Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma põhimõtete vastaselt külaliste võõrustamine

Näitan 20 postitust - vahemik 91 kuni 110 (kokku 110 )

Teema: Oma põhimõtete vastaselt külaliste võõrustamine

Postitas:
Kägu

Sellelt vanemalt generatsioonilt tuleks siis õppida. Nende tarkused põhinevad suures osas ka Euroopa vanal kultuuril, kus juba Vana-Rooma aegadel korraldati suursuguseid bakhanaale. Teadaolevalt on nauding heast toidust naudingute hulgas teisel kohal. Tekibki küsimus, kas sa inimesi külla kutsudes tahad neile pakkuda igati meeldivat äraolemist, mille üks olulisemaid komponente on ka hea söök või on küllakutsumise põhjus suvaline small talk, mida saab ajada ka tänaval, kohvikus või ükskõik kus mujal.

Muidugi põhinevad praeguste kesk- ja vanemaealiste, endiste nõukanoorte, tarkused Vana-Rooma kultuuril 🙂 Endal ei ole imelik sellist iba ajada?
See pika laua taga ägisemiseni õgimine ja pildituks joomine tuleb ajast, kui midagi head saada ei olnud, aga sünnipäevade-pulmade jaoks ikka midagi skeemitati. Muidugi kühveldati kõik need rosoljed, täidetud munad ja seapraed sisse, sest kes teab, kuna jälle saab. Pärast sõideti purjus peaga koju, valutati kõhtu ja pead.
Söögi pärast külas käia on tänapäeval küll nadi- kõike on saada ja külluses, inimesestel on väga erinevad maitsed ja eelistused ja keegi ei viitsi 9 tundi tuima näoga lauas istuda ja toitu sisse kühveldada. Oma tervist on siiski noored väärtustama hakanud ja õgimine ning lolliksjoomine on õnneks siiski kadumas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pigem olen tige tolguste peale, kes allergiku söögi sisse nähtamatux peenestatud allergeene sokutavad, dieeditaja taldrikusse vägisi veel kreemitorti tõstavad & kaine autojuhi klaasi naljavilux salamisi alkot kallavad. Mis see natuke siis ikka teeb? Tõ, shto, minja nje uvazhajesh? Uhhhhh.

Tigedaks ei aja, aga ebamugavust tundma panevad need heasoovlikud võõrustajad, kes hullult püüavad sinu eridieedi jaoks rooga teha, paraku ebaõnnestunult – “see on mul täiesti gluteenivaba kukkel, ise täisterajahust küpsetasin”, ja siis on samuti solvunud, et tema nägi vaeva ja pingutas ja näed, ei kõlbagi. Mis minu meelest on veel üks argument selle poolt, et peolaud võiks võõrustaja nägu olla – parema meelega sööksin hästi tehtud vegantoitu kui tegija oskamatuse tõttu söödamatut lihatoitu. Kes on sushi peale käpp, pakkugu seda, kel tuleb seapraad imehästi välja, jälle toda. Kui mul on erisoovid, võtan need parem ise kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iseenda kohta, kulla Kägu, võin ma levitada yxkõik kui delikaatseid andmeid. (Pealegi pole ma muide kunagi väitnud, et räägin ainult tõtt & täit tõtt.)

Emakakaelavähk ONGI asi, millest tuleb rääkida. & just nimelt isikliku kogemuse pinnal, mitte tervishoiutädikese teoreetilise teabega. Siis on lootust, et mõni naine ei voldigi sõeluuringu kutset lennukix, vaid saab õigeaegse diagnoosi & ravi. Aga naine (või tema lähedane), kellele see diagnoos on pähe lajatatud, lõpetab matuste planeerimise & keskendub ellujäämisele. Sest keegi, keda ta vähemalt arvab teadvat, räägib, et on hirmus, aga yletatav mure.

Teemasse: ma ei hakka võõrustajalt nõudma asju, mida tema majas ei tarvitata. Minu kylalised on sageli omade toidu- & joogisoovidega, siis toovad ise kaasa või lepivad sellega, mida mul pakkuda on. Veganroad võivad olla vägagi huvitavad, karsklaste pidu täiesti tore, kui mulle selline asi yldse ei sobi, ei kohusta keegi ju mind kohale ilmuma. Pigem olen tige tolguste peale, kes allergiku söögi sisse

nähtamatux peenestatud allergeene sokutavad, dieeditaja taldrikusse vägisi veel kreemitorti tõstavad & kaine autojuhi klaasi naljavilux salamisi alkot kallavad. Mis see natuke siis ikka teeb? Tõ, shto, minja nje uvazhajesh? Uhhhhh.

Muidugi võid, seda polegi keegi vaidlustanud. Küsimus on nimelt selles, kui tark on oma tervisehädade kohta avalikult infot jagada. Aga sa vist ei saanud aru.
Emakakaelavähi eest saab hoiatada ka ilma teisi oma isiklikesse detailidesse pühendamata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
nyah nyah

Iseenda kohta, kulla Kägu, võin ma levitada yxkõik kui delikaatseid andmeid. (Pealegi pole ma muide kunagi väitnud, et räägin ainult tõtt & täit tõtt.)

Emakakaelavähk ONGI asi, millest tuleb rääkida. & just nimelt isikliku kogemuse pinnal, mitte tervishoiutädikese teoreetilise teabega. Siis on lootust, et mõni naine ei voldigi sõeluuringu kutset lennukix, vaid saab õigeaegse diagnoosi & ravi. Aga naine (või tema lähedane), kellele see diagnoos on pähe lajatatud, lõpetab matuste planeerimise & keskendub ellujäämisele. Sest keegi, keda ta vähemalt arvab teadvat, räägib, et on hirmus, aga yletatav mure.

Teemasse: ma ei hakka võõrustajalt nõudma asju, mida tema majas ei tarvitata. Minu kylalised on sageli omade toidu- & joogisoovidega, siis toovad ise kaasa või lepivad sellega, mida mul pakkuda on. Veganroad võivad olla vägagi huvitavad, karsklaste pidu täiesti tore, kui mulle selline asi yldse ei sobi, ei kohusta keegi ju mind kohale ilmuma. Pigem olen tige tolguste peale, kes allergiku söögi sisse

nähtamatux peenestatud allergeene sokutavad, dieeditaja taldrikusse vägisi veel kreemitorti tõstavad & kaine autojuhi klaasi naljavilux salamisi alkot kallavad. Mis see natuke siis ikka teeb? Tõ, shto, minja nje uvazhajesh? Uhhhhh.

Muidugi võid, seda polegi keegi vaidlustanud. Küsimus on nimelt selles, kui tark on oma tervisehädade kohta avalikult infot jagada. Aga sa vist ei saanud aru.

Tead, ma tõesti ei saa aru. Tahaxid ehk selgitada? Või oled Sina ise nii kõvast materjalist, et Sind iial ei taba kylmetused ega kasvajad & yleyldse on kõik inimlik Sulle võõras?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellelt vanemalt generatsioonilt tuleks siis õppida. Nende tarkused põhinevad suures osas ka Euroopa vanal kultuuril, kus juba Vana-Rooma aegadel korraldati suursuguseid bakhanaale. Teadaolevalt on nauding heast toidust naudingute hulgas teisel kohal. Tekibki küsimus, kas sa inimesi külla kutsudes tahad neile pakkuda igati meeldivat äraolemist, mille üks olulisemaid komponente on ka hea söök või on küllakutsumise põhjus suvaline small talk, mida saab ajada ka tänaval, kohvikus või ükskõik kus mujal.

Muidugi põhinevad praeguste kesk- ja vanemaealiste, endiste nõukanoorte, tarkused Vana-Rooma kultuuril 🙂 Endal ei ole imelik sellist iba ajada?

See pika laua taga ägisemiseni õgimine ja pildituks joomine tuleb ajast, kui midagi head saada ei olnud, aga sünnipäevade-pulmade jaoks ikka midagi skeemitati. Muidugi kühveldati kõik need rosoljed, täidetud munad ja seapraed sisse, sest kes teab, kuna jälle saab. Pärast sõideti purjus peaga koju, valutati kõhtu ja pead.

Söögi pärast külas käia on tänapäeval küll nadi- kõike on saada ja külluses, inimesestel on väga erinevad maitsed ja eelistused ja keegi ei viitsi 9 tundi tuima näoga lauas istuda ja toitu sisse kühveldada. Oma tervist on siiski noored väärtustama hakanud ja õgimine ning lolliksjoomine on õnneks siiski kadumas.

Tark inimene siiski taipaks, et söögi ja joogiga pidustused ongi alguse saanud juba iidvanadest kultuuridest ja ühel või teisel viisil on see tava lõpuks jõudnud kõigi rahvasteni. Ega ma imesta, et sa aru ei saanud ja kooliharidus pooleli on jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead, ma tõesti ei saa aru. Tahaxid ehk selgitada? Või oled Sina ise nii kõvast materjalist, et Sind iial ei taba kylmetused ega kasvajad & yleyldse on kõik inimlik Sulle võõras?

Muidugi tabavad, harva, aga siiski. Meie vahe on selles, et ma ei kuuluta oma haigusi tervele ilmale.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Aga ikkagi — mix ei tohi avalikult rääkida tõsistest tõbedest? Saan aru, et köhaga jood teki all teed & kõhulahtisusega oigad WCs, ise tuled endaga toime, aga vähegi rängema diagnoosi puhul on saatusekaaslaste tugi sageli otsustav tegur.

Seega seleta, palun, mispoolest on rumal rääkida raske haiguse põdemisest. Ma tõesti, tõesti & tõesti ei saa aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi, mis jutt. Kuule, inimesed üldjuhul söövad 9 tunni jooksul 3 korda. Kas siis, kui see koduseinte vahel on, ei ole õgimine, aga kui külas head-paremat söövad, siis on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Appi, mis jutt. Kuule, inimesed üldjuhul söövad 9 tunni jooksul 3 korda. Kas siis, kui see koduseinte vahel on, ei ole õgimine, aga kui külas head-paremat söövad, siis on?

Nõus. Söömine on üks nauding, mida saab võõrustaja külalistele pakkuda. Päris egoistlik ja päris upsakas on eirata esmavajadusi nagu söömine ja pakkuda külalistele ainult iseenda võrratut seltskonda, mis peaks täitma kõik elementaarsed põhivajadused, nii et isegi tühi kõht enam külalisele meelde ei tule! Nagu päriselt arvatakse nii?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõus. Söömine on üks nauding, mida saab võõrustaja külalistele pakkuda. Päris egoistlik ja päris upsakas on eirata esmavajadusi nagu söömine ja pakkuda külalistele ainult iseenda võrratut seltskonda, mis peaks täitma kõik elementaarsed põhivajadused, nii et isegi tühi kõht enam külalisele meelde ei tule! Nagu päriselt arvatakse nii?

Ma arvestan alati, et süüa oleks laktoositalumatul, taimetoitlasel, mittelihasööjal. Samuti et oleks valget, punast veini, proseccot, dzinni, konjakit, rummi. Kümnese seltskonna võõrustamiseks kulub minimaalselt 500, kuid see on igat senti väärt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu päriselt kirjutati nii?
Tüüpiline kägu – kas põrand või lagi, muid variante ei ole ja mõelda ka ei oska. Aga ole siis hea ja copy, kes-kus on kirjutanud, et toit ÜLDSE oluline ei ole ja nr.1 on pererahva “võrratu seltskond”. Lase tulla!

Palun, Nyah ja Mingi Kägu – mu teema on siiski tiba teine kui rasked haigused ja vaidlused, kas neist peaks avalikult rääkima. N teab ise mida räägib, sealjuures on ka alati viisakas ja rahulik. MK ahmib hoolega N’i kirjutatud infot, ning siis tuleb ette heitma ja targutama, et TARK INIMENE nii ei tee. Mina nüüd küsin suurelt ringilt kes
neist siin… Ok, vahet pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tüüpiline kägu – kas põrand või lagi, muid variante ei ole ja mõelda ka ei oska. Aga ole siis hea ja copy, kes-kus on kirjutanud, et toit ÜLDSE oluline ei ole ja nr.1 on pererahva “võrratu seltskond”. Lase tulla!

Sinu enda tekst ju:”No eks siit on siis näha, kes mille pärast peol käib. Minu jaoks nr.1 on inimesed ja suhtlemine, uudised, huvi teiste vastu. Toit-jook on absoluutselt sekundaarne.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu enda tekst ju:”No eks siit on siis näha, kes mille pärast peol käib. Minu jaoks nr.1 on inimesed ja suhtlemine, uudised, huvi teiste vastu. Toit-jook on absoluutselt sekundaarne.”

Sa ei tea mida tähendab sõna “sekundaarne”? Aa, ok. See on teisejärguline. Mitte ebaoluline/ ebavajalik, nagu sina siiani teadsid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ei tea mida tähendab sõna “sekundaarne”? Aa, ok. See on teisejärguline. Mitte ebaoluline/ ebavajalik, nagu sina siiani teadsid.

Klähvimine pole just intelligentse inimese tunnus, aga lase edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mina teen oma sõpradele peo, siis arvestan ikka kõigiga k.a. ka endaga, ei sunni oma põhimõtteid teistele peale, nii ei tule midagi lõbusast koosolemisest välja

Please wait...
Postitas:
talent

Vanemal generatsioonil on toit ja söömine väga olulised. Isegi peolauas räägitakse sellest, kuigi lauanaabrit pole vbl viimase poole aasta jooksul näinudki. Nooremad ja aktiivsemat elu elavad inimesed üldiselt ei korralda pidu oma kokakunsti näitamiseks ega käi külas nr.1 söömise pärast. Toit on teisejärguline. Mitte ebaoluline, aga mitte kõige olulisem.

??? Seltskond oli kolmekümne tuuris.

Vanus ja ellusuhtumine on kaks ise asja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tark inimene siiski taipaks, et söögi ja joogiga pidustused ongi alguse saanud juba iidvanadest kultuuridest ja ühel või teisel viisil on see tava lõpuks jõudnud kõigi rahvasteni. Ega ma imesta, et sa aru ei saanud ja kooliharidus pooleli on jäänud.

Söögi ja joogiga pidustused on pärit toidunappuse ajastutest, juba ürgajast, tsivilisatsioon on üksnes muutnud nende pidustuste vormi ja võõpa.
Inimkond või osa sellest aga elab juba nii ligi sada aastat olukorras, kus toidunappust ei eksisteeri ja toit kui selline ei ole ise veel põhjuseks pidutseda.
Tark inimene saaks aru, et ajad muutuvad ja kontekst muutub ja kombed võivad muutuda ühes sellega.

Muidugi, sadade aastatuhandete jooksul kinnistunud kommetest on raske loobuda. Samuti võib praegune toidukülluse periood olla suuresti ajutine nähtus. Järgmisel sajandil on ehk jälle olukord, kus prussakatahvel on juba piduroog ja kogemata tabatud rott annab põhjuse suguvõsa kokku kutsuda…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvestan alati, et süüa oleks laktoositalumatul, taimetoitlasel, mittelihasööjal. Samuti et oleks valget, punast veini, proseccot, dzinni, konjakit, rummi. Kümnese seltskonna võõrustamiseks kulub minimaalselt 500, kuid see on igat senti väärt.

Absoluutselt normaalne. Kui mind huvitab see, kuidas inimesel läheb ja mida ta viimasel ajal teinud on, siis me läheme kuhugi kohvikusse, pubisse või jalutama vmt, aga ma ei kutsu tervet seltskonda inimesi endale koju selleks, et hakata ükshaaval nende elu-olu kohta küsimusi esitama. Kui ma kutsun inimesed külla, siis ma tahan neile midagi pakkuda, et neil oleks igati meeldiv olemine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ikkagi — mix ei tohi avalikult rääkida tõsistest tõbedest? Saan aru, et köhaga jood teki all teed & kõhulahtisusega oigad WCs, ise tuled endaga toime, aga vähegi rängema diagnoosi puhul on saatusekaaslaste tugi sageli otsustav tegur.

Seega seleta, palun, mispoolest on rumal rääkida raske haiguse põdemisest. Ma tõesti, tõesti & tõesti ei saa aru.

No aga mõtle, miks isikuandmete kaitse seadusega on loodud igakülgne võimalus terviseandmed salastada, nii et arstid ei avalda neid isegi kõige lähedasematele ilma inimese enda nõusolekuta.

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 91 kuni 110 (kokku 110 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma põhimõtete vastaselt külaliste võõrustamine