Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Olen üksi pere ülalpidaja

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 181 )

Teema: Olen üksi pere ülalpidaja

Postitas:
Kägu

Ma tegelikult ei ole kehve eneseväljendaja, tööalaselt on see mulle oluliseks oskuseks. Aga ma olen alati osanud kõik keerulised olukorrad ilma konflikti laskumata ära lahendada. Seekord ma sellist võimalust ei näe, sest pehmel viisil olen ma nendest vastuoludest temaga juba rääkinud, aga see on andnud täpselt null tulemust. Konfliktid on mulle võõrad.
Ja ei, mul ei ole kahju, et ma korteri maha müüsin, see ei sobinud lapsega elamiseks, oli väike ja asus südalinnas lärmakas kohas, aga ma praegu endalegi ootamatult olen hakanud kahetsema, et ma selle mehega abiellusin, sest nüüd tuleb mul mõelda juba lahkuminekule ja selle käigus kogu vara pooleksjagamisele, sest kui korter müüa abielu ajal, kuulub ka see raha jagamisele.
Ma olen suht… šokis on vist õige sõna. Mul on väga paha tunne. Ma pole mitte kunagi osanud midagi sellist oodata. Ma ei arvanud, et just see mees nii teeb ja lisaks ei kao armastus mehe vastu nii kergesti. Mul on väga raske tunnistada, et mees vähemalt praegu käitub nagu kaabakas. Issand kui kole sõna!

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta jurist, küsi nõuandeid, ennegi raha ära “kanditud” 🙂 kuigi enamasti teevad mehed seda. Äkki saad nõu juristilt, vähemalt igaks juhuks tagavara info olemas, kui peaks kõige hullem tsenaarium juhtuma.

+1
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tee ebaseaduslikke asju põhimõtteliselt.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

sest nüüd tuleb mul mõelda juba lahkuminekule ja selle käigus kogu vara pooleksjagamisele, sest kui korter müüa abielu ajal, kuulub ka see raha jagamisele.

Lahusvara müügist saadud raha ei kuulu jagamisele, see pole ühisvara. Kui see korter oli sinul enne abiellumist, siis on see lahusvara ja selle müügist saadud raha on ka lahusvara.

—Inimesest, kes kirjutab “tsenaarium”, ei oska eriti palju nagunii arvata ega tema juriidilist “nõu” kuulda võtta.

+18
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakkab nagu libateemana tunduma. Nii lolle naisi ikka ei saa ju olla.

+9
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

sest nüüd tuleb mul mõelda juba lahkuminekule ja selle käigus kogu vara pooleksjagamisele, sest kui korter müüa abielu ajal, kuulub ka see raha jagamisele.

Lahusvara müügist saadud raha ei kuulu jagamisele, see pole ühisvara. Kui see korter oli sinul enne abiellumist, siis on see lahusvara ja selle müügist saadud raha on ka lahusvara.

See oli enne müüki meie ühine elukoht ja seda päris pikalt. Plaan oli osta uus elukoht, mis oleks olnud ka ühine.

0
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

See oli enne müüki meie ühine elukoht ja seda päris pikalt. Plaan oli osta uus elukoht, mis oleks olnud ka ühine.

Temale kuulus pool ja sulle pool või kuidas?

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See oli enne müüki meie ühine elukoht ja seda päris pikalt.

See ei muuda ju mitte midagi, oluline on, kuidas see sinu oma oli. Kui pärandatud või kingitud või enne abielu ostetud, siis ON lahusvara ja punkt. Kellegi seeselamine endiselt ei anna mingit õigust osale lahusvarast!

+12
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Müstika, et naine hoiab pere üleval, tubli naine ikka, selliseid on Eestis vähe.  Kuidas ise tunned ennast, et midagi ette ei võta ja lepid sellega?  Teadmine, et lihtsalt rääkimine ei ole aidanud, mis lahendust sa arvad saavat siis? Ennast ennetatavalt kaitsta ei taha, uurida varalahusust jms?

Kõik abielluvad roosamannas, ikka juhtub elus selliseid asju, mida never abielludes ette ei kujutanud. Mulle tundub, et teie peres jääd veel pikalt sina selleks inimeseks, kes meest üleval peab.

Ega mees enne asja tõsidusest aru saa, kui tunneb, et on ilma jäänud sinust ja lapsest.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin suhtes on väga palju asju valesti. Mis mõttes sa ei tea, kui palju su mees teenib? Kui te isegi sellistest asjadest ei räägi, millest te üldse räägite? Mitte et ma ise pidevalt oma mehelt tema palganumbrit küsiksin, aga see lihtsalt tuleb vahel teemaks. Nt kui kumbki kaalub töökoha vahetust, siis ikka räägitakse plussidest-miinustest: töökoht kaugemal, aga palganumber suurem või tööaeg paindlik vmt. Kui palka tõstetakse, siis ka ikka mainin, et uuest kuust teenin niipalju.

Mina küsiks mehelt konto väljavõtet ja uuriks, palju ta teenib ja millele kulutab. Nats selline tunne on, et mängib kasiinos maha või peabki kuskil armukest üleval. Kui selle peale totaalselt tülli lähete, siis järelikult pidigi nii minema. Pole suur kaotus jääda ilma mehest, kes pereellu absoluutselt ei rahaliselt ega ajaga ei panusta. Kui sissetulek on norm ja raha raiskab suvalise nänni peale, siis hakaku iga kuu palgapäeval kindlat summat (nt 1/3 netopalgast) sulle majapidamiskuludeks ja koduostufondi kandma.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et see on libateema. Lihtsalt liiga palju asju valesti, ei suuda uskuda, et naine nii pime ja rumal saab olla.

Teine võimalus on, et naine on abiellunud mehega, kes on selgelt kõrgemast liigast – ehk siis mees on väga hea välimusega, aga naine suht hall hiir ja mitte eriti ilus. Ehk siis naine sisimas teab, et ta peab meest poputama, et teda kinni hoida, kuid mees kasutab seda räigelt ära.

+10
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teine võimalus on, et naine on abiellunud mehega, kes on selgelt kõrgemast liigast – ehk siis mees on väga hea välimusega, aga naine suht hall hiir ja mitte eriti ilus. Ehk siis naine sisimas teab, et ta peab meest poputama, et teda kinni hoida, kuid mees kasutab seda räigelt ära.

milline loll jutt

+4
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina maksan ka enamik kulusid, lisaks kindlustused, laste kulud, maaksud jne. Samas mees ostab kalleimaid asju, maksab reiside eest jne. Aga kui mees üldse ei panustaks, siis milleks selline mees

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina maksan ka enamik kulusid, lisaks kindlustused, laste kulud, maaksud jne. Samas mees ostab kalleimaid asju, maksab reiside eest jne. Aga kui mees üldse ei panustaks, siis milleks selline mees

Autot rehvivahetusse mees ei viigi või?

0
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

milline loll jutt

Ma ei ütleks, et loll jutt. Ju siis läbi häda see mees endale saadi ja miski ei tundu koledam, kui ilma meheta end ilmale presenteerida. Seega tulebki kõik alla neelata, mis mees teeb, ja teda poputada, et jumala eest minema ei läheks.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

milline loll jutt

Ma ei ütleks, et loll jutt. Ju siis läbi häda see mees endale saadi ja miski ei tundu koledam, kui ilma meheta end ilmale presenteerida. Seega tulebki kõik alla neelata, mis mees teeb, ja teda poputada, et jumala eest minema ei läheks.

Ainult lahku minemist oskadki soovitada.

0
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

milline loll jutt

Ainult lahku minemist oskadki soovitada.

Ma ei soovitanud midagi. Ise teab, palju mehe olemasolu talle väärt on. Kui on väärt täielikku ülalpidamist, siis lasku käia.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Autot rehvivahetusse mees ei viigi või?

Sinna kaks korda aastat autot viia on ju kõige lihtsam asi. Mul oli ka selline mees, kes arvas, et tema suur panus on mõni asi aastas ära parandada, autot rehvivahetusse viia ja mõnikord lund lükata. Kõik muu oli minu peal, ei jaksanud enam. Naise kohus oli tema arust kaks korda päevas talle praadi teha, kodus koristada, pesu pesta, lastega tegeleda, isegi tema ema pidin mina aitama tema arvates. Nüüd poeg lükkab lund, ise viin auto rehvivahetusse ja korra aastas tellin töömehe, kes katkiläinud asjad ära parandaks, läheb paarsada eurot selle peale. Ja aega ja raha jääb mul kordades rohkem üle.

+15
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

#4292455: Autot rehvivahetusse mees ei viigi või? Sinna kaks korda aastat autot viia on ju kõige lihtsam asi.

Ongi ju. Ainult et Perekoolis kodutööde jaotusest rääkides, siis on see tavaliselt ainus mehe töö ja “meestetöö”. Ülejäänu teeb kõik naine.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

#4292455: Autot rehvivahetusse mees ei viigi või? Sinna kaks korda aastat autot viia on ju kõige lihtsam asi.

Ongi ju. Ainult et Perekoolis kodutööde jaotusest rääkides, siis on see tavaliselt ainus mehe töö ja “meestetöö”. Ülejäänu teeb kõik naine.

Perekooli teemad on siiski ühepoolsed ehk siis naise poolsed. Kunagi ei kirjuta siia teine pool kuidas tema meelest on. Ei saa kuidagi võtta ühepoolset juttu täieliku tõena, sest inimesed üritavad endast ikka paremat muljet jätta.

0
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi ei kirjuta siia teine pool kuidas tema meelest on.

Sa oled ju siin piisavalt kirjutanud, kuidas sinu meelest on. Koristamine ja lapsed pole mingi töö ega asi ja neid polegi vaja teha ja aega neile ei kulu. Oled seda igas teemas korrutanud söögi alla ja söögi peale.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan et see on tegelikult tavaline. Naised on alalhoidlikud ja ei kuluta endale raha enne kui kohustsuslikud kulud on tehtud ja lastel toit ees. Naine ei ütle, et ma ei saa sellel kuul lasteaeda maksta, raha on otsas. Mehed omavahel kõvatavad sellega, kes kui halvasti saab naisega käituda. Kes läks sünnitanud naise kõrvalt kaheks nädalaks sõpradega suusatama, kes ei ole kordagi lapsega mänginud, kellel on korraga mitu kõrvalsuhet ja teised kiidavad takka kui mehine mees ikka on.

Pane igakuised kulud kirja ja mine tabeliga mehe juurde. Kulud on sellised, praegu katan kõik mina.  Palun võta siit nüüd mõni kulu enda peale või tee mingis summas iga kuu ülekanne mulle. Kui paned excelisse siis võid selle ‘jutuajamise’ isegi töö ajal chatis pidada, ei pea  uneajast tegema ja vähem võimalusi tülli minna.

Võid paluda mehelt lahusvara, varasuhet saab ümber vormistada. Ütledki, et sulle on rahaliselt praegune kooselu väga kahjulik aga lahku (veel) ei taha minna, palun vormistame lahusvaraks ümber siis pole teise asi mida keegi ülejäänud rahaga teeb, elamiskulud lähevad lahusvara vormistamise hetkest pooleks.  Kuigi ma ei saa aru miks ei taha lahku minna. Kui oled tööl tagasi, on laps juba 1.5-3a ja ikka veel loodad ja loodad head käitumist, mida pole seni olnud.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi ei kirjuta siia teine pool kuidas tema meelest on.

Sa oled ju siin piisavalt kirjutanud, kuidas sinu meelest on. Koristamine ja lapsed pole mingi töö ega asi ja neid polegi vaja teha ja aega neile ei kulu. Oled seda igas teemas korrutanud söögi alla ja söögi peale.

Ära siis korista nii palju. Võta elu normaalselt.

+2
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan et see on tegelikult tavaline. Naised on alalhoidlikud ja ei kuluta endale raha enne kui kohustsuslikud kulud on tehtud ja lastel toit ees. Naine ei ütle, et ma ei saa sellel kuul lasteaeda maksta, raha on otsas. Mehed omavahel kõvatavad sellega, kes kui halvasti saab naisega käituda. Kes läks sünnitanud naise kõrvalt kaheks nädalaks sõpradega suusatama, kes ei ole kordagi lapsega mänginud, kellel on korraga mitu kõrvalsuhet ja teised kiidavad takka kui mehine mees ikka on.

Pane igakuised kulud kirja ja mine tabeliga mehe juurde. Kulud on sellised, praegu katan kõik mina. Palun võta siit nüüd mõni kulu enda peale või tee mingis summas iga kuu ülekanne mulle. Kui paned excelisse siis võid selle ‘jutuajamise’ isegi töö ajal chatis pidada, ei pea uneajast tegema ja vähem võimalusi tülli minna.

Võid paluda mehelt lahusvara, varasuhet saab ümber vormistada. Ütledki, et sulle on rahaliselt praegune kooselu väga kahjulik aga lahku (veel) ei taha minna, palun vormistame lahusvaraks ümber siis pole teise asi mida keegi ülejäänud rahaga teeb, elamiskulud lähevad lahusvara vormistamise hetkest pooleks. Kuigi ma ei saa aru miks ei taha lahku minna. Kui oled tööl tagasi, on laps juba 1.5-3a ja ikka veel loodad ja loodad head käitumist, mida pole seni olnud.

Mis muinasjutt.

0
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

kui mehe poolt osade kulude katmise ootamine on muinasjutt, võib teha tõsielusarja nimega ‘lahutus’.  Naine antud loos võidaks  võimsalt.

Pane igakuised kulud kirja ja mine tabeliga mehe juurde. Kulud on sellised, praegu katan kõik mina. Palun võta siit nüüd mõni kulu enda peale või tee mingis summas iga kuu ülekanne mulle. Kui paned excelisse siis võid selle ‘jutuajamise’ isegi töö ajal chatis pidada, ei pea uneajast tegema ja vähem võimalusi tülli minna.

Võid paluda mehelt lahusvara, varasuhet saab ümber vormistada. Ütledki, et sulle on rahaliselt praegune kooselu väga kahjulik aga lahku (veel) ei taha minna, palun vormistame lahusvaraks ümber siis pole teise asi mida keegi ülejäänud rahaga teeb, elamiskulud lähevad lahusvara vormistamise hetkest pooleks. Kuigi ma ei saa aru miks ei taha lahku minna. Kui oled tööl tagasi, on laps juba 1.5-3a ja ikka veel loodad ja loodad head käitumist, mida pole seni olnud.

Mis muinasjutt.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

kui mehe poolt osade kulude katmise ootamine on muinasjutt, võib teha tõsielusarja nimega ‘lahutus’. Naine antud loos võidaks võimsalt.

Mis muinasjutt.

Aga lahutage siis kohe, miks üldse arutlete. Üksi on ju parem, olge üksi ja elu reipam. Millegi pärast see ei tee teid kuidagi õnnelikumaks, ikka paistab tugev negatiivsus välja. Keegi ei sunni kedagi koos elama või kellegi tagant koristama ja end suureks ohvriks pidama.

0
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga lahutage siis kohe, miks üldse arutlete. Üksi on ju parem, olge üksi ja elu reipam. Millegi pärast see ei tee teid kuidagi õnnelikumaks, ikka paistab tugev negatiivsus välja. Keegi ei sunni kedagi koos elama või kellegi tagant koristama ja end suureks ohvriks pidama.

naised algatavad 70% lahkuminekutest ja on reeglina oma otsusega rahul.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

naised algatavad 70% lahkuminekutest ja on reeglina oma otsusega rahul.

Miks siis üldse suhtesse minnagi kui 70% tõenäosusega tuleb naisel see ka lahutada? Lõhkuda on kerge, midagi uut üles ehitada on raske, eks need lahutusega üksikuks jäänud annavadki seda lahku mineku nõu. Sest ise ju koos elada ei osatud.

0
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata, seda ma olen talle juba öelnud, et kuule, sa said nüüd tööle, sul on palk (ma küll ei tea, kui suur), maksa ka midagi kuludest (polegi vaja, et pooled, aga midagigi), aga see jutt ei jõua kusagile. Kas mees teeb näo, et ei kuule, hakkab teistest asjadest rääkima, või ütleb, et hiljem ja tal praegu ei ole või et tal on juba otsas ja palk pole veel üle tulnud. Küsin, mille peale su raha siis kulub, vastab, et elamiseks. Aga tema elamiskulusid suuremalt jaolt maksan ju mina – eluase, küte, vesi, elekter, isegi telefon ja internet on minu nimel! Nädalavahetustel on tal pidevalt üritused, perega ühist aega peaaegu ei ole.

Mida helli? Ma ei viitsiks hetkegi sellisega koos olla. Ei peagi poolt maksma, kandku iga kuu alustuseks tuhat eurot ja siis vaatab edasi. Mismõttes pole ndl vahetusel kodus? Kes lapsega siis on? Sel mehel on armuke!

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas te naised ootate, et mees maksab kõik kulud ja peab pere üleval.

What? Pole elus sellist isendit näinud ning ei oskaks sellist elu elada ka. Alati oma raha, oma kinnisvara, oma iseseisvus olnud. Mees peab naist täiendama, mitte elu raskemaks tegema.

+5
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 181 )

Esileht Pereelu ja suhted Olen üksi pere ülalpidaja