Esileht Ilu ja tervis Olen mustas augus ja ei saa välja- vaimne tervis

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Olen mustas augus ja ei saa välja- vaimne tervis

Postitas:

Olen 35. Mul ei ole elus aastaid ühtegi näilist põhjust olla depressioonis aga ometi 24/7 on mul peas ainult negatiivsed mõtted ja pidev närvilisus. Samadel põhjustel võtan juba 4 aastat AD sid sest ilma nendeta kaasnesid ärevusega ka füüsilised hädad- pearinglus, õhupuudus, iiveldus jne. Ad sid võttes kadusid need ära aga negatiivsus ja ärevus on alles. Samuti olen viimasel aastal hakanud tarvitama pea igapäevaselt alkoholi ning seetõttu tulin pool aastat tagasi ära ka töölt, pohmelliga lihtsalt ei jõudnud sinna ja olin pidevalt haiguslehel. Perele ütlesin, et töö ei meeldinud. Mees talub mu alkoholismi kuigi pahandab, kui joon ja käsib abi otsida, samas veel talub ära. Auk kuhu olen juba langenud, läheb järjest sügavamaks, alkoholist, AD st ja kodus istumisest on lisandunud 30 ülekilo ja ma ei tee reaalselt muud, kui magan kodus või istun vahest netis, õhtuti lähen õlle järgi. Lapsega kodus tegeleb peamiselt mees, sest ma ei jaksa lihtsalt. Igasugune liigutamine ning kodust välja astumine on minujaoks tohutu pingutus.
Välja arvatud alkoholi järgi minek. Kui üle joon, siis tulevad mõtted surmast, surnud lähedastest ja enesetapust, kuid usun, et seda ma ei julgeks iial teha!
Kõik halb ja hea on koos- depressioon, ärevus, töötus, apaatsus, kole välimus lisandunud kilode tõttu, nüüd ka alkoholism, kuid samas kodus on tore mees, kes minu käitumist ei tolereeri ega toeta ning kes seda ära taludes kannatab samuti.

Tahan saada uuesti normaalseks inimeseks nagu olin varem aga ei oska ennast kuidagi aidata. Kus kohast ma peaksin alustama?

Kas keegi on samas seisus olnud ja sellest välja rabelenud? Kuidas ja kas see on üldse võimalik?

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 18:11; 05.12 18:38; 05.12 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustama peaksid psühhiaatrist, et vaataks su AD skeemi üle ja et suudaksid alkoholist loobuda. Oled nõiaringis, sest alkohol on üks võimsamaid teadaolevaid depressante. Alkohol tegi sind töötuks ja lisas kilosid, see omakorda süvendab masendust ja paneb jooma. Surnud ringist välja murda saad siis, kui loobud alkoholist ja siis vaatate juba edasi, milline AD ja rahusti vms ja siis tööle ja kaalualandamisega tegelema. Selline on minu nägemus.
Motivaatoreid on sul ju mitu:
1.laps
2.mees (kes muidu varsti su maha jätab)
3.sina ise, tervis, raha, töö, süütunde kadumine

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 18:16; 05.12 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhiaatri juures käisin ravimite asjus suvel, kaebasin endiselt kestvat ärevust ja negatiivsust, tõsteti ravimite doosi. Küll aga olen nii arg, et alkoholiprobleemist ei julgenud avalikult rääkida. Sellest ei teagi keegi minuteada peale koduste ja mu enda. Häbenen seda väga. Psühhiaater soovitas mulle ka kognitiivset psühhoteraapiat aga ma ei usalda psühholooge, olen väga skeptiline selles osas, samuti eeldaks see ausat ärarääkimist ka alkoholi tarvitamise osas. Ainuke koht, kuhuolen mõelnud, et julgeksin pöörduda ausalt, on lootuse küla aga selle mõtte naeris mees välja, et mul pole ju midagiviga, ära lihtsalt joo ja hakka tegutsema. Aga ma olen haige, ei saa ise enam välja sellest. Mees arvab, et asi nii hull ei ole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 18:11; 05.12 18:38; 05.12 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mismõttes ei usalda psühholooge?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 19:01; 05.12 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otses mõttes, nemad on samamoodi õppinud õpikutest ja igasugu eneseabi raamatuid olen ise läbi lugenud, peamiselt sama jutt neis kõigis ei midagi uut, lihtsalt sõnastus erinev. Lihtsalt ei usu, et nad mulle midagi uut oskavad rääkida.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 18:11; 05.12 18:38; 05.12 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltuvusravi algab sellest, eg ausalt tunnistad, et oled alkohoolik. Ilma selleta vegeteeri edasi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui arst ei tea, et Sa AD kõrvale iga päev alkoholi tarvitad, ei saagi ta aru saada, mix ravim ei mõika. Ole nyyd naisex, võta end kokku, mine psyhhiaatri või psyhholoogi jutule & tunnista ausalt yles, et Su ainus sõber on õlu.

Jah, võib-olla oled Sa lugenud samu raamatuid kui psyhholoog, aga kax pead on ikka kax pead. Liiati on oma väixe räpase saladuse paljastamine kyll ränk, aga veel muserdavam on seda endas kanda. Saad sydame pealt ära, ehk peatäie nuttagi, hakkab kergem.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otses mõttes, nemad on samamoodi õppinud õpikutest ja igasugu eneseabi raamatuid olen ise läbi lugenud, peamiselt sama jutt neis kõigis ei midagi uut, lihtsalt sõnastus erinev. Lihtsalt ei usu, et nad mulle midagi uut oskavad rääkida.

isegi psühholoogid käivad psühholoogi juures.
see, et sa mingeid eneseabi raamatuid lugenud oled, ei tähenda midagi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 19:01; 05.12 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhiaatrile oma alkoholitarbimisest rääkida oleks esmaselt hädavajalik. Ilma selleta sa edasi ei saa, see on lumepall, mis paisub ja mille otsa sa komistad üha rängemini. AD ei toimi alko taustal. Depressioon süveneb, sest sul on süü- ja häbitunne. Jood rohkem.
Absoluutselt esimene asi on minna ja psühhiaatrile ära rääkida. S*tt on seda teha, kuid usu, kui sa sealt kabinetist kord tunni aja pärast välja saad, on sul kergem edasi minna ja pea rohkem püsti. Psühhiaatrit ei tohiks hoida nii olulise asja suhtes infosulus, tema praegu kobab pimeduses ja su ravi ei toimi ja sa ise teed seda kõike endale.
Psühhiaatri roll ei ole sind süüdistada või põlastada ja ta ei tee seda kindlasti mitte.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 18:16; 05.12 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samad soovitused. Kui oma praegust psühhiaatrid usaldad, siis räägi talle alkoholist. Kui ei, siis otsi uus. Saan aru, et sul on seda raske teha, aga see oleks juba esimene liigutus. Lootuse küla on Sul tegelikult hea mõte, mees tõesti ei tea täpselt, mida tähendab Sinu nahas olla. Mina natuke tean, mul oli mõneti sama nagu sul. Jõin ka igal õhtul 2 liitrise Bocki, kuni kaalusin lõpuks 112 kilo. Ainus vahe, et tööl ma käisin kogu aeg, hommikuks magasin enam-vähem välja. Maha jätsin päevapealt, ma ei oskagi seletada, mingi klõps käis peas. Mitte alkohol ei häirinud mind, vaid just kehakaal. Sain aru, et nii edasi juues ma alla ei võta. No ja jätsin maha, läksin dieedile, võtsin 40 kilo alla ja elu läks uuesti normi. Muidugi aega ikka läks, paar aastat, kuni kaalu korda sain. Aga see oli juba hea aeg. Peamine, et hakka mingis suunas liikuma. Ära jää koju lahendust ootama, seda ei tule niisama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana laps on? Millal mustad mõtted algasid? Kas võib olla seos raseduse ja lapse saamisega? Sünnitusjärgne depressioon, mis on jäänud õigel ajal ravita ja nüüd süvenenud ning uusi probleeme (alkoholisõltuvus) tekitanud.

Soovitan samuti alustuseks ja esmajoones tegeleda alkoholiprobleemiga, kui joomise suudad maha jätta, siis kehakaal hakkab ka langema, kui kehakaal langeb, hakkab enesetunne paranema, kui alkoholist vabaned, paraneb uni, paraneb meeleolu, sest muutud endaga rahulolevamaks (see on suur saavutus, kui suudad joomise maha jätta). Psühhiaatriga on mõistlik asja arutada, kui sa juba nagunii arsti juures käid, siis vast sinna minemise tõrget sul pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui psühholoogile ei taha minna, mine esmalt AA-sse. Iga psühholoog ei sobigi sõltlastega tegelema. Aga on ka väga asjalikke. AA tugigrupist võib olla palju abi, sest seal on just see, mida Sa eeldad: kogemuspõhine tugi.
Olen ise töötanud sõltlastega ja tean, et kohti, kuhu abi saamiseks pöörduda, on tõesti ülivähe. Uuemate projektipõhiste teenustega ei ole kursis, oleneb ka, kus elad.
Kodunt välja saamine on esimene ja väga oluline samm. Inimeste sekka minek – see distsiplineerib. Lisaks soovitan hakata pidama päevikut, kuhu märgid üles iga päeva kaupa, kui palju ja mida tarbisid, aga ausalt. Esiteks annavad edusammud Sulle endale pauerit juurde, teiseks on see hindamatu abivahend mõnele tugiisikule, kui sellise leiad. Päevikusse võid lisada ka iga päeva kohta meeleolu, sündmused, mis juhtusid – hakkad nägema seaduspärasusi ja leidma viise raskeid olukordi ennetada. See on ka depressiivsuse ja suitsiidaalsuse hindamiseks-ravimiseks hea abivahend. Igaks nädalaks sea endale eesmärk: näiteks ei joo kanget alkoholi või piirdud 2 õllega päevas vmt – pane see kirja. Nädala lõpus tee kokkuvõte, kas suutsid eesmärke saavutada. Samamoodi võid seada eesmärgiks lisaks ka nt kilomeeter kõndimist igal päeval, lapsega lauamängu mängimist vmt. Oluline on, et eesmärgid oleksid algul väikesed, reaalselt saavutatavad ja annaksid eduelamuse. Sa suudad.
Igasugust lisainfot leiad ka siit: http://alkoinfo.ee/et/
Tegelikult loomulikult ei ole põhiprobleemiks alkoholism. Probleemiks ei ole ka depressioon. Need mõlemad on vaid tagajärjed sellele, et Sinu isiklik tee on veidi rappa läinud. Rajale saad tagasi siis kui leiad taas kontakti oma pärisolemusega, mitte ei allu ego pidevale “monkey mind” vadistamisele peas, mis ongi see, mis näib Sulle Sinu enda olemuse ja mõtete-emotsioonidena. Aga pole. Seetõttu ära allu sellele. Alusta väikeste sammudega, sõua tasa – aga usu, nii jõuad kaugele. Sul on olemas peamine siin maises elus – lähedaste tugi. Hoia seda, pinguta selle hoidmise nimel! See on väärt rohkem kui ükski tablett või teraapia. Jaksu!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otses mõttes, nemad on samamoodi õppinud õpikutest ja igasugu eneseabi raamatuid olen ise läbi lugenud, peamiselt sama jutt neis kõigis ei midagi uut, lihtsalt sõnastus erinev. Lihtsalt ei usu, et nad mulle midagi uut oskavad rääkida.

Novot siin su probleem ongi! Sa ei usu. Ei tervenemisee ega abisse.
Mul on ema alkohoolik. Viimase aasta jooksul on käinud kaks korda ravil. Ilma jäänud tööst ja nüüd nutab meile lastele, kui raske tal on. Ometi meie viisime ta ravile ta enda palvel. Peale ravi suutis olla nädal kaine!
Samamoodi vilistas ja sülitas ta psühholoogide ja AA peale. Et see ei aitavat. Novot ei aitagi, kui ta ise ei taha abi saada.
Minul sai mõõt täis ja mina enam emaga ei suhtle. Lihtsalt lõikangi ta elust välja. Ta tekitab oma sõltuvusega ka mulle stressi ja pingeid pereelus.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksi on raske august välja saada. Parem kui keegi on augu serval ja ulatab sulle käe. Ükskõik, kes. Keegi, kellega teete plaani, et sel nädalal tee seda ja seda ja järgmine nädal saate jälle kokku ja pead talle ette kandma. Nii on lihtsam end liikuma saada ja liikudes läheb järjest lihtsamaks!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, jätad ehk oma e-maili mulle? Mul on sarnane lugu ja tegelen probleemiga. Võin rääkida, mis mind on aidanud ning võiksime edaspidi üksteisele meili teel toeks olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.kliinikum.ee/psyhhiaatriakliinik/13-programm-kainem-ja-tervem-eesti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstidel on siiski palju rohkem teadmisi, kui vaid eneseabi raamatutest loetud. Psühhiaatrid on ometi ülikoolis arstiõppe läbinud inimesed ja aastaid inimeste probleeme lahendades kogemusi omandanud.
Proovi usaldada ja uskuda tervenemise võimalusse – muidu on tõesti kõik kadunud.
Palun otsi abi, miks mitte seda teha? Nr.1 asi on arstile kõik ausalt ära rääkida – kuidas muidu ta sind ravida oskaks? Kuritegu sina enda vastu on, kui lased kirjutada endale rohtusid, samas arstile täit tõtt rääkimata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ime, et sa mustas augus oled. Võtad antidepressante ja jood alkoholi, mis on depressant.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Olen mustas augus ja ei saa välja- vaimne tervis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.