Esileht Pereelu ja suhted Oluline kellega laps suhtleb?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Oluline kellega laps suhtleb?

Postitas:
Kägu

Kas teile on oluline kellega laps suhtleb? Kas on tulnud ette olukordi, kus keelate või soovitate oma lapsel mõne lapsega suhtlemisele kriips peale tõmmata?

Mul käib laps lasteaias. Laps tuleb koju ja räägib, et lasteaias rääkisime, mis ametikohal laste vanemad töötavad. Paar tüdrukut olid arvamusel, et tööd ei peagi tegema, Jumal annab eluks kõik vajaliku. Paljudel vanemad üldse tööl ei käinud, põhjuseks toodi- ei teeni piisavalt, milleks töötada?

Mind härib kohutavalt selline ellusuhtmine…
Lasteaia vahetamisest ei ole abi.

Please wait...
Postitas:
titattahan

RE: Oluline kellega laps suhtleb?

Omal ajal pojal keelasin küll ühte poissi külla kutsuda. Õues lubasin mängida koos.Milles probleem? Posil oli parandamatu varastamise komme. Hetkel istub vangis sellesama asja eest.
Rohkem pole sekkunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on ka üks naabripoiss, kellest ma üritan oma 4a poega eemal hoida. Aga kuidas on see vöimalik, kui me oleme söna otseses möttes naabrid ja suvel on nad tahes-tahtmata koos väljas. Lasteaias käivad ka ühes rühmas. Tegemist väikese kohaga Eestist väljaspool.
Asi siis selles, et poiss on vabakasvatusega, ropendab metsikult ja köik on talle lubatud.
Korra, kui nad koos mängisid, suutis see poiss (minu lapsest aasta vanem) minu poja ära moosida, et nad koos jalgratastega lähedalasuva suure järskude kallastega veekogu juurde läheksid. Et tema ema lubas ja köik on korras. Et nemad lähevad kive vette viskama. Önneks sain oma lapsel veel sabast kinni ja tegin korralikku selgitustööd. Täiesti jube ikka.
Lapse ema on filipiinidelt pärit 20 näitsik ja mees on pensjonile lähenev lodevate elukommetega jorss.
Koli vöi minema, et laps ei saaks sellisega ringi hängida…

Please wait...
Postitas:
Postikägu

Need lasteaias räägitud jutud mind ei häirinud ja nagunii lasteaiast läheb rühm laiali nii erinevatesse klassidesse ja koolidesse.

Kuni puberteedini aga suunasin küll, kui oli võimalus. Lapsele tema sõpru halvustama ei hakanud, aga kui nägin telefonis ebasoovitava sõbra nime helistamas, siis vajutasin hääletu peale ja kui ukse taha tuli mõni selline sõber, siis ütlesin,et pole kodus ( kuigi oli, aga kuulas kõrvakatega oma toas muusikat).
Need sõbrad, keda ei soosinud olid ka vargustega vahele jäänud ja nõrga õppeedukusega.
Tegin ka vahet, milline sõber võib ööseks jääda ja milline mitte jne.
Õnneks sain paljudest \”halbadest sõprsadest\” lahti.

Please wait...
Postitas:
Postikägu

Need lasteaias räägitud jutud mind ei häirinud ja nagunii lasteaiast läheb rühm laiali nii erinevatesse klassidesse ja koolidesse.

Kuni puberteedini aga suunasin küll, kui oli võimalus. Lapsele tema sõpru halvustama ei hakanud, aga kui nägin telefonis ebasoovitava sõbra nime helistamas, siis vajutasin hääletu peale ja kui ukse taha tuli mõni selline sõber, siis ütlesin,et pole kodus ( kuigi oli, aga kuulas kõrvakatega oma toas muusikat).
Need sõbrad, keda ei soosinud olid ka vargustega vahele jäänud ja nõrga õppeedukusega.
Tegin ka vahet, milline sõber võib ööseks jääda ja milline mitte jne.
Õnneks sain paljudest \”halbadest sõprsadest\” lahti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina hakkan ka kunagi jälgima,kellega laps läbi käib.Tean omast käest,et noorukid kes joomas käisid valetasid alati,et on minu juures,sest mul oli hea maine.Suht tihti tuldi kontrollima ja jäin siis täiesti lolli olukorda.Üldjuhul arvan,et iga laps peab ikka oma kodus magama,mitte sõbra-sõbranna juures.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Pereelu ja suhted Oluline kellega laps suhtleb?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.