Esileht Ilu ja tervis OMAD dieet

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: OMAD dieet

Postitas:

OMAD (one meal a day) dieet on põhimõttelist 23h paastumist ja 1 tund ööpäevas söömiseks. Selle asemel, et süüa kalorid ja toiteained täis terve päeva jooksul, sööd nad ühe toidukorraga. Olen niiöelda kogemata seda dieeti teinud, teinekord elutempo nii kiire, et ei tule meelde ega jätku aega süüa rohkem kui ühe toidukorra päevas.

Seekord tahaksin teadlikult proovida seda dieeti. Kavatsen arutada teemat oma perearstiga, et iga toidukord oleks läbi mõeldud ja et saaksin vajalikud ained kätte. Kaloraaži üritaks hoida ka 1500 ringis, sest soovin kaalust alla ka võtta.

Kas keegi teist veel harrastab sellist eluviisi, ehk kogemusi jagada? Mul on soov ka mõnel päeval nädalas trenni teha (selle arvelt kavatsen toidukorra ka rammusama teha nendel päevadel), kuidas on mõjutanud trenn teie dieeti? Mis kellaajal te sööte? Kas kord päevas söömine on mõjutanud kuidagi teie rutiini või tekitanud ebamugavaid olukordi (nt. et ei käi töökaaslastega lõunal)?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 15:55; 28.08 18:08; 28.08 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen proovinud. Minu jaoks oli väga raske. Paar päeva pidasin vastu. Ma teen 18:6 dieeti, see on palju vastuvõetavam minule. Aga sellel dieedil ma ka ei ole väga rangelt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 17:22; 29.08 00:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sattusin ükskord vaatama seda “Minu 300 kg elu” kaalulangetamise saadet ja sealne dieedidoktor/maovähendamise kirurg ütles ühele kaalulangetajale, kui too arvas et kaalu tuleb juurde sest sööb õhtul liiga hilja, et vahet pole mis kell sa sööd, võid ärgata ka öösel kell 3 ja süüa. Tähtis on, et sa ei ületaks sisse söödud toiduga oma päevase kaloraaži normi.

Ma ei tea, kui jätkusuutlik 23 tunnine paastumine pikaajaliselt on, ma ise tunnen et 13 tunnine ööpäevase paastumine ning toidukordade vahed hommikusöök -> 4 h -> lõuna 3,5 h -> vahepala -> 3 h õhtusöök mulle sobib. Kaloraaži väga taga ei aja, söön lahjemaid toite, maiustan vähem, liha ning köögiviljad ja madala glükokeemilise indeksiga puuviljad ja marjad on esikohal. Aeglaseid Süsivesikuid söön max 40 g toidukorrakohta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

OMAD (one meal a day) dieet on põhimõttelist 23h paastumist ja 1 tund ööpäevas söömiseks. Selle asemel, et süüa kalorid ja toiteained täis terve päeva jooksul, sööd nad ühe toidukorraga. Olen niiöelda kogemata seda dieeti teinud, teinekord elutempo nii kiire, et ei tule meelde ega jätku aega süüa rohkem kui ühe toidukorra päevas.

Seekord tahaksin teadlikult proovida seda dieeti. Kavatsen arutada teemat oma perearstiga, et iga toidukord oleks läbi mõeldud ja et saaksin vajalikud ained kätte. Kaloraaži üritaks hoida ka 1500 ringis, sest soovin kaalust alla ka võtta.

Kas keegi teist veel harrastab sellist eluviisi, ehk kogemusi jagada? Mul on soov ka mõnel päeval nädalas trenni teha (selle arvelt kavatsen toidukorra ka rammusama teha nendel päevadel), kuidas on mõjutanud trenn teie dieeti? Mis kellaajal te sööte? Kas kord päevas söömine on mõjutanud kuidagi teie rutiini või tekitanud ebamugavaid olukordi (nt. et ei käi töökaaslastega lõunal)?

Kas mitte sumo-maadlejatel pole sarnane dieet? Et peavad söömisel pikki vahesid, et ikka kõik söödu pekiks ladestuks.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sumod söövad 10 000 – 20 000 kalorit päevas, seda ei anna võrrelda 1500-2000 kaloriga. Omad dieet on läbimõeldud kaloraaži ja parameetritega kui sumo on üles ehitatud liigsöömisele. Ei ladestu see toit kohe pekiks sest keha kulutab kaloreid normaalseks funktsioneerimiseks. Keskmisel naisel kaalu säilitamiseks on vaja 2000 kalorit ja 1500 kaloriga toimub kaalulangus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 15:55; 28.08 18:08; 28.08 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaaegu. Nädalavahetustel seda ei jälgi, aga viimased kuud tööpäevadel suurem osa ajast nii välja kukkunud, et tööl ei söö ja sööngi õhtul kella 17-18 ajal korraliku toidukorra. Praeguseks kaal langenud ca 4 kg. (väga rohkem polegi langeda, st olen paarist ülekilost saanud normaalkaalu).
Peaaegu sest enamasti joon tööl ikka 1-3 kohvi. Ja mõned korrad näksin ehk mõne batooni, banaani vmt vahepealast, kuid pigem vähematel päevadel.
Hommikuti pole kunagi sööja olnud, lõunaaeg tegi söömine uniseks ja kui on kiired päevad siis ausalt öeldes ei läinudki kõht lõunaaeg tühjaks. Esimene näljatunne alles hakkabki kuskil ca 16 ajal tekkima.

Nädalavahetusteti siis ongi siiski vabakava, enamasti nädalavahetusteti ongi hommikul juba 11-12 nälg. Tööpäeviti mitte kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgen küll soovitada, kui pole suuremaid terviseprobleeme.
Plussid: tunni ajase söögiakna jooksul ei jõua ülemäär palju kaloreid tarbida, kui selle tunniga just sefiiritorti ja liiter jäätist sisse ei lähe. 6 ja 8 tunnise akna jooksul on võimalus liiga palju süüa.
Kes siin sumodest rääkis- asjad on täiesti vastupidi sinu arusaamale. Keha kasutab olemaolevaid rasvavarusid, kui kogu aeg toitu peale ei tule. Päevas mitu korda süües võtab keha energiat eelkõige sellest sissesöödavast toidust, mitte pekivarudest. Ehks siis jutud stiilis: 3 põhitoidukorda ja 3 vahepala on kindel viis esiteks üle süüa ja teiseks on see rava kaotamiseks kõige ebaefektiivsem. Nii toituvad need, kes soovivad kaalus juurde võtta.

Mina olen selle tunnise söögiakna jaganud tegelikult kaheks- hommikupoole pool tundi, mil võin süüa, päevasel ajal trenn ja peale trenni veel pooletunnine aken söömiseks. Süsivesikud ja valgud seejuures lahus. Enne trenni tervislikud süsivesikud (nt. puu- ja juurvili, tatar), peale trenni valgud. Trenni ja söömiste vahele jätan muidugi pausi.
Esimene söögikord tavaliselt kell 10, 12- 13.30 trenn, 14 teine söögikord ja õhtul veel sageli tunnine kiirkõnd-sörkjooks. Tööd teen enamasti kodus ja töökaaslastele midagi põhjendama pole pidanud. Ma ei lähe ka hulluks, kui päevakava natuke muutub- paar tundi siia-sinna pole põhjus paanikaks, lihtsalt sean oma söögi- ja trenniajad ümber, aga seda juhtub harva, ehk paar korda kuus.
Alkoholi ei tarbi, seega sünnipäevad, peod jms. mööduvad kalorivabade jookide seltsis. Pole keegi imestanud ega minestanud, rohkem kui kolm kuud juba nii toitunud. Suvi mödus edukalt- mina lihtsalt ei söö ega snäki kui teised grillivad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 19:27; 28.08 20:50; 28.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole keegi imestanud ega minestanud, rohkem kui kolm kuud juba nii toitunud. Suvi mödus edukalt- mina lihtsalt ei söö ega snäki kui teised grillivad.

Mis põhjusel end niimoodi piinad? 2 trenni päevas ja loobud isegi suvistest grillimistest?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selle tunnise söögiakna jaganud tegelikult kaheks- hommikupoole pool tundi, mil võin süüa, päevasel ajal trenn ja peale trenni veel pooletunnine aken söömiseks.

ma jagasin kolmeks – iga päev 3×20 minutit söögiaega. peaaegu nagu normaalne elu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole keegi imestanud ega minestanud, rohkem kui kolm kuud juba nii toitunud. Suvi mödus edukalt- mina lihtsalt ei söö ega snäki kui teised grillivad.

Mis põhjusel end niimoodi piinad? 2 trenni päevas ja loobud isegi suvistest grillimistest?

Kiirkõnd ja sörkjooks ei ole trenn. Trenniks saab seda pidada vaid inimene, kellel korralik ülekaal või kes pole ennast kunagi liigutanud. See on pigem lihaste lõdvestamiseks, et hea uni tuleks. Ja ma ei tee seda iga päev, vahel ujun, vahel jalutan niisama.
Suvine hilisõhtune söömine pole kunagi minu jaoks eriline ahvatlus olnud. Samoodi võiks küsida, et kuidas saab loobuda suveõhtusest õllest või veinist. Ma pole joodik, samoodi pole ka söögisõltlane.

Kehv lugu, kui liikumist ja rasvasest lihast ja alkoholist loobumist piinamiseks peetakse.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 19:27; 28.08 20:50; 28.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selle tunnise söögiakna jaganud tegelikult kaheks- hommikupoole pool tundi, mil võin süüa, päevasel ajal trenn ja peale trenni veel pooletunnine aken söömiseks.

ma jagasin kolmeks – iga päev 3×20 minutit söögiaega. peaaegu nagu normaalne elu.

Ma ei ole kugistaja, eelistan aeglaselt süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 19:27; 28.08 20:50; 28.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgen küll soovitada, kui pole suuremaid terviseprobleeme.

Plussid: tunni ajase söögiakna jooksul ei jõua ülemäär palju kaloreid tarbida, kui selle tunniga just sefiiritorti ja liiter jäätist sisse ei lähe. 6 ja 8 tunnise akna jooksul on võimalus liiga palju süüa.

Kes siin sumodest rääkis- asjad on täiesti vastupidi sinu arusaamale. Keha kasutab olemaolevaid rasvavarusid, kui kogu aeg toitu peale ei tule. Päevas mitu korda süües võtab keha energiat eelkõige sellest sissesöödavast toidust, mitte pekivarudest. Ehks siis jutud stiilis: 3 põhitoidukorda ja 3 vahepala on kindel viis esiteks üle süüa ja teiseks on see rava kaotamiseks kõige ebaefektiivsem. Nii toituvad need, kes soovivad kaalus juurde võtta.

Mina olen selle tunnise söögiakna jaganud tegelikult kaheks- hommikupoole pool tundi, mil võin süüa, päevasel ajal trenn ja peale trenni veel pooletunnine aken söömiseks. Süsivesikud ja valgud seejuures lahus. Enne trenni tervislikud süsivesikud (nt. puu- ja juurvili, tatar), peale trenni valgud. Trenni ja söömiste vahele jätan muidugi pausi.

Esimene söögikord tavaliselt kell 10, 12- 13.30 trenn, 14 teine söögikord ja õhtul veel sageli tunnine kiirkõnd-sörkjooks. Tööd teen enamasti kodus ja töökaaslastele midagi põhjendama pole pidanud. Ma ei lähe ka hulluks, kui päevakava natuke muutub- paar tundi siia-sinna pole põhjus paanikaks, lihtsalt sean oma söögi- ja trenniajad ümber, aga seda juhtub harva, ehk paar korda kuus.

Alkoholi ei tarbi, seega sünnipäevad, peod jms. mööduvad kalorivabade jookide seltsis. Pole keegi imestanud ega minestanud, rohkem kui kolm kuud juba nii toitunud. Suvi mödus edukalt- mina lihtsalt ei söö ega snäki kui teised grillivad.

Tänud väga põhjaliku vastuse eest. 🙂 Ma ise kipungi suvalisel ajal näljatundel sööma seda mis kätte jääb. Jah ma tean, mis toitu ma vajan ja kui palju, aga kogu see mikromajandus toiduga on minu jaoks liig. Olen olnud kavade peal, aga tihti on need liiga suure ettevalmistusega mitu korda päevas. Ja kalorite/ainete lugemine/kombineerimine mitme toidukorraga on nii tüütu jälgimine. Loobun kergelt sest mul ei ole mahti tööle kaasa tassida oma kotlette ja rohelist. Pealegi on tihti mu rütm väga sassis eriti hommikuti ja lõuna ajal. Ühel suvisel töökohal oli elutempo nii kiire ja füüsiline, et ainuke toidukord oligi kord päevas, jõudsin koju, sõin ühe väga-väga rammusa õhtusöögi ja veeresin magama. Tekkis tervislik kaalulangus ja energiat metsikult. Oma aega analüüsides tundubki kõige mõistlikum variant see, et söön kord päevas. Võtan aja maha, teen ühe hea roa ja naudin, ainuke mille peale pead rohkem vaevama peab on see, et mis järgmisel õhtul süüa teha, et keha ja vaim oleks terved.
Üritused nagunii probleemiks pole, tavaliselt ma kunagi ei söö nendel, mingi psühholoogiline tõrge on kuskilt tekkinud. Peale üritust lähen söön kodus või enne minekut õgin mõnusalt. Õnneks oma inimesed viltu enam ei vaata, aksepteerivad minu kiiksu ja grillipidudel viskavad kildugi, et jääbki ju rohkem neile.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 15:55; 28.08 18:08; 28.08 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin foorumi, kui kellelegi on huvitav. https://www.reddit.com/r/omad/

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 17:22; 29.08 00:00;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kokku kaotasin ma 18 kg ja see võttis mul vähem kui kolm kuud.

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Leidsin foorumi, kui kellelegi on huvitav. https://www.reddit.com/r/omad/

Ärge klikkige sinna peale, see on viirus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen sellist söömist teinud – mul ei ole aega päeva süüa ja siis õgin õhtul. Kaal on ka vastav. Nüüd üritan süüa vähemalt 3x päevas – hommikusöögi võtan kaasa, siis söön lõunat ning siis õhtul. Kaal vähemalt ei tõuse. Küll aga on õige see, et söögivahed  peavad olema pikad, sest muidu organism toodab koguaeg insuliini, mis tõstab kaalu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ausõna ei usu, et ükski normaalne perearst kiidaks heaks sellise hullumeelse enesehävitusliku dieedi…

Tund aega õgimist ja 23 tundi kannatamist, sellega kaotad kindlasti mõned kilod. Aga mida see su organismile tervikuna teeb, ja ajule??

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mitte sumo-maadlejatel pole sarnane dieet? Et peavad söömisel pikki vahesid, et ikka kõik söödu pekiks ladestuks.

Mina olen terve elu olnud sellise söömisharjumusega, et söön korraga palju, aga harva. Ehk siis söögikordadel on pikad vahed. Tean, et see on täitsa vastupidi soovituslikule, kus öeldakse, et süüa tuleb korraga vähe, aga tihti, sest siis töötab seedimine hästi. Minul on risti-vastupidi. Kui iga natukese aja tagant midagi söön, lakkab seedimine töötamast.

Ahjaa, ma olen sale naine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OMAD (one meal a day) dieet on põhimõttelist 23h paastumist ja 1 tund ööpäevas söömiseks. Selle asemel, et süüa kalorid ja toiteained täis terve päeva jooksul, sööd nad ühe toidukorraga. Olen niiöelda kogemata seda dieeti teinud, teinekord elutempo nii kiire, et ei tule meelde ega jätku aega süüa rohkem kui ühe toidukorra päevas.

Seekord tahaksin teadlikult proovida seda dieeti. Kavatsen arutada teemat oma perearstiga, et iga toidukord oleks läbi mõeldud ja et saaksin vajalikud ained kätte. Kaloraaži üritaks hoida ka 1500 ringis, sest soovin kaalust alla ka võtta.

Kas keegi teist veel harrastab sellist eluviisi, ehk kogemusi jagada? Mul on soov ka mõnel päeval nädalas trenni teha (selle arvelt kavatsen toidukorra ka rammusama teha nendel päevadel), kuidas on mõjutanud trenn teie dieeti? Mis kellaajal te sööte? Kas kord päevas söömine on mõjutanud kuidagi teie rutiini või tekitanud ebamugavaid olukordi (nt. et ei käi töökaaslastega lõunal)?

Venitad mao välja ja siis ongi kõht ette vajunud ka siis kui oled sale. Süüa tuleb korraga väikseid koguseid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa suudad piirduda 1500 kaloriga päevas, võtad nagunii alla, vahet pole, mis kell sa need sisse sööd. Milleks selline jaburdus siis?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis OMAD dieet