Esileht Koolilaps Olgu või 50 kraadi külma: Prantsuse Lütseumis külmapühi ei peeta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 134 )

Teema: Olgu või 50 kraadi külma: Prantsuse Lütseumis külmapühi ei peeta

Postitas:

Kuidas teile hr. Leesi suhtumine meeldib? http://www.ohtuleht.ee/462815#2

Mina mäletan, et kui 2006 a. tuli Andrus Veerpalu olümpiavõitjaks Torinos 15 km. klassikalises sõidus, siis enamuses koolides oli võimalik Andruse sõitu televiisorist jälgida ja talle kaasa elada, aga Prantsuse Lütseumis oli see loomulikult keelatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 02.02 14:28; 02.02 19:30; 02.02 20:04; 02.02 21:24; 03.02 03:48; 03.02 10:25; 03.02 10:39; 03.02 10:42; 03.02 11:09; 03.02 11:14; 03.02 19:01; 03.02 19:32; 03.02 21:27; 04.02 12:20; 05.02 19:24; 05.02 19:30; 05.02 19:59; 05.02 20:10; 06.02 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu lugupidamise juures hr Leesi suhtes leian ma siiski, et seadusest kõrgemat jõudu tal siiski pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh jah siis? Põhja Norras ei saaks näiteks lapsed üldse talvel koolis käia kui juba -20 kraadiga peaks koju jääma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.02 14:34; 05.02 08:56; 05.02 12:04; 05.02 13:11; 05.02 19:50; 06.02 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldse ei imesta tema puhul!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

aga mis sa selle külmapühade pidamise all mõtled? et tunnid jäävad ära? miks peaks jääma, kui koolimaja on soe?
koolist puududa võib ometi iga laps vanema vastutusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolil võivad ju oma reeglid olla, küsimus on selles, kumb on antud juhul ülimuslikum – kas kool või Eesti riik ja selle seadus? Et kui kool otsustab näiteks, et suvevaehaega ei tee, laseme ühe jutiga aasta läbi 12. klassini välja, siis nii ongi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

See on ju vana tõde, et TPL-s kasvatatakse väikeseid vanainimesi. Koolil on ju alati olnud kindlad ja karmid põhimõtted ning kui sinna kandideerida, tuleb ju selleks valmis olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 15:24; 02.02 17:56; 02.02 23:20; 05.02 19:27; 05.02 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on 7 minutit kooli jalutada ja saadan nad tõesti iga ilmaga kooli niikaua, kui neil on vastav riietus ja koolimaja soe. Ei saa aru probleemist Tallinna elanike puhul kui praegustes oludes ühistransport toimib nagu kellavärk. Kindlasti tuleks aga arvestada lastega, kes tulevad kooli väljastpoolt linna piire ning keda papa-mamma igal hommikul ei sõiduta. Hoopis teine lugu on maakoolides õppivate õpilatega, kellel tuleb vaid ühte (kooli)bussi oodata või mitu kilomeetrit kooli kõmpida. Meie koolis (Tallinnas) on alati see huvitav lugu, et algklasside lapsed on suure külmaga peaaegu kõik kohal, aga kõige väetimad on just põhikooli lõpuklasside-ja gümnaasiumiõpilased (need, kes niigi popitada armastavad). Seaduses on ju välja toodud lisaks külmakraadidele, et koju võib jääda siis, kui transport pole korraldataud, aga Tallinnas on transport korraldatud. Kui kool otsustaks 2 nädalat külmapühi pidada, tuleks suvevaheajast need samad 2 nädalat õppetööks pigistada, sellega jälle rahul ei oldaks. Samas lasteaialastel tuleb mistahes ilmaga koduuksest välja minna (ja mitte kõiki ei sõidutata autoga), sest vanemaid ei vabasta töötamisest mingisugune pakane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei jõua lihtsalt ära imestada, et end nii elitaarseks lugev kool väljastab nii piinliku kirjaveaga (\”mai kuusse\”) teksti – umbes nagu loeks silti mingi külapoe uksel. [/tsitaat]

See on tõesti uskumatu. Koolisekretäril pole ilmselt haridust, piisavalt vähemalt pole. JA keegi ei taipa kontrollida ka. Kahju ja piinlik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina jälle leian, et külmapühad kuuluvad põhjamaa ja lapsepõlve juurde. jah, loomulikult saab Tallinnas ilma nendeta hakkama aga minumeelest on olulisem see mälestus, et väga pakaselisel päeval sai koju jäädud ja teki all raamatut loetud. see mõnus ja soe tunne.

aga muidugi suhtun ma kooliharidusse perekooli mõistes ikka väga lõdvalt.

aga Leesi kool on tuntud ju oma lapsikute ja arrogantsete väljaütlemiste ja toimimisviiside poolest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks teada, kas üldse on meil mõni kool, kes külmapühi peab. Lihtsalt lapsevanem otsustab, kas laps saata kooli või mitte. Mu meelest on nii, et kui kool panebki külmapühaks uksed kinni, siis peab ta need päevad hiljem järgi tegema ja sellega poleks rahul ei õpetajad ega õpilasedki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärgu pidagu, ei ole minu asi. Leesi ja lapsevanemad võiksid aga rääkida lastele sobivast soojast riietusest. Meie majast möödub hommikuti üks selle kooli algklassitüdruk. Eile läks ta kooli hirmuäratavalt napis riietuses, jalad vaid sukkpükstes lühikese seeliku all. Vaene tüdruk külmetab nii oma taguotsa ära!!! Olgu pealegi maja soe, õues on kõikjal ühtviisi külm ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see kool on ära teeninud võrdluse kombinaadiga. Inimlikkus, paindlikkus, lapsesõbralikkus jms tunduvad selle kooli juhtimises võõrmõisted olevat, ei käi sisepoliitikaga kokku. Kvaliteeti aetakse taga, Leesi BRÄND on vaja iga hinnaga kõrge kvaliteediga hoida, või muidu…..
Vägisi teatrisse, vägisi kontserdile, vägisi seda ja vägisi teist. Autoritaarsus igas liigutuses – konformsed kodanikud, otse liinilt (\”soojad saiad\”), väärt \”kaup\” riigile, Leesi tempel peal.
Annaks seda koolitööd ka e-kooli vahendusel dikteerida, et need lapsed jumala eest koduseinte vahel lodevaks ei läheks päeva-paariga.
Aga kes teab, võibolla see ongi hind, mida tuleb lapsel võimaliku eduka elu alguse eest maksta? Oleneb, kuidas edu defineerida, mida edu kellegi jaoks tähendab.
Ehk peavadki asjad nii käima..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 16:21; 02.02 20:25; 03.02 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades autodejoru, mis Hariduse tänavat mööda 8,30 paiku venib, pole külmapühad kuidagi õigustatud. Tean paari last, kes käivad marsaga Tallinna lähistelt (ja kelle päev algab hommikul juba enne kuut) Ometi on koolis nemadki ja seda mitte hirmust.

Hommikul saatsin oma lapse koduuksest välja linnaliinibussi peale. Ta teab täpselt bussi väljumise kellaaega ja seda, mitu minutit võtab peatusesse minek. Tal on jalas jalatsid, millega täna hommikul olnud palav ja käes kindad, millega käed ikka veel higistavad. Saabasteni ulatuv sulemantel, kõige pikem koolivormiseelik ja paksud sukkpüksid. Korralik talvevarustus.
Pakkusin nina ette buffi, aga laps arvas, et pole vaja, paneb kapuutsi pähe. Ütlesin, et helistagu kui tahab, et ma kooli järele tuleksin. Ei tahtnud, küsis hoopis, kas õue peale kooli võib minna. Ja ma ei usu, et me nüüd mingid kangelased oleks, lihtsalt tal ei tule mõttessegi koolist puududa. Ja nädalake kodus magada oleks ilmselt igav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Tallinnas Mustamäel Arte Gümnaasiumis on külmapühad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 16:53; 02.02 21:15; 03.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte üheski Tallinna koolis ei peeta külmapühasid. KÕIK koolid töötavad ja kõik tunnid toimuvad igas koolis, aga lapsevanemal on siiski endal õigus otsustada, kas ta saadab lapse kooli või ei. Lihtsalt teised koolid ei riputa tobedaid üllitisi kooli kodulehele, vaid see on ju iseenesest mõistetav, et kool pole suletud ja tunnid toimuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See on ju vana tõde, et TPL-s kasvatatakse väikeseid vanainimesi. Koolil on ju alati olnud kindlad ja karmid põhimõtted ning kui sinna kandideerida, tuleb ju selleks valmis olla.[/tsitaat]

Alati on võimalus valida kool, kus lapsepõlv kestab 19. eluaastani:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan nii asjast aru, et hr. Leesi peab silmas, et nende koolis toimub õppetöö iga ilmaga, aga tulenevalt EV seadusest võib lapsevanem otsustada oma lapse koju jätta kui talle tundub, et lapse tervisele on niiviisi kasulikum. Õppetöö peab laps sellisel juhul iseseisvalt järele tegema erinevalt külmapühadest, kus õpetaja uut materjali edasi ei võta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 17:35; 03.02 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nõme sõna \”külmapüha\”??? Ma saan aru, et koolist kaugel elav õpilane ei tule kooli,et ta ei saaks pikaajaliselt õues viibides külmakahjustusi. Aga kasutada päevi lihtsalt kodus vedelemiseks? Loodrile sobib selleks ka iga teine päev. Siit selgus vaid see, et inimene on loomult laisk, lase tal seda vaid olla:).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 17:48; 02.02 17:53; 02.02 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei ole läbi aastate meeldinud mitte ükski hr. Leesi haridusteemaline väljaütlemine, need on täielikus vastuolus minu arusaamadega. Imestan igal aastal, kuidas ja millised vanemad oma lapsed sellise direktoriga kooli panevad. Ju siis on näilisus nii tähtis

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 17:49; 05.02 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina saan nii asjast aru, et hr. Leesi peab silmas, et nende koolis toimub õppetöö iga ilmaga, aga tulenevalt EV seadusest võib lapsevanem otsustada oma lapse koju jätta kui talle tundub, et lapse tervisele on niiviisi kasulikum. Õppetöö peab laps sellisel juhul iseseisvalt järele tegema erinevalt külmapühadest, kus õpetaja uut materjali edasi ei võta.[/tsitaat]
Miks õpetaja ei võta edasi? Loomulikult minnaks koolis olijatega programmiga edasi. Õpetaja märgib e-kooli tunis läbitud ülesanded. Kodus olija läbib materjali iseseisvalt. Kuna kõne all on enamasti algklasside õpilased, siis vajadusel oskab ka vanem oma last aidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 17:48; 02.02 17:53; 02.02 18:04;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle ei ole läbi aastate meeldinud mitte ükski hr. Leesi haridusteemaline väljaütlemine, need on täielikus vastuolus minu arusaamadega. Imestan igal aastal, kuidas ja millised vanemad oma lapsed sellise direktoriga kooli panevad. Ju siis on näilisus nii tähtis[/tsitaat]

Nii ilusasti on minu mõtted kokku võetud:)))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 15:24; 02.02 17:56; 02.02 23:20; 05.02 19:27; 05.02 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle ei ole läbi aastate meeldinud mitte ükski hr. Leesi haridusteemaline väljaütlemine, need on täielikus vastuolus minu arusaamadega. Imestan igal aastal, kuidas ja millised vanemad oma lapsed sellise direktoriga kooli panevad. Ju siis on näilisus nii tähtis[/tsitaat]
Inimesed ongi erinevad. On tore, et on ka erinevaid koole, st iga vanem saab valida kooli, mis sobib tema vaadetega haridusele ja tõekspidamistega kõige paremini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 17:48; 02.02 17:53; 02.02 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina saan sellest aru nii, et Leesi koolis ei arvestata puudumise põhjuseks külma alates – 20 kraadist.
Lapsevanemana ei jäta last niisama koju, aga täna ei saanud ka oma autot käima, kraadiklaas näitas – 25 – seega jätsingi lapsed koju. Vanemana vastutan laste tervise eest ja teen ise otsuseid. Kahjuks jääb mulje, et TPL drillitakse lapsi direktori sõnade järgi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan selles mõttes Leesist aru, et kui käre pakane kestab näiteks 2-3 nädalat järjest, siis jäävad lapsed tõepoolest õppimises maha kui nad terve see aeg külmapühi peavad. Ju ta on ka märganud, kui suur hulk õpilasi tema juhitavasse kooli autoga tuuakse ja püüab sõnavõtuga rõhuda nende vanemate südametunnistusele.

Oma lapsele 1-2 vaba päeva võimaldan. Ka ilma külmata. Las puhkab, kool on tegelikult päris pingeline. Kui hinded korras, ei näe ma mingit probleemi mõnikord ema loal puududa (eriti päris külma ilmaga).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see kool on ära teeninud võrdluse kombinaadiga. Inimlikkus, paindlikkus, lapsesõbralikkus jms tunduvad selle kooli juhtimises võõrmõisted olevat, ei käi sisepoliitikaga kokku. Kvaliteeti aetakse taga, Leesi BRÄND on vaja iga hinnaga kõrge kvaliteediga hoida, või muidu…..
Vägisi teatrisse, vägisi kontserdile, vägisi seda ja vägisi teist. Autoritaarsus igas liigutuses – konformsed kodanikud, otse liinilt (\”soojad saiad\”), väärt \”kaup\” riigile, Leesi tempel peal.
Annaks seda koolitööd ka e-kooli vahendusel dikteerida, et need lapsed jumala eest koduseinte vahel lodevaks ei läheks päeva-paariga.
Aga kes teab, võibolla see ongi hind, mida tuleb lapsel võimaliku eduka elu alguse eest maksta? Oleneb, kuidas edu defineerida, mida edu kellegi jaoks tähendab.
Ehk peavadki asjad nii käima..[/tsitaat]

Et siis mida?
Minu laps soovib kooli minna, kujutad ette, talle meeldib 🙂
Härra Leesi teated on mõeldud mõtlevale inimesele, kel olemas lisaks ka huumorisoon…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 18:12; 02.02 20:30; 02.02 23:06; 03.02 18:20; 03.02 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on küll hästi asju enda jaoks seostanud. Ei saagi aru, kas siis tol päeval kui Andrus Veerpalu sõitis oli teemaalgatajal külmapühad, tahtis ta sõitu näha, mida ei lubatud või oli veel miskit kolmandat.
Ma töötan maakoolis, kuhu palju lapsi tuleb kaugemalt kui 5 km. Põhjendatud oleks külmapühade pidamine vaid sellisel juhul, kui vanemate auto ei käivitu hommikul, kui koolibuss ka külma tõttu ei tule. Milleks jätta laps päevaks koju, kui tal ka seal on külm, nagu praegu paljudes kohtades, laps ei pruugi saada päeva jooksul ka sooja toitu, kuna vanemad on tööl. Eriti totter on olukord, kus lapsed jäävad koolist koju, aga õues möllata küll saavad.
Seadused seadusteks, mulle on algklassilapsed saadetud ilma mütside ja kinnasteta kooli. Kiruge seda Leesit palju tahate, aga see on ikka lapsevanema asi, kui ei suuda omi lapsi ilmastikule vastavalt riietada. Ja kes kodus tahavad oleskleda, need võivad ju teha seda iga ilmaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllap teemaalgataja tahtis juhtida tähelepanu sellele, kui spordivaenulik kool on Prantsuse Lütseum – kui terve eesti rahvas elas kaasa Veerpalu olümpiavõitjaks saamisele ja kõik inimesed vaatasid võimalusel televiisorist Andruse sõitu, siis Lütseumi lapsed ei saanud sellest unistadagi, kuigi ka selles koolis olid juba siis olemas televiisorid. Lapsed oleks võinud ju kasvõi vahetunnilgi natuke aega nii tähtsale sündmusele kaasa elada.

Samuti on Lütseumis õppivatel lastel endil keelatud osaleda kooli ajast spordivõistlustel. Kujutan ette, kui halb tunne võib olla lapsel, kes peab oma meeskonda alt vedama ja rahvusvahelstelt võistlustelt puuduma, kuna hr. Leesi ei luba tundidest ka võistluste ajal puududa.

Ka soojamaa reisidel ei tohi Lütseumi lapsed väljaspool koolivaheaga käia, isegi siis kui hinded korras. Teatavasti on aga koolivaheaegadel soojamaa reisid alati kallimad ja ei saa kunagi odavamalt näiteks viimase hetke pakkumisega suvalisel ajal reisile sõita. Kõik lapsevanemad ei saa ju ka oma puhkusi just siis välja võtta, kui lastel on koolivaheaeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 02.02 14:28; 02.02 19:30; 02.02 20:04; 02.02 21:24; 03.02 03:48; 03.02 10:25; 03.02 10:39; 03.02 10:42; 03.02 11:09; 03.02 11:14; 03.02 19:01; 03.02 19:32; 03.02 21:27; 04.02 12:20; 05.02 19:24; 05.02 19:30; 05.02 19:59; 05.02 20:10; 06.02 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see kool on ära teeninud võrdluse kombinaadiga. Inimlikkus, paindlikkus, lapsesõbralikkus jms tunduvad selle kooli juhtimises võõrmõisted olevat, ei käi sisepoliitikaga kokku. Kvaliteeti aetakse taga, Leesi BRÄND on vaja iga hinnaga kõrge kvaliteediga hoida, või muidu…..
Vägisi teatrisse, vägisi kontserdile, vägisi seda ja vägisi teist. Autoritaarsus igas liigutuses – konformsed kodanikud, otse liinilt (\”soojad saiad\”), väärt \”kaup\” riigile, Leesi tempel peal.
Annaks seda koolitööd ka e-kooli vahendusel dikteerida, et need lapsed jumala eest koduseinte vahel lodevaks ei läheks päeva-paariga.
Aga kes teab, võibolla see ongi hind, mida tuleb lapsel võimaliku eduka elu alguse eest maksta? Oleneb, kuidas edu defineerida, mida edu kellegi jaoks tähendab.
Ehk peavadki asjad nii käima..[/tsitaat]

Vaata, sinna \”nõmedasse\” Leesi brändi ei pea oma last toppima, kui ei sobi selle brändi reeglid, see pole piirkonnakool!!! Müts maha, et on jäänud veel koole, kus kasvatatakse inimesi, mitte ilalõugadest lällutajaid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inglise Kolled¸i lapsed on saanud alati TV vahendusel kaasa elada maailmas toimuvatele tähtsamatele sündmustele, nagu näiteks aprillis toimunud prints Williami ja Catherine Middletoni laulatustseremooniale. Samuti on alati võimalus olnud elada kaasa ka eesti sportlastele väga olulistel võistlustel. Selleks on olemas televiisorid nii kooli garderoobis kui ka raamatukogus.
Reisi ning spordivõistluste tõttu võivad alati puududa need õpilased, kel hinded korras. Kooli õhkkkond on väga hea ja sõbralik, e-kool toimib väga hästi ja algklassides antakse võrreldes Prantsuse Lütseumiga kodus vähem õppida.
Külmapühi võivad lapsed ka mõnuga pidada:)

Neile, kes armastavad reisida ja sporti teha, soovitan Lütseumi asemel Kolled¸ valida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 02.02 14:28; 02.02 19:30; 02.02 20:04; 02.02 21:24; 03.02 03:48; 03.02 10:25; 03.02 10:39; 03.02 10:42; 03.02 11:09; 03.02 11:14; 03.02 19:01; 03.02 19:32; 03.02 21:27; 04.02 12:20; 05.02 19:24; 05.02 19:30; 05.02 19:59; 05.02 20:10; 06.02 16:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 134 )


Esileht Koolilaps Olgu või 50 kraadi külma: Prantsuse Lütseumis külmapühi ei peeta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.