Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma maja on nii mõnus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 114 )

Teema: Oma maja on nii mõnus

Postitas:
Kägu

No siin saab kohe neljal leheküljel lugeda korteri mugavatest eelistest majas elamisega võrreldes.
ja selliseid teemasid on kümneid, kui mitte sadu.
https://foorum.perekool.ee/teema/naabreid-hairivad-lapsed/

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jep, on mõnus. Hommikul käisin paljajalu ja jõin õuemurul kohvi, kuulasin linnulaulu, vaatasin, et uus aiamööbel sobib ideaalselt mu terrassile.

Kolm tundi sai niisama päikese käes peesitatud – kena jume on juba peal.

Õunapuud hakkavad õide minema, rabarber on juba korralik – sain üleeile kookigi teha.

Kitsekesed! Ära unusta kitsekesi, kes aia tagant vaatavad!

Lollakas, mul on maja linnas. Kitsekesi ei käi ja ökondust ei harrasta.

Äkki teil on öökullid! Minge vaadake, võibolla on nudistist naabrinaine?

Pagan, täna sadas päev otsa vihma, ei mingit peesitamist ega jumet.
Hommikuti paljajalu õuemurul ei käi, aga kohvitassi võtan küll õue kaasa, kui esimest suitsu lähen tegema.
Kitsi on päris palju, rebaseid kah. Ühel korral olen kakku ka näinud. Kahjuks kuulnud pole teda kordagi, täitsa vait oli.
Aga sookurgi on sel aastal küll palju, muudkui üürgavad.
Olen maal elanud 15 aastat – algul olin küll kõva peenarde tegija ja kõige huvitava kasvataja. Praeguseks on järel üks suur maitsetaimede peenar, õunapuud ja marjapõõsad. Ei mingit harimist ega vaeva, nädalas korra raideriga üle käia ja kõik.
Korter linnas on ka alles. Võibolla kolime sinna kunagi tagasi, kui vanaks ja väetiks jääme. Siiani ei taha mõelda ka, et peaks naabritega arvestama.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aed, kus on lihtsalt muru, on ju täiesti mõttetu. Mida sa seal naudid või teed?

Kui on lapsed, siis on natuke muru igati omal kohal. Et on, kus joosta ja jalgpalli mängida kasvõi.

Meil on ridaelamu 600 rm maalapikesega, ma ütleksin, et täitsa paras suurus. 🙂 On natuke ruumi lastele jooksmiseks, on viis puud, mille vahele hulgaliselt kiikesid ja nöörredeleid riputatud ning kõndimisköisi seotud, on paar kõrgpeenart, kus saab lastele näidata, kuidas kasvab hernes ja kuidas kartul, no ja on ka metsik ala, kus kasvavad peamiselt mustikad ja metsmaasikad. Ja tõesti on eriolukorra ajal olnud niivõrd mõnus, kui saad väikelapsed omaenese õue kupatada ja ei pea muretsema, et mänguväljakud kinni on.
Naabreid on meil üksainus, sest meil on viimane boks, kahes küljes on mets ja neljandas tänav.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korsten ei lagune, kui see on meistri tehtud, veeeühendus, tilkuv katus

Tänapäeval olla enamus telliseid sellised, millest tehtud korstnapits lagunema kipub. Minu korsten on püsinud juba üle sajandi ja tellised on veel kobedad. Pitsi parandama (ärakadunud segu asendama) olen siiski pidanud. Veeühendus on hooldusvaba, kuigi imbväljakul peab silma peal hoidma (aga reeglina elavad inimesed sellises majas, mis on ühisveevärgiga liitunud ja ei pea üldse taolistele asjadele mõtlema; meil sellist võimalust pole). Tilkuv katus – no suvel suure vihmaga vahel vaatan kas kuskilt sajab läbi või mitte. Katus on juba küllaltki vana, tuleb vahetus päevakorda võtta. Tööd on maja ja aiaga kindlasti. Aiaga on tööd niipalju, kui inimene ise soovib, aga majaga, eriti vanema või ebakvaliteetse uusehitisega on jälgimist vajavaid asju ja võibolla ka tegemist vajavaid asju rohkem kui korteris. Aga see-eest on mul kaunid vaated, avarus, oma aia marjad-puuviljad-köögivili ja ma ei pea muretsema, et lapsed end liiga lärmakalt ülal peavad. Koolis käituvad nad kas hästi või lausa eeskujulikult (poisid), nii et pole kasvatamatud. Aga vabadust on siin küll rohkem kui korteris.

Hind jah. No minu maja ei ole kallis, kuigi remondi alla on palju läinud, aga maal on kinnisvara ikkagi odavam kui samaväärne linnas. Remont seevastu ei ole odavam kui linnas, vastupidi, materjali kohalesaamine maksab lisa. Ja kuigi mul käivad aias kaunid loomad, siis postiljon igapäevaselt aia servas ei käi ja lähima ühistranspordipeatuseni või poodigi on pikk jalutuskäik. Kehva ilmaga ei tahagi sellist teed ette võtta.

Aga ikkagi, minu jaoks on oma majas palju parem elada kui korteris. Ühe sõbra jaoks on aga kauneim nõukogudeaegne paneelmajaarhitektuur ja elabki õnnelikult ühes sellises majas korteris.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oleme majaomanikud alles neli kuud, aga enam ei kujuta ettegi, kuidas enne korteris elasime. On tõesti mõnus, et lähen lihtsalt lapsega aeda oma mänguväljakule mängima, kastame lilli ja teisi värskelt istutatud taimi, näitan rohimist, mängime palli jne. Õhtul mehega saun, istume terrassil, snäkid ja kokteil. Hommikukohvi pole veel terrassile jooma läinud, liiga külm on. Ei oska ette kujutada, et oleks pidanud korteris elama selle eriolukorra ajal, mul mees oleks tegevusetusest lolliks läinud. Nüüd said sellel ajal aga mitmed asjad tehtud, mida muidu planeerisime mitme aasta peale. Maja on uus ja siin õnneks mingeid kütmise ja remondi muresid ei ole.

+6
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul kõndis täna toonekurg aias. Talvel olen sageli kitsi näinud, vahel ka rebast. Oma aias!

Suvel valmivad järjest marjad ja puuviljad. Sügiskaamose ajal saab endale tuule-, vihma- ja külmakindla riietuse selga ajada ja võimsat tuulist avarust imetleda. Lumisel talvel on sillerdavad lumeväljad…

Miinuseid on maja puhul samuti, aga minu jaoks kaaluvad plussid miinused üle.

Mul kurepesa maja ees sissesõiduteel posti otsas. Kolm aastat tagasi Eesti Energia ise paigaldas uue pesaposti, sest kurg kaitse all, aga el.posti otsas on pesitsus nii talle kui inimestele ohtlik.
Kurg mu maal on sama normaalne nähtus nagu kärbes soojal seinal.

Marjakasvatuse lõpetasin – ei viitsi rästastega võidelda.

Lumevallid mittakäidavas kohas on küll ilusad 🤗

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma 4 korteri ja suure aiaga kortermajas Rahumäel. Naabrid ka ümber puha kortermajades ja siis üks ilge kole eramaja meie vahel. Suur hoov, mõnus terrass/korteril ka rõdu, sõbralikud naabrid. Kortermaja küll, aga milline idüll, milles elame 🤗

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rohkem ei jaga 🙁

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, naudiks ka kui oleks koos kellega nautida. Aga üksinda päratus hoones, siis pole ainsatki plussi.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naudin elu oma korteris – paarismaja 700rm aiaga. Ei saa kurta 🙂 Tunnen kaasa teemaalgatajale, kes peab rohkem muru niitma või on soetanud röövelhinnaga roboti!

Paarismaja on kõige suurem jubedus üldse. Soetad elamise normaalste inimestega, aga mõne aasta pärast võivad su aukliku tulemüüri taga elada vastutustundetud tüübid, kellel pole vahet ööl ega päeval, veel vähem tuleohutusest. Kui puldil saavad patakad tühjaks, siis suitsuandur võetakse tühjaks. Lapsed sõpradega tõmbavad voodis kanepit nii- et hommikul on madratsis augud. Auklik tulemüür muuseas tähendab seda, et kui üks paarismajadest kenasti põleb, siis läbi kommunikatsiooniavade leegid üli kenasti kanduvad otseteed naaberpaari magadistuppa

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pole maja. On korter. Poke umbne, on mõnus. Kütan kaminat, joon kohvi, naudin õhtut. Kui tahan lähen välja istun terrassil, vaatan lilleampleid ja naudin elu. Majas on verl üks korter, maja aastast 1880, täispalkmaja ja väga mõnus. Ei taha maja mida 20 aasta pärast ülal pidada ei jõua.

Kesse hull arhitekt 140-ne aasta vanusesse palkmajja lubas kaminat sisse ehitada? Sellisel asjatundjal tuleks litsents käest ära võtta. Kamin teeb nii kõva kuumust, et tema peab olema julmalt eraldatud kõikidest puitkonstruktsioonidest. Umbes, et nagu buržuika keset tuba 2+2. Teiseks. Mis poke umbne? Kui umbne on, siis tuleb aknad lahti hoida. Üks mutt Pääskylas hiljuti mõnules kohvitamisega. Pani lauale liniku keskele küünla põlema ja läks teise tuppa askeldama. Poole tunni pärast oli maja leekides. Vist kass oli lauale hüpanud ja koerust teinud

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pidin elama selleks 12 aastat eramajas, et aru saada, et olen ikkagi läbi ja lõhki korteriinimene. Ei mahu pähe, kuidas saab öelda, et majas on elul teine kvaliteet. Kas te tööl ei käi? Lapsed ringides? Seda edasi-tagasi sõitmist ja neid lõputuid autos istutud tunde oma elust, mida kunagi tagasi ei saa! Ei, heas kohas linnakorter on ülim! Kõik jalutuskäigu kaugusel – töökohad, koolid, meri, pargid, kohvikud. Eks igale potile sobib oma kaas, aga ise tunnen ma küll vaikselt majaomanikele, kellel logistika nii suur osa igapäevaelust on, kaasa.
Ja ilmselt nemad ka mulle, et mul ei olegi peenramaad ja sauna (see-eest “linn on minu”, mille vastu ei saa). Nojah, mis teha!

+11
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii rott annab ikka olla, et linnakodu korterikastile polegi assisteerimas maakodu! Käisin just maakodus ja viinamarjadel juba esimesed suured lehed, pisuke kobarakene oli üllatuseks ka küljes. Sületäie tulpe tõin ka lastele linna.

Mina olen veel kõvem. Mul on nimelt linnamajale assisteerimas maamaja. Kasvuhoonesse palkasin Viru hotellist lahtilastud adminni. Tomatid ja kurgid pungitavad põskesid. Nurgad rohetavad tšillist ja sibulast. Aga kõige huvitavam on see, et mitte kasvuhoones, vaid maja lõunapoolsel küljel, päikese käes juba terendavad rohekaskollased banaanid. Mõõtsin üle, kõige suurem oli 8,5cm. Kevad on imeline

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pidin elama selleks 12 aastat eramajas, et aru saada, et olen ikkagi läbi ja lõhki korteriinimene. Ei mahu pähe, kuidas saab öelda, et majas on elul teine kvaliteet. Kas te tööl ei käi? Lapsed ringides? Seda edasi-tagasi sõitmist ja neid lõputuid autos istutud tunde oma elust, mida kunagi tagasi ei saa! Ei, heas kohas linnakorter on ülim! Kõik jalutuskäigu kaugusel – töökohad, koolid, meri, pargid, kohvikud. Eks igale potile sobib oma kaas, aga ise tunnen ma küll vaikselt majaomanikele, kellel logistika nii suur osa igapäevaelust on, kaasa.
Ja ilmselt nemad ka mulle, et mul ei olegi peenramaad ja sauna (see-eest “linn on minu”, mille vastu ei saa). Nojah, mis teha!

Londonis oli 100 aastat tagasi üle Thamesi sild, kus ühe külje peal rivis majad. Oli vürtspoode ja muud, ülal omanikud elasid sees. Käis äritegevus, oli seltsielu. Üks naine suutis pika elu niiviisi ära elada, et sillalt maha ei käinudki. Tema kõrges vanuses tulid noored heategijad vanaproua juurde ja pakkusid talle tasuta mingit mõnepäevast luksuslikku äraolemist rahus ja vaikuses. Tassisid muti kusagile ala Kõue mõisa swiiti.
Proua piinles kaks ööd harjumatutel luksuslikel madratsitel-patjadel ning siis palus oma heategijatel lõpuks end oma kodusele sillale tagasi viia. Alles siis, kui öösel läbi akna kostus tuppa voorimeeste mula koos automobiilide lärmiga, lisaks kajakate kisa… Alles siis saabus proua meelerahu ja ta suutis uinuda

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul kõndis täna toonekurg aias. Talvel olen sageli kitsi näinud, vahel ka rebast. Oma aias!
Suvel valmivad järjest marjad ja puuviljad. Sügiskaamose ajal saab endale tuule-, vihma- ja külmakindla riietuse selga ajada ja võimsat tuulist avarust imetleda. Lumisel talvel on sillerdavad lumeväljad…

Mul tegi rott terrassi alla pesa. Muudkui käib mitu korda päevas kompostihunnikust manti võtmas ja hambus omale koju tassimas. Kõik kisendavad, et rott, roojane loom tuleks majapidamisest eemale peletada, aga mina olen teist meelt. Rotist on moodustatud vastiku parasiidi kuvand ja teda ülekohtuselt kotitakse muudes asjades täiesti adekvaatsete inimeste poolt. Tavaline töökas kodurott peaks olema teretulnud kõikidesse Eesti maakodudesse

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakkab pihta see kohvijutt. Ma ei joo mitte kunagi õues kohvi. Hommikul on selleks liiga jahe, vaja tööle minna, mitte lebotada. Õhtul ei joo kohvi. Jahedaga jahtub ka kohv ruttu. Suvisel ajal lendavad igatsugu sitikad. Kohvi on kõige parem juua köögis.

Aed, kus on lihtsalt muru, on ju täiesti mõttetu. Mida sa seal naudid või teed? Täpselt sama kui oleks rõduga korter. Aias, mida nautida, on põõsad, viljapuud, peenrad jne. Noh lisaks nautimisele paraku ka omajagu tööd.

Sina ei joo aga mina joon. Mulle meeldib. Isegi talvel käin mõnikord mööda aeda, suur kohvitass käes.
Ja mina ei pea kiirustama, mu töö on sealsamas kohvitassiga kaasas. Vahel nõustan telefoni teel klienti, ise rohin samal ajal.
Mul on väga suur aed aga ma ei stressa kui igasse nurka kahe nädala tagant niitma ei jõua. Teen täpselt siis kui meeldib, siis kui tahan. Ja see ongi minu jaoks nauding.

Teemaalgatus on muidugi provokatsioon. Paljud vastused ka.
Paljajalu hommikul murule ka lähipäevil pole võimalust olnud minna, sokid jalatsites, varbad nendes peidus on olnud märksa mõnusam.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled õues praegu istumas? Selle külma ja jäleda põhjatuulega! Suur rõõm küll mida jagada.

Paljud elavadki korteris seetõttu, et nautida tõelist vabadust kohustustest mitte kogu aeg vastutada ja midagi teha ja muretseda. Viimane ju eestlaste rahvushobi. Muudkui muretse ja muretse.

Nõmmel on alati palju soojem kui mere läheduses! Siin on mega.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga reeglina elavad inimesed sellises majas, mis on ühisveevärgiga liitunud ja ei pea üldse taolistele asjadele mõtlema;

Vat sellest nüüd ei saanud aru.
Reeglina?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

No siin saab kohe neljal leheküljel lugeda korteri mugavatest eelistest majas elamisega võrreldes.

ja selliseid teemasid on kümneid, kui mitte sadu.

https://foorum.perekool.ee/teema/naabreid-hairivad-lapsed/

Võta vahelduseks ka sääskede teema lahti
https://foorum.perekool.ee/teema/elu-louna-eesti-metsade-vahel/

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakkab pihta see kohvijutt. Ma ei joo mitte kunagi õues kohvi. Hommikul on selleks liiga jahe, vaja tööle minna, mitte lebotada. Õhtul ei joo kohvi. Jahedaga jahtub ka kohv ruttu. Suvisel ajal lendavad igatsugu sitikad. Kohvi on kõige parem juua köögis.

Aed, kus on lihtsalt muru, on ju täiesti mõttetu. Mida sa seal naudid või teed? Täpselt sama kui oleks rõduga korter. Aias, mida nautida, on põõsad, viljapuud, peenrad jne. Noh lisaks nautimisele paraku ka omajagu tööd.

Eks need viinamarjad on erinevatel inimestel erineval kujul hapud. Ma lähen meelsasti kohvitassiga õue, +10 mind ei murra, kohvi joon 5-10 min, jahtub ta nagunii ükskord ja temperatuur toimeainet ei muuda.
Paljajalu ei käi, ei toas ei õues. Pole lihtsalt see “paljajalu, mustal mullal…” tüüp. Maakas küll, aga korralik pediküür ja pehmed kannad on mulle olulised.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vat sellest mina aru ei saa, mismoodi majas elamine takistab lastel huviringides käimist.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paljajalu ja õuemurul kohvi joomine on metafoorid sellele, mida pakub oma isikliku aia ja maja omamine. Ei ole vaja sellest nii sõna-sõnalt kinni võtta ja üksipulgi asuda seletama, mida ja milleks keegi kuskil teeb.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Paljajalu ja õuemurul kohvi joomine on metafoorid sellele, mida pakub oma isikliku aia ja maja omamine. Ei ole vaja sellest nii sõna-sõnalt kinni võtta ja üksipulgi asuda seletama, mida ja milleks keegi kuskil teeb.

Vaata nüüd oma eelnevaid nelja detailset kommentaari, kus sa üksipulgi seletad oma asju ja tegemisi.
Lollakas.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ka korterirott, aga oma korteriga täitsa rahul. Ruumi piisavalt, avar ja valgusküllane, korralikult remonditud ja kahe rõduga. Ideaalis meeldiks muidugi suur terrass, mille saaks mõnusaks kujundada. Aga kuna elan alevis, siis mets, loodus ja järv vähem kui poole km kaugusel.
Kõigil mu sõbrannadel on oma majad ja tore on. Kiidavad, et nemad iial ei elaks korteris, aga samas käib pidev hädaldamine, et aega üldse pole, maist oktoobrini muudkui niida muru, roogi lund (kui olid lumised talved), riisu lehti, rohi lillepeenraid, istuta puid-põõsaid, mölla kasvumajaga, lao küttepuid, siis laguneb pump või boiler jne. jne. Siis visatakse mulle nina peale, mis sul viga, ei mingeid kohustusi. Tõepoolest, polegi midagi viga. Ja naudingi. Maja värskelt rekonstrueeritud, korter stabiilselt soe. Ainuke kohustus igakuiselt nende hüvede eest korteriühistule arve maksta.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on kahju korterielanikest, kel lapsed.

Meil on paar aastat juba oma õu ja lapsed saavad seal vabalt ringi toimetada.

Võiks olla suurem ja privaatsem aga kahjuks nii palju pappi polnud, et linnaoludes privaatsemat (st ka palju-palju kallim) muretseda. Mulle meeldib õues toimetada, kasvuhoonegi sai eelmine aasta muretsetud ja abikaasa niidab hea meelega muru. Kütta meeldib mulle ka ja see ongi ainult minu teha. Külalised sisse ei murra, tulevad viisakalt siis kui kutsuda 😉

Täna oli tegelikult väga ilus ja mõnus ilm. Tuult oli vähe ja oli päris soe – peaaegu juba nagu suvi. Võiks muidugi veel soojem olla 🙂

Meie elame vaikses rajoonis kortermajas, ümber ka palju eramaju, millegipärast need eramajade lapsed ei viitsi üldse seal oma aias olla, ikka kogunevad meie maja taha mänguväljakule

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei kujutaks ette, et praegu peaks umbses korterikastis istuma või siis ridaelamuboksi murulapikese peal.

Majaomanikud, jagagem rõõmu 🙂

Absoluutselt nõus. Lisaks elitaarsele linnakorterile on mul maal keset metsa maja, mille ümber on 4 ha isiklikku maad, lähimad naabrid 500 m raadiuses. Lähim jõgi jalutuskäigu ja metsik mererand rattasõidu kaugusel. Hommikuti kluugutavad sookured eemal põllul ja metskitsed hüplevad sageli aias ringi. Mulle meeldib, et ma saan seal hommmikul kasvõi alasti õue lipsata ja nautida õrna kevadvihma oma soojal kehal. Saan küpsetada vanas ahjus süte peal ise värsket leiba ja tuua naabrimemme käest vastlüpstud piima. Õnneks võimaldab mu töö- ja elustiil minna sinna, millal hing ihaldab. Kiiremal eluperioodil linnas sobib mulle väga hästi mu luksuslik korter koos puuküttega saunaga.
Oma maamaja ei vahetaks ma iial ühegi linnamaja vastu.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulime suveks oma majja suvitama, mai alguses. Ei jõua ära kütta, nii kõrini ( ei ole moodsaid küttesüsteeme ja õhksoojuspumpasid ). Aga kui ilmad peaksid soojemaks minema siis on küll hea, saab lapsed ilma pool tundi riidesse toppimata välja lasta ja ise ka minna. Seda aega oootan väga

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled õues praegu istumas? Selle külma ja jäleda põhjatuulega! Suur rõõm küll mida jagada.

Paljud elavadki korteris seetõttu, et nautida tõelist vabadust kohustustest mitte kogu aeg vastutada ja midagi teha ja muretseda. Viimane ju eestlaste rahvushobi. Muudkui muretse ja muretse.

No kui põllupeal elada, siis jah. Meil on nt terass üpris tuulevaikne. Eile väga nautisin õues olemist. Kui elaksin korteris, siis ikka käiksin iga ilmaga väljas – lastega elu juba eeldab seda. Ka nüüd kui lapsed aias ei käinud ja ise olin kodukontoris – ma ei kujuta ette elu korteris. Lasteaialapsed oleksid saanud õue alles õhtul 17 paiku. Nüüd aga said hoovi peal mängida, kui mina tööd tegin.

See, kui palju tööd majaga on, sõltub, kuidas ise oma elu elad. Meil niidab robot. Seda muret pole. Mingit lahmakat põllulappi ka pole, mis palju vaeva nõuaks. Lillepeenrad on oma rõõmuks ja kuna elan siin nagu iga päev, pole ka rohimine probleem – ei ole nii nagu suvilaga, et kord kuus suur rohimistöö, vaid rohuliblesid saab nii möödaminnes välja tõmmata.

Kui on mingi probleem nt katusega, veega, küttega vmt, mida 6 aasta jooksul pole veel olnud, siis ei pea ka ootama, millal ühistu suvatseb asjaga tegeled a- vaid ongi nii, et ise teen, ise vastutan.

Et see ei ole mingi koormus, see maja – vastupidi, meie jaoks on see vabadus. + ei pea muretsema, et mu lapsed kõnnivad ehk liiga tugevalt ja häirivad sellega alumisi naabreid 😀 Sh ei pea ise ülemise naabri kõndimist kuulama 😀

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saab õnnetu olla nii majas kui korteris. Minu meelest inimene elagu kus tahab ja kus võimalik, õnnelik olla saab igal pool. Mõnus enesetunne ei sõltu keskkonnast, vaid inimesest. Kes tunneb ennast mõnusalt sätib ka elukeskkonna mõnusaks. Mul on hea meel, et saab väljas olla. Ja mul on hea meel, et saab toas olla. 🙂 Saan end mõnusalt tunda ajutisel elamispinnas kui enda omal. “oma” ei ole siin võtmesõna, võtmesõna on enda oskus tunda end mõnusalt.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina ei joo aga mina joon. Mulle meeldib. Isegi talvel käin mõnikord mööda aeda, suur kohvitass käes.

Ja mina ei pea kiirustama, mu töö on sealsamas kohvitassiga kaasas. Vahel nõustan telefoni teel klienti, ise rohin samal ajal.

Mul on väga suur aed aga ma ei stressa kui igasse nurka kahe nädala tagant niitma ei jõua. Teen täpselt siis kui meeldib, siis kui tahan. Ja see ongi minu jaoks nauding.

Teemaalgatus on muidugi provokatsioon. Paljud vastused ka.

Paljajalu hommikul murule ka lähipäevil pole võimalust olnud minna, sokid jalatsites, varbad nendes peidus on olnud märksa mõnusam.

Kuidas see laul oligi, ma autol rehvi vahetan ja samal ajal sünnitan…

0
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 114 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma maja on nii mõnus