Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma kaev- veeanalüüsid

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Oma kaev- veeanalüüsid

Postitas:
Kägu

Ostsime eelmisel aastal maja ning siin on salvkaev. Kuna vesi on maitselt ja lõhnalt korralik, siis ei tulnud esialgu selle peale, et võiksime teha veeanalüüsid. Nüüd aga otsustasime, et teeks need veeproovid siiski ära- tuli välja, et meie vees elutseb enterokokk bakter. Täitsa ära ehmatas selline asi. Varem oleme elanud linnas korteris ja ei ole pidanud mõtlema selle peale, kas kraanist tulev vesi on ikka ohutu.
Tekkiski huvi, et kui paljud kaevuomanikud aegajalt oma vee kvaliteeti kontrollivad ja kas olete ka halbu üllatusi saanud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on ka kaevus enterokokk. Veeanalüüsi pole teinud, aga sain kraanivett tarbides selle bakteri endale organismi. Välja ravisin antibiootikumiga. Nüüdsest tuleb vesi tuppa ühisveevärgi kaudu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas te avastasite, et bakter organismis? Minul oli just põiepõletik ja kahtlustan, et ka sellest bakterist kaevuvees tekkis. Ravisin ka antibiootikumidega. Kas peaksime ka teisi pereliikmeid kuidagi selle bakteri suhtes testima?

Please wait...
Postitas:
Prometheus29

Kui laborist analüüsi tulemused saite, mida teile kommentaariks öeldi? Ametlikult enterokokki joogivees olla ei tohi, aga 1-10 tükki 100 ml vee kohta ei tee veel kedagi haigeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolisime juba hea hulga aastaid tagasi oma suvilasse ja kuna vee maitse oli ok, ning kodumasinaid ei rikkunud (lubjasetet küll oli), siis veeretasime aastaid mõtet, et äkki peaks analüüse tegema. Lõpuks tegime, suht põhjalikud, ja sel hetkel, kui kaevus vett vähe oli ning maitse seetõttu kehvem ning wc-potti määris samuti. Testitulemused olid kõik ok, kuigi arvasin, et vähemalt rauda on ülearu. Ei olnud, polnud ka mingeid baktereid (no mõni ikka oli, aga kolibaktereid ja enterokokke mitte).
Kartsin ka nitraatide rohkust, kuid neidki kaevust ei leitud.

Kaev on väga vana, aga 90ndatel puhastatud ja uued rakked sisse lastud.
Nii et meil on ses suhtes kõik hästi. Aga mõnel teisel kahjuks mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna talumaja ost plaanis, siis hakkas ka see teema huvitama. Palju need analüüsid maksavad? Ja kus üldse teha saab või esitada tuleb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie pole teinud, pole pähegi tulnud. Aga mida siis teha, kui midagi ka leitakse? Mul on ühisveevärk mitu kilomeetrit eemal, keegi mulle siia trassivett nagunii ei too. Mingid filtrid, mida saaks kasutada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingid filtrid, mida saaks kasutada?

Veefilter, mingi tavaline vahele, et vesi läbipaistvaks saada (et sete + raud jne eemaldada) ja siis UV filter, mis tapab bakterid. Selline väike asi:

Ehk siis toru, millel on lamp sees, vesi käib sealt läbi.

Kuniks veetorustikku ehitad, kuna senimaani tassisid kaevust ämbriga, siis lihtsalt keedad kogu söögivee läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil vesi haiseb ja määrib, on nii katlakivi kui rauda. Mõtlesin siis lasta teha proovid, et kas vesi on üldse kasutuskõlblik. Võtsin terviseametiga ühendust
https://www.terviseamet.ee/et/laborid/terviseameti-laborid/kesklabor ja mulle vastati, et sellist paketti ei ole välja mõeldud, millega testitaks joogivee kõlbulikkust. Seal on miljon erinevat rida, mida kõike saab lasta mõõta, ole siis ise tark ja vali. Sealpoolne soovitus oli lasta kaev ära puhastada ja kui asi paremaks ei lähe, võtta nendega uuesti ühendust.
Lasin kaevu ära puhastada (700 eurot), hais läks veidi vähemaks, kuid osadele inimestele on ikka häiriv. Ei ole lasknud proove teha kuna keegi otseselt haigeks jäänud ei ole.

Vanades kohtades on paljuti see probleemiks, et solgivesi satub kaevuvette. Ega nõuded heitvetele ja kaevudele päris kiusu pärast välja mõeldud ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://www.vee-ekspert.com/tooted/joogivee-analuus

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil vesi haiseb ja määrib……….Seal on miljon erinevat rida, mida kõike saab lasta mõõta, ole siis ise tark ja vali.

Kus kohas see “teil” on?

Tartlastel on küll kenasti nad pakettideks jaotatud ning ei pea ise tark olema: LINK.

See tundub ju üsna asjalik:

Joogiveeallikana kasutatava põhjavee keemiline- ja mikrobioloogiline analüüs (Sotsiaalministri 02.01.2003.a. määrus nr.1)
Pakett kokku 139,38 EUR

VÕI, siis odavam versioon:
Joogivee tavaanalüüs (Sotsiaalministri määrus nr.82) – 42,36€.

Need mõlemad peaks vastama lihtsale küsimusele, kas ma võin seda vett juua või ei või.
Ja kui see sinu “teil” ei ole Tartu kandis, siis paned selle tartuvesi.ee ja ministrite määruste eeskujul oma paketi ise kokku.
Plagieerid, nagu praegu on moes öelda…:)-

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui laborist analüüsi tulemused saite, mida teile kommentaariks öeldi? Ametlikult enterokokki joogivees olla ei tohi, aga 1-10 tükki 100 ml vee kohta ei tee veel kedagi haigeks.

Kommentaariks ei öeldud midagi. Ise helistasin ja uurisin, et mida teha tuleks. Öeldi, et torustik tuleks läbi pesta. Kaevu puhastamine tuleks ka ette võtta, vast siis lootust lahti saada sellest bakterist. Seni kuni vesi korras ei ole, joome mujalt toodud vett.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil vesi haiseb ja määrib, on nii katlakivi kui rauda. Mõtlesin siis lasta teha proovid, et kas vesi on üldse kasutuskõlblik. Võtsin terviseametiga ühendust

https://www.terviseamet.ee/et/laborid/terviseameti-laborid/kesklabor ja mulle vastati, et sellist paketti ei ole välja mõeldud, millega testitaks joogivee kõlbulikkust. Seal on miljon erinevat rida, mida kõike saab lasta mõõta, ole siis ise tark ja vali. Sealpoolne soovitus oli lasta kaev ära puhastada ja kui asi paremaks ei lähe, võtta nendega uuesti ühendust.

Lasin kaevu ära puhastada (700 eurot), hais läks veidi vähemaks, kuid osadele inimestele on ikka häiriv. Ei ole lasknud proove teha kuna keegi otseselt haigeks jäänud ei ole.

Vanades kohtades on paljuti see probleemiks, et solgivesi satub kaevuvette. Ega nõuded heitvetele ja kaevudele päris kiusu pärast välja mõeldud ei ole.

Mina olin ka segaduses, et milleseid analüüse siis teha. Terviseameti laborist soovitati teha mikrobioloogiline analüüs ja kuna elame keset viljapõlde, siis ka nitraat,nitrit ja amoonium. Need siis põhilised ja 57 eurot maksime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas te avastasite, et bakter organismis? Minul oli just põiepõletik ja kahtlustan, et ka sellest bakterist kaevuvees tekkis. Ravisin ka antibiootikumidega. Kas peaksime ka teisi pereliikmeid kuidagi selle bakteri suhtes testima?

Mul olid ka põiepõletikud, nii avastasingi. Alguses ravisin tavaliste antibiootikumidega nagu põiepõletikku ikka. Kuid ikka kordusid. Siis tegin uriini mikrobioloogilise uuringu. Sealt tuli välja, et enterokokk ja sain uue antibiootikumi. See ravis terveks.

Soovitan selle uuringu perearsti juures või siis tasuliselt synlabis ikkagi ära teha. Seal näitab lisaks ära, millise toimeainega antibiootikumile on bakter tundlik. Ma tegin selle hetkel, kui põiepõletik oli just välja ravitud ja arvasin, et olen terve. Aga ikkagi näitas, et bakter sees ning pidin uue kuuriga alustama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul olid ka põiepõletikud, nii avastasingi. Alguses ravisin tavaliste antibiootikumidega nagu põiepõletikku ikka. Kuid ikka kordusid. Siis tegin uriini mikrobioloogilise uuringu. Sealt tuli välja, et enterokokk ja sain uue antibiootikumi. See ravis terveks.

Soovitan selle uuringu perearsti juures või siis tasuliselt synlabis ikkagi ära teha. Seal näitab lisaks ära, millise toimeainega antibiootikumile on bakter tundlik. Ma tegin selle hetkel, kui põiepõletik oli just välja ravitud ja arvasin, et olen terve. Aga ikkagi näitas, et bakter sees ning pidin uue kuuriga alustama.

Aitäh! Lähen teen kindlasti proovid.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma kaev- veeanalüüsid