Esileht Pereelu ja suhted Olen oma tunnetega ummikus. Andke nõu, palun!

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Olen oma tunnetega ummikus. Andke nõu, palun!

Postitas:

Olime abielus 9 aastat, meil on 2 last.
Kõik oli tore, aga siis läks mees vägivaldseks. Peale kolmandat löömist, mida kahjuks nägid ka lapsed, pakkisin kotid ja läksin venna juurde. Vend otsis üürikorteri ja aitas, kuidas sai.
Nüüd 3 aastat hiljem, poeb eks nagu nahast välja, et meeldida ja meid tagasi saada. Teeb kingitusi, tegeleb lastega.
Kui ma teda enne lausa vihkasin, siis nüüd ma ei teagi mida arvata?
Vend korrutab, et ära usu teda, ta on siiani vihane ja väldib eksi. Ta naine on sama meelt.
Kas inimesed võivad muutuda paremuse poole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei! Ei! Ei!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 23:42; 14.04 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olime abielus 9 aastat, meil on 2 last.
Kõik oli tore, aga siis läks mees vägivaldseks. Peale kolmandat löömist, mida kahjuks nägid ka lapsed, pakkisin kotid ja läksin venna juurde. Vend otsis üürikorteri ja aitas, kuidas sai.
Nüüd 3 aastat hiljem, poeb eks nagu nahast välja, et meeldida ja meid tagasi saada. Teeb kingitusi, tegeleb lastega.
Kui ma teda enne lausa vihkasin, siis nüüd ma ei teagi mida arvata?
Vend korrutab, et ära usu teda, ta on siiani vihane ja väldib eksi. Ta naine on sama meelt.
Kas inimesed võivad muutuda paremuse poole?[/tsitaat]

ei ole ta miskit muutunud sisemuses. kui tal jälle käpa all oled, siis saad jälle nii, et tolmab. ja jrgm kord ei pruugi sind vend enam aidata ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei! Lastele jääb ta isaks, aga sinule meheks ta ei kõlba. Sa läksid ära ju peale kolmandat löömist, mitte peale esimest (mitte et seal miskit vahet oleks), mis on piisav tõestus, et seda meest ei paranda miski. Ükskord vägivaldne, igavesti vägivaldne… Las suhtleb lastega, sind jätku rahule. Pole vaja lapsi tagasi vägivalla ja hirmu sisse viia. Usu, nad võivad küll väikesed olla, aga nad saavad kõigest aru ning elavad vägivalda nende jaoks kõige kallima inimese vastu – sinu siis – palju raskemalt üle, kui sina ise seda võib-olla teed. Mine edasi oma eluga, ära vaata tagasi ning ära anna uusi võimalusi inimesele, kes sind väga rängalt alt vedanud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära sa seda viga küll tee, et tagasi lähed sest kui mees lööb korra, lööb ta ka edaspidi! See on nagu narksi või alkariga-nad lihtsalt ei suuda sellest eemal olla.Mina ei riskiks laste pärast juba:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta teeks seda varsti uuesti.
Ära lange tema lõksu. Ja su vennal on tuline õigus. Ta ju kaitseb sind. Tubli temast.
Leiad kunagi äkki selle õige, aga ära raiska enam minevikule oma aega. See lõppes halvasti ja võib jätkuda sama rada.
Ära näita välja huvi ja tema heategudele ära kiitusi anna. Sellega on ta niikuinii juba hiljaks jäänud. Laste jaoks ta peabki olemas olema ja see on ka kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

EI, sa ei ole praegu omadega ummikus. Ummikusse satud sa siis, ku tagasi lähed. Need taolised mehed isegi võib-olla tahavad muutuda, kuid üldjuhul ei suuda ja kõik läheb vana rada pidi edasi. Ürita nüüd palun oma elu rahulikult edasi elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kunagi läinud teisele katsele vägivaldse mehega, kes, käsi sydamel, vandus, et ta on muutunud.

Selle lolluse eest olin täiesti ära teeninud kolaka, mis järgnes vaid paar nädalat hiljem.

Ära Sina sellist rumalust tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]nyah nyah kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen kunagi läinud teisele katsele vägivaldse mehega, kes, käsi sydamel, vandus, et ta on muutunud.

Selle lolluse eest olin täiesti ära teeninud kolaka, mis järgnes vaid paar nädalat hiljem.

Ära Sina sellist rumalust tee.[/tsitaat]Isegi nii ruttu juba?

Tegelikult arvan ma, et see mees, kes lubab, et ta enam iialgi ei löö, et ta on muutunud jne. isegi usub sel momendil siiralt, et ta enam ei löö.
Aga jah, nii palju, kui mina olen selliseid suhteid kõrvalt näinud, kuulnud, lugenud, siis ALATI jätkab mees samas vaimus.
Tegelikult see ilmselt ei olegi väga tema enda kontrolli all ning põhjus, miks ta nii teeb, ulatub kuhugile kaugele, sügavale, lapsepõlve…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 23:42; 14.04 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei läheks juba selle pärast, et siis on mul vend kõrvalt läinud. ja tema naine. need inimesed, kes mind toetasid ja aitasid. peksa saad niikuinii, aja küsimus ainult. aga siis ei ole sul enam kedagi.

olen täiesti kindel, et lapsed ka ei taha minna. miks sa seda oma lastele teed? kui meheisu nii suur, siis neid on terve maailm täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

EI!!!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka mõtisklesin selle probleemi üle. Ühest küljest on kõikidel siinkirjutajatel muidugi õigus – vägivaldse mehe mõtteviis ja käitumine tõenäoliselt ei muutu. Kui minna tema juurde tagasi lihtsalt ilusate sõnade ja usalduse peale, siis tuleb üsna kindlalt pettuda.

Teisest küljest on teoreetiliselt võimalik, et kui keegi endaga kõvasti tööd teeb ja vaeva näeb, siis ei ole muutus põhimõtteliselt ka täiesti välistatud. Oleme ju kuulnud isegi vanadest retsidest, kes vanglas on enda jaoks jumala leidnud ja tõepoolest põhjalikult oma käitumist ja suhtumist muutnud.

Mida siis teha. Minu meelest, kui naine muus mõttes meest korralikuks peab ja vahest ka mingi tunne veel alles on, siis võiks kaaluda võimaluse andmist, aga kindlasti korraliku tagatisega.
Selleks võiks olla

1) üks põhjalik jutuajamine, kus mees kõigepealt kinnitab, et ta on asjad enda jaoks selgeks mõelnud ja jõudnud arusaamisele, et vähimgi füüsiline vägivald ei ole aktsepteeritav ei laste, naiste ega isegi meeste puhul, sealjuures on täitsa ükskõik, kui halvasti nood tema meelest käituvad. Ta võiks ka kirjeldada, millise aktsepteeritava väljundi ta oma ärritusele või agressiivsusele vajadusel leiab.

2) kuna vägivaldne mees tavaliselt ei muutu, siis tema erakordse hea tahte garantiiks võiks olla üks korralik rahasumma, sõltuvalt pere elatustasemest 500 kuni 2000 eurot, mis kantakse naise arvele. See on summa, mida naine saab omandada ja kasutada juhul, kui mees uuesti vägivallatseb, võimaldades naisel operatiivselt korter rentida ja kolimiskulud katta. Kui selgub, et mees pidas sõna, siis mehe elu lõppedes läheb raha lastele kui mehe pärijatele. Kokku lepitud rahuliku lahkumineku puhul saab mees vähemalt osa raha tagasi. Lihtsalt enda tarbeks naine seda raha kasutada ei tohi – see on tagatissumma, mitte tasu taaskohtumise eest.

3) kõike seda võiks kinnitada ka üks kirjalik leping ja tunnistaja, näiteks vend.

Kuidas tundub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olemas oma kogemus, et iseloomu suudab varjata ikka vaid lühikest aega. Pingesituatsioonis lööb ikka olemus välja kõigi antud lubaduste kiuste. Ta muide ise usub siiralt oma lubadustesse ja mõnda aega ta ka suudab tahtejõuga maha suruda tekkivat pinget. Aga ühel hetkel lahvatab temas see vimm, mida tema suudab leevendada ainult vägivallaga…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]relevant kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ka mõtisklesin selle probleemi üle. Ühest küljest on kõikidel siinkirjutajatel muidugi õigus – vägivaldse mehe mõtteviis ja käitumine tõenäoliselt ei muutu. Kui minna tema juurde tagasi lihtsalt ilusate sõnade ja usalduse peale, siis tuleb üsna kindlalt pettuda.

Teisest küljest on teoreetiliselt võimalik, et kui keegi endaga kõvasti tööd teeb ja vaeva näeb, siis ei ole muutus põhimõtteliselt ka täiesti välistatud. Oleme ju kuulnud isegi vanadest retsidest, kes vanglas on enda jaoks jumala leidnud ja tõepoolest põhjalikult oma käitumist ja suhtumist muutnud.

Mida siis teha. Minu meelest, kui naine muus mõttes meest korralikuks peab ja vahest ka mingi tunne veel alles on, siis võiks kaaluda võimaluse andmist, aga kindlasti korraliku tagatisega.
Selleks võiks olla

1) üks põhjalik jutuajamine, kus mees kõigepealt kinnitab, et ta on asjad enda jaoks selgeks mõelnud ja jõudnud arusaamisele, et vähimgi füüsiline vägivald ei ole aktsepteeritav ei laste, naiste ega isegi meeste puhul, sealjuures on täitsa ükskõik, kui halvasti nood tema meelest käituvad. Ta võiks ka kirjeldada, millise aktsepteeritava väljundi ta oma ärritusele või agressiivsusele vajadusel leiab.

2) kuna vägivaldne mees tavaliselt ei muutu, siis tema erakordse hea tahte garantiiks võiks olla üks korralik rahasumma, sõltuvalt pere elatustasemest 500 kuni 2000 eurot, mis kantakse naise arvele. See on summa, mida naine saab omandada ja kasutada juhul, kui mees uuesti vägivallatseb, võimaldades naisel operatiivselt korter rentida ja kolimiskulud katta. Kui selgub, et mees pidas sõna, siis mehe elu lõppedes läheb raha lastele kui mehe pärijatele. Kokku lepitud rahuliku lahkumineku puhul saab mees vähemalt osa raha tagasi. Lihtsalt enda tarbeks naine seda raha kasutada ei tohi – see on tagatissumma, mitte tasu taaskohtumise eest.

3) kõike seda võiks kinnitada ka üks kirjalik leping ja tunnistaja, näiteks vend.

Kuidas tundub?
[/tsitaat]

Tundub loll teoretiseerimine. Reaalsus on pigem teine. Vägivaldne inimene ei muutu, isegi kui ta lubaduse hetkel siiralt seda usub. Järgi proovitud, räägitud, andis tunnistajate juuresolekul lubadusi ja mis iganes. 2 aastat tõsi pidas vastu ja otseselt ei löönud, aga vaimne terror jätkus üsna ruttu ja oli pidev hirm, et nüüd tuleb pauk ära. Ja lõpuks tuligi. Siis oli kiire minek ja mis hämmastav, mees jätkas uuesti tagasilunimist põhjendsega, et nüüd on ta tõesti kõigest aru saanud. Ma igaksjuhuks ei olnud enam katsejänes nõus olema

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 16:20; 16.04 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See muutumise jutt on jama. Ja mingid taolised lepingud ei toimi. Miks on vaja mehel üldse tagasi saada naist, keda ta lõi? Mingu eluga edasi. Tavaliselt jätkab inimene oma käitumist. Retside näide ei toimi: need paranevad väga harva ja filmides. Ja mis rahalised kokkulepped? Annab peksa, siis saab naine raha või? Saab malka, saab ka palka? Kirjalik leping – ahahaa! Lepingud on ikka inimese enda sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Reaalsus on pigem teine. Vägivaldne inimene ei muutu, isegi kui ta lubaduse hetkel siiralt seda usub. Järgi proovitud, räägitud, andis tunnistajate juuresolekul lubadusi ja mis iganes.[/tsitaat]Jah, aga sa oled seda järgi proovinud ühe, võib-olla kahe inimesega. Vägivaldseid mehi on ainuüksi Eestis umbes … 40 tuhat (ligikaudne hinnang lähtub eeldusest, et umbes kümnendik sellele kaldub). Kust tuleb selline kindlus, et kõikidest nendest kümnetest tuhandetest ei ole absoluutselt mitte ainsatki, kes oleks tegelikult võimeline muutuma?

Mina ütlen, et sellist kindlust asjades, mis puudutavad inimloomust, ei ole ega saagi olla. Kui lugeda psühholoogia või paarisuhete alast kirjandust, siis praktiliselt iga asjalik autor rõhutab alguses, et ükski tema üldistav väide ei ole absoluutne – inimeste hulgas leidub alati erandeid.

Kas teemaalgatajale sattus selline erand? Pole aimugi! Aga minu meelest oleks seda mõistlikum katsetada just mingite karmide tagatiste ja kokkulepetega, kui seda teha lihtsalt ausõna peale või oodata, et sama asja katsetaks üks järjekordne pahaaimamatu ohver.

Eks teemaalgataja peab ise selle otsuse tegema. Sõltub ka sellest, kui ohtlik mees ikkagi tundus. Kui too läks ikka täitsa endast välja või oli lausa sadistlik, siis on muidugi mõistlik temast eemale hoida. Ja hoiatada ka kõiki teisi naisi, kes tema võrku võivad langeda. Kui vägivald on olnud paremini talitsetud ja riskiks on pigem näiteks sinikad kätel, siis need paranevad peagi ära ja naine võib saadud tagatisrahaga hõlpsasti taas mujale kolida.

Iseenesest ma saan hästi aru, et leidub hulk naisi (nii umbes 35000?), keda on selles asjas pea võimatu veenda, sest lisaks kogemusele on hinge kogunenud äng ja viha, mis kompromisse ega lootust ei tunnista. Eks ma siis arvestan oma lootusrikkamat eriarvamust kirja pannes ka 35000 miinusega, mis teha…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]relevant kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, aga sa oled seda järgi proovinud ühe, võib-olla kahe inimesega. Vägivaldseid mehi on ainuüksi Eestis umbes … 40 tuhat (ligikaudne hinnang lähtub eeldusest, et umbes kümnendik sellele kaldub). Kust tuleb selline kindlus, et kõikidest nendest kümnetest tuhandetest ei ole absoluutselt mitte ainsatki, kes oleks tegelikult võimeline muutuma?

Mina ütlen, et sellist kindlust asjades, mis puudutavad inimloomust, ei ole ega saagi olla. Kui lugeda psühholoogia või paarisuhete alast kirjandust, siis praktiliselt iga asjalik autor rõhutab alguses, et ükski tema üldistav väide ei ole absoluutne – inimeste hulgas leidub alati erandeid.

Kas teemaalgatajale sattus selline erand? Pole aimugi! Aga minu meelest oleks seda mõistlikum katsetada just mingite karmide tagatiste ja kokkulepetega, kui seda teha lihtsalt ausõna peale või oodata, et sama asja katsetaks üks järjekordne pahaaimamatu ohver.

Eks teemaalgataja peab ise selle otsuse tegema. Sõltub ka sellest, kui ohtlik mees ikkagi tundus. Kui too läks ikka täitsa endast välja või oli lausa sadistlik, siis on muidugi mõistlik temast eemale hoida. Ja hoiatada ka kõiki teisi naisi, kes tema võrku võivad langeda. Kui vägivald on olnud paremini talitsetud ja riskiks on pigem näiteks sinikad kätel, siis need paranevad peagi ära ja naine võib saadud tagatisrahaga hõlpsasti taas mujale kolida.

Iseenesest ma saan hästi aru, et leidub hulk naisi (nii umbes 35000?), keda on selles asjas pea võimatu veenda, sest lisaks kogemusele on hinge kogunenud äng ja viha, mis kompromisse ega lootust ei tunnista. Eks ma siis arvestan oma lootusrikkamat eriarvamust kirja pannes ka 35000 miinusega, mis teha…[/tsitaat]

Aga palun põhjenda, miks kaks inimest peaksid koos elama ja oma käitumist kontrollima mingitel tingimustel? Samahästi võiks näägutava naise panna mingite tingimuste alla. Ainult, et mis mõte on siis kooselul? Mis mõte on oma turvatunne mingite tagatistega kindlustada ja kas see annab turvatunde üldse? Naine, kes pole vägivaldse mehega koos elanud, ei suuda seda teemat nagunii lõpuni mõista ja hakkabki see teoreetiline bla-bla-blaa. Minu seisukoht (ja mitte ainult enda kogemusest) on, et vägivaldne mees ei muutu, vähemalt ei muutu ta selle konkreetse naise suhtes, kellega ta juba vägivaldne on olnud. Ja milleks siis koos elada? Et mees majas oleks või milleks? Parem ikka uhke üksindus kui sitt seltskond.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 16:20; 16.04 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Aga palun põhjenda, miks kaks inimest peaksid koos elama ja oma käitumist kontrollima mingitel tingimustel?[/tsitaat]Vabandust, aga ma ei saa su küsimusest aru. Kõik paaris elavad inimesed ju kontrollivad oma käitumist ja tõenäoliselt teevad seda mingitel tingimustel?[tsitaat]Samahästi võiks näägutava naise panna mingite tingimuste alla.[/tsitaat]Jah, võiks küll, kui ainult näägutamist oleks sama lihtne objektiivselt tuvastada kui füüsilist vägivalda.[tsitaat]Ainult, et mis mõte on siis kooselul?[/tsitaat]Sama mõte, mis kooselul ikka. Kui teemaalgataja selle mehega kooselul üldse mingit mõtet ei näeks, siis ei oleks ta ju ka oma teemat püstitanud, eks ole.[tsitaat]Mis mõte on oma turvatunne mingite tagatistega kindlustada ja kas see annab turvatunde üldse?[/tsitaat]Minule annavad küll tagatised turvatunde. Tänavu andsin ühe laenu näiteks hüpoteegi vastu, minu meelest see suurendab oluliselt tõenäosust, et mulle laen ka korrektselt tagastatakse. Ehk suurendab minu turvatunnet. Samuti näiteks auto ja eluaseme kindlustused.

Üldiselt ei ole meil mõtet omavahel vist argumenteerida. Sinu ja minu mõttemaailm näivad olevat nii erinevad, et ma õieti ei saa isegi su küsimustest aru. Küll saan ma aru, et sa omad selles vallas kurbi kogemusi ja ma aktsepteerin neid. Aga vaevalt minul õnnestub sind veenda ja sinul mind ka mitte. Leppigem sellega, muidu eskaleerime siin, asja eest, teist taga, lihtsalt üht mõttetut vaidlust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted Olen oma tunnetega ummikus. Andke nõu, palun!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.