Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Olen üksi pere ülalpidaja

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 181 )

Teema: Olen üksi pere ülalpidaja

Postitas:
Kägu

Mees käib tööl ja teenib raha, aga ei osale mitte ühegi kulu katmises. Alguses päris nii ei olnud, kattis alla pooled, aga siiski midagi andis, siis olid tal rasked ajad, töökohavahetus, nüüd on uus töökoht ja pidevalt ületunnid, aga nagu ma avastasin, on kõik kulud ikka minu kanda.
Väike laps on ka. Kui laps on haige, siis temaga kodus istun mina, mitte mees. Ma isegi ei saa päriselt aru, kuidas see niimoodi on kujunenud, aga see on fakt – mina maksan üüri ja kommunaalid, mina käin poes ja ostan süüa, mina ostan lapsele riided ja jalatsid ja maksan lasteaiamaksu. Ja kui mehe käest küsin, siis ta vastab umbes et praegu ei saa või et palk pole veel tulnud. Pikalt on tööl, väga harva meil üldse vestluseks võimalusi ongi, tavaliselt tuleb koju siis kui laps juba magab ja mina ise väsinud. Ja siis ütleb, et on ise ka väsinud?
Ilmselt peaks temaga põhjalikumalt rääkima, aga kuidas ja millest alustada?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki sellest, et pooled kulud on vaja maksta? Päriselt küsid nii või?

+23
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Alustagi rahast mida mees sulle iga kuu majapidamiseks annab. Arvuta summa välja ja rääkige sellest.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et kodus ka teda pole, milleks siis üldse selline mees? Toanaaber, kes elab sinu kulul?

+33
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata, seda ma olen talle juba öelnud, et kuule, sa said nüüd tööle, sul on palk (ma küll ei tea, kui suur), maksa ka midagi kuludest (polegi vaja, et pooled, aga midagigi), aga see jutt ei jõua kusagile. Kas mees teeb näo, et ei kuule, hakkab teistest asjadest rääkima, või ütleb, et hiljem ja tal praegu ei ole või et tal on juba otsas ja palk pole veel üle tulnud. Küsin, mille peale su raha siis kulub, vastab, et elamiseks. Aga tema elamiskulusid suuremalt jaolt maksan ju mina – eluase, küte, vesi, elekter, isegi telefon ja internet on minu nimel!
Nädalavahetustel on tal pidevalt üritused, perega ühist aega peaaegu ei ole.

+5
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks selline mees? Üksi elades oleks su kulud tema kulude võrra väiksemad. Anna nimekiri kätte ja saada poodi! Mida ta seal tööl teeb, kui ikka raha ei ole?

+33
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Alustagi rahast mida mees sulle iga kuu majapidamiseks annab. Arvuta summa välja ja rääkige sellest.

Kuna mul on endal päris hea palk, oli ka vastavalt hea ja suur emapalk, siis ma ei eelda, et ta peaks pooled kulud kandma, aga ma ei oska talle mingit summat nina alla torgata, kui ma alustuseks ise ei tea, kui suur tema palk praegu on. Kusjuures, jaa, tehniliselt oleks mul täiesti võimalik jätkatagi pere üksi ülalpidamisega, ent kui laps haigestub ja ei saa lasteaeda minna, siis mu sissetulekud ju kohe kolksti langevad ja lõpuks on see hakanud tunda ka andma.
Elame praegu üürikorteris, sest vana korteri müüsin maha ja otsin uut, aga vahepeal tekkis juba tunne, et äraelamiseks tuleb hakata uue korteri fondi kallale minema… Siis sain aru, et asi pole õige.
Hea küll, ma ei saa praegu rohkem vestelda.

+7
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata, seda ma olen talle juba öelnud, et kuule, sa said nüüd tööle, sul on palk (ma küll ei tea, kui suur), maksa ka midagi kuludest (polegi vaja, et pooled, aga midagigi), aga see jutt ei jõua kusagile. Kas mees teeb näo, et ei kuule, hakkab teistest asjadest rääkima, või ütleb, et hiljem ja tal praegu ei ole või et tal on juba otsas ja palk pole veel üle tulnud. Küsin, mille peale su raha siis kulub, vastab, et elamiseks. Aga tema elamiskulusid suuremalt jaolt maksan ju mina – eluase, küte, vesi, elekter, isegi telefon ja internet on minu nimel!

Nädalavahetustel on tal pidevalt üritused, perega ühist aega peaaegu ei ole.

Aga siis ütlegi talle, kui ta rahaliselt panustama ei hakka, siis ei saa suhe ka sedasi enam jätkuda. Ei ole võimalik teist ülal pidada kui teisel on raha ja ei soovi seda jagada. Tõsise jutuajamise peate maha pidama.

+22
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

alusta sellest, et teed tabeli igakuistest kuludest, ja sellest pool makskugi mees. Miks on tema sidevahendid sinu nimel, tee need ümber ometi. Oma asi siis, kas maksab või ei.

Selgelt hetkeseis sulle ei sobi, ja ega sul midagi kaotada ka pole sellest jutuajamisest. Kui raha ei tule ikkagi, siis süüa ei paku ja telefoni võid ka maksmata jätta.

+14
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et mehed ka vahel peavad naisi üleval, aga see päris nii küll ei käi, et naine siis ei panusta kodus mitte midagi, kodus ei viibi, nädalavahetustel on oma üritused, lapsega kodus ei ole. Ükski mees ei peaks sellistel tingimustel naist üleval. Vastutasuks ikka ootab, et laps ja kodu on naise rida, tuleb mehele süüa teha ja seltsi pakkuda. Aga miks sul selline ülalpeetav on, kes koduski ei viibi ei õhtuti ega nädalavahetustel, sellest ma aru ei saa. Tundub, et tal on armuke ammu olemas ja teie pereelu absoluutselt ei huvita, lihtsalt elab mugavalt sinu kulul.

+31
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nädalavahetustel on tal pidevalt üritused, perega ühist aega peaaegu ei ole

Mille eest ta seal üritustel käib kui tal raha ei ole? Las maksab vähemalt lasteaia kulud ja oma telefoni eest.

+7
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees käib tööl ja teenib raha, aga ei osale mitte ühegi kulu katmises. Alguses päris nii ei olnud, kattis alla pooled, aga siiski midagi andis, siis olid tal rasked ajad, töökohavahetus, nüüd on uus töökoht ja pidevalt ületunnid, aga nagu ma avastasin, on kõik kulud ikka minu kanda.

Väike laps on ka. Kui laps on haige, siis temaga kodus istun mina, mitte mees. Ma isegi ei saa päriselt aru, kuidas see niimoodi on kujunenud, aga see on fakt – mina maksan üüri ja kommunaalid, mina käin poes ja ostan süüa, mina ostan lapsele riided ja jalatsid ja maksan lasteaiamaksu. Ja kui mehe käest küsin, siis ta vastab umbes et praegu ei saa või et palk pole veel tulnud. Pikalt on tööl, väga harva meil üldse vestluseks võimalusi ongi, tavaliselt tuleb koju siis kui laps juba magab ja mina ise väsinud. Ja siis ütleb, et on ise ka väsinud?

Ilmselt peaks temaga põhjalikumalt rääkima, aga kuidas ja millest alustada?

<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-nonexxxclearxxxblock –>

Kas mees on selle lapse bioloogiline isa või mitte? Käitub küll nagu mingi boyfriend. Äkki oleks aeg titekingadest välja kasvada ja meheks hakata? Mehe rolli hulka käib oma pere ülalpidamine.

+8
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas mees on selle lapse bioloogiline isa või mitte? Käitub küll nagu mingi boyfriend. Äkki oleks aeg titekingadest välja kasvada ja meheks hakata? Mehe rolli hulka käib oma pere ülalpidamine.

Kas boyfriendi puhul on see normaalne, et ei ole koduski kunagi? Õhtuti teeb ületunde (mida eriti ei usu üldse) ja nädalavahetustel oma üritused. Selline inimene pole ju üldsegi mingi pereliige. Sellest peaks alustama.

+14
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas boyfriendi puhul on see normaalne, et ei ole koduski kunagi? Õhtuti teeb ületunde (mida eriti ei usu üldse) ja nädalavahetustel oma üritused. Selline inimene pole ju üldsegi mingi pereliige. Sellest peaks alustama.

Boyfriend ongi see, kes käib su juurest läbi, tuleb  koju hilja õhtul, kui lapsed juba magavad. See ongi boyfriend, vahel toob sulle kimbu lilli, aga muidu hoolitsed enda arvete jne eest ise. Isa ja mees käitub teisiti.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa oled koos sellise inimesega?

Võib ju siin anda nõu, et löö rahakott lahku, jaga kulud pooleks jne, aga see ei lahenda kõiki probleeme, mis siin pildil veel valesti on.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib ju siin anda nõu, et löö rahakott lahku, jaga kulud pooleks jne, aga see ei lahenda kõiki probleeme, mis siin pildil veel valesti on.

Samas te naised ootate, et mees maksab kõik kulud ja peab pere üleval. Siis te ei ütle, et miks sa elad koos sellisega.

0
-26
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see uus töökoht on? Loodetavasti pole tegu Ameerika kindraliga, kellele hakkad varsti tuhandeid kandma, sest läks sõpradele külla – auto katki, saada raha; läks sõpradele külla – pollar pidas kinni ja nõuab raha, muidu võtab load ära, saada raha; läks sõpradele külla – sõber lubab peksa anda, saada raha; läks sõpradele külla – käis soos jalutamas ja kallid kingad jäid sohu kinni, nüüd paljajalu, saada raha.

Jne jne jne jne

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas te naised ootate, et mees maksab kõik kulud ja peab pere üleval. Siis te ei ütle, et miks sa elad koos sellisega.

Me eeldame meestelt ikka rohkem, aga algatuseks oleks seegi hea.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus teil see pere on? Oled ju lapsega kahekesi.

Ja kui tolgus nagunii kunagi last ei hoia, mida sa neid haiguspäevi kardad? Palkad lapsehoidja ja oled ikka plussis.

+11
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kui tolgus nagunii kunagi last ei hoia, mida sa neid haiguspäevi kardad? Palkad lapsehoidja ja oled ikka plussis.

Kas just tolgus, aga tüüp on mehe-ja isarollist valesti aru saanud, äkki on kasvanud nii, et polnud endal isa ja arvabki, et lapsed on naiste asi? Igal juhul tuleb lükata rohkemat vastutust mehe kaela nii rahalise kui koduse küljega. Ületunde enam ei tee, kell 17 punkt olgu kodus ja kantseldagu last. Arved maksab tema.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Boyfriend ongi see, kes käib su juurest läbi,

Ei tule ju läbi, lilli ka ei too, midagi tolku pole, aga saan aru, et siiski elab ju seal.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas on selliseid mehi, kes katavad kõik kulud, aga samas naist pole kunagi koduski, laekub hilja õhtul ja nädalavahetustel on ära. Kas sellist naist peaks mees üleval, kui lisaks ülevalpidamisele on kogu aeg üksi ja hoolitseb ka lapse eest? Ma ei tea selliseid mehi. Ülalpeetavatelt naistelt oodatakse ikka väga palju sellega võrreldes.

+22
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas on selliseid mehi, kes katavad kõik kulud, aga samas naist pole kunagi koduski, laekub hilja õhtul ja nädalavahetustel on ära. Kas sellist naist peaks mees üleval, kui lisaks ülevalpidamisele on kogu aeg üksi ja hoolitseb ka lapse eest? Ma ei tea selliseid mehi. Ülalpeetavatelt naistelt oodatakse ikka väga palju sellega võrreldes.

Ikka on selliseid mehi. On ka neid mehi kes kasvatavad lapsi ja naine elab üldse välismaal.

0
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka on selliseid mehi. On ka neid mehi kes kasvatavad lapsi ja naine elab üldse välismaal.

Ja kuidas see teemasse peaks puutuma? Siin oli olukord see, et naine peab üleval, istub lapsega haiguste ajal kodus ja mees tegeleb hilisõhtuni muude asjadega ja ei veeda ka nädalavahetustel naisega aega. Sellist naist ei peaks üleval ükski mees, kui olukord oleks vastupidine.

+16
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kuidas see teemasse peaks puutuma? Siin oli olukord see, et naine peab üleval, istub lapsega haiguste ajal kodus ja mees tegeleb hilisõhtuni muude asjadega ja ei veeda ka nädalavahetustel naisega aega. Sellist naist ei peaks üleval ükski mees, kui olukord oleks vastupidine.

Sa lihtsalt utreerid. Sa tahad rääkida meestest halvasti, siis mõtled neile külge omadusi mida neil ei ole.

0
-19
Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamik naisi käib ikkagi tööl ja panustab kulude maksmisse. Naise rahaline osa võib olla väiksem juhul, kui tema palk on niivõrd palju madalam, sest naised töötavad sagedamini madalapalgalistel töökohtadel. Mina isiklikult maksan mehega kõik kulud võrdselt. Meil on ühine konto, kuhu kanname iga kuu kindla võrdse summa ning sellest saab kõik tasutud ja ostetud, mis vaja.

Terve elujõuline mees, kel on käed-jalad otsas, aga kes laseb naisel ülal pidada nii ennast kui ka last ega näe selles mingit probleemi, et ta üldse mitte millessegi ei rahaliselt ega ajaliselt ei panusta, ei ole väärt nagu sitta pilpa peal hoidmist. Suhe peaks tegema elu lihtsamaks, mitte raskemaks. Kui inimene saab aru, et ta on ainult koorem ja see ei häiri teda põrmugi, siis selline ongi lihtsalt parasiit, kes teise najal süüdimatult liugu laseb. Isa võiks oma lapsevanema rolli ka täita.

+14
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Iseenesest hea mõte, aga laps on algusest peale olnud suht emmekas, mis on ka olnud põhjuseks, miks ma teda mehele eriti ei ole surunud, aga kui aus olla – siis tagantjärele ma näen küll, et ega mees ise ka erilist initsiatiivi pole ilmutanud. Lihtsalt kuna mu enda päevad on alati olnud toimetusi täis, pole mul olnud aegagi meie suhtele peale vaadata, alles nüüd kui olin pikemalt haige lapsega kodus, avastasin äkki, et suhe on kõvasti kreenis, lausa külili juba. Ma olen üsna hämmingus ise, kuidas see küll juhtuda sai? St ma näen, millal, aga – kuidas? Miks ma seda varem ei märganud? Kes siin küsis, miks telefonilepingud on minu nimel – sest perepaketis koos on kõik soodsam, loomulikult.

Ma pole ka osanud kunagi väga jõuliselt midagi nõuda või õiglust taga ajada, mehe lakkamatud ettekäänded on mind küll häirinud, aga mitte nii palju, et sellest eraldi jutuajamine teha. Olengi leppinud ebamääraste vastuste ja mitmekesiste lubadustega, kuni ühel hetkel oli eelarves auk nii suur, et tekkis juba idee reservi ja kodufondi kallale minna. Läbi suure kokkuhoiu sai see ära hoitud, aga kui mees hakkas küsima, miks meil ühte või teist head sööki pole kapis või miks ta enam ei saanud telefoniga parkida (ma keerasin kokkuhoiuperioodiks mõlema numbritel parkimised kinni), siis mul hakkas arusaamine tekkima, et asi pole päris õige. Vaatasin kõik kulud ja olukorrad üle ja… Nüüd ei ole pääsu, tuleb mingi vestlus maha pidada. Samas, ma ei oska kuri olla. Ja ma ei tea, millal meil see vestluseks sobiv aeg üldse tekib. Millal ma näen teda nii, et ma ise pole väsinud ja et tema ei saa öelda, et pikk päev oli ja väsinud? Ja et laps samal ajal magab või..
Hea küll, lähen teen tööd edasi.

+9
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Boyfriend ongi see, kes käib su juurest läbi,

Ei tule ju läbi, lilli ka ei too, midagi tolku pole, aga saan aru, et siiski elab ju seal.

Aa, lilli ikka aegajalt toob. Eriti kui ma olen üritanud probleemidest rääkida, siis tuleb ta varsti lillekimbu või koogiga. Ükskord tuli teatripiletiga ja oli oma ema organiseerinud last hoidma, aga laps ei leppinud vanaemaga vaid nuttis kogu aja, nii et mul sellest hetkest eriti häid mälestusi ei ole.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldiselt on reeglina nii, et laps on emmekas siis, kui issi temaga koos aega ei veeda. Mida rohkem vanem lapsega koos on, seda rohkem neil lapsega ühiseid tegevusi tekib. On täiesti normaalne, et teatad mehele eelmisel õhtul nt: “Tule homme kella kuueks koju, sest mul on õhtul vaja veidiks väljas käia.” See võib olla poeskäik, trenn, sõbrannaga kohtumine, mis iganes.

Teiseks imestan, mis hirmus vaesur su mees küll on, et ta palk polevat veel tulnud? Elabki peost suhu? Tänapäeval peaks normaalne täispäevaga tööl käija saama ikka nii palju palka, et sellest jätkub kuuks ajaks ehk kuni järgmise palgapäevani. Eriti veel, kui ta kulutab selle kõik ainult enda hobide peale!? Isegi toit ja peavari on tasuta? Ma ei kujuta sellist olukorda tõtt öelda ette.

Võiks vaikselt tõesti uurida, et miks ta hilja töölt tuleb, ja mis huvitav töö see selline üldsegi on, kus peab pidevalt ületunde tegema ja samas palgast ei piisa isegi üheainsa inimese äraelamiseks? Mina sellist tööd tänapäeva Eestis ette ei kujuta.

+13
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tunned, et oled kehv enda väljendamises konkreetselt ja tõsiselt, siis äkki saadad talle kirja?

Saab lugeda mõttega läbi ja siis saate vestelda? Paned kõik kirja, mis siin kirjutasid, faktid ka pereelust eemale hoidmisega jne. Ja mida sa tunned kogu selles olukorras. Kirjuta mina vormis, mitte süüdistades.

Lisaks, üsna konkreetselt ütle, et sul on kahju, et oma korteri maha müüsid, aga kui muutust ei tule, hakkad endale(sulle ja lapsele) uut kodu otsima ning nõuad temalt elatusraha kohtu kaudu. Sest sa ei jaksa enam üksi pere ja kodu üleval pidada.

+9
-1
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 181 )

Esileht Pereelu ja suhted Olen üksi pere ülalpidaja