Esileht Tööelu, raha ja seadused. Olen töötu, aga ümberõppida ei saa

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Olen töötu, aga ümberõppida ei saa

Postitas:

Tahaksin õppida õpetajaks, aga üliõpilasi töötuna arvel ei hoita ja töötuskindlustushüvitist ka ei maksta.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas õpetajaks õppimisel mingeid sessoon või kaugõppe variante ei ole? Ma ei tea muidugi, kas ja kuidas selline õppevorm töötu staatust mõjutab, aga loogiline oleks, et töötuks olemise välistab ainult päevases õppevormis õppimine.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aprillist alates töötu. Mul on küll kõrgharidus, aga kultuurivaldkonnas ja näha on, et sellega eriti tööd ei leia. Tahaksin õppida õpetajaks, aga üliõpilasi töötuna arvel ei hoita ja töötuskindlustushüvitist ka ei maksta. Nokk kinni, saba lahti …

Üks võimalus oleks kuidagi kooli sisse imbuda kellekski ja siis sealt kõrvalt õppida, nt teha mingit oma kultuurivaldkonnaga seotud ringi või valikainet anda. Mingi raha tuleks, aga väga väike muidugi. Rahaliselt ilmselt variant on lihtsalt lihttöö, mida saab kooli kõrvalt teha. Võibolla saaks aga neid variante ka kuidagi kombineerida. Fakt on see, et õppimise aeg ongi rahaliselt ja ajaplaneerimiselt raskem.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aprillist alates töötu. Mul on küll kõrgharidus, aga kultuurivaldkonnas ja näha on, et sellega eriti tööd ei leia. Tahaksin õppida õpetajaks, aga üliõpilasi töötuna arvel ei hoita ja töötuskindlustushüvitist ka ei maksta. Nokk kinni, saba lahti …

Üliõpilasi võetakse töötuna arvele, kui nad on varasemalt käinud tööl ja töösuhe on lõppenud endast mittetuleneval põhjusel ehk siis kui on vallandatud või koondatud. Kas sul oli nii?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 16:42; 19.05 20:26; 20.05 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üliõpilasi ei võeta töötuna arvele (kustutakse arvelt) kui nad õpivad täiskoormusega õppes. Vahet pole, kas päeva- või kaugõppes. Samas on osakoormusega õpe on tasuline ja mitte odav, nii et töötuskindlustushüvitise eest seda ei tasu (kui samal ajal vaja selle hüvituse eest ka ära elada). Hetkel olen arvel ja ei taha seda kaotada (enne töö leidmist).

Ei vasta tõele. Mind koondati eelmise aasta augustis, võtsin end töötuna arvele ning asusin septembris TLUs täiskoormusega õppima. Töötustaatust ei kaotanud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 17:35; 21.05 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul juba on varasemast mingi kõrgharidus? Siis võid kandideerida Noored Kooli programmi, seal ei ole vanusepiirangut. Saad kohe kooli tööle ja sisuliselt pool magistriprogrammi tehtud. Et õpetaja kutset saada, peab pärast programmi lõppu veel natuke õppima, aga siis on juba töö selge.
Kui ei ole kõrgharidust, siis saad bakaõppesse õpetajakoolituse õppekavadele minna. Tudengina on sulle tagatud ka HK kindlustus. TÜs saad koolis töötamise kõrvalt tasuta õppida ka osakoormusega. Ja ilmselt sa tahad tööle minna, eks? Mitte ei taha lihtsalt osakoormusega õppida ja ülejäänud aja kodus töötu olla?
Tähtajalise töölepinguga, paremate kandidaatide puudumisel, piisab ka keskharidusest, et kooli aineõpetajaks saada. Aga nii saad pigem kuskile maakooli, või sellise aine õpetajaks, kus on suur puudus. Kui sul on varasemast kõrgharidus lähedases valdkonnas, mida õpetada soovid ja/või õpetamise kogemus, siis pole õpetaja tööle saamisega probleeme.
Abiõpetajaks on lihtsam saada, aga palk on nigel ja abiõpetajaid vajatakse eelkõige linnakoolides (sest neil on raha nende palkamiseks).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 17:57; 19.05 20:05; 21.05 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No Töötukassa lehel on selgelt kirjas:

Tööturuteenuste ja -toetuste seadus sätestab terve rea juhtumeid, mille korral inimest töötuna arvele võtta ei saa.

Teid ei võeta töötuna arvele, kui te õpite õppeasutuses statsionaarses õppes või täiskoormusega õppes (välja arvatud juhul, kui olete täiskoormusega või kutseõppes statsionaarses õppes õppivana viimase 12 kuu jooksul vähemalt 180 päeva töötanud või viibite akadeemilisel puhkusel).

Kui ma sügisel kooli astuksin, siis ma ei ole selles õppes õppivana päevagi töötanud, järelikult ma ei saaks ka töötuna arvel olla.

Eks sa pead otsustama mida teha tahad. Tahad ülikoolis õppida või tahad töötuskindlustushüvitist saada? Mina kirjeldasin, et õpetajakoolituse õppekavadel on võimalik tasuta osakoormusega õppida, kui sa samal ajal koolis töötad (kas vähemalt 18 h nädalas või 0,5 koormus; mõnes koolis on 0,5 koormus 9 kontakttundi, aga sagedamini 10-11). Paljud töötavad õpetajakoolituse õppekavadel õppimise kõrvalt, tegelikult töötatakse ka muude erialade õppimise ja täiskoormuse kõrvalt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 17:57; 19.05 20:05; 21.05 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üliõpilasi ei võeta töötuna arvele (kustutakse arvelt) kui nad õpivad täiskoormusega õppes. Vahet pole, kas päeva- või kaugõppes. Samas on osakoormusega õpe on tasuline ja mitte odav, nii et töötuskindlustushüvitise eest seda ei tasu (kui samal ajal vaja selle hüvituse eest ka ära elada). Hetkel olen arvel ja ei taha seda kaotada (enne töö leidmist).

Ei vasta tõele. Mind koondati eelmise aasta augustis, võtsin end töötuna arvele ning asusin septembris TLUs täiskoormusega õppima. Töötustaatust ei kaotanud.

Sekundeerin. Mind võeti töötuna arvele, kui olin täiskohaga üliõpilane, sest minu töökoht kaotati ja ma olin seal töötanud rohkem kui 180 päeva. Teemaalgataja, kui kaua sa tööl käisid ja mis põhjusel sa seal enam ei tööta?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 16:42; 19.05 20:26; 20.05 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No Töötukassa lehel on selgelt kirjas:

Tööturuteenuste ja -toetuste seadus sätestab terve rea juhtumeid, mille korral inimest töötuna arvele võtta ei saa.

Teid ei võeta töötuna arvele, kui te õpite õppeasutuses statsionaarses õppes või täiskoormusega õppes (välja arvatud juhul, kui olete täiskoormusega või kutseõppes statsionaarses õppes õppivana viimase 12 kuu jooksul vähemalt 180 päeva töötanud või viibite akadeemilisel puhkusel).

Kui ma sügisel kooli astuksin, siis ma ei ole selles õppes õppivana päevagi töötanud, järelikult ma ei saaks ka töötuna arvel olla.

Kui nii selge on, siis millist tingimust sa täpselt ei täida? Kui aprillis töötuks registreerisid, kas sel hetkel olid eelneva aasta jooksul vähemalt 180päeva töötanud? Kui jah, siis saad kooli minnes töötu edasi olla. Samuti jätkub nii töötuskindlustushüvitis või töötutoetus, kui ajaliselt sellele õigus on. Tegelikult ei ole siinkohal oluline ka viimase töösuhte lõpetamise põhjus (see on oluline raha taotledes). Oluline on fakt kas töötasid enne töötuna registreerimist min 180p viimase aasta jooksul.

Juhul kui sa ei vasta sellele 180p tingimusele, siis tõesti lõpetatakse töötuna arvelolek ja ka töötuskindlustushüvitise/ töötutoetuse maksmine (juhul kui sa seda saad).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui kaua sa tööl käisid ja mis põhjusel sa seal enam ei tööta?

Üle 10 aasta ja viimases kohas oli tähtajaline tööleping, mis lõppes lihtsalt ära. Kui poleks seda koroonakriisi tulnud, siis oleks pikendatud.

Mis probleem sul on siis praegu end töötuks registreerida ja minna õpetajaks õppima? Õpingute ajal lähed ka tööle ja asi korras.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 16:42; 19.05 20:26; 20.05 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vasta tõele. Mind koondati eelmise aasta augustis, võtsin end töötuna arvele ning asusin septembris TLUs täiskoormusega õppima. Töötustaatust ei kaotanud.

mul abikaasal enamvähem sama: töötas ja õppis, töölt koondati (õppis edasi), sai töötuks, töötuskindlustushüvitust ja hiljem ka töötutoetust, seda kõike täiskohaga õppimise kõrvalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui kaua sa tööl käisid ja mis põhjusel sa seal enam ei tööta?

Üle 10 aasta ja viimases kohas oli tähtajaline tööleping, mis lõppes lihtsalt ära. Kui poleks seda koroonakriisi tulnud, siis oleks pikendatud.

Mis probleem sul on siis praegu end töötuks registreerida ja minna õpetajaks õppima? Õpingute ajal lähed ka tööle ja asi korras.

Ma OLEN juba töötuks registreerunud. Lihtsalt mulle jäi mulje, et ma ei saa siis kooli minna.

Võimalik, et ongi see konks, et pead enne ka õppima.

Aga lisaks üliõpilasena õpetajaks õppimisele on veel üks võimalus. Kui sul on magister või sellega võrdsustatud haridus, siis vajad vaid õpetajakutset (eeldusel, et oled õppinud midagi, millega koolis miskit peale on hakata). Mu naabrinaine käis eelmisel aastal TÜ juures pedagoogikakursusel. Vist 160 tundi. Sai sealt õpetajakutse ja võiks põhimõtteliselt klassi ette astuda. Kursus on tasuline, aga töötukassa kaudu on sina võimalik tasuta minna. Tema käis nii. Mul sugulane käis mõni aasta tagasi seal kursusel ja siis ei saanud kutset, aga nüüd täpselt sama kursusega saab

Siis on veel võimalus minnagi õpetajana tööle. Palk on sama kui teistel, aga leping on tähtajaline. Kui kvalifikatsioonile vastavat inimest ei leita, saab sinuga uue lepingu teha. Ja nii kasvõi 20 aastat.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole mingit konksu. Ainus tingimus ongi, et pead olema töötanud 180 päeva. See, kas registreerid ennast töötuks enne õpinguid või õpingute ajal ei muuda midagi- oled endiselt töötu ja saad kõiki hüvitisi, mis ette nähtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 17:35; 21.05 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui kaua sa tööl käisid ja mis põhjusel sa seal enam ei tööta?

Üle 10 aasta ja viimases kohas oli tähtajaline tööleping, mis lõppes lihtsalt ära. Kui poleks seda koroonakriisi tulnud, siis oleks pikendatud.

Mis probleem sul on siis praegu end töötuks registreerida ja minna õpetajaks õppima? Õpingute ajal lähed ka tööle ja asi korras.

Ma OLEN juba töötuks registreerunud. Lihtsalt mulle jäi mulje, et ma ei saa siis kooli minna.

Võimalik, et ongi see konks, et pead enne ka õppima.

Aga lisaks üliõpilasena õpetajaks õppimisele on veel üks võimalus. Kui sul on magister või sellega võrdsustatud haridus, siis vajad vaid õpetajakutset (eeldusel, et oled õppinud midagi, millega koolis miskit peale on hakata). Mu naabrinaine käis eelmisel aastal TÜ juures pedagoogikakursusel. Vist 160 tundi. Sai sealt õpetajakutse ja võiks põhimõtteliselt klassi ette astuda. Kursus on tasuline, aga töötukassa kaudu on sina võimalik tasuta minna. Tema käis nii. Mul sugulane käis mõni aasta tagasi seal kursusel ja siis ei saanud kutset, aga nüüd täpselt sama kursusega saab

Siis on veel võimalus minnagi õpetajana tööle. Palk on sama kui teistel, aga leping on tähtajaline. Kui kvalifikatsioonile vastavat inimest ei leita, saab sinuga uue lepingu teha. Ja nii kasvõi 20 aastat.

Ei ole enam sellist kursust, et teed läbi ja saad õpetajakutse. Kui kõrgkoolist kutset pole saanud, peab õpetaja kutset taotlema. Taotluses peab veenvalt demonstreerima, et omad vajalikke pedagoogilisi pädevusi. Kui pole päevagi õpetajana töötanud, tuleks muidugi vähemalt mõni kursus läbida, et vastavaid pädevusi omandada. Võibolla selles kursuses valmistati inimesi kutsetaotluseks ette? Ja kursuse käigus ehk pandigi portfoolio kokku jms?
Kutse taotlemise eelduseks on magistrikraadi olemasolu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 17:57; 19.05 20:05; 21.05 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No Töötukassa lehel on selgelt kirjas:

Tööturuteenuste ja -toetuste seadus sätestab terve rea juhtumeid, mille korral inimest töötuna arvele võtta ei saa.

Teid ei võeta töötuna arvele, kui te õpite õppeasutuses statsionaarses õppes või täiskoormusega õppes (välja arvatud juhul, kui olete täiskoormusega või kutseõppes statsionaarses õppes õppivana viimase 12 kuu jooksul vähemalt 180 päeva töötanud või viibite akadeemilisel puhkusel).

Kui ma sügisel kooli astuksin, siis ma ei ole selles õppes õppivana päevagi töötanud, järelikult ma ei saaks ka töötuna arvel olla.

Kui nii selge on, siis millist tingimust sa täpselt ei täida? Kui aprillis töötuks registreerisid, kas sel hetkel olid eelneva aasta jooksul vähemalt 180päeva töötanud? Kui jah, siis saad kooli minnes töötu edasi olla. Samuti jätkub nii töötuskindlustushüvitis või töötutoetus, kui ajaliselt sellele õigus on. Tegelikult ei ole siinkohal oluline ka viimase töösuhte lõpetamise põhjus (see on oluline raha taotledes). Oluline on fakt kas töötasid enne töötuna registreerimist min 180p viimase aasta jooksul.

Juhul kui sa ei vasta sellele 180p tingimusele, siis tõesti lõpetatakse töötuna arvelolek ja ka töötuskindlustushüvitise/ töötutoetuse maksmine (juhul kui sa seda saad).

on ju kirjas, kui ÕPPIVANA oled töötanud vähemalt 180 päeva. kui eelmise aasta jooksul ei õppinud, siis töötu olla ka ei saa.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Olen töötu, aga ümberõppida ei saa