Esileht Ilu ja tervis Olen noor, sant ja perele kasutu, eluisu enam ei ole

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Olen noor, sant ja perele kasutu, eluisu enam ei ole

Postitas:
Kägu

Teema on nii pikk, et igat detaili kirja panna ei jõua. Lühidalt – sain 10kuu eest oma elu esimese kohutava põiepõletiku, ravisin välja kuni järgmiseni, viimasest sain jagu vist mais, kui ei eksi. Baktereid justkui ammu pole, külvi lasin teha tasulises juunis,midagi ei leitud enam. Puhas ja kogu lugu. Perearst peab ilmselt mind juba simulandiks või hulluks, aga mu kannatused on viinud mind oma raha eest nii ühte, kui ka teise kohta, sest sealt poolt tema ju probleemi ei näe, kõige hullem on see, et ka tasuline uroloog ei tee midagi, pakub vaid igaks juhuks ab tarvitamist! Tahaks nutta ja karjuda, et tahan elada normaalset elu. Tahaks olla inimene, kes on vajalik ja suudab elu täisväärtuslikult elada, minu olukorras pole see enam võimalik. Kirjutasin just oma tunnetest, nüüd põhiteema juurde, mis ei ole otseselt enam põiepõletik..

Põhiteema ongi selles, et kuus on kokku äkki nädala jagu päevi, kus ma oma põit ega alumist otsa ei tunne ja arstidele on see vist üsna must maa, kui analüüsid korras on. Olen raha matnud tasulistesee vereproovidesse, günekoloogidele, uroloogile jne jne, uskuge mind, see ei ole odav lõbu, kui perearst teemaga tegelema ei vaevu. Vahel olen tundnud, et päevade ajal kaob see tunne ära. Ma mäletan mis on põiepõletik, siis oli pissida tulivalus, see lugu on pikalt ja teistmoodi,vindub justkui ühel kohal. Samas ei paista see ka olevat tupeseen ega ka midagi muud tupe piirkonnast. No ja analüüsidest sain ma ka korduvalt muidugi kogu gün. komplekti tehtud. Ma poole aasta jooksul juba 3x naistearstile jooksnud, mitte midagi! Kõik müko ja ureaplasmad ja muu negatiivne. Mida ja miks ma siis läbi elan? Kuhu veel pöörduda? Miks uroloog ei pakkunud tsüstoskoopiast et põieseina uurida, lisaks pole ka UH vaagnast tehtud. Oleks sellest üldse abi? See välistaks ehk kasvajad ja muu sellise? Viimane kõne uroloogile sai vastuseks mingid pidamatuse rohud, ma ei soovi neid ja ravimitest ja kõrvaltoimetest on ammu kõrini. Ennetab oma põletikke loodusraviga mis on üsna tõhus(praegune olukord ei paista päris põiepõletik nagu mainisin).  Mul ei ole pidamatust, magan öösel 7- 8h ilma wc käimata aga juba ärgates päeval on põrgu! Alakõhus ja seljas ka keerleb aeg ajalt, eriti enne päevi, siis on see põietunne meeletult kohutav. Sellest on tekkinud mulle tohutu depressioon. Olen lugenud tohutult palju materjali ja tean et on olemas intertsiaalne ehk siis krooniline tsüstiit,ärritunud põis ilma bakterita jne jne. Kas see võis siis kogu selle talvise põiejama tagajärg olla? Sellele olukorrale ju ravi tegelikult puudub. Ausaltöeldes vahel kardan,et hoopis mingi vähk kusagil, ega mind ju eriti uuritud ei ole, keegi ei vaevugi. Ajab ikka hulluks, kui muudkui pissi ja pissi, surub midagi ka justkui aegajalt ja vahel ka põletab kusagil! Mehel on sellest teemast kõrini, vahekorras ma olla eriti ei suuda, naine kes sellist põie tunnet1 kogenud saab aru. Eks paremal nädalal 3-4x suudan, aga ülejäänud ajal olen kasutu ja saan halvakspanu osaliseks. Kas see on siis minu soov olla sellises olukorras? Katsun aru saada mehest küll, nad ju ei suuda ilma paari päevagi olla, aga minu tervis.. See on mulle kõige olulisem! Kas siis tuleks inimest toetada või lahutusega ähvardada ja maha suruda nagu mulle tehakse viimasel ajal? Üleüldiselt mitte keegi lähedastest mind ei mõista ning pigem naeravad,kui “segane” jälle sajaseid läheb eriarstile laiaks lööma. Tuge ei olegi kusagil, eluisu ei ole ka enam endine sellise kuudepikkuse jama peale,aga lapsedq kannatama ei peaks minu pärast. Mees jalutab tigeda näoga ringi aga mina ei taha seksist ju nii midagi kuuldagi! Tema aina kiusab ja kiusab ja soiub lahutusest, mul aga hakkab veel halvem ja halvem…

Kes on olnud sarnase probleemiga kimpus, kuidas ometi olete end joonele tagasi saanud? Tahan taas elada, tahan! Depressioon võib muidu viimaks jagu saada, kui ma õiget õlekõrt ei leia. Kui tunned, et oskad aidata, siis palun tee seda!
<p style=”text-align: center;”>N28</p>

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõelravi

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavaline asi kui seks on ilma kondoomita.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas seeneravi oled teinud? Mul jäi ka pärast põiepõletikku selline pidev pitsitav ja ebamugav tunne, et ei olnud enam põiepõletik, aga terve ka polnud. Otseselt seen kaebusi ka polnud, kuid mitmeid kordi kui sama asi toimus siis iga kord sain ka kasu kui peale AB või samal ajal tegin ka suukaudse seeneravi läbi.

On olemas ka ärritunud kusiti sündroom ehk ongi see, et bakterid põies/teedes enam pole, aga sinna alla jääb see sama surve pitsitustunne ja pidev tundmine alles.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas meest ka kontrollitud on?

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perele kasutu ning peresuhteid mitte toetav on selle kirjelduse järgi praegusel hetkel sinu mees, mitte sina.

Lihtsalt mainin, et selliste krooniliste põletike puhul, kui bakteriaalne pool on puhas ja kõik erinevad arstid käsi laiutavad, et kliinilises mõttes justkui terve, võiks tõsisemalt mõelda teadvustamata emotsionaalsele komponendile sümptomaatika tekkes. Näiteks sellele, millised su suhted mehega muidu enne seda olid, kui see põieärritus algas.

+18
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, talle juba see mõte ei meeldi.  Tema on terve ja korras ja tema sõnul pole tal miskit viga. Nii on.

+2
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, talle juba see mõte ei meeldi. Tema on terve ja korras ja tema sõnul pole tal miskit viga. Nii on.

Mehel võib mingi julm bakter sees istuda kuid tema on selles suhtes immuunne ja temal mingeid haigusnähte ei ole.Kuid ta levitab seda bakterit edasi.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla mees seksib teistega ja sellepärast see mikrofloora kogu aeg muutub, mis sinu kehale ei sobi.

+25
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla mees seksib teistega ja sellepärast see mikrofloora kogu aeg muutub, mis sinu kehale ei sobi.

No kui naine juba aasta aega haige ja vilets on, mis mees siis tegema peab?

+2
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nojah. Aga sinu viimase vastusega ongi ju probleemi põhjus selge. Sa oled siia vist varem ka kirjutanud ja mina olen sulle ka varem vastanud. Nagu näha, pole olukord muutunud.

Lihtsalt mõtlemiseks ja võrdluseks: mul on ka varasemalt olnud põiepõletikuga pikem jama, oli vist see nö mesinädalate põiepõletik, sest tekkis üsna varsti pärast mehega kokku kolimist. Kui mina olin oma ringid ära käinud arstide juures ja saanud ab-d, kõik analüüsid olid korras, aga häda ikka ära ei läinud, öeldi ka, et järgmine etapp on mees. Mees kukkus esimese hooga näost ära, sest tema kogemus nö naisteasjadega oli vähene ja mõte, et tema võiks mu haigeks teha, tõmbas tal suht õõnsaks olemise. Järgmiseks oli juba perearstil ja saatekirjaga uroloogi juures. Temaga oli muidugi kõik korras, sest kogu tema varasem seksuaalelu oligi toimunud ainult kondoomiga. Aga me seksime ka praegu nt kondoomiga pärast 10 aastat koosolemist. Sest mina ei tohi hormonaalseid vahendeid kasutada ja emakasiseseid ei saa emaka kuju tõttu panna. Muidugi oleme seksinud ka ilma, lapsed on ka valmis tehtud, aga mitte kordagi pole mees kondoomi üle kaevelnud ega jorisenud, kui ma haige olen, et miks seksida ei saa. Niiviisi käitub oma naist armastav, lugupidav ja enda ning partneri tervisest hooliv mees.  Mis elukas see sinul seal kodus on?

Ma pakun nüüd, et kui te tõesti peaks lahutama, siis saab su alumine ots üsna kähku terveks. Ja probleem ei pruugigi tegelikult tõesti olla analüüsidega tuvastatav, lihtsalt sul on närvid läbi selle ossiga elamisest, kes kohtleb sind nagu nartsu, vabandust. Ja keha annab märku nii nagu oskab. Oma partneri tõelise pale saad alati teada alles siis, kui ta sind haigena näeb. Igaühel on oma koht kehas, kuhu psühhosomaatilised vaevused koonduvad. Minul on nt alaselg ja söögitoru, ma saan kõrvetised ja alaseljavalu stressist. Ja otse loomulikult on valud päris, alluvad nt ibukale ja omeprasoolile. Seega ma absoluutselt usun, et ka sinu häda on päris. Lihtsalt sul on võimalik elada ka nii, et seda ei ole.

Praegu on aru saada, et tarvis on kangesti terveks saada, et meest rahuldada, muidu äkki veel jätab maha. Jumala eest, inimene, sa oled ju ometi paremat väärt?

+26
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära alahinda ka vaimse tervise ja toitumise rolli.

Guugelda “anti-inflammatory foods” või “põletikuvastased toiduained”. Saad kohe mingeid reaalseid samme astuda, et tervist turgutada. Selline pikaajaline põletik kehas ei ole hea.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meenub nagu ka, et oleks seda sarnast juttu siit juba lugenud. Ja naine õigustab seda, et mees teistega magab. Miks ometi. Minu arust oleks see ainult hea, kui su mees jalga lõpuks laseks. Saaks su alumine ots ja ka pea võib-olla ükskord terveks.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kähku lahku sellest mehest. Saad sellest omale lisaaega ja -ruumi, et oma tervisemurega tegeleda, ja ülimalt võimalik, et tervisemure kaob koos mehega.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nojah, arst ei tohi vist tänapäeval öelda, et seksi kondoomiga ja saada mees arstile.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nojah, arst ei tohi vist tänapäeval öelda, et seksi kondoomiga ja saada mees arstile.

Ta võib ju öelda, aga kui naine seda mehele edasi ei ütle, siis on sellest vähe kasu.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas neere on kontrollitud? Äkki see bakter on nüüd neerudes?

Ütled, et kasutad loodusravi. Mida täpsemalt? Näiteks ingver on asi, mis võib põit ärritada ja üsnagi põiepõletikulaadseid sümptome põhjustada. Sama võib olla mõne muu ravimtaimega.

Teine variant on see, et sul on ikkagi põies alaäge infektsioon, mis su loodusravi toimel on niivõrd-kuivõrd kontrolli all, et sinul ärritab põit, aga külvis jääb normi piiresse.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan, et nii paljud võtsid vaevaks vastata!  Loodusravi poole pealt tarbin d mannoosi, fitolizyn pastat mida ka uroloog heaks kiitis ja põietee igapäevaselt. See pigem nö ennetuseks, kui tunnen end tas imelikult. On ju päevi kui nii halb ei ole ja saan ka vahekorras olla, aga neid päevi nagu ka mainisin jääb aina vähemaks. Keegi kirjutas, et alaäge põletik põies? See vajaks ju ikka ab ravi? Mul on omal kodus testribad ja ausaltöeldes teen proove iga päev ja oskan neid kenasti lugeda. Hommikul oli peale 7h wcs käimata uriiniproov parimas korras. Päeva peale ühe veel tehes näitas kergelt valgevereliblesid, aga neid oli no tõesti cirka 2-5. See võib olla vabalt toitumisest ja uriini läbivoolust, ütles perearst. See päevane proov vist ei ole nii kindla tulemusega. Eks külv annab rohkem vastuseid. Viimane kord sama tundega nagu täna ma uroloogile jooksin, tegin samade sümptomitega külvi ja ei miskit. Esimese põletikuga oli sees e col, detsembris. Seda rohkem tuvastatud ei ole.. Alates põletikust olen oma hügieeniharjumusi kardinaalselt muutnud. Pesen hommikul, õhtul. Vahel intiimpesugeeliga mis kippus ärritama, nüüd proovin rohkem veega. Kui keegi oskaks pakkuda just selliste hädadega naisele mingit geeli millega pesta, oleks info tere tulnud! Põletikust saati praktiseerimine enne seksi pesu, peale seksi pesu, urineerin peale vahekorda paari minuti jooksul, mitte kordagi pole seda unustanud! Olen tohutult uuring välismaiseid uuringuid põiebakterist, ärritusest, e colist jne. Üritan elada AB vaba elu, sest see on tee mis viib taas uue põletikuni, üldiselt olen sellest aru saanud. Praegune olukord on aga selline tobedalt vahepealne- on ja ei ole ka. Äge põletik on hästi äratuntav, seda ma ei ole tundnud enam ammu. Mõtlesin taas ühe hea günekoloogiga konsulteerida, äkki on ikka mõni proov veel mida peaks tegema. Kusitis mõni bakter? Mehe osas ma ei oskagi öelda, eks see masendus tema soovide mitte täitmisest paneb mulle veel põntsu. Ma ei ütle et me üldse ei seksi. Seda mitte. Ka valuga olen korduvalt seda teinud. Pererahu huvides. Kuus 12 korda tuleb vast ikka kokku. Aga minu jaoks see pole nauding, pigem suur hirm ja nõiaring. Sealt on tema rahulolematu jne jne. Ausalt oleks ma nõus kogu oma säästud lauda lööma, et lihtsalt olla terve ja elada inimeste moodi kes minust aru ei saa.

+1
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ausalt oleks ma nõus kogu oma säästud lauda lööma, et lihtsalt olla terve ja elada inimeste moodi kes minust aru ei saa.

Milleks oma raha raisata, kui esimene asi peaks olema see, et mees läheb arsti juurde. Kas sulle ei mahu pähe, et see tõmblemine on kasutu, kui tema sind uuesti ja uuesti millegagi nakatab. Kondoomi sa kindlasti ka ei kasuta. Võta ennast kokku, enne ei muutu ju midagi.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Püha jumal küll, kui palju võib sellest seksist jahuda! Kõige suurem motivatsioon terveks saada on, et mees peab seksida saama. Sul on elu läbi, sest mees ei saa seksi. Endal on paha ja valus, aga lased oma keha kallal pmst vägivallatseda, sest mees peab ju seksi saama. Mis sinu roll seal perekonnas muidu on, seksnukk oled või?

Vahet pole, mida te seal praktiseerite, kondoomiga te ilmselgelt ei praktiseeri ja ega siis polegi midagi soovitada enam. Mis sa küsid siis, et appi aidake, kui tegelikult aru saada ei taha.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul paistis aitvat alakorruse olukorda muuta dieedi muutmine, ja probleemid tulevad päris kähku tagasi, kui söön/joon natuke rohkem magusat, eriti sellist, kus on nisu.

Kui tõesti häda käes, võid proovida elimination diet. Sisu poolest tähendab see siis seda, et võtad oma menüüst välja võimalikult palju erinevaid toite – keegi neist võib olla halva tervise põhjustaja. Proovi, kui saad, esialgu, paar nädalat – kuu aega mingeid asju üldse mitte tarbida (tihti on paharettideks seemneõlid, suhkrud, nisu – pizza ja pagaritooted võid mõneks ajaks ära unustada).

Seega – proovid mõnda aega vähem süüa, ja kui sööd, sööd asjalikke asju nagu muna, kala, liha – naturaalset kraami, mida inimesed on saanud juba tuhandeid aastaid. Õlide asmele on okei kasutada võid või oliiviõli. Searasv on ka ok. NB enamus poest ostetud kraam on kõik tehtid rapsiõliga.

Seda saab ühendada veel vahelduv-paastumisega (sööd oma söögid ära ~8 tunnises vahemikus igapäev, a la ei söö enne 12 ja ei söö peale 20) – või kui kannatab (see on juba raskem) – sööd ühe korra päevas. Vaata, mis juhtub.

Pikemat paastu võib ka pidada, aga oht on, et ~3. päeval lööb keto-külmetus välja – st et su rasvadesse on ladestunud mingid viirused ja bakterid varasemast, millega nüüd keha lõpuks tegelema saab hakata. Seda režiimi peab ettevaatlikult tegema.

Muidugi, kõik sellised asjad tuleb individuaalselt kooskõlastada tohtriga, eriti – kui sul mingid muud ravimid ka juba peal on.

Selliseid elustiilimuutuseid on muidugi väga keeruline läbi viia, eriti, kui ülejäänud perekond sellega kaasa minna ei taha.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suguhaiguste testid ikka on tehtud?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mehe peenise hügieen on laitmatu?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naisel on tõsine tervisehäda ja mehe ainus mure on see, et oma kotid tühjaks saaks. Saada kuu peale selline inimene. Ei huvita teda ei sina ega su tervis, ainult oma vajadused. Pakun, et kui läheb mees, läheb ka põletikuprobleem.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mehe peenise hügieen on laitmatu?

On tehtud, kõik korras. Vähemalt poole aasta eest. Kui tihti neid siis ikka tehakse? Günekoloogid ei tee neid nii tihti.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naine on kontrollitud, põletikke ja muid nakkuseid välja ei tulnud, nagu ma aru sain. Seega kuidas saab asi olla mehes, kes ‘kannab viirust aga ise ei haigestu,

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pole arst, aga googeldamise tulemusel pakuksin ka seda, mida sa ise juba mainisid – interstitsiaalset tsüstiiti. Tundub väga tüütu krooniline haigus, mida eriti ravida ka ei saa, siiski on mingi lootus, et haigekassa hakkab hüvitama põiesisest ravimit, vähemalt uroloogide selts on hiljuti vastava taotluse esitanud (https://www.haigekassa.ee/sites/default/files/TTL/2021/1445_KTH_2021_avalik.pdf).
Guugelda, võid neid elustiilinippe proovida, mida seal pakutakse. Ja kui võimalik, siis otsi mingi asjalikum uroloog. Siin artiklis
http://www.medtim.ee/wp-content/uploads/2016/08/terviseraamat_4_7_kristiina_vaarik.pdf
on mainitud näiteks Gennadi Timbergi.
Üks jube asi selle igapäevase piinlemise kõrval on veel see, et keegi nagu ei usugi, et sul midagi viga on, kui testid midagi ei näita, lõpuks hakkad ise ka juba oma vaimses tervises kahtlema. Mul on endal teatud kroonilised probleemid, õnneks küll vaid periooditi ja mitte nii häirivalt, aga ausalt, kui perearst ja kaks erineva ala eriarsti korras testide peale käsi laiutasid ja mind lihtsalt minema saatsid, siis ma lõpuks ei osanud küll muud teha, kui psühhiaatri aja broneerida (sinna ma küll ei jõudnud, sest vahepeal kadusid sümptomid ära ja eluisu tuli tagasi; praeguseks arvan vähemalt ise suhteliselt kindlalt, et ma ei mõtle neid välja ja depressioonisümptomid on reaalsete füüsiliste sümptomite tagajärg, mitte põhjus).
Loodan, et saad uroloogi juures siiski probleemile jälile ja ehk ka leevendust!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olin ka pikalt hädas korduvate põiepõletik ega. Ļőpuks määras uroloog mulle ja mehele 10- päevase AB kuuri ureaplasma bakterite raviks kuseteede. Peale seda oli rahu majas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu
  1. Olin ka pikalt hädas korduvate põiepõletik ega. Ļőpuks määras uroloog mulle ja mehele 10- päevase AB kuuri ureaplasma bakterite raviks kuseteede. Peale seda oli rahu majas.

Urea ja mükoplasma negatiivne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul tekkis valulik pissimine neist: Vähene veejoomine(pean päevas jooma mitu tassitäit puhast vett)

kaua kohal istumine(töötan istudes)

magusasöömine

pesukaitsmed

kui juhtus tupepiirkonda isegi sensitiivne PHnorm pesemisvahend sattuma. Kõik need tekitasid mul põiepõletiku.

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Esileht Ilu ja tervis Olen noor, sant ja perele kasutu, eluisu enam ei ole