Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma lusikaga moosipurgist söömine (Terevisioon)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )

Teema: Oma lusikaga moosipurgist söömine (Terevisioon)

Postitas:
Kägu

Vaatan mina Terevisiooni täna hommikul ja üheks alateemaks on mooside keetmine. Blond saatejuht oma lusikaga maitseb igast purgist, mõnest ka korduvalt. Minule vaatajale jäi ebameeldiv tunne just selle ebahügieenilise toimingu pärast. Võimalik muidugi, et saatejuht saab kõik avatud purgid kingituseks koju kaasa, aga vaatamata sellele on ebameeldiv telekast sellist käitumist vaadata. Vabandan ette kui kellegi arvates regeerin üle!

+30
-43
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

😂😂😂

+17
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

😂😂😂

+6
-39
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatan mina Terevisiooni täna hommikul ja üheks alateemaks on mooside keetmine. Blond saatejuht oma lusikaga maitseb igast purgist, mõnest ka korduvalt. Minule vaatajale jäi ebameeldiv tunne just selle ebahügieenilise toimingu pärast. Võimalik muidugi, et saatejuht saab kõik avatud purgid kingituseks koju kaasa, aga vaatamata sellele on ebameeldiv telekast sellist käitumist vaadata. Vabandan ette kui kellegi arvates regeerin üle!

Heast elust lolliks läinud.

+36
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ikka VäGA õudne lugu.
Oleks nad kõik ühe lusikaga purkides sobranud, saan oigamisest aru ja tegelikult oleks olnud ilus jah, kui oleks iga purgi juures igaühele komplekt uusi lusikaid. Aga traumatiseeruda iga valestitehtud asja peale…

+15
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nende miinustamiste järgi sain teada, et tõesti on palju lapsevanemaid kes lasevad oma lastel pidude toitudes sonkida ja ei tee väljagi. Mul on mitmed peod olnud probleem, et tõstad toidu kõik lauale ja siis käivad seal lapsed kätega sonkimas, mõni ei võta kahvlit ega lusikat, kõik käega, siis selle ilase käega uuesti toidu sees ja tulemus on selline, et mitmed täiskasvanud, kes seda näevad, ei võta enam rohkem toitu ja toit jääb alles. Kõige veidram on olukord, et nende laste vanemad, kelle lapsed toitu ilastavad ja songivad kätega, ise seda toitu ei võta, aga teistele pakuvad küll edasi, küll salateid, tipikastet ja muid suupisteid, mis on lapse suust läbi käinud ja liuale tagasi jõuab. Kurb on vaadata, et lapsed maitsevad ja võtavad suust välja, panevad suvalisse kohta ja vanemad isegi ei korista nende toitu.
Olen seda näinud ka teiste korraldatud pidudel ja minu pähe ei jõua, mis kohaga nende laste vanemad mõtlevad.
Siin teemas miinuseid vaadates sain aru, et vist paljude jaoks ongi normaalne, et notsud söövad samast mollist ja viriseda pole midagi.

+35
-41
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Heast elust lolliks läinud.

Kas tõesti? Pigem vastupidi; katkised/mädanenud hambad/kaaries on Eestis probleem. Probleem, mis süvendab vaesust või vaestumist – ei saa tööle jne.

+21
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aa, “Minu kõige suurem hirm on, et lapsed hambaid ei pese”-kägu?
Oma lusikaga on ju just õigem maitsta. Sa oleks pigem tahtnud, et kõik maitseks ühest purgist sama lusikaga?

+26
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kaarieseteema siin ka juba:)

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aa, “Minu kõige suurem hirm on, et lapsed hambaid ei pese”-kägu?

Oma lusikaga on ju just õigem maitsta. Sa oleks pigem tahtnud, et kõik maitseks ühest purgist sama lusikaga?

+8
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas sa moosipuridest 4 postitusega autobussideni ja terevisioonist laste hammasteni jõudsid, on imeline. Võta miskit rahustit, kui aju niimoodi siia-sinna rapsib.

+28
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oli jah paha vaadata.

+14
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas sa moosipuridest 4 postitusega autobussideni ja terevisioonist laste hammasteni jõudsid, on imeline. Võta miskit rahustit, kui aju niimoodi siia-sinna rapsib.

+2
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

ü

Kui sa oleksid jaksanud keskenduda või suutnud tähelepanelikum olla, siis oleksid kahtlemata märganud, et kõigil postitustel on üks läbiv teema – hügieen/tervis. Aga sa ei keskendnud.

Sain aru küll, et see oled taas sina ja sul pole taas päris korras kõik. Vaimne tervis vajab samamoodi hoolt kui hambad. Palun hooli endast.

+15
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa oleksid jaksanud keskenduda või suutnud tähelepanelikum olla, siis oleksid kahtlemata märganud, et kõigil postitustel on üks läbiv teema – hügieen/tervis. Aga sa ei keskendnud.

Huvitav, kas saatejuht hommikul ikka duši all oli käinud? Sest mõtle, kui ta nüüd ei olnud käinud…. see pole hügieeniline niimoodi stuudios teistega koos olla, prožektorid soojenevad, bakterid hakkavad soojuses vohama…

Niimoodi võib ju televaatajal tuju, päeva ja terve elu ära rikkuda!

+25
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, kas saatejuht hommikul ikka duši all oli käinud? Sest mõtle, kui ta nüüd ei olnud käinud…. see pole hügieeniline niimoodi stuudios teistega koos olla, prožektorid soojenevad, bakterid hakkavad soojuses vohama…

Neid toole ju ei desinfitseerita ka. Kujutad ette, et keegi istub seal oma suvekleidikeses paljaste kintsudega, mis on tegelikult kuivanud higi ja võibolla ka spermaga koos. Või mingi parm oksendas trammitoolile, koristaja tõmbas kaltsuga kokku, üks stuudiokülaline istus sinna hommikul peale ja siis toetas selle pepsi sinna stuudiosse ja siis tuli järgmine külaline ja istus ka samale kohale. Teemaalgataja läheks hulluks, kui teaks, et stuudio ukselinke ei desinfitseerita. Ei iialgi.

+29
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Torkas silma tõesti. Moosimessidel on nii, et igas purgis on lusikas, millega tõstad oma taldrikule ja sealt sööd siis juba oma lusikaga. No nagu söögilauaski.
Ilmselt unustati iga moosi juurde oma serveerimislusikas panna ja saatejuht lihtsalt sattus söömahoogu.

+25
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neid toole ju ei desinfitseerita ka. Kujutad ette, et keegi istub seal oma suvekleidikeses paljaste kintsudega, mis on tegelikult kuivanud higi ja võibolla ka spermaga koos. Või mingi parm oksendas trammitoolile, koristaja tõmbas kaltsuga kokku, üks stuudiokülaline istus sinna hommikul peale ja siis toetas selle pepsi sinna stuudiosse ja siis tuli järgmine külaline ja istus ka samale kohale. Teemaalgataja läheks hulluks, kui teaks, et stuudio ukselinke ei desinfitseerita. Ei iialgi.

+2
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja läheks hulluks, kui teaks, et stuudio ukselinke ei desinfitseerita. Ei iialgi.

Seda sa ju tegelikult ei tea.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Noh, mulle selline asi ei meeldiks. Maitsmiseks panen kasvõi eraldi taldrikule mitut erinevat moosi või annan iga maitsmiskorra jaoks uue lusika. Ma isegi kodus võtan moosi purgist alati ainult puhta lusikaga, moos säilib niimoodi kauem.

Aga no samas sellise vaatepildi nägemine telerist mind niiväga ei häiriks, et see mind sunniks perekooli teema tegema või veel terve päeva selle peale mõtlema.

Kui keegi tuleks minu kodus oma tatise lusikaga moosipurgis sonkima, siis ma ütleks, et pea hoogu, nii ei lähe. Kui kuskil teises peres on kombeks, et nad kõik oma lusikaga samas purgis songivad, siis las ta olla.

Ma ise nagunii keedumoosi ei söö, nii et ei pea demonstratiivselt vuihitama hakkama 😀
Mina söön toormoosi, mida süvagkülmast võetuna lõikan (puhta) noaga paraja jupi. Keedumoos läheb mõnikord kookidesse ja lapse pudru peale. Kui moosi võtta pudruse lusikaga, siis see moos läheb õige ruttu hallitama.

+11
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Torkas silma tõesti. Moosimessidel on nii, et igas purgis on lusikas, millega tõstad oma taldrikule ja sealt sööd siis juba oma lusikaga. No nagu söögilauaski.

Ilmselt unustati iga moosi juurde oma serveerimislusikas panna ja saatejuht lihtsalt sattus söömahoogu.

See ei olnud moosimess. Hommikusaates ei ole aega selliseks asjaks. Ilmselt oli selline korraldus kokku lepitud.
Pagarisaates proovivad hindajad oma lusikaga samast koogitükist, siis küll siin teemasid ei tehtud.

+14
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üllatan sind; transpordivahendites (buss, tramm) kasutatakse teatud metallidest käepidemeid ja seda just nende antibakteriaalsete või bakteritele/viirustele ebasoodsate omaduste tõttu…

No mitte viimased 80 aastat. Vaske pole ammu näinud. Hõbedat ka mitte trammides. Messingitki mitte. Rohkesti roostevabat terast, plastikut ja täiskustud kangaga istmeid. Ja busside käepidemetest pole ma ka midagi rääkinud.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lusikadraamast sada korda hullem on minu meelest see, et aastal 2019 kirjutab keegi veel tipikaste. Let me guess:sa kirjutasid kiiruga telefonis, sul oli beebi süles ja su emakeel ei ole eesti keel.

+25
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lusikadraamast sada korda hullem on minu meelest see, et aastal 2019 kirjutab keegi veel tipikaste. Let me guess:sa kirjutasid kiiruga telefonis, sul oli beebi süles ja su emakeel ei ole eesti keel.

Või oli chihuahua süles..

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni on ikka täielik fuuria.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nende miinustamiste järgi sain teada, et tõesti on palju lapsevanemaid kes lasevad oma lastel pidude toitudes sonkida ja ei tee väljagi. Mul on mitmed peod olnud probleem, et tõstad toidu kõik lauale ja siis käivad seal lapsed kätega sonkimas, mõni ei võta kahvlit ega lusikat, kõik käega, siis selle ilase käega uuesti toidu sees ja tulemus on selline, et mitmed täiskasvanud, kes seda näevad, ei võta enam rohkem toitu ja toit jääb alles. Kõige veidram on olukord, et nende laste vanemad, kelle lapsed toitu ilastavad ja songivad kätega, ise seda toitu ei võta, aga teistele pakuvad küll edasi, küll salateid, tipikastet ja muid suupisteid, mis on lapse suust läbi käinud ja liuale tagasi jõuab. Kurb on vaadata, et lapsed maitsevad ja võtavad suust välja, panevad suvalisse kohta ja vanemad isegi ei korista nende toitu.

Olen seda näinud ka teiste korraldatud pidudel ja minu pähe ei jõua, mis kohaga nende laste vanemad mõtlevad.

Siin teemas miinuseid vaadates sain aru, et vist paljude jaoks ongi normaalne, et notsud söövad samast mollist ja viriseda pole midagi.

Sa lapsi keelata ei oska või ei julge?

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on televisiooni tarbeks. Ega keegi pärast neid saatejuhi maitstud moose oma lastele koju ei vii enam.

Küsimus ei ole ju lastes, vaid ka täiskasvanute tervises. Miks keegi peaks tahtma maitsta toodet, kus on käinud korduvalt sees kellegi teise eritisega (sülg on eritis) lusikas?
Isiklikult mina ei soovi, aga ilmselt olen erand.

+14
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma käisin kord külas perekonnal, kus vahepalaks pakuti moosisaia teega, ning kõigest sellest võttis osa perekonna lemmikloom rott, kes söögilaual tagakäppadel seistes isukalt ühisest moosipurgist lakkus. Väga tore perekond iseenesest, aga mina piirdusin millegipärast ainult teega.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Televisioonis ekraanil olles võiks headest kommetest teada. Aga noh, meie kasvatamatus on vist geneetiline.

+11
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elu pole must-valge. Jah, tõesti üksikisiku hammaste tervisele oleks tõesti parem, kui mitu inimest ühest purgist ei maitseks. Immuunsüsteemile oleks parem, kui sellisest liigsest steriilsusest hoidutaks, allergiate vältimiseks samuti tasub siiski enda keha erinevate bakterite ja parasiitidega vähehaaval harjutada. Tõenäosus, et nii moosi maitstes kolleegide või stuudiokülaliste käest surmava haiguse saad, on minimaalne. Tänaval jah iga tuberkuloosihaigega sama moosi ei sööks. Lisame siia faktori, et meie lapsed tahavad lisaks tervetele hammastele tervet elukeskkonda, siis hoiduksin iga ampsu jaoks uut lusikat või uut topsikut kasutamast. Isegi kui lusikas on korduvkasutatav, siis pesuvett kulub ikka rohkem. Inimene kaalub need poolt ja vastuargumendid läbi, mõtleb, et äkki tal on kaaries juba niigi olemas ja teeb otsuse vastavalt kõiki neid erinevaid faktoreid arvestades. Mina näiteks sööksin rahumeeli seal stuudios kambakesi samast purgist.

+14
-9
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma lusikaga moosipurgist söömine (Terevisioon)