Esileht Tööelu, raha ja seadused. olen ma ainus, kes POLE tulukat veel teha viitsinud??

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: olen ma ainus, kes POLE tulukat veel teha viitsinud??

on ehk veel nii laisku inimesi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pole saanud ka veel teha, aga mitte sellepärast, et ma ei viitsi, vaid ootan ühe dokumendi järgi, mida vajan dekl.tegemiseks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tegin lõpuks ära, ei viitsinud jah varem teha sest vajan seda raha alles kevadreisiks, saame 1500 tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui tagasisaadav summa ei lähe otse poodi/pangale/kohtutäiturile, siis ei ole ka vahet, mis päeval täpselt teed. ma tegin täna hommikul deklaratsiooni lahti, enne pole kas meeles olnud või kui meenub, siis on sel htekel muud teha olnud. tagasi saada on ca 1700 eurot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:10; 23.02 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vinged rahad saate tagasi 😉 KAs panga intressid môjutavad nii palju vms?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole veel teinud, ei ole olnud niipalju aega, et süveneda arvutis. tööajast ei tegele isiklike asjadega.üht-teist on tagasi saada aga see ei mõjuta minu igapäevaelu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 16:26; 22.02 18:38; 24.02 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei ole veel teinud, ei ole olnud niipalju aega, et süveneda arvutis. tööajast ei tegele isiklike asjadega.üht-teist on tagasi saada aga see ei mõjuta minu igapäevaelu.
[/tsitaat]

Aga praegu siin? Et kui sa praegu tööl pole siis perekooli lugemise asemel saaksid ju ära teha…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole teinud. Mees reisil ja tema konto kaudu saab kodulaenu andmed saata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei mõista selliseid inimesi, perekooli viitsib teema teha, aga tulukat täita ei viitsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga praegu siin? Et kui sa praegu tööl pole siis perekooli lugemise asemel saaksid ju ära teha…[/tsitaat]

kõik inimesed ei tööta 8-17. mõnel on ka veidi erinev tööaeg. ja kes veel ei tea: tuludeklaratsiooni saab esitada kuni 31.03. millest selline paanika???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 16:26; 22.02 18:38; 24.02 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma siin ka lükkasin edasi veidi,vaja oli täiendavaid dokumente skännida ja tegin täna alles lõpuks ära. tulemas on ligi 1500eur. pole rikas ega vaene ja see raha pole shoppamiseks ega võlgade katteks,sellepärast pole nädalate küsimus millal tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa teemaalgatajast aru… Kas peaks nüüd Sind kiitma, et ei ole nii \”rahanäljas\” kui mõni perekoolikas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]on ehk veel nii laisku inimesi?[/tsitaat]
Ei, sa ei ole ainuke. Sinusuguseid on palju ja tavaliselt ummistavad nad 2. aprillil MTA klienditeenindusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin küll juba 14ndal ära, aga erinevalt enamikest teistest inimestest pole mul põhimõtteliselt üldse mitte mingit vahet, millal see raha tuleb. Kas homme või juunis.

Tegin ära, et lihtsalt kaelast ära saaks.
Kusjuurs tagasi saan päris normaalse summa – ca 800 eurot.

Maksku minu asemel nendele perekooli hüsteerikutele, kes siin iga päev kümneid teemasid sellel teemal avavad ja kommenteerivad.
Siis ehk saaks lõpuks siin vaikuse majja sellel teemal, kui nad oma raha kätte saavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 20:24; 22.02 23:25; 24.02 11:51; 24.02 12:24; 24.02 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole ka veel teinud, pidevalt läheb meelest ja siis kui on meeles, on vaja midagi muud teha või pole koode/ID kaarti või lugejat käepärast. Homme katsun ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kiiret pole ju sellega. Märtsi lõpuni on aega. Eks vaatab, äkki nädalavahetusel teeb ära. Raha peaks miskit ikka tagasi saama (pole arvutanud), aga kiiret pole sellega. Poodi pole plaanis seda kohe viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

isabel6 -sul peab siis vähemalt 5 last olema,et nii palju tagasi saad.Mitu last reisile võtad? Selle raha eest ju kõik kaasa ei saa.:-D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 23:07; 27.02 14:01; 28.02 10:40; 28.02 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]isabel6 -sul peab siis vähemalt 5 last olema,et nii palju tagasi saad.Mitu last reisile võtad? Selle raha eest ju kõik kaasa ei saa.:-D[/tsitaat]Nii, et siis ühe rumala perekooli käo arvates saab ju ainult laste pealt tagasi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 20:24; 22.02 23:25; 24.02 11:51; 24.02 12:24; 24.02 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vinged rahad saate tagasi 😉 KAs panga intressid môjutavad nii palju vms?[/tsitaat]

meil ei olegi laenu, seega ka mitte intresse. tagastus on minu (ei tööta) ja kahe lapse ning laste ja abikaasa koolituskulude pealt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:10; 23.02 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole ka teinud. Mul pole hädasti raha vaja, olen täitsa rahul, kui kusagil pooles suves selle raha saan:) Mida hiljem see laekub, seda hiljem ma seda kulutama hakkan.
Tõeliselt imestan siin neid deklariteemasid ja veel lasterahadeteemasid. Mul olid viimati näpud põhjas üle kümne aasta tagasi. Kas siin kõik kommenteerijad on mingid 22-aastased ja nooremad? Vanem inimene peaks ju juba oskama oma sissetulekuid ja väljaminekuid planeerida nii, et ei pea palgast palgani elama. Ma ei ole rikas, saan keskmist palka, aga mul on paarituhande eurone turvapadi alati all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 18:52; 23.02 21:18; 28.02 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina pole ka teinud. Mul pole hädasti raha vaja, olen täitsa rahul, kui kusagil pooles suves selle raha saan:) Mida hiljem see laekub, seda hiljem ma seda kulutama hakkan.
Tõeliselt imestan siin neid deklariteemasid ja veel lasterahadeteemasid. Mul olid viimati näpud põhjas üle kümne aasta tagasi. Kas siin kõik kommenteerijad on mingid 22-aastased ja nooremad? Vanem inimene peaks ju juba oskama oma sissetulekuid ja väljaminekuid planeerida nii, et ei pea palgast palgani elama. Ma ei ole rikas, saan keskmist palka, aga mul on paarituhande eurone turvapadi alati all. [/tsitaat]

paljud inimesed siiski ei pea üksnes iseenda ja oma palgaga arvestama. Tuleb ülal pidada pere, buumiajal soetatud eluasemelaen ja kõike seda praeguste palkadega, mis tihti tunduvalt väikesemad, kui 5 aastat tagasi. Samas toit, elekter, bensiin jms kallim. ja kui üks pereliikmetest veel töö kaotab, ongi kuri karjas – kui kaua sellest paarituhandesest turvapadjast ikka jätkub? Minul on see näiteks pooleteise kuu väga pingeline eelarve.
Aga suurem osa on tõesti alles 20-ndates, ma arvan. Ja väikeste lastega pered paraku kõige suurema löögi all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paarituhandene on alati – tähendab seda, et ka pärast kulukamaid reise või uue külmutuskapi ostmist. Ma ei tea, aga arvan, et abikaasa turvapadi on paksemgi. Jaa, mul on ka pere ja lapsed. Laen on ka, õnneks enne buumi võetud.
Aga elementaarloogika ütleb ju, et kui sa saad nüüd kohe selle raha tagasi ja kohe ära kulutad, siis sa seda kahe kuu pärast enam kulutada ei saa. Millega need inimesed siis kahe kuu pärast oma auke lapivad? Olen kindel, et kahe kuu pärast on neil sama kibedalt raha vaja.
Inimesed elasid palgast palgani ka enne buumi. Töötasin 2005-2007 ühes meelelahutusfirmas ja seal oli selgelt näha, kuidas kuu algul, mitte päris algul, aga 5.-15.kuupäeva vahemikus, olid inimesed tunduvalt heldema käega kulutamas.
SMS-laenu võtjate mõttemaailmast ei saa ka üldse aru. Kui sul täna pole 100¤, kust sul siis kuu aja pärast tuleb 110¤ tagasimaksmiseks??
Targutan jah siin. Kole on lihtsalt vaadata, kuidas inimesed ei oska absoluutselt rahaga ümber käia! Need kes ootavad tagasi mitmeid sadu või tuhandeid eurosid, ei saa ju olla miinimumpalgaga virelevad üksikemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 18:52; 23.02 21:18; 28.02 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

paljud inimesed siiski ei pea üksnes iseenda ja oma palgaga arvestama. Tuleb ülal pidada pere, buumiajal soetatud eluasemelaen ja kõike seda praeguste palkadega, mis tihti tunduvalt väikesemad, kui 5 aastat tagasi. Samas toit, elekter, bensiin jms kallim. ja kui üks pereliikmetest veel töö kaotab, ongi kuri karjas – kui kaua sellest paarituhandesest turvapadjast ikka jätkub? Minul on see näiteks pooleteise kuu väga pingeline eelarve.
Aga suurem osa on tõesti alles 20-ndates, ma arvan. Ja väikeste lastega pered paraku kõige suurema löögi all.[/tsitaat]Olen sinu poolt tsiteerituga täiesti nõus.
Ka mind paneb imestama see iga-aastane hüsteeria deklareerimise teemal.
Mõistusega inimene sätib oma tulud ja kulud niimoodi, et tal ei tekiks selliseid suuri auke, mida saab ainult tulumaksu tagastusega lappida.
No arusaadav, et igal inimesel võib mõnikord elus ette tulla raskeid olukordi, aga tuleb tõdeda, et siinset lugedes jääb mulje, et inimesed lihtsalt ei oska oma rahaasju mõistlikult planeerida ja seda aastast aastasse. On inimesi, kes ei õpi mitte kunagi.

Minul on 5-liikmeline pere, täiesti keskmise sissetulekuga, oman üsna suurt kodulaenu ja seega ma ei vastuta oma sissetulekuga ainult iseenda elamise eest. Peres on väiksed lapsed. Ma pole mitte iialgi elanud tulumaksu ootuses, sest arvan seda, et on õige planeerida oma kulutusi aastaringselt mõistlikult. Kõik on kinni planeerimisoskuses, mitte niivõrd selles, mida sina siin kirjutad.
Seega, veebrauris-märtsis laekuv tulumaks on pigem meeldiv lisasumma, mille eest saab teha ühe suurema ja vajaliku ostu või tasuda osa kodulaenust tagasi, mitte see, mille eest saaks võlgasid, kohtutäiturite nõudeid või lapsele süüa osta.

Ära unusta asjaolu, et 5 aastat tagasi buumi ajal olid perekoolis deklari teemal TÄPSELT samad jutud. Seega süüdistada vahepeal toimunud pole ka päris õige.
Deklareerimise teemal on inimesed alati siin kirjutanud ja ikka täpselt samas toonis, et kui ma kohe teada ei saa, mis summa saan või kui ma kohe, kõige esimesena raha tagasi ei saa, siis lapsed surevad nälga. Nüüd, kui need inimesed on oma raha kätte saanud, siis hõiskavad siin: Juhhuuu! Shoppama või soojamaa lennupileteid ostma! Vastavalt sellele, mis järgus deklareerimise protsess parasjagu on, vastavalt sellele muutub ka tulumaksu tagastuse kasutuse sihtotstarve.
Samas, need samad esialgu halisejad ja pärast juhhuutajad võiksid panna saadud summa hoiusele, et tasaarveldada oma kulutusi aastaringselt niimoodi, et mingil momendil ei oleks jälle vaja karjuda, et lapsed on näljas ja paljad.

See pole küll kindel reegel, aga oma kaugemas tutvusringkonnas olen täheldanud, et \”näljas ja paljad\” kipuvad just nende titemammide lapsed olema, kelle emmed kõige pealt ostavad omale kunstküüned ja -juuksed külge, siis veel hilpe jmt. ja alles siis vaatavad, kas söögiraha ka järele jääb…

Osa inimesi lihtsalt on ebaratsionaalse mõtteviisiga. Ja siis ei maksa süüdistada paha eesti riiki või õelaid perekoolikaid, vaid ikka iseenda rumalust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 20:24; 22.02 23:25; 24.02 11:51; 24.02 12:24; 24.02 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on üks ere näide inimese erilisest ahnusest, rumalusest, saamatusest ja ülbusest.

http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/maksuameti-karistus-kolme-lapse-emale-pere-asemel-oleks-pidanud-riigile-motlema.d?id=63969141

Ühesõnaga, mina EI PEA maksma makse ettenähtud ajal, aga maksuamet minule PEAB maksma 5 päeva jooksul!

Mis mõttes? Sain puhkuseraha kätte ja läksin poodi ja kulutasin kahe kuu palga ära mõtlemata sellele, et kuidas elada, hakkama saada ja arveid tasuda siis, kui puhkusejärgsel kuul palka ei saa?

No ma ei hakka ilmselt mitte iialgi mõistma sellise mõtteviisiga inimesi, kes ei ole võimelised mõistma, et millestki on vaja elada ja arveid tasuda ka sellel kuul, kui palka ei saa.

Väga tüüpiline on see, et sellised inimesed hakkavad mängima teiste emotsioonidel, emotsionaalselt välja pressima, nagu siingi artiklis: Oi, küll ma olen õnnetu nüüd, riik karistab mind selle eest, et mul on lapsed. Olen karistusalune, et valisin oma elus valed prioriteedid – lapsed.

Just nii, nüüd on riik alatu ja silmakirjalik, aga tema ei ole alatu ja silmakirjalik, kui hiilib oma kohustustest kõrvale täiesti süüdimatul põhjusel: a ma sain oma puhkuseraha kätte ja kulutasin selle ära, ma ei saa maamaksu maksta.

\”Praegu saan kaks karistust riigi poolt korraga – kõigepealt korjati minult tulumaks, siis maamaks…

Riik näitab oma võimu…\”

No mida asja?????

Täiesti uskumatu, et inimene tõsiselt leiab, et talle on ülekohut tehtud ja on isegi nii häbematu, et pöördus teemaga ajalehte.

Ma olen enam kui kindel, et selle ema näol on tegemist väga, väga harimatu, rumala ja süüdimatu inimesega.

Tüüpiline, rõhuda süütundele ja haletsusele: mul on lapsed ja ma pean saama! mulle tehakse ülekohut.

See inimene ei jää oma rahast ilma, vaid saab selle pisut hiljem, kuid siiski ettenähtud ajal kätte, aga ta ikka leiab, et teda karistatakse ja talle tehakse ülekohut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 20:24; 22.02 23:25; 24.02 11:51; 24.02 12:24; 24.02 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, mina ikka kommenteerisin seda, mida kommenteerisin – et mis võib olla palgapäevast palgapäevani elamise taga. Kui inimene võtab 20-ndates 20-aastase laenu ja 30-ndates selle maksmisega ajutiselt erinavate halbade asjade kokkulangemisel hätta jääb, siis pole ta sellepärast veel halb planeerija. Väikesest palgast annab ikka kõvasti vähem kokku hoida, kui suurest ja \”turvapadi\” saab ka mingel hetkel otsa – mis siis, kui aasta otsa näiteks uut tööd ei leia? Mul tuttav 40-aastane sportlik naine, kes töötas tasuval töökohal, sai infarkti – autoliising oli just lõppemas ja auto sõideti ka sodiks. Eluasemelaen ja 2 teismelist last. Tööst pidi loobuma, kuna tervis ei pidanud pingele vastu (oli ka oma 4-5 kuud haiguslehel taastumas), läks hoopis kuskile valvurimutiks. Elu muutus kardinaalselt – ja selliseid asju võib kõigiga juhtuda, paarist tuhandest eurost jatkub sel puhul ikka väga lühikeseks ajaks ja edasi eladki palgapäevast palgapäevani ja oled õnnelik, et ots-otsaga kokku tuled ja pank maja ka veel käest ära ei võta. See muidugi ei tähenda, et siin ka palju lihtsalt saamatuid majandajaid ei liiguks.
Aga foorumis hädaldamisest ei saa ka mina aru, ega see raha siis kiiremini ei tule. Küll aga on mullegi see arvestatav summa, mille eest saab mõned augud lappida. Näiteks saan enneaegselt tagasi maksta oma remondilaenu, lapsele lõpukleidi jaoks kõrvale panna ja järgmiseks aastaks praeguste aledega talveriideid osta. Eelmisel aastal ostsin ka talveriideid – täishinna ja soodushinna vahe on ikka kordades, ühelgi intressihoiusel sellist asja tagasi ei teeni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ainult nii palju tegin, et täitsin ära ühisavalduse soovi

ma pole iial seda viitsinud tulukat teha enne kui alles märtsi koolivaheajal.
tagastuse olen saanud aga reeglina nädala jooksul – hoolimata sellest, et mul on alati lisaks ka e-vorm, väärtpaberite deklareerimine ja igasuguseid muid lisalehti ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noh, mina ikka kommenteerisin seda, mida kommenteerisin – et mis võib olla palgapäevast palgapäevani elamise taga. Kui inimene võtab 20-ndates 20-aastase laenu ja 30-ndates selle maksmisega ajutiselt erinavate halbade asjade kokkulangemisel hätta jääb, siis pole ta sellepärast veel halb planeerija. Väikesest palgast annab ikka kõvasti vähem kokku hoida, kui suurest ja \”turvapadi\” saab ka mingel hetkel otsa – mis siis, kui aasta otsa näiteks uut tööd ei leia? Mul tuttav 40-aastane sportlik naine, kes töötas tasuval töökohal, sai infarkti – autoliising oli just lõppemas ja auto sõideti ka sodiks. Eluasemelaen ja 2 teismelist last. Tööst pidi loobuma, kuna tervis ei pidanud pingele vastu (oli ka oma 4-5 kuud haiguslehel taastumas), läks hoopis kuskile valvurimutiks. Elu muutus kardinaalselt – ja selliseid asju võib kõigiga juhtuda, paarist tuhandest eurost jatkub sel puhul ikka väga lühikeseks ajaks ja edasi eladki palgapäevast palgapäevani ja oled õnnelik, et ots-otsaga kokku tuled ja pank maja ka veel käest ära ei võta. See muidugi ei tähenda, et siin ka palju lihtsalt saamatuid majandajaid ei liiguks.
Aga foorumis hädaldamisest ei saa ka mina aru, ega see raha siis kiiremini ei tule. Küll aga on mullegi see arvestatav summa, mille eest saab mõned augud lappida. Näiteks saan enneaegselt tagasi maksta oma remondilaenu, lapsele lõpukleidi jaoks kõrvale panna ja järgmiseks aastaks praeguste aledega talveriideid osta. Eelmisel aastal ostsin ka talveriideid – täishinna ja soodushinna vahe on ikka kordades, ühelgi intressihoiusel sellist asja tagasi ei teeni.[/tsitaat]Ärme räägi üksikjuhtumitest ja eranditest!
Kirjutasin ju ka mina oma kommentaaris seda, et igal inimesel võib mõnikord (loe: mõnikord) elus tulla ette rahaliselt keerukas periood. Selle eest pole me mitte keegi kaitstud.

Enamus inimesi on siiski regulaarselt halvad planeerijad ja süüdimatu mõtlemisviisiga selle koha pealt. Ehkki siin perekoolis ei saa otseselt selliseid inimesi ots-otsaga kokku viia, siis ilmselt on meil igaühel tutvusringkonnas selliseid näiteid, kus inimesed terve oma elu elavadki niimoodi – saan raha kätte ja siis enam ei huvita, mis homme tuleb. Kui homme käes on, siis hakkame halisema.
Mul on tuttav, kes teenib minust rohkem, kohustusi on tal minust vähem. Ometigi, kuust kuusse, aastast aastasse on ta koguaeg kuhugile, kellelegi võlgu. Ja niimoodi mitte mõned aastad, vaid juba paarkümmend aastat, mis see inimene oma iseseisvat elu on elanud.
Asi pole ju üldse selles, et ta on vaeseke, kes halbade kokkulangevuste tõttu on keerulisse olukorda sattunud, vaid selles, et ta lihtsalt ei oska oma raha planeerida ja õigesti majandada.
Aga jutt on täpselt sama, kui siin paljudel – haletsege, tundke mulle kaasa, kas te siis ei näe, kui raske mul on jne.
Sel ajal, kui meie tutvusringkonnas on kõigil oma isiklikud kodud ostetud, mõnel juba laengi tasutud, rändab tema ikka üürikast üürikasse, sest laenu saamiseks algkapitali ei ole ta võimeline kas või väikeses osas kokku saama, samuti ei anna talle mitte ükski pank laenu, kuna ta on alati koguaeg kuhugile võlgu.

Üks asi on elada palgapäevast palgapäevani, teine asi on elada üle oma võimete, mida kahtlemata palju inimesed teevad.

Tuleb elada siiski vastavalt oma võimetele. Kui ma saan vähe palka, siis ma ei tõtta oma väikest palka eluks mittevajalikele asjadele kulutama. Siia alla võiks sobida näiteks hästi, igasugused iluvidinad naistel. Enne tehakse kulutused eluks hädavajalikele asjadele – söök, maksud jmt. Ja kui siis raha üle jääb ostetakse nn. lõbuasju.

Olen enam kui kindel, et minu eelmises kommentaaris lingitud jutus see ema, kes rõhutas, et ta ei saanud maamaksu maksta, sest ta ostis lastele ju kooliasju, kulutas tegelikult oma raha suures osas ka oma isiklikele, mitte nii väga vajalikele asjadele ja see, et maamaks on vaja tasuda, teda ei huvitanud, kuna siis ju ei olnud veel teada, et tasumise õigeaegsusest sõltub kevadel tagastatava tulumaksu summa tagastamise kiirus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 20:24; 22.02 23:25; 24.02 11:51; 24.02 12:24; 24.02 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult oli see teada küll, juba eelmise aasta alguses teatati, et sellele aastal esmajärjekorras võlglastele tagastust ei tehta. Meedias räägiti sellest ikka päris mitu korda, ei tea, kuidas see nüüd nii paljudele üllatusena tuli.
Aga no mingi 400-eurose palga saajad elavad muidugi palgapäevast palgapäevani, see on ikka nii mõttetu raha, et mina ikka imetlen, kuidas üldse sellise rahaga hakkama saadakse. Sellist raha võib endale \”lubada\” ikka ainult siis, kui teine pool normaalselt teenib. Eluasemekulud moodustavad sellest ju vähemalt pool, kui veel mõni ülalpeetav ka siis ikka täiesti arusaamatu, kuidas selle ragaga toime tulla. Ja kahjuks ei ole sellised asjad mingi erand.
Miks inimesed nii madala löögivõimega on, see on muidugi hoopis teine teema. Oleksid ilusamad-targemad-haritumad, oleks ehk ka palk suurem ja oskaks ka rahaga paremini ümber käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

samas kui lugeda perekooli, siis kõige parem kombekas on Reima tec, kõigi muudega on alaväärtuslik last riietada. ja enamus teemasid on praegu uute kollektsioonide väljapanekutest, kust kõige ilusamaid k/s riideid saab.ja jumala eest, vaja on kindlasti tumeroosasid lenne kevadpükse, muud värvid ju ei sobi jopega.
selle kõrval on imelik lugeda kui oluline on see mõnesaja euro laekumine nüüd ja praegu, kuidas sellega ei kannata kuidagi oodata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 16:26; 22.02 18:38; 24.02 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ka veel dekla. teinud, olen ~ 300 kuupalgaga kahelapse ema ja maamaks 91 euri, rahanälga pole, homme ka päev, see väike 401 tagastusele kuuluv summa läheb säästupõrsasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. olen ma ainus, kes POLE tulukat veel teha viitsinud??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.