Esileht Ajaviite- ja muud jutud Olen vist imelik? :)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Teema: Olen vist imelik? :)

Postitas:
Kägu

Naised, avastasin täna lõplikult, et minu jaoks on nõudepesumasin üks mõttetu tüütu riistapuu.
Aasta tagasi majja sisse kolides oli ju mõeldamatu, et sinna nõudekat ei tule…tuligi, hullult tahtsin. Alguses oli väga harjumatu sellega mässata, justkui topelttöö tegemisena tundus kogu see majandamine. Siis mingi aeg harjusin, ja nüüd tunnen jälle, et kurrat ma ei viitsi neid nõusid sinna toppida ja sealt välja kaapida, palju kiirem on ise pesta.
Kas ma olen tõesti ainus selline totakas? 😀
PS! Võib jugelt sõimata!
PS2! Toitu ma muidu lõkkel ei keeda ja ja pesu ojas ei pese!

—————-
Teema tõstetud Väikelapsest Ajaviitesse. Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Olen vist imelik? :)

ma ei tea, mis programmi mul tuttav kasutas, aga see masin pesi 5 taldrikut ja 5 nuga-kahvlit 3 tundi!! käsitsi pestes läheb ju max 3 minutit.

nii et minu silmis on see nõudepesumasin üks mõttetu masin olnud 😛

Please wait...
Postitas:
elenna

Hihii, oled nõutu kägu st pole nõusid?

Mul on nõudepesumasin olnud mõned kuud ja ka vahel ei taha kõike masinasse pista, vaid pesen mõned nõud ise.
Üldiselt oleneb ju väga palju sellest, kas oled kodune või töölkäija; millise tööajaga; kui suur on pere; kui palju nõusid päevas tekib jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina jälle ei viitsi üldse nõusid ise pesta, teelusikat ka mitte. topin hea meelega masina täis ja rahu majas, toimetagu ise edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on samuti maha visatud raha ja õnneks mustamäe paneelika kööki ei mahugi selline masin 😀 Ei osta mina sellist jama iial ,käsitsi saan hulka kiiremini ja nõud on puhtamad .

Please wait...
Postitas:
krotza

Minul on kasutada juba 4. nõudepesumasin. Võin julgelt öelda, et esimese kahe puhul olin vastane.

Tegelikult aga säästab masin näiteks vett.
Ja sõltub ka sellest, millise mahutavusega ja jagamissüsteemiga masin on, ning kas sul on sobilikud nõud.

Näiteks siis, kui mul oli beebi, kellele oli kogu aeg vaja neid püreesid keeta ja topsikuid/kausse jne ei jagunud, siis ikka pesin suurema osa (sest kodus olin ju vaid mina ja laps) ikka käsitsi ja kohe.

Samas nüüd, kui on olemas suurem hunnik ühesuguseid nõusid, siis masin läheb käima, kui saab täis, sisse panna on hea ja nõusid samal ajal kasutuses puudu ei tule. Ja masin pole ka liiga suur, et täituvust ära oodata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen värske nõudepesumasina omanik.
Ja väga õnnelik omanik, kuna olen väikeste lastega kodus, teen enamasti 3 korda päevas süüa kõigile pluss muu nipet-näpet köögivärki.
Mingi aeg tagasi ma jälgisin, kui kaua ma umbes nõudepesule aega kulutan – sain u 45 minutit päevas.

Masinale kulub mul päevas maksimaalselt 10 minutit, pealegi, lõpetan ühe toidukorra köögis, potid-pannid ja nõud masinasse ning KÖÖK ON KORRAS.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meie peres ka asendamatu tööriist. enamjaolt panen igal õhtul tööle ja hommikul korjan puhtad nõud välja ja kappidesse. haruharva pesen mõne asja käsitis, sest ei näe sellel mingit mõtet!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik oleneb kui suur on pere, kui suur on nö toidutarbinine ja selle valimistamine, kui tihti süüakse, juuakse, näksitakse, kostitakse jne. Siit ka vajadus masina järgi.
Kogudes kasvõi kaks päeva sinna nõusid, nii, et masin täis, hoiate vett ka kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna meil majapidamises masina operaatoriks mu abikaasa, aga käsitsipesu tegin enne masinat peamiselt mina, siis ma küll näen, et masinast on tolku 🙂 Kusjuures enne selle soetamist (poolkogemata), olin vastane 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oi, vabandan, et valesse rubriiki oma teema postitasin!

—————-
Teema tõstetud Väikelapsest Ajaviitesse. Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vale rubriik või mitte aga mina kiidan küll nõudepesu masinat taevani! Samamoodi olin varem selle vastane sest endal kodus polnud ja tundus mõttetu raharaiskamisena..

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siis mingi aeg harjusin, ja nüüd tunnen jälle, et kurrat ma ei viitsi neid nõusid sinna toppida ja sealt välja kaapida, palju kiirem on ise pesta. [/tsitaat]
Selline väide, et KIIREM on masinatäis nõusid käsitsi pesta, kui need masinasse toppida ja pärast välja võtta, on iseenesest juba nii jabur, et ei oskagi kohe kommenteerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina elasin vahepeal ilma nõudepesumasinata ja olin hullumas. Kahe väikse lapse kõrvalt käsitsi masinatäis nõusid ära pesta – eriti potid ja pannid, mis nõuavad ikka korralikku küürimist… appi…

Samas on mu ema näiteks vanakooliinimene – kodus on nõudepesumasin olemas, aga isegi pidude ajal peseb ta nõusid käsitsi. Kuidas keegi on harjunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõlgutasin mõtteid sel teemal, kuna see on aktuaalne minu jaoks – nõudepesumasinat kasutan alles 3 nädalat 🙂 ja lisan oma eilsele postitusele järgmist.

Olen oma esimeses vastuses teemast mööda kirjutanud, kuna teemaalgataja küsib, kas ta on imelik ja kas ta on totakas 🙂
Ei, teemaalgataja, sa ei ole imelik ega totakas, sul lihtsalt ei teki piisavalt frustreerivas koguses musti nõusid ja potte-panne.

Ma mõtlesin veel, et mul tekib enamasti päeva jooksul vähemalt 3 musta potti ja 1 pann. Kui ma pääsen aasta jooksul ainuüksi 1460 poti ja panni pesemisest, on see mulle suur kergendus. No ja kui mõelda, et päevas nt tekib 10 musta taldrikut ja 10 tassi-kaussi, siis tehes sama arvutuse, siis saame lisaks numbri 7300, mille pesemisest mind masin päästab.
IMETORE 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen nõudeka omanik juba 6 aastat ja hakkan ka järjest rohkem teda vihkama, sest mu masin ei pese nõusid lihtsalt puhtaks! puhastan neid tiivikuid pidevalt, aga no nõud ikka tavaliselt räpased – klaase ei saa üldse pesta, välja tulevad hullemad kui sisse pannes. potid-pannid ka ei lähe puhtaks, no milles küll võib asi olla? pesengi enamjaolt käsitsi. kuidas teistel, äkki mul eriti jama masin (poes küll tol ajal kiideti Candy masinat, et peaks üks parimaid olema… krt, kallis oli ta ka)?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on jällegi kokandusgeen sees. Mul oikka kulub neid nõusid, masin on õnneks suur, et saan 4 panni ja 6 potti ja 2-3 päeva taldrikud-klaasid-kausid sisse laduda. Minu jaoks on see parim leiuts!:)
natuke läks aega, et õppida ära, kuidas masin triiki täis laduda, et nõud ka puhtaks läheks ja kuidas säilitada musti nõusid nii, et need ei haisks. Kui see selge, siis on kõik perfekto!
Veel tuleb kasutada head pesuvahendit ja õiget programi. Kuna mina laon masinasse 3 päeva nõud ja masin on sõna otseses mõtte ääreni 3kihilt asju täis, siis pesen kõige pikema leotusprogrammiga.

eelmine Kägu. Kas sa soola kasutad? mina ei teanud, et sool peab koguaeg maisnas olema(müüakse suured 4kilosed kastid). seni olid klaasid hallid, hallid olid ka noad ja kahvlid. ja noud ei läinud puhtakski.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutangi nõudepesumasinat siis kui on külalised, igapäevaselt pesen käsitsi. Aga kui on kiirem hetk ja kahekümnele kokates tekib ikka palju nõusid, siis on nõudepesumasin asendamatu. Selle asemel et köögis kogu seda nõudehunnikut pesta, paned masina tööle ja ise lobised-saunatad külalistega edasi.

Please wait...
Postitas:
Vinn Tiisel

Meil suur pere, kaks täiskasvanut ja 4 last. Ühe päevaga korralik masinatäis. Võimalikult igaüks paneb oma nõud nõuetekohaselt ise masinasse. Õhtul klõpsab vaid nuppu ja öösel peseb puhtaks, pole minu asi mitme tunniga, hommikul on jälle puhtad nõud võtta. Eelkõige hoiab masin kokku meie aega, elektrit ja suures koguses vett, mis kõik maksab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Masinat kasutasin, kui pere oli veel 5 liikmeline. Nüüd kus lapsed pesast välja lennanud, lendas ka masin. 2 inimese nõude pesemisel ma masinal küll mingit otstarvet ei näe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mina olen nõudeka omanik juba 6 aastat ja hakkan ka järjest rohkem teda vihkama, sest mu masin ei pese nõusid lihtsalt puhtaks! puhastan neid tiivikuid pidevalt, aga no nõud ikka tavaliselt räpased – klaase ei saa üldse pesta, välja tulevad hullemad kui sisse pannes. potid-pannid ka ei lähe puhtaks, no milles küll võib asi olla? pesengi enamjaolt käsitsi. kuidas teistel, äkki mul eriti jama masin (poes küll tol ajal kiideti Candy masinat, et peaks üks parimaid olema… krt, kallis oli ta ka)?[/tsitaat]
midagi on sul valesti, kas pesutablette ka kasutad või pesed ainult veega? see masin on väga hea asi, kui on suurem pere ja kodus palju nõusid. minu kogemus ütleb, et masin peseb väga puhtaks, klaasid lausa säravad (ei mingeid veejälgi ega poleerimist) ja potid-pannid, mida on käsitsi tüütu nühkida, säravad samuti. kui käsitsi sama tulemust saada, kulub ikka väga palju vett ja vahendit. masin ju peseb mitu tundi ja ülikuuma veega, millist käsi ei kannatagi. nõud on lausa steriilsed. ehk on sul kehv pesuvahend? või paned kõik nõud masinasse eelnevalt üle loputamata? kui nõudel paks kiht toitu, siis peab tõesti kraani all selle maha uhama. veel üks põhjus, miks nõud mustaks võivad jääda, on see, kui masin liiga täis pannakse, pole veel ruumi igale poole tungida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie perre tuli nõudepesumasin, kuna ma ei salli iseenesestmõistevnõudepesumasin olemist. Enne nõudepesumasinat oli olukord selline, et teised pereliikmed viskasid omad mustad nõud kraanikaussi ja kui mina neid ära ei pesnud, siis seisidki seal. Ei aidanud minu sõnavõtud, et igaüks peseb ise omad nõud, midagi. Mees pani käed puusa, et tema ei pese, tema ostab hoopis nõudepesumasina.
Igaüks oskab omi nõusid ise masinasse panna. Vot see on hea.

Please wait...
Postitas:
tsiilibiili

[tsitaat]ma ei tea, mis programmi mul tuttav kasutas, aga see masin pesi 5 taldrikut ja 5 nuga-kahvlit 3 tundi!! käsitsi pestes läheb ju max 3 minutit.

[/tsitaat]

Saad ju isegi aru, et hoopis su tuttav on paras mõttetus, et paari asja pärast nõudepesumasina käima paneb. Oleks veel, et siis kiirprogrammi valiks, aga ei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõudepesumasin on mu lemmikkodumasin, enne annan külmkapi ära, aga sellest ei loobu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen nõudeka omanik juba 6 aastat ja hakkan ka järjest rohkem teda vihkama, sest mu masin ei pese nõusid lihtsalt puhtaks! puhastan neid tiivikuid pidevalt, aga no nõud ikka tavaliselt räpased – klaase ei saa üldse pesta, välja tulevad hullemad kui sisse pannes. potid-pannid ka ei lähe puhtaks, no milles küll võib asi olla? pesengi enamjaolt käsitsi. kuidas teistel, äkki mul eriti jama masin (poes küll tol ajal kiideti Candy masinat, et peaks üks parimaid olema… krt, kallis oli ta ka)?

Meil oli sama jama, küll Gorenje masinaga, peale jõuluhane. Ühesõnaga rasv ja eriti veelindude oma on see, mis ummistab masina filtrid. Pesin masina nõudepesumasina pesuvahendiga (ostsin Selverist) max. temperatuuril tühjalt läbi ja nõudepesuvahendina hakkasin kasutama Finisch geeli. Klaasinõud on jälle säravad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ma ei tea, mis programmi mul tuttav kasutas, aga see masin pesi 5 taldrikut ja 5 nuga-kahvlit 3 tundi!! käsitsi pestes läheb ju max 3 minutit.

[/tsitaat]Inimene peab ikka päris sooda olema, kui käivitab masina vaid 5 taldriku ja 5 noa-kahvli pärast! Niimoodi ei pesta masinaga nõusid!
Ilmselt ei suuda mõni inimene aru saada, et masinat ei pea käivitama peale iga söögikorda ja et nõusid ei pea masinas ükshaaval pesema.
Mina laon masina otsast lõpuni täis ja alles siis panen pesema. Säästab väga palju vett ja eelkõige minu isiklikku aega ja energiat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Varjatud

Kuulun ka teemaalgatajaga ühte seltsi, ei kasuta masinat. Pesen nõud ise 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

midagi on sul valesti, kas pesutablette ka kasutad või pesed ainult veega? see masin on väga hea asi, kui on suurem pere ja kodus palju nõusid. minu kogemus ütleb, et masin peseb väga puhtaks, klaasid lausa säravad (ei mingeid veejälgi ega poleerimist) ja potid-pannid, mida on käsitsi tüütu nühkida, säravad samuti. kui käsitsi sama tulemust saada, kulub ikka väga palju vett ja vahendit. masin ju peseb mitu tundi ja ülikuuma veega, millist käsi ei kannatagi. nõud on lausa steriilsed. ehk on sul kehv pesuvahend? või paned kõik nõud masinasse eelnevalt üle loputamata? kui nõudel paks kiht toitu, siis peab tõesti kraani all selle maha uhama. veel üks põhjus, miks nõud mustaks võivad jääda, on see, kui masin liiga täis pannakse, pole veel ruumi igale poole tungida.[/tsitaat]

Ma pole MITTE IIALGI nõusid eelnevalt kraani all toidust puhtaks loputanud. Toidutükid lükkan kahvliga prügikasti, aga kõik vedelam kraam, mis peale prügikasti või kraanikaussi kallamist taldrikule/potile jääb, läheb masinasse. Kõik saavad puhtaks, ka väga mustad ja kuivanud nõud. Nii juba 10 aastat.

Mind huvitaks, et mis ajal ning millises poes Candy masin on kunagi parimate sekka kuulunud? Esimeses otsas on juba väga pikka aga Gaggenau, Miele, Siemens, Bosch, Electrolux, AEG..

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma pole MITTE IIALGI nõusid eelnevalt kraani all toidust puhtaks loputanud. Toidutükid lükkan kahvliga prügikasti, aga kõik vedelam kraam, mis peale prügikasti või kraanikaussi kallamist taldrikule/potile jääb, läheb masinasse. Kõik saavad puhtaks, ka väga mustad ja kuivanud nõud. Nii juba 10 aastat.

Mind huvitaks, et mis ajal ning millises poes Candy masin on kunagi parimate sekka kuulunud? Esimeses otsas on juba väga pikka aga Gaggenau, Miele, Siemens, Bosch, Electrolux, AEG.. [/tsitaat]

Candy saab panna samasesse ritta HelloKitty, Barbi&Ken, ja PetShop, neid on veel. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, mina pesen oma nöud 36 minutilse programmiga läikima. Nöusid ei pea ma välja kookima, kuna masin on rinna körgusele pandud ning ei pea isegi kummardama- kapid ja sahtlid on kohe masina lähedal.
Minu nipp on veel see, et tableti 3in1 panen ülemise resti peale, kus ta paremini lahustub ja ei jäta nöudele mingeid täppe peale.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Olen vist imelik? :)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.