Esileht Ajaviite- ja muud jutud Olen vist imelik? :)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Teema: Olen vist imelik? :)

Postitas:
Kägu

RE: Olen vist imelik? :)

Ma ka juba mingi 5a nõudepesumasina omanik aga soola pole küll masinasse pannud. Kuhu seda siis seal pannakse ja kui tihti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ka juba mingi 5a nõudepesumasina omanik aga soola pole küll masinasse pannud. Kuhu seda siis seal pannakse ja kui tihti?[/tsitaat]Mismõttes nagu?
Ostad masina ja ei viitsi nii palju masina juhendiga tutvuda, et endale A ja O selgeks teha?

Nüüd ütle veel, et kallad pesuvahendi sahtlisse Fairyt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
poco a poco

Mul on masina sees põhja peal keeratava korgiga koht soola panekuks. Keeran korgi ära ja lisan nõudepesumasina soola (mitte tavaline sool). pool pakki vast läheb korraga sisse. Kui uuesi soola vaja on, siis näiteks minu masinal süttib punane indikaatortuli.
Õige soola leiad poes nõudepesumasina pesemisvahendi juurest riiulilt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ei pese samuti mõnikord ülemisel riiulil tasse puhtaks. Yldiselt masinat ma kiidan, kuna meil on 4- liikmeline pere, siis taldrikuid ja värke ikka kulub. Kõige tüütum oligi minu jaoks taldrikute ja tasside pesemine. 6htul panen masina käima ja hommikuks on puhtad. Potid- pannid pesen aga ikkagi käsitsi, kuna neid on pidevalt vaja ja kiiresti.

Please wait...
Postitas:
postiljon

Kuna meie korteris on soe vesi boilerist ja taimer on pandud boileril nii, et ta kütaks öösel,kui on odavam elekter ja päeval kütab ainult 2x 1 h korraga, siis oligi üsna tavaline see, et pärast nõudepesu oli soe vesi otsas ja õhtune lastepesu ja enda pesu tuli teha enamvähem külma veega. Nüüd kui on peres nõudepesumasin jääb ka sooja vett ikka õhtuks piisavalt järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ei ole ei nõudepesumasinat ega mikrolaineahju, vahel mõtlen, et kas oleks kergem või parem kui need masinad lisaks oleks, aga otsest vajadust nende järgi pole tundnud. Pealegi pole minu jaoks nõudepesu nii vastik toimetus, mul on kraanikauss alati nõudest tühi ja puhas. Vihkan seda kui nõud vedelevad kraanikausis, sellised inimesed liigitan kohe lohakateks. Neile sobib nõudepesumasin kindlasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mina olen nõudeka omanik juba 6 aastat ja hakkan ka järjest rohkem teda vihkama, sest mu masin ei pese nõusid lihtsalt puhtaks! puhastan neid tiivikuid pidevalt, aga no nõud ikka tavaliselt räpased – klaase ei saa üldse pesta, välja tulevad hullemad kui sisse pannes. potid-pannid ka ei lähe puhtaks, no milles küll võib asi olla? pesengi enamjaolt käsitsi. kuidas teistel, äkki mul eriti jama masin (poes küll tol ajal kiideti Candy masinat, et peaks üks parimaid olema… krt, kallis oli ta ka)?[/tsitaat]

Ma ju tean,mida räägin aga noh mõni miinustab 🙂
no tõesti mina saan kiiremini ja klaasid lausa läigivad kui käsitsi pesta .
masin jätab klaasid tuhmiks .

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina siis see, kelle masin nõusid puhtaks ei pese. soola ja pesuvahendit kasutan. nõusid just päris puhtaks eelnevalt ei pese, aga suurema mustuse pühin ära. tegin just puhastusvahendi kuuri ja esimene pesu peale seda kõik taas pool-rokane. ilmselt tuleb uus masin osta, kuid mis annab kindluse, et siis seekord korraliku saan? mis pesuvahendit te kasutate ja mis masin teil on, kellel nõud hästi puhtaks lähevad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Masinat tuleb regulaarselt puhastda, 2 filtrit on üksteise sees, asuvad masina põhjas. Needtuleb välja võtta ja korralikult harjaga ära puhastada.

Ma pean imelikuks inimesi, kelle arust on pesumasin vajalik kodumasin aga nõudepesumasin on luksuskaup. Pesumasin peseb meil 3-4 korda nädalas, nõudepesumasin on kasutuses igal ööl, nädalavahetustel ja pidudel isegi mitu korda päevas.

Kasutan Beko nõudepesumasinat juba üle 6 aasta ja ma ei saa aru kuidas ma enne hakkama sain.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga…kas teflon potte ja panne ikka tohib masinas pesta- olen kuulnud, et see rikub kvaliteeti:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ma ei tea, mis programmi mul tuttav kasutas, aga see masin pesi 5 taldrikut ja 5 nuga-kahvlit 3 tundi!! käsitsi pestes läheb ju max 3 minutit.

nii et minu silmis on see nõudepesumasin üks mõttetu masin olnud 😛
[/tsitaat]

Sellise näite põhjal kujundad oma arvamuse :D? Et kui näed, kuidas sõbrannal läheb 2 saiapurukest maha, tema lippab seepeale keldrist tolmuimejat tooma, teeb sellega purudega koha puhtaks ja viib siis alla tagasi, siis möönad, et sina oleks lihtsalt need üles noppinud ja arvad seepeale, et tolmuimeja on maailma kõige mõttetum asi :D:D:D?
Või kui sõbranna paneb ühekaupa sokke pesumasinasse? No tule jumal appi, tõesti!

Please wait...
Postitas:
Quuu

Kui pere väike, siis tõesti võib olla, et on meeldiv vaheldus nõudega lobistada.
Olin ka, ei tea isegi miks, selle masina vastu veel mõned aastad tagasi. Ühel hetkel sai mul pidevast nõudehunnikust kraanikausis kõrini ja ütlesin mehele, et nüüd hakkame vahetustega seda tööd tegema. Ta siis vaikselt mainis, et ostame selle masina ikka ära. Vaidlesin pisut vastu, sest nii tundus lõbusam, aga nüüd ei kujutaks enam ettegi, et hakkaksin pärast sööki nõusid pesema.
Köök on alati korras. Õhtul masin tööle, hommikul nõud välja ja uus ring võib alata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mulle meeldib käsitsi nõusid pesta. Pesen neid suhteliselt kuuma veega ja enamasti pesuvahendit ei kasuta, ainult väga rasvastel pannidel jms. Kuskil keegi rääkis, et kui inimest peale surma lahatakse, siis saab kohe ära öelda, kas inimene kasutas nõudepesumasinat või pesi nõud käsitsi. Masin ei loputa vahendit korralikult maha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on AEG nõudepesumasin, kenasti peseb. Sool ja loputusvahend on tavalised nõudeka omad, aga pesuvahendi asemel katsetan praegu hoopis soodaga. Ja teate mis, ma ei näe vahet!

Ma muidu mäletan ka, et kunagi aastaid tagasi ühes \”Kelgukoerte\” osas lahendati juhtum sellega, et kuna tapetud naisel olid maos pesuvahendi jäägid, siis järelikult oli tema vaene kaksikõde ta tapnud ja tema asemel uhkesse majja kolinud, lavastades siis enda surma. Mulle jäi see nii hästi meelde, sest olin ka just nõudepesumasina saanud 🙂 Samas ma ei võtaks seda infoallikat väga tõsiselt :))

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul pole jälle pesumasinat. Olen rahul. Käin pesemas majaühistu pesutoas. Aga nõusid ma poleks nõus käsitsi pesema.

Please wait...
Postitas:
Käggu

Aga miks te kasutate loputusvahendit? see ju jââb nôudele ja sealt syyakse see sisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Masinat tuleb regulaarselt puhastda, 2 filtrit on üksteise sees, asuvad masina põhjas. Needtuleb välja võtta ja korralikult harjaga ära puhastada.

Ma pean imelikuks inimesi, kelle arust on pesumasin vajalik kodumasin aga nõudepesumasin on luksuskaup. Pesumasin peseb meil 3-4 korda nädalas, nõudepesumasin on kasutuses igal ööl, nädalavahetustel ja pidudel isegi mitu korda päevas.

Kasutan Beko nõudepesumasinat juba üle 6 aasta ja ma ei saa aru kuidas ma enne hakkama sain.[/tsitaat] Ma jälle arvasin, et nõudepesumasin on üks äge asi, kuigi mul teda pole, aga siis loen siin, et kõigepealt osta 3 erinevat vahendit: pesemiseks, sool ja mingi tablett vms, siis harja filtreid, siis pese tühjalt läbi, keera korke edasi-tagasi ja pese veel nõud ka eelnevalt kraani all puhtaks- mille hea pärast mul seda masinat veel vaja on siis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ma jälle arvasin, et nõudepesumasin on üks äge asi, kuigi mul teda pole, aga siis loen siin, et kõigepealt osta 3 erinevat vahendit: pesemiseks, sool ja mingi tablett vms, siis harja filtreid, siis pese tühjalt läbi, keera korke edasi-tagasi ja pese veel nõud ka eelnevalt kraani all puhtaks- mille hea pärast mul seda masinat veel vaja on siis?[/tsitaat]

Miks osta 3 erinevat vahendit? Mul on küll ainult tabletid, 60 tk maksid alla 10¤. No kraanikaussi peab ka pesema vahest ja kord või kaks kuus pole 2 filtri pesemine suur töö. Nõusi pole ma kraani all kunagi puhtaks loputanud, suurem sodi läheb sujuvalt prügikasti lihtsalt, käsitsi pestes lükkad loodetavasti ka suure sodi enne pealt ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ikka kogusin terve päeva nõud masinasse ja siis õhtul panin käima, ei ütleks et ebamugav oli. Kui mõnda potti oli kohe vaja siis loomulikult pesin käsitsi, aga käsitsi pestes ei saanud ma kunagi potte-panne läikima. Nüüd igatsen uut masinat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei taha enam üldse ilma masinata. Hea masin oli üle 10 a, nüüd streigib, vaja uus osta, soovitage marki. Mis teil kodus on ja kuidas rahul olete? 60 cm laiust oleks vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ma jälle arvasin, et nõudepesumasin on üks äge asi, kuigi mul teda pole, aga siis loen siin, et kõigepealt osta 3 erinevat vahendit: pesemiseks, sool ja mingi tablett vms, siis harja filtreid, siis pese tühjalt läbi, keera korke edasi-tagasi ja pese veel nõud ka eelnevalt kraani all puhtaks- mille hea pärast mul seda masinat veel vaja on siis?[/tsitaat]Oh heldust küll! Seda ei ole ju vaja iga päev teha, vaid mõnikord, aegajalt.
Masina puhastamiseks on spetspesuvahendid, millega tühi masin käima pannakse. Soovitav on seda teha paar-kolm korda aastas. Võid võrrelda sellega, et kraanikauss vajab ju ka peale nõudepesu pesemist ja puhastamist. Kusjuures tihemini kui 2-3 korda aastas.
Masina põhjas on sõel ja mõnikord on vaja see välja võtta ja puhastada. Ei ole just väga suur töö. Võid võrrelda sellega, et kui käsitsi pesed, siis vajab kraanikausi auk mõnikord sodist puhastamist.
Lisaks kallan masinasse veel soola ja loputusainet (ca 1 kord kvartalis) ja pesuvahendit igal pesukorral. Ka see pole suur töö.
Kui võrrelda, milline aeg ja energia läheb nõudepesu peale, siis ületab masina kasutegur selle mitmekordselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma ei tea, mulle meeldib käsitsi nõusid pesta. Pesen neid suhteliselt kuuma veega ja enamasti pesuvahendit ei kasuta, ainult väga rasvastel pannidel jms. Kuskil keegi rääkis, et kui inimest peale surma lahatakse, siis saab kohe ära öelda, kas inimene kasutas nõudepesumasinat või pesi nõud käsitsi. Masin ei loputa vahendit korralikult maha.[/tsitaat]Mitte keegi kuskil ei rääkinud, vaid selline versioon visati kord õhku Kelgukoerte seriaalis, kui polnud võimalik kindlaks teha kumb kaksikutest naistest on elus, kumb surnud.
Üks õde oli rikas, teine vaene. Lahkamise käigus saadi teada, et surnud oli rikas õde ja kindlaks tehti selle järgi, et rikkal oli nõudepesumasin ning söögitoru oli kaetud nõudepesumasina pesuvahendiga, kuna väidetavalt masin ei pidavat nõusid vahendist puhtaks tegema.
See oli krimiseriaal. Nii, et katsugem siiski reaalsusse jääda!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soola on tõesti igale masinale vaja panna. Pole raske kord kuus või veelgi harvem üks kork lahti keerata ja pea kilo soola sinna sisse valada. Aga pesuvahendit-tabletti pole tegelikult üldse vaja – täiesti peseb ka ilma millegita korralik masin. Ja Candy, see on jah saast. Mina olen oma köögist kõik Candy masinad ükshaaval välja visanud – asemel on Electrolux ja Siemens. Viimati vahetasin mõttetu Candy ahju+pliidi Electroluxi pürolüüsiga puutenuppudega ahju+pliidi vastu ja ma ei jõua seda ahju-pliiti ära kiita ega ennast kiruda, miks ma ometi kunagi need Candyd ostsin – nõudepesumasin oli täiesti mõttetu ja sama jama oli pliidiga- kuumaks üldse ei läinudki, nii et kartuleid praadida ei saanudki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on Mustamäe paneelikas Electroluxi 50cm laiune masin ja olen väga rahul.mahub ära küll.täisinegreeritav. mul 3 last ja vihkan nõude pesemist. lükkan ka kahvliga suurema mustuse ära ja panen masinasse. pesen enamasti 30 min programmiga ja kasutan soola, pulbrit. nõud on alati puhtad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas te neid potte-panne masinasse panete? Paar tükki ju mahub ja muid nõusid siis enam mitte? Vähegi sügavamad kausid-potid jäävad ju mustaks?

Please wait...
Postitas:
segasumma

Mulle väga meeldib nõudepesumasin, kuid mul samuti ei pese see nõusid korralikult ära. Eriti jubedad on klaasid – taldrikutelt-tassidelt ei paista veeplekid lihtsalt niiväga silma. Aga klaasid on hallid ja eriti jubedad on need katlakivirandid, mis ei tule ka rätikuga hõõrudes maha. Peab iga klaasi tulikuuma vee all ära loputama ja siis rätiga läikima poleerima. No jube tüütu ettevõtmine. Oleksin ka väga tänulik, kui keegi oskaks midagi soovitada. Olen proovinud praktiliselt kõiki tablette, mis meil poodides müügil – nii ökosid kui tavalisi. Ei mingit vahet. Kasutan alati soola. Puhastan masinat selle spetsvahendiga umbes korra paari kuu jooksul. Puhastan ka resti. Olen proovinud nii loputusvahendiga kui ilma. Ikka ei midagi. Ma hakkan juba kahtlustama, et äkki on mu masinal midagi viga.

See ei saa ju päris normaalne olla, et klaasid saab vaid siis puhtalt kätte, kui kohe pärast piuksumist masina juurde tormata, klaasid välja haarata ning neid tulikuumalt poleerima kukkuda. Kõne allagi ei tuleks, et saaksin klaasid alles mitme tunni pärast välja võtta – selleks ajaks on katlakivi end rõõmsalt klaaspinnale elama sättinud ja ma nühin ennast hulluks. Tunduvalt lihtsam oleks olnud käsitsi pesta. Aga ma rumala järjekindlusega loodan, et ehk järgmisel korral leian ka mina oma masinast puhtad klaasid…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kuidas te neid potte-panne masinasse panete? Paar tükki ju mahub ja muid nõusid siis enam mitte? Vähegi sügavamad kausid-potid jäävad ju mustaks?[/tsitaat]No kui palju sul siis ühes ööpäevas neid musti potte tekib? Ehk tekibki paar tükki.
Paari paari poti kõrvale mahub veel terve hunnik taldrikuid, tasse jmt.
Ja mis mõttes vähegi sügavamad kausid-potid jäävad mustaks? Ei saa praegu üldse aru.

Please wait...
Postitas:
segasumma

Mulle väga meeldib nõudepesumasin, kuid mul samuti ei pese see nõusid korralikult ära. Eriti jubedad on klaasid – taldrikutelt-tassidelt ei paista veeplekid lihtsalt niiväga silma. Aga klaasid on hallid ja eriti jubedad on need katlakivirandid, mis ei tule ka rätikuga hõõrudes maha. Peab iga klaasi tulikuuma vee all ära loputama ja siis rätiga läikima poleerima. No jube tüütu ettevõtmine. Oleksin ka väga tänulik, kui keegi oskaks midagi soovitada. Olen proovinud praktiliselt kõiki tablette, mis meil poodides müügil – nii ökosid kui tavalisi. Ei mingit vahet. Kasutan alati soola. Puhastan masinat selle spetsvahendiga umbes korra paari kuu jooksul. Puhastan ka resti. Olen proovinud nii loputusvahendiga kui ilma. Ikka ei midagi. Ma hakkan juba kahtlustama, et äkki on mu masinal midagi viga.

See ei saa ju päris normaalne olla, et klaasid saab vaid siis puhtalt kätte, kui kohe pärast piuksumist masina juurde tormata, klaasid välja haarata ning neid tulikuumalt poleerima kukkuda. Kõne allagi ei tuleks, et saaksin klaasid alles mitme tunni pärast välja võtta – selleks ajaks on katlakivi end rõõmsalt klaaspinnale elama sättinud ja ma nühin ennast hulluks. Tunduvalt lihtsam oleks olnud käsitsi pesta. Aga ma rumala järjekindlusega loodan, et ehk järgmisel korral leian ka mina oma masinast puhtad klaasid…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oled küll totakas, kui eelistad masinpesule käsitsi pesu, mis kulutab vett umbes 2/3 rohkem. Pesu viitsid masinasse sorteerida, pärast sealt välja võtta ja kuivama panna. Ma ei näe nõudega selles osas mingit vahet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui vähe see masin siis vett kulutab, kui isegi käsitsi pesu (mitte voolava veega muidugi) sellest vähem ei võta?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Olen vist imelik? :)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.