Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Olen paha

Postitas:
Kägu

Lugu siis selline: Minu laps ja mu tuttava laps käivad ühes klassis ja kooli oli palutud suusad kaasa võtta.Kuna meil on sportlik pere siis soetasime lapsele uued suusad kuigi eelmise aasta omad lähevad ka veel.Nii ja nüüd mu tuttav käis eile siin küsis kas saan need suusad mis üle on tema lapsele laenata.Hmm nüüd ma ei teagi kuna naine käib tööl,mees käib mustalt(mitte ametlikult) tööl ja nad said vallalt ühekordset toetus 190 eurot,et osta oma lapsele suusad eelmine kuu lõpp.See raha aga läks konjakite,siidrite,suitsude ja auto peale.
Mul on nii kõrini,et olen suht lükata tõmmata .Mida teeksite teie? Annaksite suusad? Ma tegelt tean,et ma neid suuski enam tagasi ei saa.Eelmine aasta andsin turvatooli ”kasutada” ja see on ribadeks nüüd.Neil on 3 last.
Olen jah paha

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
sanshain

RE: Olen paha

no aga ütle, et müüsid juba maha vanad suusad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära laena, vaid müü. Sularaha eest. Nii et kaup raha vastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ütle jah, et niisama ära ei annaks, vaid müüks ja ütle hind.
Olgu kasvõi 50 last. Kui suutsid lapsed valmis teha, suudad ka järelikult neile vajalikud asjad muretseda.
Kui tal maksta pole, siis ütle, et suitsurahast saaks head suusad

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii kahju on selliste inimeste lastest. Pole vahet, mispidi seda lugu vaadata, ikka jääb laps kannatajaks. Vanemad on lollid, ostavad suitsu ja alkoholi toetuse eest, mis pidi minema lapse asjade jaoks. Nüüd on teema- algataja ebameeldivas olukorras. Lapsele suuski vaja, vanematel raha pole. Annad suusad tasuta, toetad nende vanemate lollust ja nad näevadki, et saab nii lihtsalt. Ei anna suuski, siis nendel vanematel on suht suva ma kujutan ette, kuid laps peab minema kooli, silmad maas ja ilma suuskadeta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ütle, et müüd suusad. Spordivarustuse hind on röögatu ja raha ei kasva puu otsas, et saad Perekoolis head hinda nende eest.

Mul ka sõbrannal vanemad lapsed kui mul ning ta on ka meile andnud mõned laste asjad (riided, jalanõud, tarvikud), mis väikseks jäänud. Samas ei eelda ma kunagi, et oh järgmise aasta talve kombe saan tema käest. Vahel olen ostnud tema käest midagi, vahel on ta müünud mõned asjad ka lihtsalt kellelegi maha. Pole üldse probleemi. Lisaks olen ma ka tema antud jalanõusid müünud ning raha temale andnud. Kõik on rahul.
Mina arvan, et teemalagatajal on probleem lihtsalt konkreetse inimese käitumisviisiga ja -kommetega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole paha. Nad said toetust ja oleksid pidanud seda ka sihtotstarbeliselt kasutama. Nii konkreetselt neile ütlegi.

Või siis tõesti müü, kui sul peres rohkem lapsi pole kellele hoida ja nad kasutult seisavad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ütledki, et saite vallalt ju suuskade jaoks toetust.
valigu ise, kas ostavad suusad sinult(odavamalt) või poest (kallimalt). ära ole mömm. seepärast inimesi ära kasutataksegi, et nad tahavad kõigile näo ees head olla. selja taga on küll kõvad kurtjad ja virisejad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nii kahju on selliste inimeste lastest. Pole vahet, mispidi seda lugu vaadata, ikka jääb laps kannatajaks. Vanemad on lollid, ostavad suitsu ja alkoholi toetuse eest, mis pidi minema lapse asjade jaoks. Nüüd on teema- algataja ebameeldivas olukorras. Lapsele suuski vaja, vanematel raha pole. Annad suusad tasuta, toetad nende vanemate lollust ja nad näevadki, et saab nii lihtsalt. Ei anna suuski, siis nendel vanematel on suht suva ma kujutan ette, kuid laps peab minema kooli, silmad maas ja ilma suuskadeta.[/tsitaat]
Kahju muidugi, kuid tavaliselt on talvel väliste kekatundidega nii, et kellel pole suuski, võtab kelgu kaasa.
Äkki saab ka koolist laenata. Meie väikelinna koolis on see võimalus täiesti olemas.

Ja veel peaks vanemate sellisest teost teatama ka kohta, kust toetust käidi taotlemas, et nad järgmine kord enam rahaliselt neid ei toetaks vaid varustaksid last kohe vajaliku asjaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no kuidas te saate nii mömmid olla? kui teiega käitudes pannakse julma, siis vastake ometi samaga!! mis te lasete endale pähe istuda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

\”nad said vallalt ühekordset toetus 190 eurot,et osta oma lapsele suusad eelmine kuu lõpp.See raha aga läks konjakite,siidrite,suitsude ja auto peale\”- kui nad raha ebasihipäraselt kasutasid, siis miks peaksid sina oma lapse suusad neile andma? Pealegi, kui see raha oli tõepoolest määratud suuskade ostuks lapsele, siis oleks vallal õigus see raha tagasi nõuda.
Sinu, kui kodaniku kohus oleks valda teatada, et perek X; kes sai lapse suuskade ostmiseks toetust, tegelikkuses ei ostnudki lapsele suuski. Sealjuures ei ole sul kohustust oma nime mainida. Miks peab vald andma sellistele perekondalele raha; seeläbi jäävad need, kel tõesti oleks abi vaja teinekord hoopis abist ilma.
Tõttöelda ei saa ma üldse aru, miks peaks saama toetusi inimesed, kus mõlemad käivad tööl.
Toetused jäägu ikka neile, kus üks vanem on kas lahkunud ja ei toeta peret; on surnud või on haiguse läbi jäänud töövõimetuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt antakse toetust ikka juba ostetud asjade t¨ekkide ettenäitamisel. Kuidas siis teie kandis nii lahkelt, raha joodikule pihku naiivses lootuses, et sealt ka siis lastele midagi kulutatakse.
Mina ütleks ka, et ei laena, kui soovid, siis müün (soodsa hinnaga).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tavaliselt antakse toetust ikka juba ostetud asjade t¨ekkide ettenäitamisel. Kuidas siis teie kandis nii lahkelt, raha joodikule pihku naiivses lootuses, et sealt ka siis lastele midagi kulutatakse.
Mina ütleks ka, et ei laena, kui soovid, siis müün (soodsa hinnaga).[/tsitaat]
Suure tõenäosusega võtsid mõnelt sugulaselt või tuttavalt t¨eki ja viisid selle KOV-i ning said raha. Ega seda 190¤ niisama kergelt küll ei anta. Mõned \”kavalpead\” pidavat isegi lasteriiete ja jalatsite ostul seda nippi kasutama, et väidavad KOVis, et muretsesid lapsele soojad talveriided+jalatsid ja viivad t¨eki kus 40-60¤ summa peal. Tegelikkuses muidugi on see t¨ekk mõne tuttava käest saadud ja mõni passib isegi poes peale, et kui ostja ei võta seda t¨ekki, siis võtab selle lihtsalt endale. Sellised inimesed on julmalt kavalad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilma igasuguste südametunnistuse piinadeta ei annaks. Eriti kui sihiotstarbeline toetus saadud. Ütle neile, et müüd, hind 190 eurot 😀 Sõbramehe poolest võid max 50% alet ka teha ju.

Please wait...
Postitas:
drusba

eee, äkki müüd suusad minule? Mul ka kolm last, kuid niisama tasuta ei tahaks. Kui suured suusad on?
Kui oled huvitatud siis jäta mail.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]drusba kirjutas:[/small]
[tsitaat]eee, äkki müüd suusad minule? Mul ka kolm last, kuid niisama tasuta ei tahaks. Kui suured suusad on?
Kui oled huvitatud siis jäta mail.[/tsitaat]

Ei müüa ma neid ei taha kuna mul on väiksem laps ka 4-jane ja suusad lähevad paari aasta pärast talle!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis niimoodi põhjendagi oma tuttavale. Kui küsib, miks vahepealseks ajaks ei taha anda, tuleta meelde turvatooli lugu või ütle lihtsalt, et ei taha, et katki läheksid vms. Lihtne ja loogiline seletus, selle peale ei tohiks tal küll enam midagi öelda olla. End halvasti tunda pole sul samuti absoluutselt mitte mingit põhjust.

Please wait...
Postitas:
ketunhäntä

[tsitaat] [small]drusba kirjutas:[/small]

Ei müüa ma neid ei taha kuna mul on väiksem laps ka 4-jane ja suusad lähevad paari aasta pärast talle![/tsitaat]

Aga see on ju piisav põhjendus! Suusavarustus ei ole igavene vaid kulub vastavalt sellele kuidas kasutatakse, vahes isegi hirmus kiiresti! Ütledki, et ei laena vahepeal välja sest ei taha väiksemale lapsele uusi ostma hakata.
Krt, mul on tunne et need sotstoetused lähevad ikka täitsa hundi kurku vahepeal…
No ok, kulutatakse igasugu muugi rumaluse peale raha, aga SUITSU peale kulutav seltskond küll mingit toetust saada ei tohiks. Tõesti, lapsed kannatavad vanemate pärast… 190 eurot, see on ikka päris korralik varustus juba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa ausalt otsekohene olla ei suuda ja tahad ikkagi vangerdada siis ütlegi, et sedakorda on suusad juba välja laenatud kellegile teisele.

Soovita talle nt netist vaadata ja soodsamalt osta vms 🙂

Please wait...
Postitas:
Repi

Ei annaks. Ja ei põeks absoluutselt.

Please wait...
Postitas:
maiiii

Ma ka mitte, aga mul seda põdemis probleemot pole, olen otsekohene ja kõik! kellele ei meeldi mingu …..!
Minu lapse turvatool, vanker ja kelk on ka ringluses juba 3ndat last teenivad ausalt!:) Annan sellele, kel ikka vaja:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

ütle, et sul oli kavas need suusad maha müüa. et kui ta on huvitatud, siis … 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käin soomes paaris kirbukas vahetevahel ja vaatan kui palju on müüa suuski koos keppidega ja maksavad vaid 10 eurot.Väga korralikud suusad ja korralikke firmade toodang.Mõned komplektid on lausa koos saabastega ja need siis maksavad 15 eurot.On väga ilusad ja peaaegu et uued suusasaapad mis maksavad 5 eurot paar.
Mäletan kuidas ise pidin kunagi oma lastele mitme peale ühe komplekti ostma sest see oli väga kallis lõbu.Üksnes saapad sai ostetud 880 krooni paar.
Mäesuusad on paljudes kirbukates üldse täiesti tasuta.Praegusel ajal käib pea igast külast keegi soomes tööl, laske kellelgi endale tuua, see 10 eurot ikka leiab.

Please wait...
Postitas:
katy3

Aga minul tekkis küsimus, et milles need lapsed süüdi on??
See kui sul ei ole suuski on väga suur asi. Noritakse koolis nii, et vähe ei ole. Õpetajad teevad koguaeg märkusi…

Aitaksin lapsi igaljuhul 🙂

Please wait...
Postitas:
maipörnikas

Lastest on alati väga kahju aga miks peaks üks täiskasvanud inimene laskma teistel end ära kasutada. Sellised ärakasutajad lasevadki teiste tunnete peal liugu ja elavad mõnusat elu. Kui nad oleksid oma lastest hoolinud siis nad oleksid selle toetuse eest suusad ostnud aga ei, ostsid hoopis alkoholi. Ega lapsed pimedad ei ole, et ei saa aru, kuidas nende vanemad käituvad. Nii annadki neile signaali, et peta aga raha välja, küll leidub inimesi, kes hoolivad ja neile muretsevad kõik vajaliku.
Ka mul ei olnud kooliajal suuski, õpetaja lubas kelgu kaasa võtta ja keegi ei norinud, kuigi meid kelgutajaid oli vaid 2.

Please wait...
Postitas:
katy3

Ei ole ikka nii, et lapsed peavad leppima antud olukorraga.

Minul ka ei olnud suuski keskkoolis ega põhikoolis ja pidin kõik need suusatunnid jooksma samal ajal kui teised suusatasid.

Lapsed ei ole süüdi oma vanemate käitumise ja tegutsemise pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]katy3 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga minul tekkis küsimus, et milles need lapsed süüdi on??
See kui sul ei ole suuski on väga suur asi. Noritakse koolis nii, et vähe ei ole. Õpetajad teevad koguaeg märkusi…

Aitaksin lapsi igaljuhul :)[/tsitaat]

Keegi ei süüdista lapsi mitte milleski. Ja see, kas neid koolis noritakse või ei norita on nende vanemate mure eelkõige. Siinkohal ei ole tegemist laste aitamisega, vaid naabrivanemate, kellel siis suuskade raha ilusti alles jääb ja nahhaalsus aina kasvab. Selgitas ju teemaalgataja ilusti, et nende laenamine ei ole mitte laenamine selle sõna tavalises tähenduses, vaid lihtsalt minema viimine. Pealegi ei kasuta nad oma asju heaperemehelikult, nii et tagasi pole enam nagunii midagi saada. Nii et \”laenata\” naabrile suusavarustus, mida on veel enda väiksemal lapsel varsti vaja, tähendaks lihtsalt nendest ilmajäämist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]drusba kirjutas:[/small]

Ei müüa ma neid ei taha kuna mul on väiksem laps ka 4-jane ja suusad lähevad paari aasta pärast talle![/tsitaat]

Jeerum, aga mida siin siis üldse veel mõleda on??? Nii ütledki, et hoiad neid oma lapsele. Kui vähegi mõistust ja autunnet on, siis saadakse aru. Kui ei ole ja 3-aastase kombel manguma-lunima hakatakse, siis tuletad turvatooli meelde ja kordad, et ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]katy3 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole ikka nii, et lapsed peavad leppima antud olukorraga.

Minul ka ei olnud suuski keskkoolis ega põhikoolis ja pidin kõik need suusatunnid jooksma samal ajal kui teised suusatasid.

Lapsed ei ole süüdi oma vanemate käitumise ja tegutsemise pärast.[/tsitaat]

Aga mis neil lastel siis üle jääb kui ema-isa sellised on? Kes siis on vastutav selle eest, et nendel lastel kõik vajalik olemas oleks, eriti kui selleks kõigeks raha ka olemas oli? Teemaalgatajal on täpselt sama palju kohustust oma raha eest neile varustust anda kui sinul, äkki siis võtad hoopis ise midagi ette!
PS. Ma ei arva, et see olukord laste suhtes kusagilt otsast õiglane oleks.

Please wait...
Postitas:
katy3

[tsitaat] [small]katy3 kirjutas:[/small]

Aga mis neil lastel siis üle jääb kui ema-isa sellised on? Kes siis on vastutav selle eest, et nendel lastel kõik vajalik olemas oleks, eriti kui selleks kõigeks raha ka olemas oli? Teemaalgatajal on täpselt sama palju kohustust oma raha eest neile varustust anda kui sinul, äkki siis võtad hoopis ise midagi ette!
PS. Ma ei arva, et see olukord laste suhtes kusagilt otsast õiglane oleks. [/tsitaat]

Nokk kinni saba lahti olukord.
Nõustun ka sinu argumentatsioonidega. Samas olen ise olnud sellises olukorras laps, ehk tegelikult hullemaski, ja kõige enam oleksin ma soovinud, et keegi märkaks minu, kui lapse olukorda..

Lastest on kahju…

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.