, kes potentsiaalset nakkust koolis samaaegselt ei levita. Seega on nakatunutel aega reageerida ja kolmandal nädalal enam mitte kooli minna. Seeläbi ongi ûhelt lapselt saadud nakatujate arv piiratud ja ei levi lōputult edasi.

Sa ikka tead, et peiteaeg on kuni 14 päeva? Ja et osad põevad (st nakatavad ka sel ajal) täiesti ilma sümptomiteta? Ehk et kui mu 3.klassi laps saab viiruse, siis järgmine nädal ei pruugi tal midagi välja lüüa, vaid alles 14 päeva pärast, tegelikult ei pruugi üldse välja lüüa, haigestub hoopis tema 9.klassis käiv õde või ka tema ei haigestu, vaid hoopis mina, tema aga kannab viiruse kogu gümnaasiumile. Niisiis, mis point?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

a ikka tead, et peiteaeg on kuni 14 päeva? Ja et osad põevad (st nakatavad ka sel ajal) täiesti ilma sümptomiteta? E

Üldjuhul pole 14 päeva ja ütlesin ju, et ühe haigestumise korral saab lähikontaktseid testida ning vajadusel isoleerida.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

hk et kui mu 3.klassi laps saab viiruse, siis järgmine nädal ei pruugi tal midagi välja lüüa, vaid alles 14 päeva pärast, tegelikult ei pruugi üldse välja lüüa, haigestub hoopis tema 9.klassis käiv õde või ka tema ei haigestu, vaid hoopis mina, tema aga kannab viiruse kogu gümnaasiumile. Niisiis, mis point?

Point on selles, et kodus oldud nädala ajal saab viirusele piiri panna.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lutsar on nii palju jama padranud, et isegi tavakodanik saab sellest aru.
Lapsed ei pidanud tema arvates nakatume ja levitama, kohe sellised imeelukad pidid olema ja nüüd
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/terviseamet-uurib-kas-koroonakoldeks-muutunud-tallinna-manni-lasteaias-levis-viirus-lapselt-taiskasvanule-voi-vastupidi?id=91018729

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Tähesära

Minu jaoks on Popov 1000x autoriteetsem kui see Lutsar.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/tallinn-haaras-koolides-ohjad-arkadi-popov-mina-selles-midagi-halba-ei-nae?id=91008567

+2
-2
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Olen Lutsariga väga nõus!