Esileht Ajaviite- ja muud jutud Olen vist imelik? :)

Näitan 10 postitust - vahemik 61 kuni 70 (kokku 70 )

Teema: Olen vist imelik? :)

Postitas:
Kägu

RE: Olen vist imelik? :)

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui vähe see masin siis vett kulutab, kui isegi käsitsi pesu (mitte voolava veega muidugi) sellest vähem ei võta?[/tsitaat]Mul võtab masin 11 liitrit.
Sama kogust (terve suure masinatäit) nõusid ei pese sellise koguse veega ära.
Ja selge on see, et masin peseb nõud puhtamaks, kui kausi sees pestud nõud.

Kui mul varem läks köögis vett 5 kanti kuus (pesin voolava vee all, kuid ei laristanud, st. panin poti küürimise ajaks vee kinni), siis peale masina soetamist läks alla 1 kandi kuus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma loen kulm kortsus seda mustade klaaside juttu. On see tõesti võimalik?
Meil on hetkel Electroluxi nõudekas ja klaasid läigivad nagu prilliklaasid. Rääkimata muudest nõudest.
Pesemiseks olen kasutanud nii tablette, kui viimasel ajal seda vedelat geeli. Ja enamasti kasutan seda kõige lühemat, 30min pikkust programmi.

Nüüd hakkan kolima ja vaja uus masin uude korterisse osta (ilma ma küll elada ei kavatse). Nüüd ma ei julgegi vist muud masinat peale Electroluxi osta.

Igas kontoris, kus ma viimase 10 a jooksul töötanud olen, on samuti kööginurgas nõudepesumasin olnud ja igal õhtul pannakse see käima. No ausalt, pole elades kuulnud ega näinud, et kruusid ja klaasid oleks mustad või et peaks neid poleerima.

Äkki on vesi kehv või miks need klaasid teil puhtaks ei lähe? No see ei ole võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mina ei mõista, kuidas kannatab keegi mitu päeva musti nõusi \”kapis\” hoida. Haisevad ja kuivavad seal… Pole ime, et masinneid pärast puhtaks ei pese 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ja mina ei mõista, kuidas kannatab keegi mitu päeva musti nõusi \”kapis\” hoida. Haisevad ja kuivavad seal… Pole ime, et masinneid pärast puhtaks ei pese :)[/tsitaat]Usu või ära usu, aga läbi nõudepesumasina ukse ei tule haisu.

Kui ust kinni hoida, siis ei kuiva ka nõud ära. Kui mingil põhjusel kuivavadki, siis on enamuse masinatest olemas eelloputuse programm, millega lastakse nõud üle enne, kui masin pesema pannakse.

Oh, seda kadedust!:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui mina hakkan nõusid pesema on kapp nõudest tühi. mustad nõud on kraanikausis kuhjas. nii hea on panna masin täis ja siis ülejäänud, mis masinasse ei mahu, tuleb käsitsi pesta. meil on viieliikmeline logardite pere, kelle peale karju või ära karju, ähvarda või meelita, nad ei lase mustadest nõudest end häirida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ja mina ei mõista, kuidas kannatab keegi mitu päeva musti nõusi \”kapis\” hoida. Haisevad ja kuivavad seal… Pole ime, et masinneid pärast puhtaks ei pese :)[/tsitaat]Pole mingit haisu. Ja masinal on, muide, loputusprogramm.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veel aasta tagasi olin ka mina vastane, aga nüüd, kui mul see olemas on, siis ma lihtsalt armastan seda masinat. Kui enne oli pidev häda, et pole puhast tassi ja lusikat võtta, siis nüüd on raske harjuda, et neid leiab ka omalt kohalt. Kapipealsed ja kraanikauss on tühjad ja köök on korras.
Mul on uus electroluxi masin ja see peseb ka jube hästi. Olen algusest peale miskipärast kasutanud vaid seda pikka programmi, mis küll tegelt peaks võtma kuni 24 l vett, aga mul savi sellest vee kogusest, sest mul on oma ajaga nüüd midagi paremat peale hakata. Seni olen kasutanud vaid seda Finish geeli ja panen seda poole vähem, kui ette nähtud, aga nõud säravad.
Need, kes pesevad öösiti, kas siis nõud hommikul märjad ei ole, kui ust peale programmi lahti teinud ei ole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Need, kes pesevad öösiti, kas siis nõud hommikul märjad ei ole, kui ust peale programmi lahti teinud ei ole?[/tsitaat]

argipäeviti pesen ainult öösiti, õhtul panen taimeri nii, et tavaliselt 23-24 ajal hakkab pesema. mul on mingi hädine masin, millel lühim kuivatusega programm on üle 3 tunni ehk siis 3 paiku öösel on valmis. lahti teen masina mõnikord hommikul, mõnikord alles järgmisel õhtul koju tulles, aga nõud ei ole kunagi märjad. kui on plastikkarpe vms, siis need ei pruugi jah päris kuivad olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Masinate mõte on ju see, et inimene saab ühe ja samal ajal teha mitut asja. Kui inimesel on aega, siis on kõik masinad kasutud. Endal on küll väga kahju sellest ajast, mis läheb lihtsalt majapidamistööde jaoks ja iga masin, mis vähegi seda kergendab on kulla väärtusega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on uus udupeen Electroluxi masin ja selle juhendis on kirjas, et eelistada tuleks alati eraldi pesuvahendeid, ehk siis loputusvahend ja pesugeel eraldi. On ka nupp 3-1 tableti kasutamiseks, kuid parem on kasutada eraldi vahendit, nii ütleb Electrolux. Soola peab alati kasutama, ka siis, kui tablette kasutad.
Kellel klaasid on koledad, soovitan osta ja seda Finish geeli ja eraldi loputusvahendit ka. Kui siis ka puhtaks ei lähe, siis on viga kas masinas või on veega midagi hullu lahti.
Mul klaasid ja kõik muu ka särab nagu kristall, vahel ma nõudepesuvahendit ei kasutagi, tõesti erilist vahet ei ole, kas pesta palja veega või vahendiga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 10 postitust - vahemik 61 kuni 70 (kokku 70 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Olen vist imelik? :)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.