Esileht Pereelu ja suhted Olen paranoiline? (ämmateema)

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Olen paranoiline? (ämmateema)

Postitas:

Ämm elab meie juures ja minu probleem seisneb selles, et ämm ei lase mul lapsega tegeleda.

Mulle tundub nagu ma oleksin tüütute kohustuste täitja ja tema on siis see, kes võib kõrval targutada ja kogu lõbu ja tööviljad endale saada.

Nt tõin lapse õhtul lasteaiast koju ja hakkasin süüa tegema. Laps kutsus vanaema mängima aga vanaema ei läinud. Laps hakkas lõpuks täiesti röökima ja nutma. Jätsin söögi tegemise pooleli, läksin lohutasin ja kutsusin endale kööki appi teda. Võtsin lapse sülle ja tulin kööki ning pidin siis panni peal midagi segama (laps oli endiselt süles kui seda tegin) ja ämm siis tuli ja kiskus lapse sülest, et no tule siis minu juurde.

Nt mina mängin lapsega ja ämm vahetpidamata segab meie jutule vahele, hakkab lapse tähelepanu teiste asjadega püüdma kuni lapse tähelepanu mängult hajub ja hakkab muude asjadega tegelema. Okei see selleks, aga eriti häiriv on siis kui ma üritan last hommikul lasteaeda viia, teda riidesse panna, juukseid kammida jne ja siis on tal ka vaja lapse tähelepanu koguaeg püüda ja minu ülesanne muutub veel raskemaks.

Nt mina hakkan lapsele rääkima, et nüüd tuleb riided vahetada ja siis lähme sinna/teeme seda jne, kuid ma ei saagi midagi öelda, sest ämm kohe räägib vahele ja võtab asja üle.

Nt sööme hommikusööki. Laual on Rukkipala leib. Need, kes seda söönud on teavad, et seal on selline õhem ja pehmem osa ning paksem ja kõvem osa. Lapsele sattus see kõvem osa ning lapse isa sai selle pehmema, juba meisterdavad mõlemad omale võileiba kui ämm siis hakkab seletama, et oi lapsekene äkki vahetad issiga ära, see nii paha ja kõva ju.. Laps segaduses ja ei tea, mida teha.

Lisaks laseb ämm lapsel ennast kamandada, kõik tehakse nii nagu LAPS tahab ja kui ikka õhtul ei võta aluspükse ja alussärki ära siis panebki sinna peale pidzaama ja no LAPS ju TAHAB NIIII PALJU kommi süüa, kuidas ma talle siis ei anna? (lapsel atoopiline dermatiit). Mind nt ei häiri kui laps \”aitab\” süüa teha ja on samal ajal köögis aga ämm tuleb ja ütleb talle, et tule nüüd tuppa ja ära sega emmet, sa ju näed, et ta teeb süüa.

Mul on vahepeal lausa nutt kurgus, sest ma tahan ka oma lapsega rahulikult kallistada ja mürada mitte, et keegi tuleb siis samal ajal last kiskuma, tahaks rahulikult istuda ja koos raamatut vaadata ja seletada, mis piltidel on ja tahaks ja tahaks paljusid asju teha.

Ämmaga rääkimine on nagu seinaga. Täna räägin siis homme on kohe kõik samamoodi.

Ma ei tea enam mida teha. Homme on lapsel sünnipäev ja ma ei taha ämma peole, sest siis ei saa ma ise lapsega üldse olla ja ka teised, kes last harvemini näevad ei saa lapsega rääkida/tegeleda/mängida, sest ämm peab koguaeg midagi rääkima, seletama ja lapse tähelepanu püüdma.

Olen hakanud mõtlema, et äkki on see mu oma viga? Et ämm ei olegi tegelikult selline ja see on mu ettekujutustes ainult nii. Samas kui õhtuti magama lähen siis on selline tunne, et polegi last näinud sellel päeval, siis istungi lapse voodi ääres ja lihtsalt vaatan teda.

Mis mees ütleb? Mehe juures olekul hoiab ämm ennast tagasi või ma ka ei tea. Siis ta hakkab meest nunnutama rohkem, hommikuti ronib enam vähem voodisse ja küsib, kas ma panen sulle sööki kaasa tööjuurde. Või söögiajal saab nt mehel taldrik tühjaks siis hüppab ämm kohe püsti ja hakkab juurde uhama. Olen mehega rääkinud ka sellest olukorrast ja kui mees näeb midagi siis ütleb ka kohe emale siis ema kohe: \”Ei, ei ega ma ju ei teinudki midagi\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm üritab vajalik ja kasulik olla.

Olen alati rääkinud, et ämmaga kooselu ei ole hea

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures minu jaoks on oluline, et minu põnn hakkaks koos minuga köögis süüa tegema. Praegu on ta veel kolme kuune, kuid see aeg lippab nii kiiresti. Kust ta siis muud moodi süüa õpib tegema? Kes talle nõude pesemist õpetab? Minu teine pool on õpetatud nii, et naine teeb kõik asjad kodus ära…ma keeldun oma poega samamoodi õpetamast.

Igatahes sellised vanaemad on täiesti olemas. Ma ei usu, et sa kujutad seda lihtsalt ette. Minu poolõe ema on samasugune ning minu ämm samuti. Ma ei kujuta ette neid raskusi siis, kui minu kutt suuremaks saab. Praeguse seisuga on ämm sõnagi lausumata lapse mu sülest ära võtnud. Lisaks jookseb ta esimesena nutva lapse juurde, laskmata mul reageeridagi. Ma olen kohati seisnud lolli näoga kõrval ning vaadanud, kuidas minu last lohutatakse. Ta on üritanud nutvat last mu mehe käest enda sülle saada, ta on võtnud minu juurest voodilt ära lapse, kellega ma olen lalisenud koos ning ta on kussutanud last ning rääkinud talle, kuidas vanaema süles on kõige parem olla. Jah, mul on esimene laps, ma olen seda enam kade ning tahan oma lapsega ise tegeleda. Ega muud siin aitagi, kui pidevalt öelda, mis sind häirib ning mida sa ise tahad teha. Kuigi ole valmis ka tüliks. Mina olen oma ämmaga praegu tülis kuna ma julgesin talle öelda, et ta enam nutvat last mu sülest ära ei võtaks. Nimelt poisil olid gaasid ning ma lohutasin teda oma süles. Laps tiriti sõnagi lausumata ära. Ma tean, et ta eesmärk ei olnud minu tundeid riivata ning et ta on hea inimene ja seda ma talle ka ütlesin, kuid vastuseks tuli lause, et tegelikult ta ei ole hea inimene ning meie südamlik suhe on nüüd läbi. Alates sellest hetkest peaks meid siduma jahe diplomaatia. Aga mind ei huvita. Ma ei pea käima maja nurga taga tema tegude pärast nutmas vaid jäängi asju välja ütlema (eriti, kui mees ei ole ise suuteline seda tegema). Ta on hea vanaema, kuid lasku mul olla ema. See on lause, mida võiksid ehk ka ise oma ämmale öelda. Sellised vanaemad ei saa aru, kust jookseb vanaema volituste piir ning kust algab ema oma. Tema peab sinu soove austama, ainuüksi selle lihtsa fakti pärast, et tegemist on sinu lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolige omaette nii kiiresti kui võimalik – sa hakkad ämma lõpuks nii meeletult vihkama, et ei talu isegi tema hingamist enam enda kõrval.
Kindlasti sa ei paranoiata. Olukord ongi jama ja ämm ongi tüütu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise lased omas kodus endale pähe istuda. Ära ole selline lammas. Pane mutt paika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siin ei saagi kedagi väga süüdistada jah. Lihtsalt kaks perenaist ühte elamisse ei mahu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaks suurt probleemi:
– et te üldse koos ämmaga elate
– ja et mees laseb oma emal oma naisele sellist jampsi korraldada. mehe asi on naist kaitsta ja mamsel paika panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtke ämmale kass. Või parem koer. Selline pisike nunnu nässakas.
Lisaks kõikvõimalikke koeraraamatuid, kus õpetatakse koera hooldama ja soovitage ämmale mõnda internetifoorumit, kus koeramammad kohtuvad.

magusa ja muude asjade suhtes kehtesta väga kindlad reeglid, ütle ämmale: arst ei luba! ja re¸iimi peab pidama! ja meie kodukord näeb ette nii! st toetu nn suurematele autoriteetidele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm üritab seltskona sobituda, kuid teie, sinuga eesotsas, üritate oma kodu mängida. Lisaks paar kiiksu ning ongi kompott valmis.
Teid tundmata, soovitan ma teil ämmast lahku kolida. Teine võimalus on aidata ämmal seltskonda sulanduda, kus tal on ka lapsega oma aeg jne, aga see õnnestub siiski vaid juhul kui konflikti mõlemad osapooled on koostöövalmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei ole sa paranoiline. Mõistan sind suurepäraselt.

Siin aitab vaid eraldi katuste all elamine ja võimalikult harv või olematu suhtlemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepi ämmaga kokku, et iga päev ühe tunni veedab laps ainult temaga. Las lalisevad koos ja teevad mida ämm soovib.
Ülejäänud aeg päevast on Sinu laps sinuga. Kui tunned, et ämm segab siis nii ütlegi – me vaatame raamatut ja vanaema ära sega praegu. Ära lase oma lapsel arvata, et tema elus teeb olulisi (lapse jaoks ongi pisiasjad olulised!) otsuseid ämm.
Kaitse oma seisukohtasi ja kehtesta reeglid lapsega käitumisel. Ära häbene keelata ämma lapse kuuldes. Ilmselt oled suht noor ja ämm veel tegus, energiline ja natsa mures oma positsiooni pärast perekonnas – st soovib liider edasi olla ja kehtestab ennast lapse kaudu.
Õpi õtlema EI, sest muidu oled oma lapse silmis see inimene keda vanaema kamandab ja ämm on siis lapse jaoks autoriteet ja perepea. Mõtle selle peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane vastaja, sa ajad ikka täieklikku kägupada, teemaalgataja ju just ütles, et ämm laseb lapsel endast suht üle sõita ehk et vaevalt lapsel tekib tunne, et ämm on kõige võimsam ja targem ja autoriteetsem 🙂

Muidu, minu meelest üritab ämm tõesti lihtsalt sõbralik olla ja arvatavasti armastab last väga ja ei sega vahele üldse nimme või kiusu pärast, lihtsalt kukub kehvasti välja. Minu meelest peaksite ka kas eraldi kolima või välja kannatama, küllap natuke aitab oma seisukohtade pidev selgitamine ka, aga kurb, kui ämm seepeale lapsest eemale hakkaks hoidma hirmust jälle valel hetkel valesti toimida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ämmale ei saa midagi ette heita, ilmselt on see ämma elamispind kus te elate. ta on teid kenasti vastu võtnud ja hoiab väga teie last. lihtsalt ta teeb seda omal moel ja eriti nunnutaval viisil. kui vähegi võimalik kolige eraldi, kasvõi kehvematesse tingimustesse, küll näed, hakkad ämmast veel lugu pidama. mida kaugemal ämm on ja mida vähem noorte ellu sekkub, seda parem. samal ajal, usun, et ta on alati olemas kui te seda vajate.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan esimesest lausest aru, et elamispind on siiski noorte oma.
Ämm püüab end äkki hästi kasulikuks teha, aga ei tunneta piiri, kus agarusest saab ogarus?

Seni, kuni ämm oma pinda ei oma, võiks vast selge sõnaga, lühilausetega ja marurahulikult aina korrutada, et praegu ei vaja abi, aitäh. Ei vaja. Nüüd ka mitte. Ja nüüd ka mitte.

Lihtne foorumlasel muidugi targutada, keerulisem reaalselt teha…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ütled, et ämm hoiab ennast sinu mehe juuresolekul tagasi. Järelikult saab ta väga hästi aru, mida tohib teha ja mida mitte nii väga. Pigem tundub mulle siin loos, et ämm üritabki ennast teha teie lapsele kõige tähtsamaks. Ta on näinud et sinu juuresolekul see tal õnnestub, aga mehe juuresolekul ta nii agaralt ei julge toimetada. Ma soovitaksin ka ämmaga lahku kolida. Kuid kui see võimalik pole, siis pane ennast ikka maksma, mõtle kumb on sulle tähtsam, kas sinu oma laps või mingi solvunud ämm. Ega siis rahulikult saab ka ennast maksma panna, ei pea karjumise ja tüliga, aga kui ämm tahab solvuda, siis edu talle.
Mina käituksin sinu asemel järgmiselt: Kui laps mängib sinuga, või sa lohutad teda või räägid temaga, või on laps lihtsalt sul süles ja ta tuleb last ära rabama, siis mina küsiks ta käest selge ja konkreetse häälega MIKS? sa praegu nii teed? Usus mind, ta ei oska sulle adekvaatset vastust anda, või kui annabki, siis ütled aga laps on praegu minuga ja on rahulik. Või kui sa mängid lapsega ja teil on omad jutud, ja ta hakkab lapse tähelepanu eest nö võistelema, siis küsiks jälle et miks sa seda teed, või et mida sa nüüd teed? Kui tuleks last sülest ära rabama,siis hoiaks lihtsalt last kinni ja ei laseks tal võtta. Miks sa üldse lased lapse endalt käest võtta, ma ei saa aru?
mu jutt ei tähenda muidugi seda, et vanaema üldse ei võiks nüüd oma lapselapsega tegeleda. Aga nii tema kui sa ise peate mõistma seda, et sina ja mees olete lapsega üksteise jaoks ikkagi number 1, ning ämm on lapse jaoks nr 2. tundub et ta ei taha sellega leppida, ja järjepidevalt töötleb sind ja su last, siis kui mees ei näe

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu kirjast selgub, et ämm peab seda enda koduks. Last enda omaks ja sina oled tema kodus külalise staatuses. Tema sind küllakutsunud pole ja seetõttu näitab sulle kõigi vahenditega, kes on majas peremees ja kelle laps see tegelikult on.
Kui tahad elu korda seada, tuleb alustada kodust. Oma pere omast kodust. Ämmaga ei saa sa midagi ettevõtta, sest see on mehe töö tõmmata piir. Hetkel tundub et mees elab 2 naisega. Ta ei suuda emale ja enda pere vahele piiri tõmmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie elate ämma juures või ämm teie juures? See tehniline pisiasi võib üsna palju määrata.
Aga jah, parim lahendus on eraldi kolida. Su ämm ei ole oma poja ema rollist vist välja saanud ja lisaks on teid kõiki ära \”lapsendanud\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ämmal on tähelepanu puudus ja tahab lapse silmis see nr 1 olla. sellest lubatakse lapsele ka kõike.
räägi mehega läbi ja siis rääkige KOOS ämmaga,et niimoodi see kesta ei või. laps on teie ja ainuüksi teie kasvatada. ämmal on oma lapsekasvatused tehtud ju. öelge,et võib abistada, aga selleks peab olema teie nõusolek-kooskõla,mitte nii et tuleb ja kisub lapse millal tahab enda juurde, räägib vahele millal tahab või laps teeb mis tahab. Nii ei kujune lapsel absoluutselt mingeid reeglitest arusaamist, pigem õpib ta need \”halvad kombed\” enne selgeks.
kui miski ei aita võid vanadekoduga ähvardada.
parim oleks kui elaksite ämmast eraldi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 19:33; 07.04 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, mehe ja lapsega elan mehe ema juures. Temaga on piirid väga selgelt paigas. Tema meie tuppa lihtsalt sisse ei saja, lapse viime ise tema juurde mitte ta ei tule nõudma-vahele segama, vahest küsib siis muidugi viin. Igatahes jah kõik piirid on paigas ja ma ei kujuta ette kui ma sellise õudse pealekäijaga koos elaks. Tõenäoliselt oleks ma üsna lühikese ajaga nii viha täis, et paneks ta ultimaatumi ette, kas jätab rahule või kolib/kolime välja.
Sinu olukorras see laps pole tema laps ja pole tal mingit õigust nii käituda. Eks ta võibolla ajab kiusu ka, ta peab ju vanem ja targem olema ja on siiski su mehe ema. Ega midagi ei muutu kui sa väga tõsiselt temaga jutu ajamist ette ei võta- nii et homme ikka ka mäletab. Eriti kui Teie juures elab. Sina pead ennast oma kodus hästi tundma. Olime perega suvilas ja mehe vanaema käis iga päev mitu korda lapse järele küsimas ja uurimas- kas magab, kas saaks näha, kas on söönud, mis teeb- no õudne..mulle piisas kuust ja kui asi peaks see suvi korduma siis ütlen talle ka, et mulle nii ei sobi. Mulle ei meeldi kui mulle peale käiakse, närvidele käiakse, vihale ajab. Niiet võta kiiremas korras midagi ette. Ja lapse sünnipäeva kohta ütle talle otse välja,võib sünnipäeval olla aga hoiab lapsest eemale. Sinu lapse sünnipäev, sina oled lapse ema ja sul on kõrini sellest, et ta lapse ära tirib ja juttudele vahele segab. Ma ütleks praegu ise seda hea meelega su ämmakesele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui miski ei aita võid vanadekoduga ähvardada.
parim oleks kui elaksite ämmast eraldi![/tsitaat]Vanadekoduga?
Nii väikese lapse vanaema on arvatavasti ca 50 aastat vana…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma oleksin ammu käratanud ämmale, et tema töö laste kasvatamaises on tehtud. Ja tänud selle eest. Aga nüüd vaadaku kõrvalt ja punkt.
Paistab ka muide, et olete oma lapse ära hellitanud. Kui laps röökis, siis on see ju hdellitatud lapse esimene tunnusmärk. Ning toiduga EI MÄNGITA!!! Mis krdi leiva tükeldamine teil käib? Lõpeta see kohe ära. Ja su laps pole mingi hambutu, et ei saks nüüd ühest leivatükist jagu.
Las vanaema istub hommikuti seal kus pole last ja laseb teil lapsega vajalikud toimetused omaette teha. Ja seda põhjusel, et aega kaotate muidu.
Tegelikult sa pole vanaemale/ämmale ka midagi julgenud öelda. Seda sa küll praegu valetad. Ära isegi hakka muud juttu ajama. Sest klui sa ikka oleksid konkreetselt rääkinud, et sulle ei meeldi see ja teine asi, siis oleks ta juba ammu tagasi tõmmanud.
Kui sa tahad et asjad muutuksid, siis tee suu lahti. Viipekeeles ja taga rääkides, lootes, et tal on seitsmes meel ja teab mis mõtled – ei mõju!
Ja lõpetuseks sulle ka üks suur häbi. Selle eest, et seljataga räägids oma ämmast nii halvasti ja teiseks selle eest, et sina kui täiskasvanud inimene ja ema pole suutnud omas kodus oma reegleid kehtestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Vanadekoduga?
Nii väikese lapse vanaema on arvatavasti ca 50 aastat vana…[/tsitaat]

Ka 50-sed on võimalik sinna saata.
Nagu ma aru sain ei ole tegu konkreetselt vanadekodusse panemisega, vaid pisikese hädavalega. Pigem antakse ämmale sellega mõista,et tema sekkumine on ebasoositud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 19:33; 07.04 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

haiged mimmid siin koos! vastik lugedagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ei, sa ei ole kindlasti paranoiline, aga õpi ometi ennast kehtestama!
sa tead väga hästi, mida tahad. nüüd on ainult üks samm veel – see ka selgelt välja öelda ja tehagi, mida SINA tahad, mitte lasta ämmal endale pähe istuda.
kui vana sa oled?

lahku kolimine muuseas ei pruugi olla lahendus. me elame minu emaga koos ja läbisaamine on täiesti ok, ka mehe poolt.

ämm elab eraldi, linna teises servas, aga see ei takista teda meid ette hoiatamata paar-kolm korda nädalas külastamast ja käitumast enamvähem nagu sinu oma 😉
õnneks me väikseim laps on juba 5aastane ja mul endal ka nii palju vanust ja enesekindlust, et ma ei lase end ämma käitumisest häirida. minu majas on siiski minu reeglid ja neid ma kommunikeerin ämmale väga selgelt (a la söögiteema – mida lastele tohib tuua ja mida mitte vms). eks ta omajagu hingejõudu nõuab, aga saan hakkama, eks ta lastele on samas tõesti ju tore vanaema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A mis te elate kõik ühes toas või?
Korraldage ämma tuba nii, et tal on seal kõik olemas: teler ja muu. Siis ei pea kogu aeg üksteist vahtima, mida keegi teeb või tegemata jätab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Olen paranoiline? (ämmateema)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.