Esileht Pereelu ja suhted Magistritöö TÜ-s: olete oodatud täitma peresuhetega seotud küsimustikku!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Magistritöö TÜ-s: olete oodatud täitma peresuhetega seotud küsimustikku!

Postitas:
Kägu

Tere kõigile, olen Tartu Ülikooli sotsioloogia eriala 2. aasta magistrant Sirje Otstavel. Oma magistritöös soovin käsitleda tänapäevaseid peresuhteid naiste perspektiivist. Andmete kogumiseks olen koostanud veebis täidetava küsimustiku: https://www.surveymonkey.com/r/6KZ9DTJ

Olete oodatud seda täitma ja olen väga tänulik kõigile vastajatele!
Rohkem infot leiate küsimustiku avalehelt.
Parimate soovidega,
Sirje Otstavel

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täitsin ära. Üle hulga aja üks küsitlus, kus juba teemaalgatuses on ära nimetatud kes küsib, miks küsib ja mille jaoks küsib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis siis, kui ma olen kooselus samasoolisega? Võin ikka täita?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, võid küll täita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, võid küll täita.

Aga kui nad mõlemad on mehed? 🙂

Täitsin – ja üks ebakõla jäi silma. Küsimuses nr 46 (“kui palju on täiskasvanuid Teie leibkonnas peale Teie”) tekkis segadus, et mida siin nüüd siis küsitakse – kas küsitakse nii, nagu ortograafiareegleid tundes küsimusest välja võib lugeda – st. kui palju on leikbonnas peale minu veel täiskasvanuid ning vastus on 1 ehk minu abikaasa? Või on mõeldud siin siiski väikese tähega “teiet” ning küsimuse mõtteks on, et kui palju on lisaks paarile selles leibkonnas täiskasvanuid.
Ja nüüd tuli ka teine küsimus tagantjärele pähe – küsitud on nii alaealisi kui täiskasvanud lapsi, kuid pole küsitud, kas kõik lapsed on meie leibkonnas või mitte. See mõjutab ju toimetulekut ja oluliselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul tekkis probleem selle sama küsimusega, mida eelmine kägu juba nimetas. Jätsin lahtri tühjaks, loodan, et koostaja saab aru, et kui räägin abielust, siis on leibkonnas kaks täiskasvanut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koostaja mòtles ilmselt täisealisi lapsi, vanemaid, kes samas leibkonnas elavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen Sirje ja vastan küsimuse nr 46 kohta. Saan täiesti aru sellest arusaamatusest nende vastajate jaoks, kes on sirgjooneseliselt abielus 🙂
Samas on küsimustikku täitma oodatud ka need naised, kelle kooselu/abielu on mingil põhjusel lõppenud (lahku läinud, lahutatud, lesed). Need naised võivad pärast kooselu või abielu lõppu elada ühes leibkonnas kas näiteks mõne oma täiskasvanud lapsega ja/või oma vanema(te)ga või näiteks ka üksi (st koos alaealiste lastega või ilma alaealiste lasteta). Elu on väga mitmekesine 🙂

Nii et arvestades seda, et küsimustikku täidab 1 inimene, siis on selle küsimuse puhul tulemuste selguse ja lihtsuse huvides kasutatud seda “lisaks Teile” väljendit. Algses versioonis oligi tegelikult kirjas “lisaks Teile ja partnerile”, aga kuna kõik vastajad ei ela (enam) partneriga koos, siis jäi lõpuks sõnastus selliseks.

Jaa, see “Teie” suure algustähega on mõeldud siiski ainsuses pöördumisena vastaja enda poole, mitte “teiena” kui partnerite poole mitmuses.

Olen väga tänulik kõigile vastajatele!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kastidesse kirjutatav tekst ehk lisaselgitused salvestuvad ja kui ära kustutada, et muuta või soovida mitte üldse esimest emotisooni kirja enam panna, siis salvestus säilib hiirt liigutades ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul jäi see küsimustik juba 1.lk pooleli. põhjuseks see, et siin küsimustikus ei ole arvestatud (suuremate)lastega: nt süüa teevad, poes käivad ja pesu panevad pessu kõik, nii lapsevanemad kui lapsed. ja auto(de) korrashoiu eest vastutavad meil nii mees kui poeg võrdselt.

nii et peredel, kus lapsed juba teismelised, gümnasistid või tudengid (ja kes ei ei eelda, et vanemad nende eest KÕIK ära teevad) pole seda küsitlust võimalik küll ausalt täita, sest sobivaid vastuseid polegi.

ja millise vastuse alla käib nõude pesemine nõudepesumasinaga? “keegi muu” ei sobi, sest nõusid peseb masin, mitte inimene (nt koduabiline). “pole vajadust” ka ei sobi, sest on küll vajadus nõusid pesta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen Sirje jälle ja vastan küsimustele.
Lisakommentaaride salvestamise/salvestumise kontrollin üle.

Mis puudutab nõude pesemise teemat, siis võiksid siiski uuesti täita küsimustiku. Nõude pesemise all on laiemalt peetudki silmas seda, et (1) kes tegeleb nõude pesemisega, või (2) kes tegeleb nõudepesumasina täitmise ja tühjendamisega. Päris ise (kahjuks) need nõud sinna masinasse ei lähe ja ise sealt välja ju ka ei tule 🙂 Keegi peab seda peres tegema.
Päris ankeedi lõpus on olemas lisalahter, kuhu on võimalik täiendavaid kommentaare lisada, oled väga oodatud sinna kirjutama, et vot selles-ja-selles majapidamistöös panustab olulisel määral sellises vanuses laps. See on väga oluline info ja oleksin väga tänulik, kui siiski täidaksid küsimustiku ära.
Ankeeti ei saa teha liiga paljude vastusevariantide ja lisalahtritega, vastajad lihtsalt tüdinevad ära ja ei viitsi sel juhul lõpuni teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

MIna täitsin ära, aga mind häiris ka, et seal on koduste tööde juures, et partner. Ei ole, et teised pereliikmed.
Ma olen lesk ja seetõttu teen ma selle küsitluse põhjal KÕIK asjad ise peres ära, kuigi tegelikult mul ikka lapsed ka teevad…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänan tagasiside eest! Teen endale nende kohta märkmeid. Praegu ma enam küsimustikku muuta ei saa kahjuks, kuna täitmine on alanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, võid küll täita.

Aga kui nad mõlemad on mehed? 🙂

Täitsin – ja üks ebakõla jäi silma. Küsimuses nr 46 (“kui palju on täiskasvanuid Teie leibkonnas peale Teie”) tekkis segadus, et mida siin nüüd siis küsitakse – kas küsitakse nii, nagu ortograafiareegleid tundes küsimusest välja võib lugeda – st. kui palju on leikbonnas peale minu veel täiskasvanuid ning vastus on 1 ehk minu abikaasa? Või on mõeldud siin siiski väikese tähega “teiet” ning küsimuse mõtteks on, et kui palju on lisaks paarile selles leibkonnas täiskasvanuid.

Ja nüüd tuli ka teine küsimus tagantjärele pähe – küsitud on nii alaealisi kui täiskasvanud lapsi, kuid pole küsitud, kas kõik lapsed on meie leibkonnas või mitte. See mõjutab ju toimetulekut ja oluliselt.

on ju kirjas, et “naise perspektiivist”. Kumb nendest meestest siis naine on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täitsin eile küsimustiku ära, aga lisakommentaaride kasti juures jäi justkui natuke kripeldama: meie suhet justkui päris ammendavalt ei kirjeldanud need “hingesugulane, parim sõber” jne. Alles õhtul hiljem tuli pähe: minu jaoks on peamine, et me oleme partneriga üksteise jaoks kogu aeg olemas, kui vaja on. Et see ongi “ABIelu” – kui üks vajab abi, siis teine oma võimete piires ka annab talle seda. Ja kui oma võimed üle ei käi, siis aitab leida abi mujalt. Kusjuures vastastikuse lugupidamise ja armastuse tõttu loomulikult kumbki pool ei kasuta seda kurjasti ära, vaid võtab abi vastu ainult siis, kui seda tõesti vaja on. Aga ma võin alati oma partnerile kindel olla, et ta ei jäta mind hädas üksi, ja samuti tema minule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Punktis 19 on puudu variant: valiksin meeldivama, ent madalama sissetulekuga töökoha

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen mees ja üdini solvunud ning tunnen ennast diskrimineerituna, sest mina ei olnud oodatud täitma seda küsimustikku 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga kui ei ela Eestis, elukaaslane pole eestlane, aga ise olen?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen Sirje ja kirjutan tänastele postitustele vastuseks:

Kägu kell 10:34 – Aitäh, et kirjutasid! Tõesti väga armas oli lugeda 🙂

Kägu kell 11:33 – Väga hea vastusevariant, aitäh! Panen endale kirja tuleviku tarbeks.

Kägu kell 11:44 – Väga kahju, et end solvatuna tunned. Mõned read selgituseks:
Magistritöö puhul on vaja valida mingi teema, mis magistranti ennast huvitab ja millest võiks, vähemalt eeldatavasti, ka midagi uut laiemalt teada saada. Kuna ma ise olen naine ja soolise ebavõrdsuse teemaga pikalt tegelenud, oli minu jaoks loomulik seda teemat naiste perspektiivist käsitleda.
Teiseks, magistritöö maht on väga selgelt piiritletud, maksimaalselt 80 lehekülge, ja juba praeguses küsimustikus on teemasid liiga palju, et need ühte töösse ära mahuksid. Meeste perspektiiv ei oleks praegu kuidagi siia kõrvale mahtunud.
Ja kolmandaks, mina isiklikult leian, et meessoost magistrandid võiksid ise meeste perspektiivi käsitleda, millegipärast mehi ei köida see teema.

Kägu 14:30 – Oled oodatud küsimustikku täitma. Lõpus on küsimused sotsiaal-demograafiliste andmete kohta ja seal saad märkida “elan välismaal”. Neid vastajaid on ka juba kogunenud parasjagu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

🙂 täitsin ka ära
Olen hea magistritöö materjal, ma usun et lõhkusin oma vastustega pisut standardeid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laste arvu kohta küsimine:

Bioloogilisi:
Partneri lapsi:
Jne

Minu bioloogilised lapsed on ka partneri lapsed.

saan aru, et oli mõeldud kärgperendust, kuid neid partneri lapsi oleks võinud täiendada sõnadega eelmisest kooselust vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Natuke vastuolulised küsimused. Nt küsimuses 1 ja 2 laste teema. Et kes viib aeda ja kuidas kasvatada. Meie peres lapsi ei ole. Vastasin eitavalt. Me ei vii ega kasvata ju. Kuskil hiljem küsimus laste kohta, ühised või kelle omad ja kas peame oma pere liikmeks. On, aga pere liige ei ole.
Iseenesest huvitav ja vajalik uurimus. Aladage siis hiljem palun tulemused ka. Edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen Sirje ja vastan viimasele postitusele.
1. ja 2. küsimuse puhul on võimalik valida vastusevariandiks “pole vajadust”. Täpselt see ongi mõeldud sellisteks juhtudeks, kui peres pole lapsi, autot, põllu- ja aiatöid, jmt.

Tänan kõiki vastajaid!
Praegu on eriti oodatud nende naiste vastused, kellel on:
põhiharidus,
kutseharidus põhihariduse baasil,
üldkeskharidus.
Samuti ootan väga juurde vastuseid naistelt vanuserühmades 60+, 70+ ja 80+. See tähendab, et kui siinsetel foorumlastel on võimalik küsimustiku linki edastada oma emadele, tädidele, sugulastele, oleksin väga-väga tänulik!
Vajadusel on võimalik saada ka paberankeet, palun võtke minuga meili teel ühendust.
sirje.otstavel@gmail.com

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu on eriti oodatud nende naiste vastused, kellel on:

põhiharidus,

kutseharidus põhihariduse baasil,

üldkeskharidus.

sirje.otstavel@gmail.com

Noh, üllatusid, et anonüümsetel perekooli kanadel kipub kõigil magistri- või doktorikraad olema? 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen Sirje jälle. Kindlasti ei üllata mind see, et naistel, keda on lihtsam veebiankeedi täitjateks saada, on kõrgem haridustase. Kas kõigil siinsetel “anonüümsetel perekooli kanadel” just doktorikraad on, selles ma nii väga kindel ei ole 🙂

Aga kindlasti pole ka üllatav see, et perekool.ee pole ainus kanal, mille kaudu oma küsimustikule vastajaid leian. Mitmed teised kanalid on samuti kasutuses ja plaanis on jätkata andmete kogumist veel terve kuu. Aga pidasin vajalikuks otse kõnetada neid inimesi, keda praegu väga ootan küsimustikku täitma.

Praegu on kogunenud vastajaid üle ootuste hästi, aga selleks, et kvantitatiivne andmeanalüüs võimaldaks erineva haridustaseme ja vanusega naiste vahel võrdlusi teha, oleks väga vaja juurde just neid gruppe vastajate hulka.

Samas, kõik vastajaid on endiselt oodatud, sõltumata haridustasemest ja vanusest 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

anonüümsetel perekooli kanadel

Just mõtlesin, et võin ju ka ankeedi täita kuni jõudsin selle tsitaadini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

anonüümsetel perekooli kanadel

Just mõtlesin, et võin ju ka ankeedi täita kuni jõudsin selle tsitaadini.

Jätad täitmata, sest solvusid suvalise käo sõnade peale?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatasin ka seda küsimustikku ja lisan ka sisulise kommentaari nö ühikute koha pealt.
Variandid “väga tihti”, “üsna tihti”, “mõnikord”, “harva” (nt küsimus nr.10) võivad erinevatele inimestele väga erinevat tähendada. Et tulemusi üheselt tõlgendada, peaks olema konkreetselt “1 kord nädalas”, “1-2 korda kuus” jne
Või mis vahet on variantidel “sageli” ja “enamasti”? (küsimus 21)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vat kus privileeg, suisa oodatud ja puha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen Sirje ja vastan praegu lühidalt Käole 19.02 kell 18:03.
Skaalade moodustamisest võiks väga pikalt rääkida ja kirjutada. Üks oluline asi, mida tuleb kindlasti silmas pidada, on vastajapoolne vaade. Kui mina uurijana lähen oma skaalaga liiga detailseks, siis vastajad lihtsalt tüdinevad ära, hakkavad kas suvaliselt vastama või siis jätavad üldse küsimustiku pooleli.

Teiseks, vastamine on alati subjektiivne, ja eks see on vastajapoolse tunnetuse ja tõlgenduse asi, kuidas tema tajub seda skaalat – inimesed on väga erinevad ja saavad asjadest väga erinevalt aru. See on täiesti paratamatu.

Kolmandaks, tüüpiliselt sinu poolt näiteks toodud skaaladel on üks keskpunkt ja kaks punkti vasakul ja kaks punkti paremal. Kuidas täpselt on iga punkt sõnastatud, on maitse küsimus, aga silmas on peetud seda, et skaala äärmised punktid oleksid vastandlikud ja nö äärmistest järgmised oleksid keskmise ja äärmiste vahepealsed. Lisaks tuleb alati pakkuda vastajale ka võimalus valida variant “ei oska öelda”, et mitte panna teda sundvaliku ette.

Lisaksin veel, et mina oleksin ise teinud selle küsimustiku kaks korda põhjalikuma 🙂
Aga kaks kogenud õppejõudu ülikoolis ütlesid, et magistritöö mahtu silmas pidades peaksin teemasid ja küsimusi poole võrra vähemaks võtma 🙂

Kaks korda põhjalikum küsimustik samas tähendaks väga tõenäoliselt seda, et paljud vastajad lihtsalt tüdineksid ära ja jätaksid vastamise pooleli. Sellest oleks väga kahju!

Saan praegu rõõmuga öelda, et 9 päevaga on kogunenud juba 1007 täidetud küsimustikku, poolelijätjaid on olnud ainult 127. See tulemus on üle igasuguste ootuste hea!

Jätkuvalt on kõik väga oodatud ja väga palutud vastama, nüüd on ka ilusam ja ametlikum link olemas:
https://www.yti.ut.ee/et/peresuhted

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Pereelu ja suhted Magistritöö TÜ-s: olete oodatud täitma peresuhetega seotud küsimustikku!