Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma maja on nii mõnus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 119 )

Teema: Oma maja on nii mõnus

Postitas:
Kägu

Ei kujutaks ette, et praegu peaks umbses korterikastis istuma või siis ridaelamuboksi murulapikese peal.

Majaomanikud, jagagem rõõmu 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oled õues praegu istumas? Selle külma ja jäleda põhjatuulega! Suur rõõm küll mida jagada.
Paljud elavadki korteris seetõttu, et nautida tõelist vabadust kohustustest mitte kogu aeg vastutada ja midagi teha ja muretseda. Viimane ju eestlaste rahvushobi. Muudkui muretse ja muretse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oled õues praegu istumas? Selle külma ja jäleda põhjatuulega!

Nutad ja naudid!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei kujutaks ette, et praegu peaks umbses korterikastis istuma või siis ridaelamuboksi murulapikese peal.

Kuna see “praegu” kestab vaid 3-4 kuud aastas, siis olen üliõnnelik, et olen korteriomanik. Suvekuudel piisab rõdust küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jep, on mõnus. Hommikul käisin paljajalu ja jõin õuemurul kohvi, kuulasin linnulaulu, vaatasin, et uus aiamööbel sobib ideaalselt mu terrassile.
Kolm tundi sai niisama päikese käes peesitatud – kena jume on juba peal.
Õunapuud hakkavad õide minema, rabarber on juba korralik – sain üleeile kookigi teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tahaks ka oma majas privaatsust nautida. Hommikukastesel murul kohvitassiga ringi käia, nagu klassikud on öelnud 😀
Aga mu palk ei küüni sinnani, et osta sellist maja, kus ma ei peaks kogu aeg midagi putitama.
Minu tutvusringkonnas pole ühtegi inimest, kel poleks maja juures midagi vaja teha – ühel on aastaid elektri- ja veeühendusega jama, teisel hakkas katus läbi laskma, kolmas pani just uue katuse ja nüüd lagunes korsten ära, neljas kirub muruniitmist ja kütmist.

Seni kuni mu rikas Kanada tädi mulle oma uhiuut maja järve kaldal ei päranda, pean oma kohvi rõdul nautima. Hea, et seegi on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oled õues praegu istumas? Selle külma ja jäleda põhjatuulega! Suur rõõm küll mida jagada.

Paljud elavadki korteris seetõttu, et nautida tõelist vabadust kohustustest mitte kogu aeg vastutada ja midagi teha ja muretseda. Viimane ju eestlaste rahvushobi. Muudkui muretse ja muretse.

Naabrite keppimist, jutuvadinat ja samme eht korteris kuulata v?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah et korter on kindlasti umbne kast? No see on küll väga piiratud mõtlemine. Mul megasuur aed ja just tulin tuppa, enam ei jaksa aiatöid teha täna. Aga homme läheb jälle tööks. Naudin küll aeda ja oma maja, aga ega see niisama tule, ikka töö ja töö.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naudin elu oma korteris – paarismaja 700rm aiaga. Ei saa kurta 🙂 Tunnen kaasa teemaalgatajale, kes peab rohkem muru niitma või on soetanud röövelhinnaga roboti!

Please wait...
Postitas:
Kägu

enam ei jaksa aiatöid teha täna. Aga homme läheb jälle tööks.

Mul ka suur aed, niidan vaid muru, milleks teha aiatöid, kui ei jaksa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On nii maja kui korter. Ausat vastust tahad, siis korteris on palju mugavam. Ei niitmist, rohimist, kütmist, puude tellimist jne. Tulime just lapsega õuest mänguplatsilt, palju sa ikka oma aias koogutada viitsid koguaeg, kui just 55+ pole. Ikka tahad jalutada, liikuda laiemalt ka. Ja see pidev, suvine külaliste tung jääb ka korteris ära. Meil tuleb küll suvi majas, aga muul ajal eelistan korterielu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii rott annab ikka olla, et linnakodu korterikastile polegi assisteerimas maakodu! Käisin just maakodus ja viinamarjadel juba esimesed suured lehed, pisuke kobarakene oli üllatuseks ka küljes. Sületäie tulpe tõin ka lastele linna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu täitsa mõnus ja eriokukorra ajal oli hea olla maamajas. Aga sügise tulles on ikka ülimõnus oma kompsud kokku pakkida ja linnakorterisse tagasi minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole maja. On korter. Pole umbne, on mõnus. Kütan kaminat, joon kohvi, naudin õhtut. Kui tahan lähen välja, istun terrassil, vaatan lilleampleid ja naudin elu. Majas on veel üks korter, maja aastast 1880, täispalkmaja ja väga mõnus. Ei taha maja mida 20 aasta pärast ülal pidada ei jõua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks assotsieerub maja ja aed ikka aiaga, mitte tühja muruplatsiga. Marjapõõsad, õunapuud, lumikellukesed, nartsissid, tulbid, oma ürdiaed. Kui igav liiv ja tühi väli (muru), siis võin ju pigem linnaparki minna, milleks ise selle muruga mässata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on kahju korterielanikest, kel lapsed.
Meil on paar aastat juba oma õu ja lapsed saavad seal vabalt ringi toimetada.
Võiks olla suurem ja privaatsem aga kahjuks nii palju pappi polnud, et linnaoludes privaatsemat (st ka palju-palju kallim) muretseda. Mulle meeldib õues toimetada, kasvuhoonegi sai eelmine aasta muretsetud ja abikaasa niidab hea meelega muru. Kütta meeldib mulle ka ja see ongi ainult minu teha. Külalised sisse ei murra, tulevad viisakalt siis kui kutsuda 😉
Täna oli tegelikult väga ilus ja mõnus ilm. Tuult oli vähe ja oli päris soe – peaaegu juba nagu suvi. Võiks muidugi veel soojem olla 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naabrite keppimist, jutuvadinat ja samme eht korteris kuulata v?

Kui labane inimene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks assotsieerub maja ja aed ikka aiaga, mitte tühja muruplatsiga. Marjapõõsad, õunapuud, lumikellukesed, nartsissid, tulbid, oma ürdiaed. Kui igav liiv ja tühi väli (muru), siis võin ju pigem linnaparki minna, milleks ise selle muruga mässata?

Siis pole vaja vinguda, et ei jaksa. Mul on ka puud põõsad ja lilled, kõrvalhoone ja laste mänguplats batuudiga. Peenraid mul ei ole. Ja mida ma lillepeenras iga päev teen siis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naudime ka oma maja ja suure aia rõõme. Ei kujuta isegi ette, et oleks pidanud need mitu kuud eriolukorra ajal lastega korteris veetma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabadus oma (maa)majas on oluliselt rohkem kui korteris. Aga selleks peab ikka eelnevalt vastavas kohas elama, et teada erinevusi.
Provokatiivsele teemale eufooriaga kaasa elama ei hakka. Ütlen vaid, et on mõnus jah. Arusaamatuks jääb vaid see teemas toodud “praegu”. Mida see ajaühik peaks täpsemalt tähendama?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Proua Lill?

Vabadus oma (maa)majas on oluliselt rohkem kui korteris. Aga selleks peab ikka eelnevalt vastavas kohas elama, et teada erinevusi.

Provokatiivsele teemale eufooriaga kaasa elama ei hakka. Ütlen vaid, et on mõnus jah. Arusaamatuks jääb vaid see teemas toodud “praegu”. Mida see ajaühik peaks täpsemalt tähendama?

Jah kindlasti on oma maamaja hoopis teine tubakas kui linnas või linnalähedases arenduses “oma majas” nautida kevadet. Mille pank võibolla järgmiseks kevadeks juba ära võtab kui majanduskriisist enne jagu ei saada. Maamaja saab tõenäoliselt ka omafinantseeringuga ostetud kui linnast maale minna ja siis tõesti naudid elu.
Paljudele aga meeldibki rohkem sotsialiseeeumist ja vahel ka naabrite seksimishäälte kuulmist, mis vürtsitab päevasündmusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jep, on mõnus. Hommikul käisin paljajalu ja jõin õuemurul kohvi, kuulasin linnulaulu, vaatasin, et uus aiamööbel sobib ideaalselt mu terrassile.

Õunapuud hakkavad õide minema, rabarber on juba korralik – sain üleeile kookigi teha.

Kitsekesed! Ära unusta kitsekesi, kes aia tagant vaatavad!
Ja siis talunik, kes toob kõige värskemat ja ökomat talukraami otse värava taha (aastaajal pole vahet).

Ok, see oli nüüd iroonia. Paraku fantaseerija-kägudelt kokku korjatud kraam (väga selgelt mäletan üht aastatetagust veebruarikuist postitust, kus käole toodi “just-just” värava taha värske aedvili…).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen üksjagu mugav inimene, kes seni on oma perega elanud korteris, samas on olemas mu vanemate maakodu, kus saame suvitamas käia ja nautida seda, et kuna mu vanemad elavad seal aastaringselt, on aed hooldatud, maja soe jne. Ei ole nii, et kui nädalavahetuseks minna, siis tuleb kohe rapsima hakata, et vahepealset tasa teha, veidike nokitsen aias ja siis lebotan niisama. Külmal ajal ja kui lastel kool, on hea korteris. Kuid nüüd olen hakanud rohkem ka päris oma maakodu peale mõtlema, et saaks rohkem oma tahtmise järgi teha ja olla. Üht-teist oleme vaadanud, aga päris seda õiget pole veel leidnud. Nii et ilmselt möödub see suvi veel vanemate maakodus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul kõndis täna toonekurg aias. Talvel olen sageli kitsi näinud, vahel ka rebast. Oma aias!
Suvel valmivad järjest marjad ja puuviljad. Sügiskaamose ajal saab endale tuule-, vihma- ja külmakindla riietuse selga ajada ja võimsat tuulist avarust imetleda. Lumisel talvel on sillerdavad lumeväljad…

Miinuseid on maja puhul samuti, aga minu jaoks kaaluvad plussid miinused üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on kahju korterielanikest, kel lapsed.

Meil on paar aastat juba oma õu ja lapsed saavad seal vabalt ringi toimetada.

Võiks olla suurem ja privaatsem aga kahjuks nii palju pappi polnud, et linnaoludes privaatsemat (st ka palju-palju kallim) muretseda. Mulle meeldib õues toimetada, kasvuhoonegi sai eelmine aasta muretsetud ja abikaasa niidab hea meelega muru. Kütta meeldib mulle ka ja see ongi ainult minu teha. Külalised sisse ei murra, tulevad viisakalt siis kui kutsuda 😉

Täna oli tegelikult väga ilus ja mõnus ilm. Tuult oli vähe ja oli päris soe – peaaegu juba nagu suvi. Võiks muidugi veel soojem olla 🙂

Arvad, et kõik korteriomanikud elavad Lasnamäel? Meil on ühel pool kortermaja suur lage plats, mille ääres aiamaalapikesed, sealt edasi kohe mets ja meri. Teisel pool majade vahel piisavalt vaba ruumi igaks mänguks, lähedal ka staadion ja park. Ei näe ühtki last, kellest peaks kahju olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa mitte maha teha ega halvustada inimesi, kes elavad mis tahes kohas ja elamises.
Provotseerimisteema.
Kes tahab, elab korteris, ridaelamus või maamajas või linnamajas, mida tahes. Loevad soovid ja majanduslikud võimalused. Ja need on inimestel erinevad. Ja need võivad aastate jooksul muutuda ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on kaks õunapuud, neli sõstrapõõsast ja igihaljas taimenurk. Rabarber kasvab ise.
Palju aastaid kasvatasin kõrvitsaid ja päevalilli, aga enam ei viitsi jännata. Üle kahe nädala muru niita pole minu meelest mingi suur töö, aiaga saan iga kell toime, aga maja hooldamine on kulukas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja siis talunik, kes toob kõige värskemat ja ökomat talukraami otse värava taha (aastaajal pole vahet).

Ok, see oli nüüd iroonia. Paraku fantaseerija-kägudelt kokku korjatud kraam (väga selgelt mäletan üht aastatetagust veebruarikuist postitust, kus käole toodi “just-just” värava taha värske aedvili…).

Lollakas, mul on maja linnas. Kitsekesi ei käi ja ökondust ei harrasta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lollakas, mul on maja linnas. Kitsekesi ei käi ja ökondust ei harrasta.

Äkki teil on öökullid! Minge vaadake, võibolla on nudistist naabrinaine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakkab pihta see kohvijutt. Ma ei joo mitte kunagi õues kohvi. Hommikul on selleks liiga jahe, vaja tööle minna, mitte lebotada. Õhtul ei joo kohvi. Jahedaga jahtub ka kohv ruttu. Suvisel ajal lendavad igatsugu sitikad. Kohvi on kõige parem juua köögis.
Aed, kus on lihtsalt muru, on ju täiesti mõttetu. Mida sa seal naudid või teed? Täpselt sama kui oleks rõduga korter. Aias, mida nautida, on põõsad, viljapuud, peenrad jne. Noh lisaks nautimisele paraku ka omajagu tööd.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 119 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma maja on nii mõnus