Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma põhimõtete vastaselt külaliste võõrustamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 110 )

Teema: Oma põhimõtete vastaselt külaliste võõrustamine

Postitas:
Kägu

Ja kas alkoholitarbija alkovaba joogi peal sureb ära või?

No miks juuakse? Lõdvestuda ei suuda mõni kui vinti ei joo. Äkki oleks alternatiiv kui neile pingete maanamiseks alko asemel massaaži pakkuda. Või Xanaxit. 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen nõus sellega, et võõrustaja dikteerib. Olgu see siis söögi või joogivalik, selle olemasolu/mitteolemasolu, lastega või ilma pidu jne. Samas võõrustajana kutsun külla siiski endale olulisi inimesi ning ise üritan küll läbi mõelda ka külalistele sobivuse ja külaliste vajaduse ( kui oleks alkoholiga kimpus sõber, siis näiteks pigem ilma alkoholita pidu, kui ikka sõbranna üritab toitumist jälgida, siis kindlasti midagi temale sobivat lauale, aga teised ei pea selle pärast dieettoitu sööma vms). Samuti tundub minu võõrustajatega. Õnneks pole meil oma “kiiksudega” äärmustesse kalduvaid inimesi ja oma soove ainuõigeks pidavaid inimesi, seega ilmselt ei satu kokku täis lihasööja ja põhimõtteline vegan ning igal üritusel peab olema alkohol isik ja täiskarsklane, kes ainult ilma alkoholita pidu tunnistab ka teiste puhul. Ikka saadakse kuskil seal vahepeal kokku (on ilma alkoholita pidusid, on alkoholiga istumised, on lihasöömist ja salatite söömist ning igaüks ise otsustab, mida olemasolevast sööb ja joob).
Külalisena jälle arvestan võõrustaja teadaolevate erisuste ja soovidega ning tõesti alkoholi kaasa ei võta, kui ei ole viidet sobivuse kohta. Kui tean, et võivad olla söögid, mis mulle väga ei istu, siis söön kõhu eelnevalt täis ja/või võtan eelneva kokkuleppe kohaselt midagi ka endale sobivamat kaasa vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole selle peale isegi tulnud, et hambad ristis, midagi endale mittesobivat teha.
Ausalt öeldes olen teinud väikeseid suguvõsa lõunaid ja laste sünnipäevi juba aastaid ilma alkoholita. Ma ei olnud teadlik, et ma sellega kellegi inimõigusi rikun.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ei öelnud, et just veganid olid need, kes leidsid, et alkoholi peab pakkuma ka siis, kui ise seda ei tarvita. Ta kirjutas sellest, et ühed inimesed leidsid, et on äärmiselt ebaviisakas külalistele alkoholi mitte pakkuda, kuigi võõrustaja ise ei tarvita. Ja needsamad inimesed sattusid veganite juurde sünnipäevale ja särasid, et oi kui huvitav ja teistmoodi. Et miks siis alkoholi mittepakkumine on ebaviisakus külaliste suhtes, aga loomse toidu mittepakkumine ei ole.

Ometi sai keegi ka aru, mida teemaalgataja mõtles.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen nõus sellega, et võõrustaja dikteerib. Olgu see siis söögi või joogivalik, selle olemasolu/mitteolemasolu, lastega või ilma pidu jne. Samas võõrustajana kutsun külla siiski endale olulisi inimesi ning ise üritan küll läbi mõelda ka külalistele sobivuse ja külaliste vajaduse ( kui oleks alkoholiga kimpus sõber, siis näiteks pigem ilma alkoholita pidu, kui ikka sõbranna üritab toitumist jälgida, siis kindlasti midagi temale sobivat lauale, aga teised ei pea selle pärast dieettoitu sööma vms). Samuti tundub minu võõrustajatega. Õnneks pole meil oma “kiiksudega” äärmustesse kalduvaid inimesi ja oma soove ainuõigeks pidavaid inimesi, seega ilmselt ei satu kokku täis lihasööja ja põhimõtteline vegan ning igal üritusel peab olema alkohol isik ja täiskarsklane, kes ainult ilma alkoholita pidu tunnistab ka teiste puhul. Ikka saadakse kuskil seal vahepeal kokku (on ilma alkoholita pidusid, on alkoholiga istumised, on lihasöömist ja salatite söömist ning igaüks ise otsustab, mida olemasolevast sööb ja joob).

Külalisena jälle arvestan võõrustaja teadaolevate erisuste ja soovidega ning tõesti alkoholi kaasa ei võta, kui ei ole viidet sobivuse kohta. Kui tean, et võivad olla söögid, mis mulle väga ei istu, siis söön kõhu eelnevalt täis ja/või võtan eelneva kokkuleppe kohaselt midagi ka endale sobivamat kaasa vms.

Just, normaalsete suhete puhul asi nii toimibki. Aga tundub, et inimesed kutsuvad endale tõesti külla täiesti suvalisi inimesi, keda ilma süümepiidaneta võib oma eelistustega “puu taha” saata. Otse loomulikult ma tahan, et mu külalistel oleks minu juures igati hea ja tore olla, sest nad on reeglina kõik mulle kallid inimesed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ausalt öelda, kui mina oleksin põhimõtteline vegan, ma ei lähekski peole, kus liha pakutakse. Veganlus on selline sektivärk – kui ikkagi on õudne mõelda, et loomset kraami tarbitakse, siis on kuidagi võimatu ka sellises seltskonnas olla. Arvan ma. Kui ka viisakusest läheksin ema sünnipäevale näiteks, siis oleks mul seal pidevalt paha olla, aga ema pärast taluksin.
Teiste mitteveganitega koos pidu ei peaks, ei saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ei öelnud, et just veganid olid need, kes leidsid, et alkoholi peab pakkuma ka siis, kui ise seda ei tarvita. Ta kirjutas sellest, et ühed inimesed leidsid, et on äärmiselt ebaviisakas külalistele alkoholi mitte pakkuda, kuigi võõrustaja ise ei tarvita. Ja needsamad inimesed sattusid veganite juurde sünnipäevale ja särasid, et oi kui huvitav ja teistmoodi. Et miks siis alkoholi mittepakkumine on ebaviisakus külaliste suhtes, aga loomse toidu mittepakkumine ei ole.

Ometi sai keegi ka aru, mida teemaalgataja mõtles.

Ainult et inimesed mõtlesid siit juba edasi ehk et teemaalgataja valib ju ise, kellega suhtleb ja tekkis küsimus, miks ta sellistega suhtleb, keda on perekoolis põhjust taga kiruda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kunagi osalesin vestluses, kus leidsin, et täiskarsklasena on igati ok, kui ma oma kodusel peol ei paku alkoholi. Minu pidu – minu menüü. Sellise arvamuse eest sain kuulda, kui ebaviisakas ja külalistest mittehooliv ma olen.

Nüüd mõni aeg tagasi olin peol, kus võõrustajad veganid. Oh üllatust – needsamad minu noomijad särasid ja leidsid, et väga põhimõttekindlad inimesed ja “ongi teistmoodi ja huvitav”.

Kuidas siis on – karsklane peab alkoholi pakkuma, sest muidu on ta ebaviisakas. Tema põhimõtted ei loe.

Vegan ei pea omnivooridele mittevegantoitu serveerima – see on huvitav.

Kuidas teie käituksite? Kas eeldate karsklase peol alkoholi ja vegani juures loomse päritoluga toitu?

Olgu öeldud, et asi pole inimestes, sest sama seltskonnaga lävime juba aastaid ja mingeid konflikte pole.

Kas mõtlesid teema välja või pole su tuttavad sugugi veganid. Üksosa alkoholi ei ole vegan, kuna kasutatakse kalaliimi, zelatiini ( keedetakse lehma ja sea kapjadest ja kõõlustest) ja kaseiini ( piimavalk). See kes tormab kohe alkoholi kallale, ilma uurimata, mis pudelis on, pole kindlasti vegan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi osalesin vestluses, kus leidsin, et täiskarsklasena on igati ok, kui ma oma kodusel peol ei paku alkoholi. Minu pidu – minu menüü. Sellise arvamuse eest sain kuulda, kui ebaviisakas ja külalistest mittehooliv ma olen.

Nüüd mõni aeg tagasi olin peol, kus võõrustajad veganid. Oh üllatust – needsamad minu noomijad särasid ja leidsid, et väga põhimõttekindlad inimesed ja “ongi teistmoodi ja huvitav”.

Kuidas siis on – karsklane peab alkoholi pakkuma, sest muidu on ta ebaviisakas. Tema põhimõtted ei loe.

Vegan ei pea omnivooridele mittevegantoitu serveerima – see on huvitav.

Kuidas teie käituksite? Kas eeldate karsklase peol alkoholi ja vegani juures loomse päritoluga toitu?

Olgu öeldud, et asi pole inimestes, sest sama seltskonnaga lävime juba aastaid ja mingeid konflikte pole.

Kas mõtlesid teema välja või pole su tuttavad sugugi veganid. Üksosa alkoholi ei ole vegan, kuna kasutatakse kalaliimi, zelatiini ( keedetakse lehma ja sea kapjadest ja kõõlustest) ja kaseiini ( piimavalk). See kes tormab kohe alkoholi kallale, ilma uurimata, mis pudelis on, pole kindlasti vegan.

Miks tõtata kommenteerima, olemata tekstist aru saanud? Kel funktsionaalse lugemise oskus lonkab, peaks eriti aega võtma enne kommenteerimist, veendumaks, et tekstist ikka aru said.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ausalt öelda, kui mina oleksin põhimõtteline vegan, ma ei lähekski peole, kus liha pakutakse. Veganlus on selline sektivärk – kui ikkagi on õudne mõelda, et loomset kraami tarbitakse, siis on kuidagi võimatu ka sellises seltskonnas olla. Arvan ma. Kui ka viisakusest läheksin ema sünnipäevale näiteks, siis oleks mul seal pidevalt paha olla, aga ema pärast taluksin.

Sa ilmselgelt ei tea veganlusest midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle jäi segaseks küsimus, et kas sinu kodus toimuvatel pidudel alkot ei tohi tarbida absoluutselt või kas sina lihsalt ei pakkunud. Esimene variant on veidi veider, aga alkoholisõltuvuseta inimesele ületamatu probleem ei ole. Teise variandi puhul ei saa ma aru, miks eeldavad külalised, et karsklane peaks ise oma koju ostma alkoholi. Loomulikult tuleb sellisesse majapidamisse minna oma pudeliga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei tea, minu jaoks täielik pseudoprobleem. kui mulle külalised tulevad, siis nad alati küsivad, et kas võtame midagi söödavat-joodavat ka kaasa lauale. minu tavaline vastus on – jah muidugi, võtke seda, mida ise süüa ja juua tahate 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul mees karsklane, mina tarvitan alkoholi 2-3x aastas. Tema 25 sünnipäeva üllatuspidu planeerides ütlesin kohe, et alkohol minu poolt puudub. Mehe sõbrad/töökaaslased ei eeldanudki, et äsja sünnitanud naine üldse peaks oma karsklasest mehe sünnipäevapeole mingit alkoholi sebima. 😁 Meie majas naljalt alkoholi ei leia, tähtpäevadel ka mitte. Sama hästi võiks ma kùlalislahkusest suitsetajatele suitsu ka osta juba. See on nende enda vaba soov ja tahe alkoholi ja suitsu tarbida. Täiesti nende enda muretseda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ikka tahan, et külalistel minu juures hea oleks ja püüan nende eelistustega arvestada. Koosviibimine pole ju korraldatud ainult minu meelelahutuseks. Sundida suurt lihasööjat mehemürakat terve õhtu kapsasalatit nokkima ja kõhtu koristama… milleks ma teda siis üldse kutsun?

Lihavaba või alkoholita koosviibimine oleks nagu stiilipidu, mille puhul annaks eelnevalt teada, et mis ees ootab. Siis on külalistel vastav lainepikkus juba tulles ja võimalus ka loobuda, kui üldse ei talu erimenüüd.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
talent

Ja lisaks on kena komme kaasa võtta külakosti. Nii et vegan võib ju alati kaasa võtta mingi ägeda veganroa.

See on tõenäoliselt loogiline mingi lihtsama (õue)peo korral. Hästi ei kujuta ette pidulikku suurepealist seltskonda, kus õnnitletakse juubilari, peetakse kõnesid ja vbl on ka peojuht (või on üldse restoranis söömine), ning et siis keegi kammib lahti kotikesest-krabikesest oma “ägeda veganroa” ja tõstab selle omale nina ette või pakub vasakule-paremale lauanaabritele. Ma ei tea, aga pole juhtunud nägema. Väiksemate intiimsemate pidude puhul ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mina olen karsklane, siis ma võin aga ei pea alkoholi pakkuma. Samas, kui mul oleks ikka 50. sünnipäev või pulmad, oleks kena külalisi ette hoiatada, et pidu on alkoholivaba. St mina hoiataksin.

Jah alkoholivabadel pulmadel ja juubelitel on see pluss veel, et inimesed tüdivad ja väsivad kiiremini ära ning rutem plats puhas. Iseasi on see, et kas paljud üldse viitsivad tulla kui teavad, et seal rihma lõdvaks lasta ei saa, veidi boring. Eriti hale oleks alkoholivaba vegan juubel. See kõlaks minu kõrvus nagu ultra säästu pidu. Ise leiaks kindlasti mingi mõjuva põhjuse, miks minna ei saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et sina kartulit ei söö, ei tähenda, et teised ei söö. Kui sa ei suuda üldistada antud teemat keskmisele eesti perele, vaid näed seda ainult isikliku mätta otsast, siis on sul otsesed mõtlemisvõime probleemid. Sa ei saa ju isegi tekstist aru – mina rääksin sellest, et kui veganile pakkuda ainult kartulit, siis on see alandav. Sulle ei oleks alandav, kui pererahvas ütleks, et kahjuks tuleb sul ainult kartuliga leppida? Millest me räägime?

Ja mina ei ole kuskil maininud, et kui ma ise kartulit ei söö, siis ma seda ka lauale ei pane. Sina ripud ainult kartuli küljes kinni ja leiad, et see on alandav. Püüan seletada, et peale kartuli on mul alati laual ka muud taimset: marineeritud seeni-kurke-letshosid, värsket salatit, aedviljakotlette või -hautiseid/ kastmeid. Neid teen ja söön meeleldi. Kartulit vahel isegi pole, kui salateid on palju ja erinevaid. Alkohol on minu jaoks tiba teine asi ja ei võrdsustu kuidagi kartuliga (ma ei pea tootmistehnoloogiat silmas). Ja ei, mulle ei ole kartuli söömine alandav. Huvitav, et niisuguse asja peale saab tulla ehk et “millest me räägime”?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on vist raske üldse mingit pidu korraldada. Inimesed on nii egokesksed. Mina ja maailm. Kui olen vegan, siis pean kõva häälega kuulutama mingit laiba juttu ja ohkima nagu haavatud karu. Kui oled karsklane, siis hakkan röökima iga pudeli peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainult et inimesed mõtlesid siit juba edasi ehk et teemaalgataja valib ju ise, kellega suhtleb ja tekkis küsimus, miks ta sellistega suhtleb, keda on perekoolis põhjust taga kiruda.

Palun, mu teema on oluliselt laiem ja muu, kui tagakirumissoov! Paraku paljud ei näe kirjutatust kaugemale, või siis tõesti ma kirjutan nii kehvasti.
Minu jutu mõte on, kas äärmusliku (siiski!) käitumise või eluviisiga inimene peaks oma kodusel peaol lähtuma enda või üldlevinud põhimõtetest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mina olen karsklane, siis ma võin aga ei pea alkoholi pakkuma. Samas, kui mul oleks ikka 50. sünnipäev või pulmad, oleks kena külalisi ette hoiatada, et pidu on alkoholivaba. St mina hoiataksin.

Jah alkoholivabadel pulmadel ja juubelitel on see pluss veel, et inimesed tüdivad ja väsivad kiiremini ära ning rutem plats puhas. Iseasi on see, et kas paljud üldse viitsivad tulla kui teavad, et seal rihma lõdvaks lasta ei saa, veidi boring. Eriti hale oleks alkoholivaba vegan juubel. See kõlaks minu kõrvus nagu ultra säästu pidu. Ise leiaks kindlasti mingi mõjuva põhjuse, miks minna ei saaks.

No eks siit on siis näha, kes mille pärast peol käib. Minu jaoks nr.1 on inimesed ja suhtlemine, uudised, huvi teiste vastu. Toit-jook on absoluutselt sekundaarne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle jäi segaseks küsimus, et kas sinu kodus toimuvatel pidudel alkot ei tohi tarbida absoluutselt või kas sina lihsalt ei pakkunud. Esimene variant on veidi veider, aga alkoholisõltuvuseta inimesele ületamatu probleem ei ole. Teise variandi puhul ei saa ma aru, miks eeldavad külalised, et karsklane peaks ise oma koju ostma alkoholi. Loomulikult tuleb sellisesse majapidamisse minna oma pudeliga.

Me oleme täiesti karsklased ja meil ei jooda ega pakuta alkoholi. See peaks vist küll kõigile teada olema, aga nojah…ikka leidub inimesi, kes arvavad, et “aga äkki!?”. Või ma ka ei tea, mida nad arvavad (vanematele sugulastele tuleb ikka iga kord see üllatusena).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka hoiataksin ja kui kindlalt tean, et tulevad indiviidid, kes ilma alkota lihtsalt ei saa, siis pudeli head veini pakuksin. Lihtsalt viisakusest.

Muidu jagan mõtet, et minu kodus on minu reeglid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ilmselgelt ei tea veganlusest midagi.

Kuidas? Tahtsid lihtsalt tähtis olla ja ära panna või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veganid põhimõtteliselt laipadega ei tegele. Nad ei saagi lihatoitusid oma külalistele pakkuda, sest nõnda rüvetaksid nad oma kodu.

Täiskarsklane rüvetaks äkki alkoholi pakkudes oma kodu. Küsimus oli, et miks alkoholi mitte pakkudes ollakse ebaviisakas külaliste suhtes, aga ainult vegantoitu pakkudes mitte?

Minul on reegel, laste sünnipäevad on alkoholivabad ja oi, neid vingus nägusid, et tahaks ikka ju tervitusnapsu ka võtta ja õnne soovida. Hallooooo, tegemist on lastega!!! See on minu kodu ja minu reeglid ning laste silma all alkoholi ei tarbi meie kodus ja punkt. Mul on täiesti ükskõik, kui mind selletõttu ebaviisakaks ja mitthoolivaks peetakse.

Ma saaks aru, kui ma lauale paneks toore liha, et tehke ise süüa, kui tahate, aga alkoholi puudumise pärast ei tohiks küll keegi viriseda.

Miks ei või lapse sünnipäeval veidi veinitada või teha paar koksi? Mis probleem sul alkoholiga on? Kui sulle lapse sõbra sünnipäeval alkoholi pakutakse, kas siis keeldud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sellistele säästupidudele, kus söögiks kapsasalat ja seemned ning joogiks vesi, võib ümbrikus vähem raha viia? Või nõutakse ikka põhimõttekindlalt 50 eurot per nase?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vegan ei tarvita ka piimatooteid, ei koort ega võid. Need koogid, salatid ja kotletid peavad siis olema taimse koore ja võiga tehtud, mis veganile sobivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapse sünnipäev on ju enamasti päevasel ajal. Seal ma tõesti ei eelda, et alkoholi pakutakse. Tähistada lapse sünnipäeva õhtul, mil päeva täht juba magab, oleks veider.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me oleme täiesti karsklased ja meil ei jooda ega pakuta alkoholi. … Või ma ka ei tea, mida nad arvavad (vanematele sugulastele tuleb ikka iga kord see üllatusena).

Kas teil siis tõesti mingeid sõpru pole, kellega oma pidu teha?
Ikka pead mingeid sugulasi (vanemaid, eriti) kutsuma?

Pisut nagu hale ju?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest, kui on põhimõte, siis võõrustajana ongi ok oma põhimõttest lähtuda. Pigem on ebaviisakas külalisena nõuda, et karske pakuks alkoholi, vegan searulaadi või Kihnu pärandkultuuri esindaja paneks traditsioonilisele lauale kinoa või hummuse. Ka omnivoorist külalisel võib juhtuda, et tädi Maali juubelil peale keedukartuli suurt midagi süüa ei ole, sest gurmee keeletarretis ja räimerullid ja küüslauguga singirullid ja rosolje ei lähe peale. Piisab, et keegi kartulisalatisse õuna paneb ja ongi kellegi maitseharjumusega vastuolu.

Toidu ülekülluse ajastul on inimesed väga nõudlikuks muutunud ja oodata, et võõrustaja suudab kõiki maitseid arvesse võtta, on ülekohtune. Meil ei ole ju enam aeg, kus pidu oli külarahvale ainsamad ajad, kus kõhu sai korralikult täis süüa, sest muul ajal oli toidulaud napp ja ühekülgne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen taimetoitlane aga mu perekond pole. Sünnipäeval pakun liha sisaldavaid tooteid. Omajagu ka vegan asju, paljudele maitseb. Samas ei eelda, et keegi minupärast ekstra taimetoitu teeb. Laste sünnipäeval alkot ei paku. Minumeelest see lihtsalt ei sobi. Aga kui keegi ikka väga tahab, siis võtab ise kaasa.
Mulle üldse ei meeldi, kui keegi oma toitumis/joomisharjumusi teistele peale surub. Ise ka ei suru

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 110 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma põhimõtete vastaselt külaliste võõrustamine