Esileht Kodunurk Oma maja unistus

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Oma maja unistus

Postitas:

Küsimus inimestele, kes elavad oma majas. Kas olete oma valiku ja majaga üleüldse rahul? Aastaid arvasin, et ma ei ole maja inimene. Tahtsin lihtsalt suuremat elamispinda, aga mitte maja. Nüüd mõni aeg tagasi sai soetatud uus kodu. Ruumi on palju, lapsed said oma toad, naabrid toredad, kõik peaks nagu hästi olema, aga ei ole. Jalutan kodukandis ringi, vaatan eramaju ja mõtlen, et ikkagi oma majas võiks elada… On kellegi kogemusi, kas läheb üle selline tunne?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole ilmselt päris õige inimene vastama, olen lapsepõlve veetnud oma majas, siis kolinud täiskasvanuks saades korterisse ja elanud seal üle 10a, peale lapse sündimist kolisime mehe vanemate majja (kumbagi enam elus pole). Praegu ei kujuta enam ette, kuidas ma üldse sain vahepeal korteris elada, kuidas inimesed üldse korterites elavad. Jah tööd on vähem, muret on vähem, aga ikkagi, pisike karbike kusagil teiste karbikeste vahel. Võibolla vanaduses kui maja enam üleval pidada ei jõua, siis mõtlen teisti. Minu pensionäridest vanemad jõuavad veel maja üleval pidada ja remontigi teha, seega ma väga pessimistlik pole.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen rahul, et elan majas, aga nüüd, 15 a hiljem pole enam majaga rahul. kui maja ostsime, siis puudus nö majakogemus. Alles hiljem saime aru, mida teisiti maja juures teeks. Nüüd mõlgutame mõtteid, et müüa praegune maja maha ja ehitada nullist uus päris “oma” maja, oma käe järgi.

Korterisse enam tagasi ei taha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhilise aja oma elus elanud oma majas, vahelduvalt ka korteris. Nüüd tagantjärgi mõeldes sõltub elu ka ülimalt sellest millised on naabrid. Kui on normaalsed naabrid ja ruumi piisavalt siis võib ka korterielu olla päris hea. Sama teema majas, kui on kiuslik naaber on ikka jama. Palju neid heas asukohas merevaatega keset metsa ja kesklinnas maju ikka on.

Oma maja toob kaasa probleeme ja erinevaid. Kui meeldib nendega jännata siis on kõik hästi. Suurem rahakulu, erinevad tööd, pidevalt on vaja midagi teha jne., paljust sellest pääseb korteris, vastu saad privaatsuse ja võimaluse pea kõik kujundada oma soovi järgi, huvilistel ka kapsa- ja lillekasvatuse. Samas ma teadvustan endale, et kui hakkab kõigega tegelemine üle jõu käima ja laste kaela ei taha end koormaks riputada, siis on võibolla otstarbekas korterisse kolida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma maja toob kaasa probleeme ja erinevaid. Kui meeldib nendega jännata siis on kõik hästi. Suurem rahakulu, erinevad tööd, pidevalt on vaja midagi teha jne., paljust sellest pääseb korteris, vastu saad privaatsuse ja võimaluse pea kõik kujundada oma soovi järgi, huvilistel ka kapsa- ja lillekasvatuse. Samas ma teadvustan endale, et kui hakkab kõigega tegelemine üle jõu käima ja laste kaela ei taha end koormaks riputada, siis on võibolla otstarbekas korterisse kolida.

Milline suurem rahakulu? Kui on uus või korralikult renoveeritud maja, siis mille peale kulub rohkem raha? mina maksan majas igakuiselt vähem kui korteris, jääb ära haldustasu ja remondifond, mis oli mul päris krõbe. majas maksan seda, mida reaalselt tarbin ja kõik.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.09 20:32; 22.09 21:35; 23.09 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

majas maksan seda, mida reaalselt tarbin ja kõik.

Õige!
Kõik muu on jumalast! Isegi maakütte paigalduse aeda + uuesti murupinna tegemise maksis jumal.

Aga üldiselt on sinu jumalaheietuse tulemus see, et üürid kuskil teises linnas remontimata korterit ja teed postituse, kuidas voodit kokku panna.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

majas maksan seda, mida reaalselt tarbin ja kõik.

Õige!

Kõik muu on jumalast! Isegi maakütte paigalduse aeda + uuesti murupinna tegemise maksis jumal.

Ja remondifondi pole majaomanikel ka vaja! Uue katuse paneb uus põlvkond!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks vahet pole, aiatöid ei tee üldse (peenrad pole absoluutselt minu teema), muruniitmine, lumelükkamine, puude ladumine on abikaasa ülesanne. Mina hoian ainult maja seestpoolt korras ja kuna ruutmeetreid on peaaegu samapalju (maja on ainult 5 ruutmeetrit suurem kui me korter oli), siis koristamist oluliselt rohkem pole.
Korter oli normaalne – ruumikas, 3 lodžat, helikindlad seinad, ‘miljonivaade’, keskküte.
Majas peab ise kütma – talvel jama. Töölt tulles ei ole tuba soe, läheb 3-4 tundi enne kui sooja saab. Teine asi on hoida õhksoojuspumbad töös, aga elektriarve tuleb 300 eurot. Korteri kütmine maksis 150 eurot.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.09 21:27; 23.09 19:54; 24.09 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

majas maksan seda, mida reaalselt tarbin ja kõik.

Õige!

Kõik muu on jumalast! Isegi maakütte paigalduse aeda + uuesti murupinna tegemise maksis jumal.

Ja remondifondi pole majaomanikel ka vaja! Uue katuse paneb uus põlvkond!

sa lugeda ei oska? UUS või KORRALIKULT RENOVEERITUD majast on jutt! Kui tihti majal katust vahetatakse sinu arust? Kui sa midagi ei tea, siis ole vait. Ja maaküte on juba olemas, kui sellist maja osta ja kui pole, siis investeerid ENDALE, mitte kuhugi mutiauku. Korteris maksab remondifond su kütte kinni või? Nii kuradi lolle argumente on ikka räme lugeda!

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.09 20:32; 22.09 21:35; 23.09 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen rahul, et elan majas, aga nüüd, 15 a hiljem pole enam majaga rahul. kui maja ostsime, siis puudus nö majakogemus. Alles hiljem saime aru, mida teisiti maja juures teeks. Nüüd mõlgutame mõtteid, et müüa praegune maja maha ja ehitada nullist uus päris “oma” maja, oma käe järgi.

Korterisse enam tagasi ei taha.

Täpselt sama. 10 aastat tagasi ostsime maja ja täna ma ei ole selle majaga rahul ja saan aru, mis on asjad, mis võiksid olla teistmoodi. Samuti mõtlen, et ideaalne oleks ehitada ise maja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline suurem rahakulu? Kui on uus või korralikult renoveeritud maja, siis mille peale kulub rohkem raha? mina maksan majas igakuiselt vähem kui korteris, jääb ära haldustasu ja remondifond, mis oli mul päris krõbe. majas maksan seda, mida reaalselt tarbin ja kõik.

Mina pole küll see, keda sa tsiteerid, aga minu arust on ka majas ikka päris palju kulu. Ega see maja igavesti uueks ei jää ja ajapikku tuleb nii üks kui teine asi välja. Minul 10 aastat vana maja ja nüüd on ikka järjest seda kulu. Paar katusekivi katki, vaja mees tellida, kes vahetaks, trepp vaja plaatida, fassaadi vuukide vahelt päike täidise ära kulutanud, vaja lasta uuesti täita, kulunud osad üle värvida, sissesõiduteele killustikku tellida… Muudkui koguneb neid asju ja kui ise teha ei oska, lisandub materjalikulule ka tööraha. Mul oleks küll korteris palju lihtsam. Aa, ja naabril just oli maaküttetoru kuskilt katki, rõhk kadus ära. Tellis kopa töömehega ja see kaevas terve krundi üles, et viga leida ja parandada – jälle kulu ja mitte väike.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 08:02; 23.09 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole ka päris õige inimene vastama kuna elan korteris ja mulle meeldib siin. Olen eluaeg korteris elanud ja ei teagi majaelust midagi. Tahtsin aga kirjutada soovide üleminemisest või mitte üleminemisest. Lapsepõlves oli meie perel suvila ja kõik suved veetsime seal- talvel siis korteris. Mingil hetkel hakkas emale suvila pidamine üle jõu käima ja ta müüs selle maha. Päris mitu aastat põdesin ja tundsin puudust kohast kuhu suval aeg-ajalt minna. Enne rahu ei saanud kui ostsime enda perele suvekodu- vana talumaja. On koht kus ennast nv laadida- teha veidi tööd ja sauna ning näpud mulda pista. Sulle soovitan esialgu üürida maja ja vaadata kuidas see elu seal läheb. Olen kuulnud, et mõned teevad nii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsepõlvekodu oli ridakaboks. Toona, sügaval nõukaajal, peeti seda pool-individuaal ’iks, st. oli ikka parem ja uhkem kui korter, aga mitte nii uhke kui eramaja.

Edasi alusasin tüüpiliselt: ühikatuba, esimene üürikas, koos noormehega teine üürikas, siis sain EVP’de eest esimese oma korteriköksi (hruštšovka), edasi veidi suurem, siis veel suurem… Lõpuks ostsime Soomes suure korteri, kus praegu elab laps oma kaaslasega, ning “vanakesed” kolisid Eestisse ja ehitasid omale maja. Õigemoni vist renoveerisime, kuigi vanast ja algsest pole suurt midagi järel. Kõik vundamendid, põrandad, seinad, laed, kännujuurikad, vana sindelkatus…kõik sai oma kümne küünega tehtud ja kraabitud. Ausalt, enam iial ei taastaks vana, aga ära me ta tegime, laen sau makstud ja nüüdseks on see onn meile nii armas, et ilmselgelt läheme kumbki mehega siit ainult jalad ees.

Olen aru saanud, et maarahu ja -elu on mulle sobiv, kuigi oleme mõlemad põlised linnakad olnud. Millegagi end ei koorma: tomateid ja ilutaimi kasvatan enda lõbuks, mingut kohustuslikku põllul küürutamist ei tekita omale. Lumerookimine, riisumine, okste lõikamine, muruniitmine, puude lõhkumine-ladumine, maa kaevamine…see kõik on niivõrd mõnus ja hoiab vormis. Tööle 2km, mis rattavabal perioodil meeldivaim osa päevast kõndida. Seenemets, liigirikas kalajõgi, 6km kaugusel marjasoo – no mis sa hing veel tahad!?
Jah, olen peale “eksirännakuid” jõudnud koju, majja.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

majas maksan seda, mida reaalselt tarbin ja kõik.

Õige!

Kõik muu on jumalast! Isegi maakütte paigalduse aeda + uuesti murupinna tegemise maksis jumal.

Ja remondifondi pole majaomanikel ka vaja! Uue katuse paneb uus põlvkond!

sa lugeda ei oska? UUS või KORRALIKULT RENOVEERITUD majast on jutt! Kui tihti majal katust vahetatakse sinu arust? Kui sa midagi ei tea, siis ole vait. Ja maaküte on juba olemas, kui sellist maja osta ja kui pole, siis investeerid ENDALE, mitte kuhugi mutiauku. Korteris maksab remondifond su kütte kinni või? Nii kuradi lolle argumente on ikka räme lugeda!

Tundub, et majas elamine närvidele hästi ei mõju.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja: minumeelest on maja korterist parem eelkõige kevadel ja suvel. Siis on tunne, et neil, kellel on maja ümber isiklik aed, on tõesti midagi rohkem kui korterielanikel. Sügisel ja talvel ehk tervelt pool aega aastast niikuinii eriti oma aias passida ei jaksa (külm hakkab) ning siis pole mul vahet, kust oma jalutamis- või jooksuringile suundun – korterist või majast. Kui möödun eramajadest, siis ma ei näe inimesi sügisel/talvel aias aega veetmas – ilmselt on enam-vähem kõigi majainimeste kodune elu pool aastat üsna tubane.

Ahikütte temperatuurikõikumist ma ei salli, aga seda meil õnneks pole, kuna on puidukatel (temperatuur kogu aeg ühtlane). Küttekulu mõistlik, pinda arvestades soodsam kui korteris. Ebameeldiv on see, et hiired kipuvad sisse tungima – kui põrand on betoonist ja otse ei saa, siis tungivad kuskilt laudise vahelt pööningule ja kui lapsed on esikusse viiva uksega hooletud (see jääb praokile), on mõni reostaja jälle eluruumides. Korterites polnud kunagi seda hiireprobleemi.

Praegu, kui meil on väikelapsed, korter eriti ei sobiks – väikelapsed on kärarikkad. Ilma lasteta elades sobis mulle hästi variant korter + suure aiaga maakodu suvel käimiseks. Sest minu meelest on majal mõte eelkõige suvel – muul ajal on tuba on ikka tuba, asugu see korteris või majas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 16:32; 25.09 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

majas maksan seda, mida reaalselt tarbin ja kõik.

Õige!

Kõik muu on jumalast! Isegi maakütte paigalduse aeda + uuesti murupinna tegemise maksis jumal.

Ja remondifondi pole majaomanikel ka vaja! Uue katuse paneb uus põlvkond!

sa lugeda ei oska? UUS või KORRALIKULT RENOVEERITUD majast on jutt! Kui tihti majal katust vahetatakse sinu arust? Kui sa midagi ei tea, siis ole vait. Ja maaküte on juba olemas, kui sellist maja osta ja kui pole, siis investeerid ENDALE, mitte kuhugi mutiauku. Korteris maksab remondifond su kütte kinni või? Nii kuradi lolle argumente on ikka räme lugeda!

Tundub, et majas elamine närvidele hästi ei mõju.

Võibolla eelnev korteris elamine? Sa ei hiilga ka eriti, mis elust see sul tuleb?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.09 20:32; 22.09 21:35; 23.09 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne majja kolimist veetsin lastega suhteliselt palju aega mänguväljakutel – 4-5 tundi päevas. Korterist ära kolides mõtlesin, et oma maja tähendab ka seda, et lapsed mängivad aias – pääsen üsna tüütust mänguväljakutel passimisest. Aeda sai kiiged, ronimisredelid, liivakast jt atraksioonid paigaldatud. Algul oli huvitav, aga mänguväljakutel käimisest ikka ei pääsenud. Lapsed tüdisid ära ja nüüd rändan ikkagi ühelt avalikult väljakule teisele 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.09 21:27; 23.09 19:54; 24.09 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

majas maksan seda, mida reaalselt tarbin ja kõik.

Õige!

Kõik muu on jumalast! Isegi maakütte paigalduse aeda + uuesti murupinna tegemise maksis jumal.

Ja remondifondi pole majaomanikel ka vaja! Uue katuse paneb uus põlvkond!

sa lugeda ei oska? UUS või KORRALIKULT RENOVEERITUD majast on jutt! Kui tihti majal katust vahetatakse sinu arust? Kui sa midagi ei tea, siis ole vait. Ja maaküte on juba olemas, kui sellist maja osta ja kui pole, siis investeerid ENDALE, mitte kuhugi mutiauku. Korteris maksab remondifond su kütte kinni või? Nii kuradi lolle argumente on ikka räme lugeda!

Ja miks sa siis võrdled sedauut või korralikult renoveeritud maja vana korteriga?
Korteris kogutakse remondifondi just selleks, et kui katus ühel hetkel läbi läheb, siis on võimalik see parandada. See, et sina majas elades otsustad, et seda remondiraha regulaarselt ei kogu, vaid vajadusel selle korraga välja paned, ei muuda maja remonti tasuta remondiks.
Ainuke, mida majas pole, on halduskulud, kuna teed selle töö ise ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne majja kolimist veetsin lastega suhteliselt palju aega mänguväljakutel – 4-5 tundi päevas. Korterist ära kolides mõtlesin, et oma maja tähendab ka seda, et lapsed mängivad aias – pääsen üsna tüütust mänguväljakutel passimisest. Aeda sai kiiged, ronimisredelid, liivakast jt atraksioonid paigaldatud. Algul oli huvitav, aga mänguväljakutel käimisest ikka ei pääsenud. Lapsed tüdisid ära ja nüüd rändan ikkagi ühelt avalikult väljakule teisele ????

Heh, ma jälle mõtlesin, et pääsen majas pidevast koeraga jalutamisest, aga tühja ta tahab üksinda õues olla, vahib ikka terrassi ukse taga, kui meie toas oleme. Nii et ma lasen ka oma koeraga endiselt edasi:)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 08:02; 23.09 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne majja kolimist veetsin lastega suhteliselt palju aega mänguväljakutel – 4-5 tundi päevas. Korterist ära kolides mõtlesin, et oma maja tähendab ka seda, et lapsed mängivad aias – pääsen üsna tüütust mänguväljakutel passimisest. Aeda sai kiiged, ronimisredelid, liivakast jt atraksioonid paigaldatud. Algul oli huvitav, aga mänguväljakutel käimisest ikka ei pääsenud. Lapsed tüdisid ära ja nüüd rändan ikkagi ühelt avalikult väljakule teisele ????

Aga ongi nii, et ühest ja samast tüdineb ära. Tavaliselt on ju eramaja aias üks kindel komplekt, mis eales ei muutu. Meil oli õues tosinajagu konksusid ja ostsime palju nööre ja kiikesid, nii saime iga natukese aja tagant jälle vahetada, lapsed ehitasid endale seiklusradu (ühe kiige pealt teisele, siis ühest puust teiseni mööda köit jne), tänu sellele õnnestus meil tüdinemisest pääseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne majja kolimist veetsin lastega suhteliselt palju aega mänguväljakutel – 4-5 tundi päevas. Korterist ära kolides mõtlesin, et oma maja tähendab ka seda, et lapsed mängivad aias – pääsen üsna tüütust mänguväljakutel passimisest. Aeda sai kiiged, ronimisredelid, liivakast jt atraksioonid paigaldatud. Algul oli huvitav, aga mänguväljakutel käimisest ikka ei pääsenud. Lapsed tüdisid ära ja nüüd rändan ikkagi ühelt avalikult väljakule teisele ????

Heh, ma jälle mõtlesin, et pääsen majas pidevast koeraga jalutamisest, aga tühja ta tahab üksinda õues olla, vahib ikka terrassi ukse taga, kui meie toas oleme. Nii et ma lasen ka oma koeraga endiselt edasi:)

Sa pole ainus. Ilmselt koeral hakkab ka aias igav ja tahab ikka pikkadele jalutuskäikudele. Mu vanematel on ka maja ja koer. Isa läheb juba 5 hommikul temaga metsa jalutama. Naabritel sama teema – hommikuti käib mees koeraga jalutamas, õhtul naine. Loom tahab ka ju ‘uudiseid teada’ – nuuskida. Aias kinni olles saab ainult möödujatega suhelda.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.09 21:27; 23.09 19:54; 24.09 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluaeg korteris elanud, samuti olnud kogu aeg “oma maja unistus”, juba lapsepõlvest saadik. 39aastaselt sain oma maja.

Nüüd oleme aasta elanud oma majas. Ja ülimalt meeldib! Tagasi korterisse koliks ainult siis, kui seda tuleks teha rahaliste raskuste tõttu…
Aias toimetame täpselt nii palju kui viitsime, pole mingit püstolit kuklas, võtame ikka väga vabalt ja nii kuidas tahtmist ja jaksu on.
Kulud on meil tõesti suuremad võrreldes korteriga, aga see on seetõttu, et ostsime 25a vana maja ja seal on midagi kogu aeg kõpitseda. Aga sellega olime arvestanud ja raha selle jaoks on olemas. Järgmiseks aastaks peaks remondiring olema peale tehtud.

Koeraga ikkagi lihtsam majas toimetada kui korteris elades- jah, jalutamas käime ikka ka iga päev korra, aga niisama oma aias käib pissil ikka ka mitu korda. Väga mugav :), võrreldes ajaga, kui korteris elades iga ilmaga kolm korda päevas koeraga jalutamas käisime…

See, et lapsed oma aias lõputult mängida ei viitsi, vastab aga täitsa tõele 🙂 Ei viitsi tõesti, tahavad mujale ka. Kui aga on naabrilapsi külas, siis kõlbab oma aed ka ja siis mängivad küll.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No maja endaga ma ei ole rahul, st võik solla suurem. Aga see oli see, mida me saime endale too hetk lubada ja ega ju ett etea kunagi, kas 2 a pärast saaskime midagi paremat lubada.

Üleüldiselt olen rahul, et maja ja aed on. Kui veel robotniiduki ka millalgi soetame, siis eriti 😀 Eks majaga tuleb arvestada, et see on üks raharöövel – ikka aegajalt vajab siin-seal miski kõpitsemist, kas siis maja või aed üle värvimist, katuse kive vaja vahetada vmt Siis tekib soov katusega grillnurgale või suuremale terrassile. Tahaks ilusat hekki ja iluaed, mis kõik nõuab oskusi ja raha jne. Aga ikkagi on mõnus, suvel lihtsalt terrassil istuda, kui lapsed mängivad, ei pea lastega alati ekstra mänguväljakule minema, täitsa okei on ka lihtsalt pooleks tunniks õue minna, suvel soojaga saavad lapsed ise terrassi kaudu sisse-välja joosta jne

Aga maja omamine eeldab, et sa oledki valmis ajama kõiki asju ise. Et sul ei ole ühistut, kes korraldaks parkla lumest puhtaksveo ja kõnnitee liivatamise, muruniitmise, katuseparanduse jne

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et lapsed oma aias lõputult mängida ei viitsi, vastab aga täitsa tõele ???? Ei viitsi tõesti, tahavad mujale ka. Kui aga on naabrilapsi külas, siis kõlbab oma aed ka ja siis mängivad küll.

Meil õnneks (2,5 ja 5a laps) pole õuemängudest ära tüdinenud. Suvel tuli meelde laul: “kus ehani ma mängisin küll lille, rohuga….” – sest just nii oligi, lapsed tormasid peale söögiaegu kohe õue ja olid seal õhtuni, ära ei tüdinenud. Mängiti liivakastis või siis igasuguste taimevartega, lillede äraõitsenud õitega (lubasin neid peenralt võtta), tammetõrude, kivide, lauajuppide ja muu kraamiga, mis ise endale mänguasjadeks leiti – küll pandi omakorjatud “sodi” igasuguste liivakastinõude sisse (“Teeme süüa”), ehitati neist igasugu jupstükke, riputati pesunöörile jne. Või siis lihtsalt joosti ja aeti üksteist taga, elati oma energiat välja. Ja terve suvi oli sisustatud. Eks sellest lille-rohuga mängimise east kasvatakse ühel päeval lihtsalt välja, aga väikelastele on oma aed (eriti, kui see pole liiga korralik ja silutud) soojal ajal küll tänuväärne ajasisustaja.

Aeda sai kiiged, ronimisredelid, liivakast jt atraksioonid paigaldatud. Algul oli huvitav, aga mänguväljakutel käimisest ikka ei pääsenud. Lapsed tüdisid ära ja nüüd rändan ikkagi ühelt avalikult väljakule teisele ????

Redeleid meil ei olegi. Just seetõttu, et olen teiste perede pealt näinud, kui ruttu kuitahes uhketest ronimisatraktsioonidest tüdinetakse – ei tasu neid koduaeda osta. Mõistlikum on külastada erinevaid avalikke mänguväljakuid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 16:32; 25.09 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme mehega mõlemad kasvanud maapiirkonnas oma majas. Mees väikelinnas, mina lausa talus. Tallinnasse kolides elasime üle kümne aasta erinevates korterites ja isegi väga ei unistanud oma majast. Ühel hetkel lihtsalt tekkis majanduslikult võimalus osta oma maja ja seda ka tegime. Praegu natuke kahetsen, et ei ostnud juba siis maja, kui viimast korterit ostsime. Kujutan ette (ega ju enam täpselt ei tea), et 1998 aasta paiku oleks saanud kuhugi ringteest sissepoole, aga üksikusse kohta väga luks maja normaalse hinna eest. Siis vist tahtsid kõik veel linnas elada, võimalust elada peaaegu linnas, aga samas nagu maal ei osatud siis veel kuigivõrd väärtustada. Aga võib-olla ma eksin.
Praegu tahaks natuke teistsuguse planeeringuga maja. Tahaks, et II korrusel oleks ka tualettruum, või et maja oleks üldse I-korruseline. Teiseks tahaks natuke üksikumas kohas elada. Kuigi samas oleme väga kesklinna lähedal, see on muidugi pluss. Aga siin meie ümber on väga täis ehitatud, oleme jäänud linna sisse, kui kunagi ostsime maja metsaserva.
Oma majas on tegemist muidugi rohkem, kui korteris. Korteris on palju muretum. Samas ei kahetse. See asjatamine ja remontimine saab millegagi tasutud. Aga millegi, täpselt ei oskagi sõnastada. See on see mingi oma majas elamise tunne, mis on vist majas üles kasvanud inimesele oluline. Või kui ma lähen aeda ja vaatan aianurgast kogu seda kupatust, mõtlen: see on minu!
Remonditöödega on see ka pluss, et majas saad asju teha omas tempos. Korteris võib ühistu soovitud tempo olla sulle kas liiga aeglane või kiire. Nt tuttavad elavad Pelgulinnas viie korteriga majas, tahaks väljast maja korda teha, aga üks korter blokeerib. Ei saagi. Elavad edasi koledas lobudikus.
Saun on meil ka majas, see on ka asi, mis mulle väga meeldib. Mulle meeldib isegi lund lükata. Selline tore füüsiline töö värskes õhus, pärast mida on hea sauna minna. Muru ma ei niida, selleks on meil kaks poega. Kui nemad välja kolivad, siis tuleb robot aeda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see enne üle ei lähegi kui selle maja kätte saad ja saad teada, kuidas majas elada on. Suurel korteril on ka omad head plussid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just seetõttu, et olen teiste perede pealt näinud, kui ruttu kuitahes uhketest ronimisatraktsioonidest tüdinetakse – ei tasu neid koduaeda osta. Mõistlikum on külastada erinevaid avalikke mänguväljakuid.

Meie tegelesime lapsepõlves oma atraktsioonidega ise. Ei vedanud keegi ealeski meid mööda mingeid mänguväljakuid. Pealegi, nõukaajal olid avalikud mänguväljakud oma liivakasti, liumäe ja kaarredeliga igavad. Seega, jah, pole mõtet pingutada, et valmistoodangut osta. Targem on ise osta köis ja see puu otsa riputada. Samamoodi osta nööri ja metallpulk ning teha trapets. Metalltrossist kahe puu vahele veetud köisraudtee on igavesti lahe lahendus. Nagu ka “karussell” ehk istumispulgaga köis, mille saab pulkapidi kuhugi kõrgemale vedada ja millega alla lasta. Vöökõrgusele kahe puu vahele saab panna saltovöö, madalale mõne muu kahe puu vahele tasakaaluköie. Kiik peaks ka kindlasti mõne oksa küljes kõikuma. Puude otsa saavad lapsed ise onne ehitada. Kui on mõni madalam kuur vmt. ehitis, siis selle otsa saab mööda seina parkuuri joosta. Igavesti lahe ja arendav tegevus. Üle kõrgema plangu saab õppida planguületamist nii, et hüppad rinnuli peale ja siis viskad jalad koos üle. Veoauto sisekumm (kas selliseid tänapäeval üldse enam on?) on ideaalne batuut ja vahend kellegi seal sees veeretamiseks. Meie muidugi käisime ujumas ka sellega. Keksukummi võiks saada kuhugi kinnitada nii, et lisaks on vaja ehk ainult üht mängijat või siis veel parem on muidugi kui saab üksi ka hüpata. Kargud ehk kompad võiks olla, neid on lihtne teha. Kunagi olid olemas vedrupulgad, mille peal sai hüpata. Jällegi lahe.

Me olime tüdrukud Tallinna aedlinnas.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 11:52; 25.09 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just seetõttu, et olen teiste perede pealt näinud, kui ruttu kuitahes uhketest ronimisatraktsioonidest tüdinetakse – ei tasu neid koduaeda osta. Mõistlikum on külastada erinevaid avalikke mänguväljakuid.

Meie tegelesime lapsepõlves oma atraktsioonidega ise. Ei vedanud keegi ealeski meid mööda mingeid mänguväljakuid. Pealegi, nõukaajal olid avalikud mänguväljakud oma liivakasti, liumäe ja kaarredeliga igavad. Seega, jah, pole mõtet pingutada, et valmistoodangut osta. Targem on ise osta köis ja see puu otsa riputada. Samamoodi osta nööri ja metallpulk ning teha trapets. Metalltrossist kahe puu vahele veetud köisraudtee on igavesti lahe lahendus. Nagu ka “karussell” ehk istumispulgaga köis, mille saab pulkapidi kuhugi kõrgemale vedada ja millega alla lasta. Vöökõrgusele kahe puu vahele saab panna saltovöö, madalale mõne muu kahe puu vahele tasakaaluköie. Kiik peaks ka kindlasti mõne oksa küljes kõikuma. Puude otsa saavad lapsed ise onne ehitada. Kui on mõni madalam kuur vmt. ehitis, siis selle otsa saab mööda seina parkuuri joosta. Igavesti lahe ja arendav tegevus. Üle kõrgema plangu saab õppida planguületamist nii, et hüppad rinnuli peale ja siis viskad jalad koos üle. Veoauto sisekumm (kas selliseid tänapäeval üldse enam on?) on ideaalne batuut ja vahend kellegi seal sees veeretamiseks. Meie muidugi käisime ujumas ka sellega. Keksukummi võiks saada kuhugi kinnitada nii, et lisaks on vaja ehk ainult üht mängijat või siis veel parem on muidugi kui saab üksi ka hüpata. Kargud ehk kompad võiks olla, neid on lihtne teha. Kunagi olid olemas vedrupulgad, mille peal sai hüpata. Jällegi lahe.

Me olime tüdrukud Tallinna aedlinnas.

Kuule, teema oli hoopis muust, kui laste mänguharjumuste üksikasjalikust kirjeldamisest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, teema oli hoopis muust, kui laste mänguharjumuste üksikasjalikust kirjeldamisest.

Tore. Mis ma siis vastata saan? Jah, mina kui eluaegne majaelanik ei kujuta korteris elamist ette. Seega olen majaga rahul. Praegu elan 4km rohkem kesklinna suunas kui lapsepõlves ja kuna lapsed käivad linnas koolis, olen seda rohkem rahul. Mulle valmistab vähe muret see kui peaks olema tarvis midagi parandada. Siis ma lihtsalt teen seda. Ise. Ja naudin.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 11:52; 25.09 14:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Kodunurk Oma maja unistus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.