Esileht Tööelu, raha ja seadused. olles lhp-l soovin töölt lahkuda…

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: olles lhp-l soovin töölt lahkuda…

Postitas:

Olen leidnud endale teise töökoha ja soovin siis oma põhitöökohast, kust ma olen lapsehoolduspuhkusel, lahkuda.
1)Kas ma pean esitama lahkumisavalduse siis 30 p ette?
2)Kas tööraamatusse tehakse praegu kandeid ka töösuhte lõpetamise kohta? Küsin, sest tööandja tagastas mulle minu tööraamatu lhp ajal(teiste isikute kaudu) ja ütles, et seda pole enam vaja. Kas siis polegi enam vaja sinna kirja panna töösuhete algust ja lõppu?
3)Kas tööandja peab mulle maksma puhkusepäevade eest, mis kogunesid dekreedi eest? Korralist puhkust olen enne dekreeti välja võtnud.Ette pole midagi antud.
Tänud vastajatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 09:29; 17.02 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Jah.
2) Vahet minu teada enam pole. Võid ise tööraamatusse kirjutada, kui soovid.
3) Jah, välja võtmata ja aegumata puhkuse eest peab töösuhte lõpetamisel puhkuseraha välja maksma. Mitte ainult dekreedi eest, kõik mis on kogunenud ka enne dekreeti ja välja võtmata. Juhul kui sul ikka on midagi välja võtmata.

Dekreet ei anna mingit \”lisapuhkust\”. See läheb lihtsalt tavalise korralise puhkuse arvestusse sisse. Kui läksid dekreeti aasta keskel ja võtsid enne seda välja terve tööaasta puhkuse, siis võimalik, et sa pole tervet puhkust välja teeninud ja pead osa puhkuseraha hoopis tagastama. Sõltub konkreetsetest kuupäevadest ja puhatud ajast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1)Jah, 30p ette
2)Ei ole oluline, tööraamatud pole enam mingi tõendusmaterjal. Küll aga pead saama korrektse tööandja paberi(käskkirja) töölepingu lõpetamise kohta.
3)Jah, loomulikult. Kasutamata puhkuse kompensatsioon tuleb maksta lõpparvene, üks kõik mis põhjusel tööleping lõpetatakse.
Kui sul on kasutamata puhkust. Dekreet kui töövõimetusperiood läheb lihtsalt puhkusearvestusse nagu töötaminegi, mingit lisapuhkust see ei anna.

Veel soe soovitus:
kui sinu töölepingus pole just konkurentsikeeldu, ei ole mõtet kiirustada töölepingut lõpetama(kui just lapse 3a saamiseni polegi jäänud u 30p) vaid võid rahulikult olla lhp-l ja samal ajal mujal töötada(katseaeg jms, kas töö sobib jne).
I töökohast lahkumise pead lõplikult otsuastama lapse 3a saamise eel, 30p varem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 09:29; 17.02 10:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. olles lhp-l soovin töölt lahkuda…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.