Esileht Kodunurk oliiviõli praadimiseks

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: oliiviõli praadimiseks

Missugust Eestis müüdavat oliiviõli kasutate praadimiseks? Olen siiani kasutanud päevalilleõli, aga nüüd lugesin, et oliiviõli oleks kasulikum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 11:14; 21.03 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Borgese omi kasutasin, aga praadimiseks läksin üle viinamarjaseemneõlile. Odavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan Rimis müüdavat Zucchi oliiviõli, hea ja soodne. Sobis ka salati jaoks. Borgesel ei ole ju maitset:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 14:30; 16.03 18:10; 19.03 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oliiviõli ei kannata kõrget kuumust. Tekivad vähkitekitavad ühendid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii kõrget kuumust, et oliivõlis kantserogeensed yhendid tekiks, kodus toiduvalmistamisel ei kasutata. ja kui juhtubki, et õli läheb pannil suitsema, siis söestub seal ka toit ja niikuinii ei söö keegi seda.
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oliiviõli ei kannata kõrget kuumust. Tekivad vähkitekitavad ühendid.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oliiviõli ei kannata kõrget kuumust. Tekivad vähkitekitavad ühendid.[/tsitaat]

Siis peaks kõik itaallased vähki põdema…
Muuseas isegi oliiviõlide juhtivad tootjad on rääkinud, et õli ei ole praadimisel kahjulik.
Kuigi väga kõrgel temperatuuril hakkab tossama ja näiteks võiks pigem eelistada viinamarjaõli, mis kannatab väga kõrget kuumust.
Muuseas üks huivtav fakt veel, kui õli külmub kristalliliseks siis on ta puhas oliiviõli ja ei ole segatud vee ega millegi muuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 14:30; 16.03 18:10; 19.03 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Muuseas isegi oliiviõlide juhtivad tootjad on rääkinud, et õli ei ole praadimisel kahjulik.
[/tsitaat]

Vot jah – TOOTJAID tulebki usaldada, nemad räägivad tarbijatele kõige ausamat ja õigemat juttu! 😛

Nii nagu müüjadki – automüüjad kiidavad just enda müüdavaid autosid, sest no need ongi ju maailma kõige paremad, ja kinnisvaramaakler enda müüdavat kinnisvara, sest sellest paremat ju ei ole jne jne
Ega need õli tootjad siis ometigi ei erine neist kuidagi, MUIDUGI tuleb neid uskuda! Tubli!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei kasutagi muud kui oliivôli. meie ostame Kreekas toodetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakklihakastet ahjus teha? Kui on korralik pann, pole hakkliha praadimiseks küll õli pannile vaja panna. Milline elektriraiskamine!
Ja kus see tarkusetera, et oliivõli on algselt salatite ja kastmete jaoks mõeldud? Sry, aga see pole mitte vähem blond jutt.[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Muuseas isegi oliiviõlide juhtivad tootjad on rääkinud, et õli ei ole praadimisel kahjulik.

See oli nyyd kyll blondiini nali?!:)
Tootjad räägivadki tavaliselt musta valgeks ja kiidavad oma tooteid mida ise eluilmaski ei sööks.Aga noh see selleks.
Oliiviôli on ju tegelikult algselt juba môeldud salatite,pasta ja muu säärase jaoks.Praadida vôiks ju toiduôlides ikkagi.
Ise praen toitu nii ôlis kui vedelas margariinis.NOh margariin tegelikult ju hea ei ole aga kuna seda nii väikse törtsu panen siis pole hullu.
Kuna sa siin oliiviôlis praadida tahad(arvatavasti soovist tervislik olla) siis soovitaksin sul hoopis toitu ahjus teha vôi keeta.
Oled proovinud teha hakkliha ahjus?Tuleb ikka palju mahlasem ja maitsvam kui praadides.
Mina pôhimôtteliselt teen kôiki oma toite ahjus.Alustades kalapulkadest (jah tean et rämps see on aga lastele ikka vahest) kuni hakklihakastmeni.ôli läheb kôvasti vähem ja toit tuleb ka maitsvam ja tervislikum. Samuti vôite wok`i teha nii et kana teete ahjus ja juurviljad keedate.Pärast segate kokku ja niiöelda kuumutate kastrulis-ôlita.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat] Hakklihakastet ahjus teha? Kui on korralik pann, pole hakkliha praadimiseks küll õli pannile vaja panna. Milline elektriraiskamine!
Ja kust see tarkus, et oliivõli on algselt salatite ja kastmete jaoks mõeldud? Sry, aga see pole mitte vähem blond jutt.[small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Muuseas isegi oliiviõlide juhtivad tootjad on rääkinud, et õli ei ole praadimisel kahjulik.

See oli nyyd kyll blondiini nali?!:)
Tootjad räägivadki tavaliselt musta valgeks ja kiidavad oma tooteid mida ise eluilmaski ei sööks.Aga noh see selleks.
Oliiviôli on ju tegelikult algselt juba môeldud salatite,pasta ja muu säärase jaoks.Praadida vôiks ju toiduôlides ikkagi.
Ise praen toitu nii ôlis kui vedelas margariinis.NOh margariin tegelikult ju hea ei ole aga kuna seda nii väikse törtsu panen siis pole hullu.
Kuna sa siin oliiviôlis praadida tahad(arvatavasti soovist tervislik olla) siis soovitaksin sul hoopis toitu ahjus teha vôi keeta.
Oled proovinud teha hakkliha ahjus?Tuleb ikka palju mahlasem ja maitsvam kui praadides.
Mina pôhimôtteliselt teen kôiki oma toite ahjus.Alustades kalapulkadest (jah tean et rämps see on aga lastele ikka vahest) kuni hakklihakastmeni.ôli läheb kôvasti vähem ja toit tuleb ka maitsvam ja tervislikum. Samuti vôite wok`i teha nii et kana teete ahjus ja juurviljad keedate.Pärast segate kokku ja niiöelda kuumutate kastrulis-ôlita.[/tsitaat]
Ma pole kaua aega midagi nii eriskummalist ja vabandust, ka nii tobedat lugenud.
Hakklihakastmesse õli? Milleks?
Voki nime andmine ahjukana ja keedetud juurviljade kokkusegamisele on kulinaarne kuritegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kaua aega midagi nii eriskummalist ja vabandust, ka nii tobedat lugenud.
Hakklihakastmesse õli? Milleks?
Voki nime andmine ahjukana ja keedetud juurviljade kokkusegamisele on kulinaarne kuritegu.
[/tsitaat]

Miks hakklihakastmesse ei või õli panna. Ma panen enne hakkliha pannile panemist õli. Töötab küll. 😀 Kasutan Borgese õli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 12:47; 19.03 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vot jah – TOOTJAID tulebki usaldada, nemad räägivad tarbijatele kõige ausamat ja õigemat juttu! 😛

Nii nagu müüjadki – automüüjad kiidavad just enda müüdavaid autosid, sest no need ongi ju maailma kõige paremad, ja kinnisvaramaakler enda müüdavat kinnisvara, sest sellest paremat ju ei ole jne jne
Ega need õli tootjad siis ometigi ei erine neist kuidagi, MUIDUGI tuleb neid uskuda! Tubli![/tsitaat]

Paneb õlgu kehitama, sa oled kummalise väljenduslaadiga. Mis iganes. Sööge aga Borgese oliiviõli ja arvake, et olete tõelised Itaalia köögi gurmaanid 😀
Proovige parem ka midagi uut, mitte, mis lihtsalt läbi reklaami teil ajud pestud. See, et Borges üks esimeste seas eestis oli, ei tee veel heaks. Ükski Itaallane ei kasutaks seda isegi peale makstes. Tegelikult kasutaks kui hästi makstakse, lihtsalt ise ei sööks:D

Vigala mozzarella on ka kuum kaup, sööge seda ka normaalse mozzarella asemele:DD

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 14:30; 16.03 18:10; 19.03 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Miks hakklihakastmesse ei või õli panna. Ma panen enne hakkliha pannile panemist õli. Töötab küll. 😀 Kasutan Borgese õli. [/tsitaat]

Pane pool pakki margariini, natuke võid, õli sorts ja killuke ploomirasva ka. Hea maitsesegu saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Pane pool pakki margariini, natuke võid, õli sorts ja killuke ploomirasva ka. Hea maitsesegu saab.
[/tsitaat]

Vabanda, aga ma ei saa nüüd aru, kas sa narrid mind või räägid tõsiselt 😀 Mida iganes – su variant tundub liiga rasvane mu jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 12:47; 19.03 16:22;
To report this post you need to login first.

kuidas siis jääb selle oliiviõliga? tohib teda kuumutada või mitte?
mõtlen just esimese külmpressi oma.
üks ütleb nii, teine naa.
kas keegi paneks mõne usaldusväärse lingi selle asja kohta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 11:14; 21.03 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole toitumisspetsialist, aga talupojamõistus ütleb mulle, et head külmpressi oliiviõli praadimiseks kasutada on sulaselge raiskamine.
(olen head õli kaasa toonud Itaaliast ja Kreekast ja kasutan seda kuumutamata)

Praadimiseks oleks mõttekam kasutada rafineeritud ‘kergeid’ õlisid, nt rapsi- või päevalille oma. Miks mitte ka raf. oliiviõli – sel puudub spetsiifiline maitse.

Tegelikult maitseb praadimisel kõige paremini õli ja või segu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja minule jälle üldse ei meeldi oliivõli. Kasutan just puhast rapsiõli, seda ka salatites.

Extra Virgin Oil on esimese pressi õli ja see ikka salatitesse, nö. kohe tarvitamiseks.

Ma ei saanud päris hästi aru lausest \”olete proovinud hakkliha ahjus teha?\”. Mis mõttes HAKKLIHA TEHA? Kotlette, pikkpoissi, hakkbiifsteeki?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk oliiviõli praadimiseks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.