Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma põhimõtete vastaselt külaliste võõrustamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 110 )

Teema: Oma põhimõtete vastaselt külaliste võõrustamine

Postitas:
Kägu

Kunagi osalesin vestluses, kus leidsin, et täiskarsklasena on igati ok, kui ma oma kodusel peol ei paku alkoholi. Minu pidu – minu menüü. Sellise arvamuse eest sain kuulda, kui ebaviisakas ja külalistest mittehooliv ma olen.
Nüüd mõni aeg tagasi olin peol, kus võõrustajad veganid. Oh üllatust – needsamad minu noomijad särasid ja leidsid, et väga põhimõttekindlad inimesed ja “ongi teistmoodi ja huvitav”.

Kuidas siis on – karsklane peab alkoholi pakkuma, sest muidu on ta ebaviisakas. Tema põhimõtted ei loe.
Vegan ei pea omnivooridele mittevegantoitu serveerima – see on huvitav.
Kuidas teie käituksite? Kas eeldate karsklase peol alkoholi ja vegani juures loomse päritoluga toitu?

Olgu öeldud, et asi pole inimestes, sest sama seltskonnaga lävime juba aastaid ja mingeid konflikte pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui mina olen karsklane, siis ma võin aga ei pea alkoholi pakkuma. Samas, kui mul oleks ikka 50. sünnipäev või pulmad, oleks kena külalisi ette hoiatada, et pidu on alkoholivaba. St mina hoiataksin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh üllatust – needsamad minu noomijad särasid ja leidsid, et väga põhimõttekindlad inimesed ja “ongi teistmoodi ja huvitav”.

Sa ajad paar asja segamini.
Need, kes siin targutavad, on päriselus ju hoopis teistsugused ja ei julge eluski öelda, et kas sul liha siis minu jaoks ei ole.

Pealegi, kui kõigesööja sööb vegantoitu, siis, ülla-ülla, ta ei sure ära. Ta sööb vegantoitu üsna tihti nagunii. (lihtne kapsa-porgandisalat ntx on paljude lisasööjate lemmik + veel 1000 vegansööki)
Vegan, kui sööb tüki liha, siis on vilkurid ja EMO.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kunagi osalesin vestluses, kus leidsin, et täiskarsklasena on igati ok, kui ma oma kodusel peol ei paku alkoholi. Minu pidu – minu menüü. Sellise arvamuse eest sain kuulda, kui ebaviisakas ja külalistest mittehooliv ma olen.

Nüüd mõni aeg tagasi olin peol, kus võõrustajad veganid. Oh üllatust – needsamad minu noomijad särasid ja leidsid, et väga põhimõttekindlad inimesed ja “ongi teistmoodi ja huvitav”.

Kuidas siis on – karsklane peab alkoholi pakkuma, sest muidu on ta ebaviisakas. Tema põhimõtted ei loe.

Kuidas teie käituksite? Kas eeldate karsklase peol alkoholi ja vegani juures loomse päritoluga toitu?

Olgu öeldud, et asi pole inimestes, sest sama seltskonnaga lävime juba aastaid ja mingeid konflikte pole.

Kas need veganid siis tarbivad alkoholi või millest nende pahameel sinu peol?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ütle, kes on su sõbrad ja ma ütlen, kes oled sina ise.

Ma mõtlen sellistel puhkudel alati, et mispärast pidu tegelikult tehakse, kas selleks, et kõikidel tore oleks või selleks, et ainult võõrustajal endal tore oleks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veganid põhimõtteliselt laipadega ei tegele. Nad ei saagi lihatoitusid oma külalistele pakkuda, sest nõnda rüvetaksid nad oma kodu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see ongi puhas kahepalgelisus ju. Teisi agarad noomima aga ise käituvad sama moodi. Imestan et sellsed su “sõbrad” on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veganid põhimõtteliselt laipadega ei tegele. Nad ei saagi lihatoitusid oma külalistele pakkuda, sest nõnda rüvetaksid nad oma kodu.

Oh õudust, veganid ei saa ju siis ka ühtki haiget loomakest päästa, sest äkki sureb neil käte vahel või kodus vaiba peal ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päriselt? Mis nendega siis juhtub? Närvivapustus?

Ei eelda. Olen ise külalistele teada andnud, et alkoholi me ei paku, soovi korral võtku kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pealegi, kui kõigesööja sööb vegantoitu, siis, ülla-ülla, ta ei sure ära. Ta sööb vegantoitu üsna tihti nagunii. (kapsa-porgandisalat ntx on paljude lisasööjate lemmik)

Ja kas alkoholitarbija alkovaba joogi peal sureb ära või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiskarsklane rüvetaks äkki alkoholi pakkudes oma kodu. Küsimus oli, et miks alkoholi mitte pakkudes ollakse ebaviisakas külaliste suhtes, aga ainult vegantoitu pakkudes mitte?

Minul on reegel, laste sünnipäevad on alkoholivabad ja oi, neid vingus nägusid, et tahaks ikka ju tervitusnapsu ka võtta ja õnne soovida. Hallooooo, tegemist on lastega!!! See on minu kodu ja minu reeglid ning laste silma all alkoholi ei tarbi meie kodus ja punkt. Mul on täiesti ükskõik, kui mind selletõttu ebaviisakaks ja mitthoolivaks peetakse.
Ma saaks aru, kui ma lauale paneks toore liha, et tehke ise süüa, kui tahate, aga alkoholi puudumise pärast ei tohiks küll keegi viriseda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pealegi, kui kõigesööja sööb vegantoitu, siis, ülla-ülla, ta ei sure ära. Ta sööb vegantoitu üsna tihti nagunii. (lihtne kapsa-porgandisalat ntx on paljude lisasööjate lemmik + veel 1000 vegansööki)

Seesuuret… Kui mittekarsklane ei saa mõnel peol veini, siis ta ka ei sure ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh üllatust – needsamad minu noomijad särasid ja leidsid, et väga põhimõttekindlad inimesed ja “ongi teistmoodi ja huvitav”.

Sa ajad paar asja segamini.

Need, kes siin targutavad, on päriselus ju hoopis teistsugused ja ei julge eluski öelda, et kas sul liha siis minu jaoks ei ole.

Mis mõttes vilkurid ja EMO? Ega siis veganitel ometigi mingit lihaallergiat ole!

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see ongi puhas kahepalgelisus ju. Teisi agarad noomima aga ise käituvad sama moodi. Imestan et sellsed su “sõbrad” on.

Ma ei ütleks, et just ilmtingimata sõbrad, aga üks ~ 10-pealine seltskond, kellega käime matkamas, väliüritustel, üksteise sünnipäevadel jne. Jah, ka paar tõelist sõpra on seal sees. Kõikidega igapäevaselt ei suhtle, mõne inimesega aga tihemini.
Nad on omnivoorid ja pidudel võetakse ikka mingi vein või kokteil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui oleksin taimetoitlane, siis ise kindlasti midagi lihast ei valmistaks, aga võibolla ostaksin mingit valmiskraami – head sinki vms.
Täiskarsklasena varuksin siiski pudeli veini teiste jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võiks vahet teha, mis on põhimõte ja mis on maitse.
Ilma hinnanguid andmata, täiesti erapooletult ja igasugu agasid sisse toomata on ju selge, et näiteks veganlus on põhimõte. Kui inimene ei tarbi loomset põhimõtteliselt, siis loomulikult ta ei paku seda ka külalistele. Kui ta ei tarbi liha (kala, piima, porgandeid, seeni jne), sest see ei maitse talle, siis on viisakas arvestada külalistega, kellele need toidud maitsevad.

Alkoholiga on samamoodi: põhimõtteline karsklane, kes arvab, et alkohol on ebaeetiline kahjulik aine, ei paku seda külalistele. Aga karsklane, kes arvab vaid, et tema isiklikult alkoholi ei vaja, tolereerib teiste joomist ja võib pakkuda külalistele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma leian, et vegan ei pea liha pakkuma ja karsklane ei pea alkoholi pakkuma. Need kellele ei sobi võiks minema minna. Minu pidu minu reeglid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma leian, et vegan ei pea liha pakkuma ja karsklane ei pea alkoholi pakkuma. Need kellele ei sobi võiks minema minna. Minu pidu minu reeglid.

Et kutsud inimesed teadlikult külla, et neid halvasti kohelda? Ja segatoiduline pakub oma veganitest külalistele, kelle ta ise peole kutsus, kindlasti liha – tema pidu, tema reeglid? Või kus on vahe? Miks sinusugused üldse külalisi kutsuvad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga nii vist kipub olema. Aga ju siis perekoolikatel pole eriti variante ja kasutavad igat võimalust, et kuhugi minna.

Ma läheks ema sünnipäevale, kui ema oleks vegan ja rohkem väga erandeid teha ei viitsikski. Ok, tädipoja pere ehk ka.
Aga õnneks tutvusringkonnas pole ühtegi usklikku ega ka karsklast. Need viimased on tavaliselt kas kained alkohoolikud (sellisel juhul üsna arusaadav) või siis rämealkohoolkud, kellega ei pea suhtlema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul selliseid põhimõtteid ei ole, mille vastu ma peaksin minema.

Küll aga on mul olnud selliseid pidusid, kus minu poolt söögid, külalised ise võtavad kaasa joogid. Või siis mina teen ainult soolased toidud, kes tahab magusat, võtab ise meelepärase kringli või koogi kaasa, selles osas lepime varem kokku. Siin pole asi põhimõttes, mõnikord lihtsalt ei jõua kõike, aga pidu tahaks 😀

Päris sellist pidu ma ei ole teinud, et kõik toidupoolis on poest valmiskujul ostetud või et pakuks ainult porgandeid ja kurke dipikastmega. See vist on mul jah põhimõte, et ma ikka ise teen enamus asju valmis. Samas kui tekiks olukord, et peaks peo käigus näiteks wolti kaudu midagi juurde tellima, siis ma ei oleks põhmõtteliselt selle vastu, kui keegi soovib pizzat või sushit, mida mul ei ole.

Veganite teema on mingi hoopis eraldi teema. See on juba nagu usu küsimus. Kui karske võõrustaja ei paku välja varianti, et võtke oma jook kaasa, siis ega ma karsklasele külla minnes alkoholi kaasa ei võta. Samamoodi ei hakka veganil külas olles kotist lambakotlette välja otsima. Võimalik, et teen siis lihtsalt lühema visiidi, kui tekib soov napsu võtta või vastupandamatu tung lihakäntsaka järele. Ega ära ei sureks.

Samas ma vaataks niisuguste inimeste puhul sellele küll viltu, kui minu koju tuleb karsklane või vegan ja hakkab vinguma, et miks laual on vein või kas selle koogi sees on muna. Võta oma vesi või toortatraleivake kaasa, kui muu ei kõlba 😀 (no alkoholivaba morssi, teed ja kohvi saab mu juures küll alati).

Kui mingi karsklane või vegan tuleks nõudma, et ma kindlasti oma kodusel peol ei pakuks alkoholi või et ma kindlasti teeksin ainult taimseid toite, siis mingu puu taha, ma teen nii nagu mulle meeldib. Lapse sünnipäeval lasen rahuliku südamega täiskasvanutel teises toas klaase kokku lüüa, ega siis alkoholi tarbimine kohe mingit raju prassimist ei tähenda. Mängutoas pole oma lapse sünnipäeva kunagi pidanud, see tundub nii… iseloomutu ja tavaline. Aga kui laps väga tahaks just mängutoa sünnipäeva, siis ma sellele ka põhimõtteliselt vastu ei oleks. Nii et oleneb olukorrast. Eeldus on võõrustamise ja külastamise juures minumeelest pigem see, et külaline arvestab võõrustaja eripäradega. Võõrustaja omakorda annab viisakalt teada juba ette, kui on mingi eritingimus (a la tooge alkohol kaasa või et tegemist on täiskarske peoga, ärge kaasa ka tooge või et tegemist on täiesti vegan üritusega, kohupiimatort ei ole ka okei)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ebaviisakad või lihtsalt enesekesksed inimesed, kes soovivad, et olgu omas kodus või võõrsil, kõik peavad nende tahtmist tegema. Ei pea.

Mina ja mees oleme karsklased, pulmadki sai peetud alkoholita, kuigi oli suguvõsas neid, kes oleksid üht šampuseklaasikesti tahtnud. Ei tulnud kellelgi pähe seepärast meiega pahandada, et alkoholi polnud. Ka ühelgi muul juhul pole oma kodus või üritustel alkoholi pakkunud ja keegi ei pahanda.
Veganile mina omnivoorina veganroogi vaaritama ei hakka, aga küllap leidub mul pidupäeval laual alati midagi sellist, mida ka vegan süüa saab. Mul on niigi suguvõsas mitmete seedimisprobleemidega inimesi, kes on rangel eridieedil ja nendega ma küll püüan arvestada, aga tihti helistan ette, räägin mida mina pakun ja kui see ei sobi, võtavad nad ilma probleemideta oma toidu kaasa (oma alkoholi ei lubaks võtta).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja segatoiduline pakub oma veganitest külalistele, kelle ta ise peole kutsus, kindlasti liha – tema pidu, tema reeglid?

Üldiselt on ju omnivoori laual ALATI ka taimset toitu. Pole mina veel näinud peolauda, kus ainult liha/ loomsed saadused oleks. Seega minu puhul jah – segatoidulisena ma julgen ka vegani külla kutsuda. Seda, kas tema “laipadega” majja julgeb tulla, otsustab ta ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja segatoiduline pakub oma veganitest külalistele, kelle ta ise peole kutsus, kindlasti liha – tema pidu, tema reeglid?

Üldiselt on ju omnivoori laual ALATI ka taimset toitu. Pole mina veel näinud peolauda, kus ainult liha/ loomsed saadused oleks. Seega minu puhul jah – segatoidulisena ma julgen ka vegani külla kutsuda. Seda, kas tema “laipadega” majja julgeb tulla, otsustab ta ise.

Ei pruugi olla. Ainult kartulit külalisele pakkuda on samuti alandav. Segatoiduliste pärast näed vaeva ja valmistad spetsiaalsed road ja veganitele ütled, et vaadake, äkki leiate siit midagi taimset? Kui see ei ole teadlik halb kohtlemine, siis mis see on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ei öelnud, et just veganid olid need, kes leidsid, et alkoholi peab pakkuma ka siis, kui ise seda ei tarvita. Ta kirjutas sellest, et ühed inimesed leidsid, et on äärmiselt ebaviisakas külalistele alkoholi mitte pakkuda, kuigi võõrustaja ise ei tarvita. Ja needsamad inimesed sattusid veganite juurde sünnipäevale ja särasid, et oi kui huvitav ja teistmoodi. Et miks siis alkoholi mittepakkumine on ebaviisakus külaliste suhtes, aga loomse toidu mittepakkumine ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei eelda külla minnes midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ei öelnud, et just veganid olid need, kes leidsid, et alkoholi peab pakkuma ka siis, kui ise seda ei tarvita. Ta kirjutas sellest, et ühed inimesed leidsid, et on äärmiselt ebaviisakas külalistele alkoholi mitte pakkuda, kuigi võõrustaja ise ei tarvita. Ja needsamad inimesed sattusid veganite juurde sünnipäevale ja särasid, et oi kui huvitav ja teistmoodi. Et miks siis alkoholi mittepakkumine on ebaviisakus külaliste suhtes, aga loomse toidu mittepakkumine ei ole.

No eks ilma alkota ei suuda peol olla. Aga vegan ja alko vot siis on ikka hea ja tore.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pruugi olla. Ainult kartulit külalisele pakkuda on samuti alandav. Segatoiduliste pärast näed vaeva ja valmistad spetsiaalsed road ja veganitele ütled, et vaadake, äkki leiate siit midagi taimset? Kui see ei ole teadlik halb kohtlemine, siis mis see on?

Miks just kartul? Mul on peolaual vähemalt 30% puhast taimset toitu + taimne-loomne 50:50 + siis puhtalt loomne. Mitte iial pole selleks AINULT kartul (isiklikukt ei söö ma sedagi). Ja jah, lasengi veganil sealt valida. Üldiselt inimene ka teab, kellele külla läheb.
Veel huvitavam – kuidas seostub kartul alandusega? Sa oled see kägu, kes laste püstiseismist klassis pidas ka alandamiseks ja lausa piinamiseks?
Oi, nii helves ei saa ikka olla!?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei söö liha ja ei joo alkoholi, kuid ma ei ole vegan ega põhimõtteline karsklane. Mind absoluutselt ei häiri teiste inimeste harjmused ja maailmavaade. Ja eks põhimõtted ole isiklik asi, neid pole vaja teistele peale suruda.
Ette planeeritud peo puhul ikka püüan arvestada, et oleks kohvile piima (ise ei tarbi), külalistele klaas veini, kui nad soovivad ja lihatoitude osas oleneb olukorrast. Samuti arvestan oma veganist sugulasega, kui ta külla tuleb ja gluteeni ning laktoosi mitte taluvate sõpradega. Mul on kodus ka näiteks kaks pudelit head koduveini, mille sõbrad on toonud. Ära ma neid ei viska ja saan teinekord kellelegi pakkuda, väga tore ju. Ei ole kohanud ka sõprade poolt nina kirtsutamist, et ei joo või ei söö seda ja teist. Pole vist aega nii tühiste asjadega tegeleda kellelgi 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamasti on ikka salatit ka. Ja lisaks on kena komme kaasa võtta külakosti. Nii et vegan võib ju alati kaasa võtta mingi ägeda veganroa. Mittevegan ei oskagi ehk päris veganroogi teha. Kartul ja toorsalat on tema tegemise lagi.

Õnneks mu tutvusringis veganeid ei ole. On inimene, kel on paari toiduaine talumatus, temaga ma arvestan ja panen lauale midagi sellist, mis muna ja pähkleid kindlasti ei sisalda. Samas ei kata ma kindlasti kogu lauda temaga arvestades. Annan ainult teada, mis toit on munavaba ja mis mitte. Veganitega jääksin tõesti rohkem hätta. No ok, hautan toidu lisandiks veel ka porgandeid-ube, seda ma pakun vahel niikuinii. Aga päris ehtsaid vegantoite ma küll teha ei oska ja ei hakkas õppima ka, las võtavad ise kaasa, kui minu pakutav/kartul/porgand-uba/toorsalatid/puuviljad ei sobi.

Veganitel ainult vegantoitu oma kodus pakkuda on minu meelest ka ok. Ja karsklastel alkovaba pidu korraldada. Aga huvitav, kas veganitele küllaminnes oleks sobilik kaasa võtta külakostiks midagi, mis vegan ei ole? No et pererahvas ei söö, aga teised ju söövad. Või on see ka ebaviisakas? Või siis karskesse koju külla minnes vein kaasa võtta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks just kartul? Mul on peolaual vähemalt 30% puhast taimset toitu + taimne-loomne 50:50 + siis puhtalt loomne. Mitte iial pole selleks AINULT kartul (isiklikukt ei söö ma sedagi). Ja jah, lasengi veganil sealt valida. Üldiselt inimene ka teab, kellele külla läheb.

Veel huvitavam – kuidas seostub kartul alandusega? Sa oled see kägu, kes laste püstiseismist klassis pidas ka alandamiseks ja lausa piinamiseks?

Oi, nii helves ei saa ikka olla!?

See, et sina kartulit ei söö, ei tähenda, et teised ei söö. Kui sa ei suuda üldistada antud teemat keskmisele eesti perele, vaid näed seda ainult isikliku mätta otsast, siis on sul otsesed mõtlemisvõime probleemid. Sa ei saa ju isegi tekstist aru – mina rääksin sellest, et kui veganile pakkuda ainult kartulit, siis on see alandav. Sulle ei oleks alandav, kui pererahvas ütleks, et kahjuks tuleb sul ainult kartuliga leppida? Millest me räägime?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 110 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma põhimõtete vastaselt külaliste võõrustamine