Esileht Tööelu, raha ja seadused. Oma OÜ tegemine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: Oma OÜ tegemine

Postitas:
Kägu

Lisan juurde eelmisele kommentaarile, kuna ettevõtet luues olin samal ajal ka üliõpilane, siis miinimumsotsiaalmaksu kohustust mul polnud. Kui palk oli väike, siis maksingi sots.maksu vaid selle väikese palga pealt, ravikindlustus oli sellegipoolest olemas üliõpilasena.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ilus muinasjutt aga küsimus sulle, kuskohast sa palgaks siis raha said? tavaliselt kui oü tehakse, siis esimene poolaastat keegi palka ei maksa, sest pole rahagi mida maksta. aga kui tegid end kohe töötajaks, st maksad ju oma ettevõtte tuludest ka sots.maksu… sul on alati see kogemuse puudumine näha

Mina tegin oma ettevõtte kiiruga sellepärast, et üks asutus, mille kaudu varem töövõtulepinguga klientidele teenust osutasin, pani lihtsalt pillid kotti. Kliendid vajasid teenust ja mina olin valmis edasi seda pakkuma, nüüd siis juba oma OÜ alt.

Palka ei maksnud omale vaid 1.tegevuskuul, edasi sain seda juba teha, algul 350€ kuus, siis 500, siis aina rohkem.

Aasta pärast sain juba töötajaid juurde palgata. Pool käivet tuleb eraklientidelt, pool riigiasutustelt. Praegu läheb 3.aasta. ei ole mingi muinasjutt.

Mul oli analoogne olukord – sooviti teenust, leidsin, et seda on mõistlikum pakkuda OÜ alt. Tegin ettevõtte. Palka maksin juba esimese kuu eest, sest lepingu juba kehtis ja selle eest maksti raha.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

juhatuse liikme tasu makstakse suurtes ettevõtetes kus reaalselt ongi juhatus ja need juhatuse liikmed muud tööd ettevõttes ei tee kui otsustavad juhatuse tasemel otsuseid. sinul kui ühemehe mikrofirmal ei olegi mingit juhatust, sest sa oled ju oma enda ettevõtte töötaja. ma ei tea mitte ühtegi inimest kes on teinud oü ja on esimesel aastal üldse endale sealt midagi maksnud, sest kõik raha kulub ju sellele äritegevusele ja reservi kogumisele. teha palka endale kui pole vähemalt poole aasta maksuraha suurus arvel, on hull risk jääda kohe Emtas võlglaseks, kui oled võlgu, siis ka suurema tähelepanu all.

väga tobe üldistus! Paljud (näiteks mina) teevad ettevõtte konkreetse tugeva äriplaaniga, mis toob piisavalt sisse kohe algusest (või on mingi muu finantseerimine – osakapital, laen) ning võimaldab omanikule vähemalt nii palju tasu maksta, et oleks ravikindlustus tagatud.

uus muinasjutt. alles vaidlesid seda laenu ja ei saanud ikka aru, et ettevõttele antakse laenu ainult käendusel ja see ei tasu ära. sest kui ettevõttega peaks midagi juhtuma, siis maksad ise eraisikuna, aga kuidas kui sinu ettevõtte kõrbemisel kõrbes ka sinu töökoht?

sa ikka luuletad nagu leiutaja jaan tatikas

Sa oled keegi, kes ei erista vastajaid ja paned oma soovi järgi vist kõik ühe alla. Kyst sa võtad, et need on sama isik. Ja seal oli vaidlus liisiingust. Siis oli sral keegi tegelane kes nimetas aina teiste jutte muinasjuttudeks. Ja siis seesama tegelane omistas veel ühele vastajale süü, et ta treib aina kodulaenuteemasid!? Uskumatu tegelane oli. Nüüd siin kas seesama või teine teisik. :))

aga mitu inimest siis ikka neid lõputuid kodulaenu teemasid, ettevõtte teemasid loob kui mitte sina ise? vaata ajaviite teemasid, seal ei olegi kedagi, vaata suhte teemasid, ka seal ei ole mitte kedagi ja kuidas siis töö jne teema all siis on kümneid erinevaid inimesi? ei saa olla, loogika ju eks.

miks sa ennast häbened?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uus muinasjutt. alles vaidlesid seda laenu ja ei saanud ikka aru, et ettevõttele antakse laenu ainult käendusel ja see ei tasu ära. sest kui ettevõttega peaks midagi juhtuma, siis maksad ise eraisikuna, aga kuidas kui sinu ettevõtte kõrbemisel kõrbes ka sinu töökoht?

Sul on üsna ahtake pilt ettevõtlusest.

Teemaalgataja küll küsis olukorra kohta, kus sissemakset ei tehta, aga siin edaspidi väideti üldiselt, et enamus ettevõtteid ei saa esimesed pool aastat palka maksta. Võib saada küll, selleks on lausa mitmeid võimalusi, üks neist see, et sissemakse on tehtud ja sellest makstakse palka. Kas see kokkuvõttes kõige mõistlikum on (no et omanik paneb oma raha, millest ta on maksud juba tasunud, ettevõttesse ja siis maksab selle endale jälle välja, makstes taas kõik maksud), sõltub olukorrast.

osakapitalist ei tohi palka maksta, osakapital ongi selle ettevõtte vastutav osakapital ja seda ei tohi vähendada miinimumist vähemaks kui on 2500 eurot. kui ettevõtte lõpetad, kannad osakapitali endale tagasi ja makse sellelt maksma ei pea.

päris huvitavad ideed sul.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ilus muinasjutt aga küsimus sulle, kuskohast sa palgaks siis raha said? tavaliselt kui oü tehakse, siis esimene poolaastat keegi palka ei maksa, sest pole rahagi mida maksta. aga kui tegid end kohe töötajaks, st maksad ju oma ettevõtte tuludest ka sots.maksu… sul on alati see kogemuse puudumine näha

Mina tegin oma ettevõtte kiiruga sellepärast, et üks asutus, mille kaudu varem töövõtulepinguga klientidele teenust osutasin, pani lihtsalt pillid kotti. Kliendid vajasid teenust ja mina olin valmis edasi seda pakkuma, nüüd siis juba oma OÜ alt.

Palka ei maksnud omale vaid 1.tegevuskuul, edasi sain seda juba teha, algul 350€ kuus, siis 500, siis aina rohkem.

Aasta pärast sain juba töötajaid juurde palgata. Pool käivet tuleb eraklientidelt, pool riigiasutustelt. Praegu läheb 3.aasta. ei ole mingi muinasjutt.

hahaaaaaaaaaa

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uus muinasjutt. alles vaidlesid seda laenu ja ei saanud ikka aru, et ettevõttele antakse laenu ainult käendusel ja see ei tasu ära. sest kui ettevõttega peaks midagi juhtuma, siis maksad ise eraisikuna, aga kuidas kui sinu ettevõtte kõrbemisel kõrbes ka sinu töökoht?

Sul on üsna ahtake pilt ettevõtlusest.

Teemaalgataja küll küsis olukorra kohta, kus sissemakset ei tehta, aga siin edaspidi väideti üldiselt, et enamus ettevõtteid ei saa esimesed pool aastat palka maksta. Võib saada küll, selleks on lausa mitmeid võimalusi, üks neist see, et sissemakse on tehtud ja sellest makstakse palka. Kas see kokkuvõttes kõige mõistlikum on (no et omanik paneb oma raha, millest ta on maksud juba tasunud, ettevõttesse ja siis maksab selle endale jälle välja, makstes taas kõik maksud), sõltub olukorrast.

osakapitalist ei tohi palka maksta, osakapital ongi selle ettevõtte vastutav osakapital ja seda ei tohi vähendada miinimumist vähemaks kui on 2500 eurot. kui ettevõtte lõpetad, kannad osakapitali endale tagasi ja makse sellelt maksma ei pea.

päris huvitavad ideed sul.

Ettevõttesse võib ka rohkem raha sisse panna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei ole selline valdkond, mida keegi kunagi selliselt toetama hakkaks.

3000 euro saamiseks ei olnud tegevusvaldkond üldse oluline. Tingimusi eriti ei olnudki peale pisikese eelmise aasta käibe (oli vist 25 tuh) ja töölepinguga vormistatud töötaja. Isegi käibe langust ei küsitud, ei pidanud põhjendama. Suurema toetuse saamiseks oli natuke rohkem tingimusi.

Ma ei tulnud selle pealegi, et kui koroona minu tegevusvaldkonda kuidagi ei mõjutanud, siis ma peaksid toetust küsima riigilt. Ma suudan oma raha ise teenida, mitte ei pea riiki lüpsma.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uus muinasjutt. alles vaidlesid seda laenu ja ei saanud ikka aru, et ettevõttele antakse laenu ainult käendusel ja see ei tasu ära. sest kui ettevõttega peaks midagi juhtuma, siis maksad ise eraisikuna, aga kuidas kui sinu ettevõtte kõrbemisel kõrbes ka sinu töökoht?

Sul on üsna ahtake pilt ettevõtlusest.

Teemaalgataja küll küsis olukorra kohta, kus sissemakset ei tehta, aga siin edaspidi väideti üldiselt, et enamus ettevõtteid ei saa esimesed pool aastat palka maksta. Võib saada küll, selleks on lausa mitmeid võimalusi, üks neist see, et sissemakse on tehtud ja sellest makstakse palka. Kas see kokkuvõttes kõige mõistlikum on (no et omanik paneb oma raha, millest ta on maksud juba tasunud, ettevõttesse ja siis maksab selle endale jälle välja, makstes taas kõik maksud), sõltub olukorrast.

osakapitalist ei tohi palka maksta, osakapital ongi selle ettevõtte vastutav osakapital ja seda ei tohi vähendada miinimumist vähemaks kui on 2500 eurot. kui ettevõtte lõpetad, kannad osakapitali endale tagasi ja makse sellelt maksma ei pea.

päris huvitavad ideed sul.

Ettevõttesse võib ka rohkem raha sisse panna.

kuskohast sa selle raha siis nagu võtad? kõik mis sa ettevõttesse paned, on ettevõtte raha ja seda ei saa sealt enam välja võtta. saad kasutada ainult siis ettevõtluskulude katteks, aga miks siis oma rahaga seda niisama teha? võiks juba niisama midagi oma rahaga osta…

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oled oma muinasjuttude kõrvalt üldse mõelnud sellele kui lihtne on teha ettevõtet ja kui raske on teda lõpetada? ma ei soovitaks mitte ühelgi inimesel teha endale uisapäisa oü’d. tee ettevõtluskonto, maksa 20% tulult ja kui tulu pole, siis võtad registrist maha ja ongi kõik läbi, aga oüga see nii lihtne küll ei ole.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uus muinasjutt. alles vaidlesid seda laenu ja ei saanud ikka aru, et ettevõttele antakse laenu ainult käendusel ja see ei tasu ära. sest kui ettevõttega peaks midagi juhtuma, siis maksad ise eraisikuna, aga kuidas kui sinu ettevõtte kõrbemisel kõrbes ka sinu töökoht?

Sul on üsna ahtake pilt ettevõtlusest.

Teemaalgataja küll küsis olukorra kohta, kus sissemakset ei tehta, aga siin edaspidi väideti üldiselt, et enamus ettevõtteid ei saa esimesed pool aastat palka maksta. Võib saada küll, selleks on lausa mitmeid võimalusi, üks neist see, et sissemakse on tehtud ja sellest makstakse palka. Kas see kokkuvõttes kõige mõistlikum on (no et omanik paneb oma raha, millest ta on maksud juba tasunud, ettevõttesse ja siis maksab selle endale jälle välja, makstes taas kõik maksud), sõltub olukorrast.

osakapitalist ei tohi palka maksta, osakapital ongi selle ettevõtte vastutav osakapital ja seda ei tohi vähendada miinimumist vähemaks kui on 2500 eurot. kui ettevõtte lõpetad, kannad osakapitali endale tagasi ja makse sellelt maksma ei pea.

päris huvitavad ideed sul.

Ettevõttesse võib ka rohkem raha sisse panna.

kuskohast sa selle raha siis nagu võtad? kõik mis sa ettevõttesse paned, on ettevõtte raha ja seda ei saa sealt enam välja võtta. saad kasutada ainult siis ettevõtluskulude katteks, aga miks siis oma rahaga seda niisama teha? võiks juba niisama midagi oma rahaga osta…

Ei pea, mina ka ei teinud seda. Aga vahel on vaja ja mõistlik, st tasub ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oled oma muinasjuttude kõrvalt üldse mõelnud sellele kui lihtne on teha ettevõtet ja kui raske on teda lõpetada? ma ei soovitaks mitte ühelgi inimesel teha endale uisapäisa oü’d. tee ettevõtluskonto, maksa 20% tulult ja kui tulu pole, siis võtad registrist maha ja ongi kõik läbi, aga oüga see nii lihtne küll ei ole.

Sellega  olen ma nõus, et oü loomine ja sellega tegrlemine ei ole väga lihtne, kuna igal pool nii paljud soovitavad inimestele, et – tee aga oü ja muud teha pole mõtet. Selle asjajamine  maksud ja veel raamatupidamine aga käib inimestele üle jõu. Kui alati pole palkagi võimalik maksta, rääkimata raamatupidajast jne.

Aga ma pole teinud ainsatki kodulaenuteemat. Päris naljakas kohe, kuidas valesti profiili diagnoositakse.  Mul pole kodulaenuga aastaid tegemist. Ja olen pensionieelik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oled oma muinasjuttude kõrvalt üldse mõelnud sellele kui lihtne on teha ettevõtet ja kui raske on teda lõpetada? ma ei soovitaks mitte ühelgi inimesel teha endale uisapäisa oü’d. tee ettevõtluskonto, maksa 20% tulult ja kui tulu pole, siis võtad registrist maha ja ongi kõik läbi, aga oüga see nii lihtne küll ei ole.

Jah, ma ka ei soovita kõigil OÜ teha, nii mõndagi asja saab tõesti muul moel ära teha.

Aga samas on valdkondi ja tegevusi, kus ettevõtluskonto ei sobi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uus muinasjutt. alles vaidlesid seda laenu ja ei saanud ikka aru, et ettevõttele antakse laenu ainult käendusel ja see ei tasu ära. sest kui ettevõttega peaks midagi juhtuma, siis maksad ise eraisikuna, aga kuidas kui sinu ettevõtte kõrbemisel kõrbes ka sinu töökoht?

Sul on üsna ahtake pilt ettevõtlusest.

Teemaalgataja küll küsis olukorra kohta, kus sissemakset ei tehta, aga siin edaspidi väideti üldiselt, et enamus ettevõtteid ei saa esimesed pool aastat palka maksta. Võib saada küll, selleks on lausa mitmeid võimalusi, üks neist see, et sissemakse on tehtud ja sellest makstakse palka. Kas see kokkuvõttes kõige mõistlikum on (no et omanik paneb oma raha, millest ta on maksud juba tasunud, ettevõttesse ja siis maksab selle endale jälle välja, makstes taas kõik maksud), sõltub olukorrast.

osakapitalist ei tohi palka maksta, osakapital ongi selle ettevõtte vastutav osakapital ja seda ei tohi vähendada miinimumist vähemaks kui on 2500 eurot. kui ettevõtte lõpetad, kannad osakapitali endale tagasi ja makse sellelt maksma ei pea.

päris huvitavad ideed sul.

Ettevõttesse võib ka rohkem raha sisse panna.

kuskohast sa selle raha siis nagu võtad? kõik mis sa ettevõttesse paned, on ettevõtte raha ja seda ei saa sealt enam välja võtta. saad kasutada ainult siis ettevõtluskulude katteks, aga miks siis oma rahaga seda niisama teha? võiks juba niisama midagi oma rahaga osta…

Miks ikka ettevõttesse raha pannakse – et sellega suuremat raha teenida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuskohast sa selle raha siis nagu võtad? kõik mis sa ettevõttesse paned, on ettevõtte raha ja seda ei saa sealt enam välja võtta. saad kasutada ainult siis ettevõtluskulude katteks, aga miks siis oma rahaga seda niisama teha? võiks juba niisama midagi oma rahaga osta…

Küll saab siin targaks. Ettevõttele antud laenu ei tohigi tagasi saada?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuskohast sa selle raha siis nagu võtad? kõik mis sa ettevõttesse paned, on ettevõtte raha ja seda ei saa sealt enam välja võtta. saad kasutada ainult siis ettevõtluskulude katteks, aga miks siis oma rahaga seda niisama teha? võiks juba niisama midagi oma rahaga osta…

Küll saab siin targaks. Ettevõttele antud laenu ei tohigi tagasi saada?

Mis naljajutt see on? Et ettevõtte omanik ei võigi laenu anda oma ettevõttele? Aga – omaniku laen konto, see on siis uni või?

juhatuse liikme tasu makstakse suurtes ettevõtetes kus reaalselt ongi juhatus ja need juhatuse liikmed muud tööd ettevõttes ei tee kui otsustavad juhatuse tasemel otsuseid. sinul kui ühemehe mikrofirmal ei olegi mingit juhatust, sest sa oled ju oma enda ettevõtte töötaja. ma ei tea mitte ühtegi inimest kes on teinud oü ja on esimesel aastal üldse endale sealt midagi maksnud, sest kõik raha kulub ju sellele äritegevusele ja reservi kogumisele. teha palka endale kui pole vähemalt poole aasta maksuraha suurus arvel, on hull risk jääda kohe Emtas võlglaseks, kui oled võlgu, siis ka suurema tähelepanu all.

väga tobe üldistus! Paljud (näiteks mina) teevad ettevõtte konkreetse tugeva äriplaaniga, mis toob piisavalt sisse kohe algusest (või on mingi muu finantseerimine – osakapital, laen) ning võimaldab omanikule vähemalt nii palju tasu maksta, et oleks ravikindlustus tagatud.

uus muinasjutt. alles vaidlesid seda laenu ja ei saanud ikka aru, et ettevõttele antakse laenu ainult käendusel ja see ei tasu ära. sest kui ettevõttega peaks midagi juhtuma, siis maksad ise eraisikuna, aga kuidas kui sinu ettevõtte kõrbemisel kõrbes ka sinu töökoht?

sa ikka luuletad nagu leiutaja jaan tatikas

Sa oled keegi, kes ei erista vastajaid ja paned oma soovi järgi vist kõik ühe alla. Kyst sa võtad, et need on sama isik. Ja seal oli vaidlus liisiingust. Siis oli sral keegi tegelane kes nimetas aina teiste jutte muinasjuttudeks. Ja siis seesama tegelane omistas veel ühele vastajale süü, et ta treib aina kodulaenuteemasid!? Uskumatu tegelane oli. Nüüd siin kas seesama või teine teisik. :))

aga mitu inimest siis ikka neid lõputuid kodulaenu teemasid, ettevõtte teemasid loob kui mitte sina ise? vaata ajaviite teemasid, seal ei olegi kedagi, vaata suhte teemasid, ka seal ei ole mitte kedagi ja kuidas siis töö jne teema all siis on kümneid erinevaid inimesi? ei saa olla, loogika ju eks.

miks sa ennast häbened?

  1. Kuigi ma natuke aega tagasi vastasin juba, siis sellele vastan eraldi. Et mida sa surud? Et kui keegi treib kodulaenu kohta pidevalt teemasid, siis saan see ainult olla mina? Teisi variante pole? Loomaaeda ei soovi mind kutsuda või( kes teab, see teab  see on petkooli paranoia).
+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain targemaks, mis samme astuda pärast seda, kui olen saanud kinnituse, et OÜ on registreeritud. Konto avaksin LHV-s, olen seal ka eraeluliselt. Mul on kohe olemas klient, kes minu teenuseid vajab, aga mina sooviksin ja vajadus on küll endale kohe ka palka maksta, mitte oodata pool aastat sellega. Vajan kohe ka ravikindlustust, ei taha, et see katkeks.  Muud töökohta mul ei oleks, kui oü tehtud saab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk on kallis kulu. Loe ka seda https://pilvebyroo.ee/100-maksuvaba-kulu-kas-tead-oma-oigusi/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain targemaks, mis samme astuda pärast seda, kui olen saanud kinnituse, et OÜ on registreeritud. Konto avaksin LHV-s, olen seal ka eraeluliselt. Mul on kohe olemas klient, kes minu teenuseid vajab, aga mina sooviksin ja vajadus on küll endale kohe ka palka maksta, mitte oodata pool aastat sellega. Vajan kohe ka ravikindlustust, ei taha, et see katkeks. Muud töökohta mul ei oleks, kui oü tehtud saab.

Esiteks – palk on tõesti kallis, aga tihti ka vältimatu. Elada on ka vaja ja toidupoes üldiselt saab maksta kas palgast või dividendidest. Ilma kasumita dividende ei maksa ja dividendid ei anna ka ravikindlustust. Seega tuleb maksta palka.

Kindlasti kõik kulud, mis vähegi ettevõtlusega seotud, kanda ettevõtte arvelt. Näiteks töövahendid, koolitused jms. Kodukontori eest võib ka üüri maksta. Ja maksta palka just nii palju, kui peab, ja nii vähe, kui võimalik.

Palga ja maksude maksmiseks peab sul ettevõttes raha olema, aga kui klient olemas, siis osutad oma teenust ja esitad arve, nii saad raha. Kui tahad enne arve laekumist palka maksta, siis soovitan enne arvutada, kas pole mõistlikum vahepeal ise ravikindlustus osta, mitte läbi firma. Sest kui raha maksmiseks pead iseenda raha ettevõttesse panema, et see siis endale välja maksta, siis see on maru kulukas ja enamasti ei tasu ära.

 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain targemaks, mis samme astuda pärast seda, kui olen saanud kinnituse, et OÜ on registreeritud. Konto avaksin LHV-s, olen seal ka eraeluliselt. Mul on kohe olemas klient, kes minu teenuseid vajab, aga mina sooviksin ja vajadus on küll endale kohe ka palka maksta, mitte oodata pool aastat sellega. Vajan kohe ka ravikindlustust, ei taha, et see katkeks. Muud töökohta mul ei oleks, kui oü tehtud saab.

Esiteks – palk on tõesti kallis, aga tihti ka vältimatu. Elada on ka vaja ja toidupoes üldiselt saab maksta kas palgast või dividendidest. Ilma kasumita dividende ei maksa ja dividendid ei anna ka ravikindlustust. Seega tuleb maksta palka.

Kindlasti kõik kulud, mis vähegi ettevõtlusega seotud, kanda ettevõtte arvelt. Näiteks töövahendid, koolitused jms. Kodukontori eest võib ka üüri maksta. Ja maksta palka just nii palju, kui peab, ja nii vähe, kui võimalik.

Palga ja maksude maksmiseks peab sul ettevõttes raha olema, aga kui klient olemas, siis osutad oma teenust ja esitad arve, nii saad raha. Kui tahad enne arve laekumist palka maksta, siis soovitan enne arvutada, kas pole mõistlikum vahepeal ise ravikindlustus osta, mitte läbi firma. Sest kui raha maksmiseks pead iseenda raha ettevõttesse panema, et see siis endale välja maksta, siis see on maru kulukas ja enamasti ei tasu ära.

jälle muinasjutt. sa ajad inimestele sellist jama, jube kui keegi veel usub ka seda ja arvab et nii ongi ettevõtlus

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest kui raha maksmiseks pead iseenda raha ettevõttesse panema, et see siis endale välja maksta, siis see on maru kulukas ja enamasti ei tasu ära.

Kuule totu, kas arvad, et omanik annetab ettevõttele raha või millest jahud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain targemaks, mis samme astuda pärast seda, kui olen saanud kinnituse, et OÜ on registreeritud. Konto avaksin LHV-s, olen seal ka eraeluliselt. Mul on kohe olemas klient, kes minu teenuseid vajab, aga mina sooviksin ja vajadus on küll endale kohe ka palka maksta, mitte oodata pool aastat sellega. Vajan kohe ka ravikindlustust, ei taha, et see katkeks. Muud töökohta mul ei oleks, kui oü tehtud saab.

Esiteks – palk on tõesti kallis, aga tihti ka vältimatu. Elada on ka vaja ja toidupoes üldiselt saab maksta kas palgast või dividendidest. Ilma kasumita dividende ei maksa ja dividendid ei anna ka ravikindlustust. Seega tuleb maksta palka.

Kindlasti kõik kulud, mis vähegi ettevõtlusega seotud, kanda ettevõtte arvelt. Näiteks töövahendid, koolitused jms. Kodukontori eest võib ka üüri maksta. Ja maksta palka just nii palju, kui peab, ja nii vähe, kui võimalik.

Palga ja maksude maksmiseks peab sul ettevõttes raha olema, aga kui klient olemas, siis osutad oma teenust ja esitad arve, nii saad raha. Kui tahad enne arve laekumist palka maksta, siis soovitan enne arvutada, kas pole mõistlikum vahepeal ise ravikindlustus osta, mitte läbi firma. Sest kui raha maksmiseks pead iseenda raha ettevõttesse panema, et see siis endale välja maksta, siis see on maru kulukas ja enamasti ei tasu ära.

jälle muinasjutt. sa ajad inimestele sellist jama, jube kui keegi veel usub ka seda ja arvab et nii ongi ettevõtlus

Mis osa on muinasjutt?

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

dividendidest. dividende ei saa ettevõttest välja maksta enne, kui on täidetud 2 tingimust:

1) osakapital peab olema sissemakstud (ning selle sissemakse ära deklareeritud, 2 kohta: äriregistrile ja maksuametile)
2) peab olema esitatud ja kinnitatud 1.majandusaasta aruanne.

Mis aga neisse omaniku laenudesse puutub, millest siin keegi palju jahub, siis väga tihti on väikeettevõtte omanikul mõistlik osta mingi asi eraisikuna, oma raha eest ja siis hiljem maksab ettevõte selle tagantjärele omanikule välja.

Seda nt juhul, kui algusaastatel on firmal maj.raskused (aga omanikul on ka muu töö või sääste). Või tahad osta mõnd tehnilist vidinat, tehnika garantiiaeg ettevõttele osts on 6 kuud, eraisikuna ostes 2a.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise enda ettevõttes kindlasti tasub tutvuda ka hüvitistega – nt isikliku sõiduauto kasutamine, ka kodukontoris arvuti taga töötaval inimesel tekib nt kliendikülastusi. Samuti ka mõne oma toa kodukontori kasutamisena oma ettevõttes jne. Ettevõtte kuludest tuleb soodsamalt, kui palka maksta ja siis samu kulusid kanda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks – palk on tõesti kallis, aga tihti ka vältimatu. Elada on ka vaja ja toidupoes üldiselt saab maksta kas palgast või dividendidest.

Kas poed tunnevad kohe ära kui majanduskulude katteks üle kantud/välja võetud raha kasutad, keelduvad müümast?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis aga neisse omaniku laenudesse puutub, millest siin keegi palju jahub, siis väga tihti on väikeettevõtte omanikul mõistlik osta mingi asi eraisikuna, oma raha eest ja siis hiljem maksab ettevõte selle tagantjärele omanikule välja.

Ei ole ka see sinu mõte väga geniaalne. Sellega rikud tulude/kulude printsiipi ja eraisikule esitatud arvelt ei saa tagasi sisendkäibemaksu. Km-kohustuslaseks on tark firma kohe registreerida kui enamus kliente on km-kohustuslastest firmad, mitte eraisikud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ka see sinu mõte väga geniaalne. Sellega rikud tulude/kulude printsiipi ja eraisikule esitatud arvelt ei saa tagasi sisendkäibemaksu. Km-kohustuslaseks on tark firma kohe registreerida kui enamus kliente on km-kohustuslastest firmad, mitte eraisikud.

Põhiliselt teenuseid pakkuval väikefirma, mille aastakäive on alla 40 tuh, pole käibemaksukohustust, kui mingeid suuri oste pole plaanitud ja firma põhilisteks kuludeks on palgakulud, siis lihtsalt niisama pole käibmemaksukohuslaseks mõtet hakata, sest sel juhul lähevad su teenused klientidele kohe 20% võrra kallimaks (ja kaotad kas kliente või osa kasumit)
Parem on mittekäibemaksukohuslasena panna oma ilma käibekata teenuse hind ca 5-10% käibemaksukohuslastest konkurentide jaehinnast väiksem, saad ise kasumit ja ka kliendid on soodsama hinna eest tänulikud.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parem on mittekäibemaksukohuslasena panna oma ilma käibekata teenuse hind ca 5-10% käibemaksukohuslastest konkurentide jaehinnast väiksem, saad ise kasumit ja ka kliendid on soodsama hinna eest tänulikud.

Maksad enda kulud kinni koos käibemaksuga ja müüd 5-10% konkurentidest odavamalt. Mõista, mõista mitu protsenti kokkuvõttes kahju saad. Seda ikka taipad, et kliendid maksavad sulle arve koos käibemaksuga ja omakorda saavad müügi käibemaksust oma arvete ostu km maha arvata?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hind ca 5-10% käibemaksukohuslastest konkurentide jaehinnast väiksem, saad ise kasumit ja ka kliendid on soodsama hinna eest tänulikud.

iga vähegi ettevõtja vaatab km eelset hinda, sest km saab ta nagunii tagasi. Loll lootus sul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parem on mittekäibemaksukohuslasena panna oma ilma käibekata teenuse hind ca 5-10% käibemaksukohuslastest konkurentide jaehinnast väiksem, saad ise kasumit ja ka kliendid on soodsama hinna eest tänulikud.

Maksad enda kulud kinni koos käibemaksuga ja müüd 5-10% konkurentidest odavamalt. Mõista, mõista mitu protsenti kokkuvõttes kahju saad. Seda ikka taipad, et kliendid maksavad sulle arve koos käibemaksuga ja omakorda saavad müügi käibemaksust oma arvete ostu km maha arvata?

See sõltub tegevusalast ja sellest, kas kliendid on KM kohustuslased.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõltub tegevusalast ja sellest, kas kliendid on KM kohustuslased.

Kuidas käibemaksuarvestus Eestis registreeritud firma puhul tegevusalast sõltub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Oma OÜ tegemine