Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma põhimõtete vastaselt külaliste võõrustamine

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 110 )

Teema: Oma põhimõtete vastaselt külaliste võõrustamine

Postitas:
Kägu

Ja lisaks on kena komme kaasa võtta külakosti. Nii et vegan võib ju alati kaasa võtta mingi ägeda veganroa.

See on tõenäoliselt loogiline mingi lihtsama (õue)peo korral. Hästi ei kujuta ette pidulikku suurepealist seltskonda, kus õnnitletakse juubilari, peetakse kõnesid ja vbl on ka peojuht (või on üldse restoranis söömine), ning et siis keegi kammib lahti kotikesest-krabikesest oma “ägeda veganroa” ja tõstab selle omale nina ette või pakub vasakule-paremale lauanaabritele. Ma ei tea, aga pole juhtunud nägema. Väiksemate intiimsemate pidude puhul ok.

Uhketel restoranipidudel on kindlasti ka taimset toitu – salateid, riisi, küpsetisi jms. See on vegani oma valik ja kiiks, et tema menüü ühekülgsem on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui mina olen karsklane, siis ma võin aga ei pea alkoholi pakkuma. Samas, kui mul oleks ikka 50. sünnipäev või pulmad, oleks kena külalisi ette hoiatada, et pidu on alkoholivaba. St mina hoiataksin.

Jah alkoholivabadel pulmadel ja juubelitel on see pluss veel, et inimesed tüdivad ja väsivad kiiremini ära ning rutem plats puhas. Iseasi on see, et kas paljud üldse viitsivad tulla kui teavad, et seal rihma lõdvaks lasta ei saa, veidi boring. Eriti hale oleks alkoholivaba vegan juubel. See kõlaks minu kõrvus nagu ultra säästu pidu. Ise leiaks kindlasti mingi mõjuva põhjuse, miks minna ei saaks.

Kurb küll, kui lõbus saab vaid alkoholi abil olla. Ma ei ole karklane, aga lõbus suudan ka alkota olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest, kui on põhimõte, siis võõrustajana ongi ok oma põhimõttest lähtuda. Pigem on ebaviisakas külalisena nõuda, et karske pakuks alkoholi, vegan searulaadi või Kihnu pärandkultuuri esindaja paneks traditsioonilisele lauale kinoa või hummuse. Ka omnivoorist külalisel võib juhtuda, et tädi Maali juubelil peale keedukartuli suurt midagi süüa ei ole, sest gurmee keeletarretis ja räimerullid ja küüslauguga singirullid ja rosolje ei lähe peale. Piisab, et keegi kartulisalatisse õuna paneb ja ongi kellegi maitseharjumusega vastuolu.

Toidu ülekülluse ajastul on inimesed väga nõudlikuks muutunud ja oodata, et võõrustaja suudab kõiki maitseid arvesse võtta, on ülekohtune. Meil ei ole ju enam aeg, kus pidu oli külarahvale ainsamad ajad, kus kõhu sai korralikult täis süüa, sest muul ajal oli toidulaud napp ja ühekülgne.

Aga miks sa kutsud üldse külalisi, kui need ei ole veganid ja sunnid neid enda juures halvasti tundma? Loomulikul ei pea end hingetuks rabelema kõikide peenete nüanssidega, aga kui sa veganina kutsud külla terve trobikonna mitte veganeid, siis minu arvates ei ole küll nromaalne neile oma spetsiifilist menüüd pähe määrida. Ist ja söö üksi kodus. Miks need inimesed peavad õnnetu näoga pealt vaatama, kuidas sina oma vegantoitu naudid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et alkoholi mitte pakkumine on ok. Kui lähen karsklasele külla, siis ei oota küll, et ta mulle alkoholi pakuks. Veganilt ei oota ka liha pakkumist. Pidudelt ootan ikka head seltskonda, söök ja jook on muidugi ka tore, aga pm võin üksi kodus ka ennast täis juua või liha süüa, kui nii väga isutab 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah eks ole kõik olulisem juba öeldud. Meil vist ka selline vegan ja karske pere, enam-vähem. Ei pakuks ei alkoholi ega liha. Tutvusringkonnas teatakse ette ja ei ole probleemi. Ega meil vist olegi selliseid inimesi tutvusringkonnas, kelle jaoks koosviibimine/tähistamine/pidu kindlasti alkoholi sisaldama peaks. Üks on, kes peaaegu ainult lihast toitubki, aga ka temal polnud probleemi, kui ahjukartuleid pakkusime :). Kes ei tea, et taimetoitlased oleme, sellele ütleks vast ette, et nad teaks arvestada (st ei võtaks kaasa mingeid lihaga asju arvestusega ka meile pakkuda vms). Kui on mingi meie korraldatud istumine kas kodus või mujal ja kokkulepe, et igaüks võtab midagi kaasa, siis mõni võtab ikka vorstid-juustud, see on muidugi okei. Meie koju pole keegi oma liha kaasa võtnud, sest üldiselt pole need üritused nii pikad, et peaks nälga jääma :). Pigem on meie taimetoitu ikka kiidetud – enamasti näen korralikult vaeva ka, pakun korralikku sooja toitu ja salat kõrval on ka pigem toitev (ilmselt tahab üks osa minust ka näidata, et taimetoit ei ole lihtsalt kapsa-kurgi-tomati salat, vaid saab olla mitmekesine ja maitsev), või kui on külm näksilaud, siis ka ikka läbimõeldud ja samuti pigem toitev. Vanemad on küll pikemalt külas käies oma singiviilud kaasa võtnud, aga see on ka loogiline, et mitmeks päevaks külla tulles tahaks ikka oma harjumuspärast toitu ka süüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

need ei ole veganid ja sunnid neid enda juures halvasti tundma?

Mina ei ole vegan. Ka vegetaarlane mitte. Aga kui ma veganile külla lähen, siis tõesti ei eelda seal seapraad ja pullimune. Ja vegan lepib sellega, mis mul lauale anda on. Ma eeldan. Vähemalt vegetaarlased on hakkama saanud. Veganeid ei tunne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me oleme täiesti karsklased ja meil ei jooda ega pakuta alkoholi. … Või ma ka ei tea, mida nad arvavad (vanematele sugulastele tuleb ikka iga kord see üllatusena).

Kas teil siis tõesti mingeid sõpru pole, kellega oma pidu teha?

Ikka pead mingeid sugulasi (vanemaid, eriti) kutsuma?

Pisut nagu hale ju?

Oota, ma ei saa nüüd aru? Mis vahet seal on, kes mu tutvusringkonnas on? Alkoholi pole meie kodus ühelgi juhul laua peal. Kui pidu on sõprade juures, siis nemad pakuvad/ tarbivad seda, mis neile sobib, lihtsalt meie ei tarbi.
Kuidas nii lihtsast asjast saab ikka mingi halvustava norimise välja lugeda?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina kah ei joo alkoholi ning ei paku ka tesistel kuna ka minu sobrad saavad ilma selleta hakkama. Suurtele pidudele oleme ikkagi miskit kaasa votnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kutsun külalised lähtuvalt sellest, et neil oleks minu juures hea, mitte et minul oleks hea. Kui mu rinnapiimal oleval beebil avastati allergia – sõin ma pool aastat sealiha, kartulit, rukist, marju, banaani, tatart ja riisi. 6 kuud olin täielikul dieedil, mistõttu langes kaal ning kadus õietolmuallergia.
Aga see ei tähendanud, et mu külalised pidid olema samal dieedil. Samuti on tutvuskonnas taimtoiduline – jätan tema salatisse liha panemata. On karskeid – kellele ostan alkoholivaba õlut ja siidrit. Isa joob ainult punast veini või viina – seega ostan ka temale sobivat, ema armastab vahuveini jne.
Olen ise 100% karske olnud kogu raseduse ja imetamis ajal – aga külalistele pakkusin ikka napsu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No eks siit on siis näha, kes mille pärast peol käib. Minu jaoks nr.1 on inimesed ja suhtlemine, uudised, huvi teiste vastu. Toit-jook on absoluutselt sekundaarne.

Minu jaoks on võõrustajana nr.1 panna heale toidule-joogile rõhku. Pidasin just sünnipäeva, viimased lahkusid 9 tunni möödudes. Toitlustas catering, selle aja jooksul söödi ära kg toitu näo kohta. Ei kujuta ette, et oleks sama tore pidu olnud ainult suheldes, paari snäkiga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üksosa alkoholi ei ole vegan, kuna kasutatakse kalaliimi, zelatiini ( keedetakse lehma ja sea kapjadest ja kõõlustest) ja kaseiini ( piimavalk).

Siis peab tõesti veganiks hakkama kui lehmale ja seale kabjad kasvavad.
Ja seda imetabast kalaliimist ja kapjadest toodetava alkoholi valmistamist tahaks küll oma silmaga näha.

Teemasse: minu kodus alkoholi ei pakuta, keegi ei ole kunagi nina vingu tõmmanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No eks siit on siis näha, kes mille pärast peol käib. Minu jaoks nr.1 on inimesed ja suhtlemine, uudised, huvi teiste vastu. Toit-jook on absoluutselt sekundaarne.

Minu jaoks on võõrustajana nr.1 panna heale toidule-joogile rõhku. Pidasin just sünnipäeva, viimased lahkusid 9 tunni möödudes. Toitlustas catering, selle aja jooksul söödi ära kg toitu näo kohta. Ei kujuta ette, et oleks sama tore pidu olnud ainult suheldes, paari snäkiga.

Vanemal generatsioonil on toit ja söömine väga olulised. Isegi peolauas räägitakse sellest, kuigi lauanaabrit pole vbl viimase poole aasta jooksul näinudki. Nooremad ja aktiivsemat elu elavad inimesed üldiselt ei korralda pidu oma kokakunsti näitamiseks ega käi külas nr.1 söömise pärast. Toit on teisejärguline. Mitte ebaoluline, aga mitte kõige olulisem. Olen olnud tunnustajaks piinlikul juhusel, kus äsjaabiellunuid käidi mõni aeg hiljem õnnitlemas ja peale paari viisakuslauset uuris õnnitleja, et “no kus pool siis seda kõige paremat osa antakse?”. Küsija ~ 50-tuuris proua. Eks tema kasvatus ja tutvusringkond olid samuti sellised “toit on nr.1” ja istuks 9 tundi söögilaua taga. Ja niisuguseid inimesi on rohkem kui üks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei tea enam, kes mu tuttavatest on vahepeal veganiks või laktoosi- või gluteenivabaks hakanud, aga igasuguseid eritoitujaid on mu tutvuskonnas palju. Õnneks ei tea ühtegi keto- ega paleotoitujat, aga paar aastat tagasi pidasin juubelit ja olingi olukorras, kus tundus kõige mõistlikum pakkuda ainult vegantoitu. Tegelikult saab hakkama küll, lihtsalt tavatoituja peavalu hinnaga, sest ei oska mõelda nagu vegan, ikka tahab mingi koor või juustuke sisse lipsata. Oli väga tore sünnipäevapidu, minu õnneks on see suvel, kui viljad-marjad valmivad, et mitmekülgsust ja valikuvõimalusi võis olla palju rohkem kui näiteks jaanuaris.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanemal generatsioonil on toit ja söömine väga olulised. Isegi peolauas räägitakse sellest, kuigi lauanaabrit pole vbl viimase poole aasta jooksul näinudki. Nooremad ja aktiivsemat elu elavad inimesed üldiselt ei korralda pidu oma kokakunsti näitamiseks ega käi külas nr.1 söömise pärast. Toit on teisejärguline. Mitte ebaoluline, aga mitte kõige olulisem. Olen olnud tunnustajaks piinlikul juhusel, kus äsjaabiellunuid käidi mõni aeg hiljem õnnitlemas ja peale paari viisakuslauset uuris õnnitleja, et “no kus pool siis seda kõige paremat osa antakse?”. Küsija ~ 50-tuuris proua. Eks tema kasvatus ja tutvusringkond olid samuti sellised “toit on nr.1” ja istuks 9 tundi söögilaua taga. Ja niisuguseid inimesi on rohkem kui üks.

Sellelt vanemalt generatsioonilt tuleks siis õppida. Nende tarkused põhinevad suures osas ka Euroopa vanal kultuuril, kus juba Vana-Rooma aegadel korraldati suursuguseid bakhanaale. Teadaolevalt on nauding heast toidust naudingute hulgas teisel kohal. Tekibki küsimus, kas sa inimesi külla kutsudes tahad neile pakkuda igati meeldivat äraolemist, mille üks olulisemaid komponente on ka hea söök või on küllakutsumise põhjus suvaline small talk, mida saab ajada ka tänaval, kohvikus või ükskõik kus mujal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

korraldati ikka bankette 🙂 kuigi needki kippusid sageli orgiateks kätte ära.
bakhanaalid toimusid vanas Kreekas, need olid rahvapidustused veinijumal Dionysose pühade ajal, kus joodi endid oimetuks ja aeleti ringi ja kepiti kõike, mis liikus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

bakhanaalid toimusid vanas Kreekas, need olid rahvapidustused veinijumal Dionysose pühade ajal, kus joodi endid oimetuks ja aeleti ringi ja kepiti kõike, mis liikus.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanemal generatsioonil on toit ja söömine väga olulised. Isegi peolauas räägitakse sellest, kuigi lauanaabrit pole vbl viimase poole aasta jooksul näinudki. Nooremad ja aktiivsemat elu elavad inimesed üldiselt ei korralda pidu oma kokakunsti näitamiseks ega käi külas nr.1 söömise pärast. Toit on teisejärguline. Mitte ebaoluline, aga mitte kõige olulisem.

??? Seltskond oli kolmekümne tuuris.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks on, kes peaaegu ainult lihast toitubki, aga ka temal polnud probleemi, kui ahjukartuleid pakkusime 🙂

Sama siin. Sellisele veganile läheks heameelega külla.

Krt, kõht läks tühjaks.

Please wait...
Postitas:
kitah

Kommentaar eemaldatud.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa, Kitah, ei julge oma nime alt enam kirjutada või mis? irw

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
kitah

Sa, Kitah, ei julge oma nime alt enam kirjutada või mis? irw

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindla pseudonüümi alt kirjutavad ainult lollid, kes ei saa aru, kuidas iga nende kommentaar nende enda rumalust ainult kinnitab. Ei midagi keerulist.

Noo, näiteks Nyahi kohta seda küll ei ütleks. See valitud nimi ju ise räägib selle eest: Nyah ja tähendab ju teadagi mida.

Aga et mitte üle piiride minna, on ta otsustanud alati igale oma postitusele nime alla kirjutada.
Lisaks boonusena see X kirjutamisstiil.

Minuarust väga ok. Ja ta on kindlasti 100x “lollim” kui näiteks sina, kägu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindla pseudonüümi alt kirjutavad ainult lollid, kes ei saa aru, kuidas iga nende kommentaar nende enda rumalust ainult kinnitab. Ei midagi keerulist.

Noo, näiteks Nyahi kohta seda küll ei ütleks. See valitud nimi ju ise räägib selle eest: Nyah ja tähendab ju teadagi mida.

Aga et mitte üle piiride minna, on ta otsustanud alati igale oma postitusele nime alla kirjutada.

Minu arust ei ole tark inimene, kelle isikustatud postitustest võib lugeda kuni tema emakakaelavähi ja sellega seotud detailideni välja ehk inimese delikaatseid isikuandmeid, nagu Nyahi puhul on teada, eriti kui teatakse ka, kes selle pseudonüümi taga end “peidab”. Tekib küsimus, miks sina sel juhul käo nime alt postitad.
Tark inimene oma delikaatseid isikuandmeid kogu ilmaga ei jaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest suva, kes pidu korraldab, aga panna täiskarsklane vastutama alkoholivarumise või mittsesuitsetaja suitsuvaliku või vegan liha eest, see on lihtsalt loll mõte. Nii et pigem, kui võõrustaja on vegan/täiskarsklane, aga pidu ei korralda põhimõtteliselt liha/alkoholivaba, siis võiks ta seda paluda kaasa tuua külalistelt, kes soovivad ja kes asjast midagi jagavad ka.

(Ausalt, te ei taha, et ma teie peole õlut tooksin – minu meelest on kõik õlled ühtmoodi vastikud, vahet pole, mida ostan.)

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Iseenda kohta, kulla Kägu, võin ma levitada yxkõik kui delikaatseid andmeid. (Pealegi pole ma muide kunagi väitnud, et räägin ainult tõtt & täit tõtt.)

Emakakaelavähk ONGI asi, millest tuleb rääkida. & just nimelt isikliku kogemuse pinnal, mitte tervishoiutädikese teoreetilise teabega. Siis on lootust, et mõni naine ei voldigi sõeluuringu kutset lennukix, vaid saab õigeaegse diagnoosi & ravi. Aga naine (või tema lähedane), kellele see diagnoos on pähe lajatatud, lõpetab matuste planeerimise & keskendub ellujäämisele. Sest keegi, keda ta vähemalt arvab teadvat, räägib, et on hirmus, aga yletatav mure.

Teemasse: ma ei hakka võõrustajalt nõudma asju, mida tema majas ei tarvitata. Minu kylalised on sageli omade toidu- & joogisoovidega, siis toovad ise kaasa või lepivad sellega, mida mul pakkuda on. Veganroad võivad olla vägagi huvitavad, karsklaste pidu täiesti tore, kui mulle selline asi yldse ei sobi, ei kohusta keegi ju mind kohale ilmuma. Pigem olen tige tolguste peale, kes allergiku söögi sisse
nähtamatux peenestatud allergeene sokutavad, dieeditaja taldrikusse vägisi veel kreemitorti tõstavad & kaine autojuhi klaasi naljavilux salamisi alkot kallavad. Mis see natuke siis ikka teeb? Tõ, shto, minja nje uvazhajesh? Uhhhhh.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust jälle on Nyah kindlasti kaunis keskpärase mõistusega indiviid, kuigi ma teda sellepärast küll austan, et tal on kindel pseudonüüm. Mina püsinime ei kasuta, aga kes seda teevad, väärivad selle poolest vähemalt respekti.
Paraku ei näita püsinimi veel arukust tingimata. Arukusest on ka kõrgemaid väärtusi, näiteks ausus, mida Nyahil samuti jagub. Ma ei hakka siinkohal seletama, mida tal ei jagu. Pole see teema.

Kitahi vihastamised on mulle mõneti imponeerivamadki.

Please wait...
Postitas:
Perekooli moderaator

Tuletame Teile meelde Perekool.ee Foorumi kasutajatingimuste punkti 2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alkohol näikse mõne jaoks inimõigus olevat.
Ma ei kujuta ette, et ma alkoholi või tordi puudumise tõttu kedagi maha tegema hakkaksin või peole minemata jätaksin.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 110 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma põhimõtete vastaselt külaliste võõrustamine