Esileht Tööelu, raha ja seadused. Omaniku päring rahvastikuregistrist

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Omaniku päring rahvastikuregistrist

Postitas:
Kägu

Kust ma saan vaadata, kes elab rahvastikuregistri järgi minu korteris? Olen terve eesti.ee läbi tuulanud, no ei leia kohta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: Omaniku päring rahvastikuregistrist

Mina teeksin päringu kohalikku omavalitsusse. Nendel on ikka selline andmebaas olemas, et nad näevad, kes nende omavalitsuses sisse on kirjutatud ja millisele pinnale.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Netis ei saagi seda vaadata. Peab KOV-i kohale minema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui SINU korter ja sa soovid teada, kes seal elavad siis sa võid ju minna OMA korterisse ja vaadata??

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui SINU korter ja sa soovid teada, kes seal elavad siis sa võid ju minna OMA korterisse ja vaadata??[/tsitaat]

selle peale ei ole tulnud, et mõni on (ilma omaniku teadmata) lihtsalt oma elukohaks selle aadressi registreerinud, et nt Tallinna elanikuna tasuta bussisõitu nautida:-)?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

selle peale ei ole tulnud, et mõni on (ilma omaniku teadmata) lihtsalt oma elukohaks selle aadressi registreerinud, et nt Tallinna elanikuna tasuta bussisõitu nautida:-)?[/tsitaat]Et siis sinu arvates saabki niisama minna KOVi ja öelda, et märkige mind KOVi sisse, elan seal ja seal aadressill? Sellise sissekande tegemiseks on siiski mingit alust vaja. Kas üürileping vmt dokument.
Kui minu üürnik ennast valda käis sisse registreerimas, siis küsiti üürilepingut ja lisaks helistas vallaametnik mulle veel üle, et kas asi on õige.

Ka mina ei saa teemaalgataja küsimusest aru. Mis mõttes ta tahab teha OMANIKU päringut, et teada saada, kes elab korteris, mille OMANIK on tema ise.

Sry, kui sellele teemaalgataja mõttekäigule on lihtne selgitus olemas, aga antud juhul on ta ennast tõesti väga segaselt väljendanud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja tegelikud huvid on siin varjatud.Ta sooviks hoopis teiste inimeste tegemisi uurida,vähemalt küsimus on nii vildakalt esitatud

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et siis sinu arvates saabki niisama minna KOVi ja öelda, et märkige mind KOVi sisse, elan seal ja seal aadressill? Sellise sissekande tegemiseks on siiski mingit alust vaja. Kas üürileping vmt dokument.
Kui minu üürnik ennast valda käis sisse registreerimas, siis küsiti üürilepingut ja lisaks helistas vallaametnik mulle veel üle, et kas asi on õige.

Ka mina ei saa teemaalgataja küsimusest aru. Mis mõttes ta tahab teha OMANIKU päringut, et teada saada, kes elab korteris, mille OMANIK on tema ise.

Sry, kui sellele teemaalgataja mõttekäigule on lihtne selgitus olemas, aga antud juhul on ta ennast tõesti väga segaselt väljendanud.[/tsitaat]
Ma tahan teada lihtsalt, kas vanad üürilised on rahvastikuregistris oma elukoha ära muutnud, sest minu korteriga pole neil ammu enam pistmist. Pole vaja nii keeruliselt mõelda 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tahan teada lihtsalt, kas vanad üürilised on rahvastikuregistris oma elukoha ära muutnud, sest minu korteriga pole neil ammu enam pistmist. Pole vaja nii keeruliselt mõelda :)[/tsitaat]Paistab, et ma ei olnud ainuke, kes su jutust aru ei saanud. Nii, et lähtusin sinu enda väljendumisest, mis oli tõesti arusaamatu. Aga see selleks!

Kas KOVist ei saa sellist asja uurida? Nad ju näevad, kui isikute tulu enam ei laeku või teavad, kui samad inimesed on samas piirkonnas ennast mujale registreerinud.

Ma arvan, et ega sul ei ole ju vaja üldse muretseda, kas nad on midagi muutnud või mitte. Sinu omandisuhe sellest ju ei muutu mitte kuidagi. Nad ei saa mitte kuidagimoodi kuritarvitada seda, et nad sinu pinnal elades end KOVi registreerisid.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda oleks tõesti päris huvitav teada, kes kõik on sinu elukoha oma elukohaks kuskil märkinud. Näiteks rahvaloenduse ajal tuli välja, et minu korteri andsid oma elukohana üles kaks meest, keda ma ei tunne ja kellega ei ole mitte mingisugust sidet iialgi olnud. Küsiti üle, kas oleme leibkond. Lisaks olevat siia registreeritud üks firma. Tegemist siis tavalise Mustamäe korterelamuga. Tänapäeval on see ju üsna suva, kes mis koha oma elukohaks arvab olevat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Firmat saab küll suvalisse kohta registreerida, midagi ei küsita

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olenevalt KOV suva järgi saab end ilma tõendamata soovitud kohta registreerida. Ka minul tuli halb üllatus ilmsiks alles korteri müügitehingu käigus notaris. Omanik ise ei saa kontrollida tema pinnal elavaid asukaid. Ja ükski seadus hetkel ei sunni asukaid mujale registreeruma. Ainult nende enda südametunnistus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötan ühes kohalikus omavalitsuses ja rahvastiku toimingute jaoks on üle Eestiline register ehk pereregister, mida saavad igas omavalitsuses kasutada volitatud ametnikud. Korteri omanik saab küll avalduse alusel (kohalikku omavalitsusse) näha, kes on tema korterisse sisse registreeritud. Samuti ei saa nn suvaline inimene kellegi korterisse või majja niisama ennast kirjutada, selleks peab olema alus ehk siis üürileping või omaniku nõusolek. Kõik need dokumendid skanneeritakse ja pannakse lisadokumentidena registrisse. Kuna teemaalgataja tahab teada, kas vanad üürnikud on ikka sissekirjutatud tema korterisse, siis omanikuna on tal selleks õigus ja kui selgub, et nende elukohaks on märgitud ikka see korter, siis saab ta omanikuna teha avalduse, et nad välja kirjutataks. Aega läheb selleks vähemalt üks kuu, kuna teade selle kohta avaldatakse avalikes teadaannetes ning alles peale seda saab KOV ametnik toimingu teha (see tuleneb seadustest). Kui inimene on lõpuks välja kirjutatud, siis jääb tema elukoht valla või linna täpsusega niikauaks kuni ta on kuhugile mujale ennast sisse kirjutanud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jäi veel mainimata, et kui keegi näiteks notari juures saab teada, et keegi veel on tema elamispinnale sissekirjutatud, siis tuleb see sellest, et korteri müük ja ost ei kustuta kedagi automaatselt korterist või majast. Notar peaks inimest teavitama, et seal on sissekirjutused aga tavaliselt nad seda ei tee ja inimesed saavad seda siis teada kui hakkavad mingid tähitud kirjad tulema jne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas ka täna st aastal 2016 ei saa eesti.ee kaudu seda vaadata?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas ka täna st aastal 2016 ei saa eesti.ee kaudu seda vaadata?

Ei saa.
Seda ei ole ka enamasti vaja. Inimesed ei saa end ilma omaniku teadmata kuhugi registreerida, samuti ei kaasne registreeringuga mingeid õiguseid ning seega ei ole vaja seda pidevalt kontrollida.
KOVis peaksid saama kontrollida, kes sinu korteri oma elukohaks märkinud on.
Kes siin imestas, et kuidas saavad mingid inimesed teise korterisse registreeritud olla – enamasti on tegemist siiski inimestega, kes seal korteris kunagi elanud on ning oma elukohta pärast välja kolimist muutnud ei ole rahvastikuregistris. Näiteks vanad omanikud, vanad üürnikud, inimesed, kes on selle korteri mõne eelneva omaniku loal oma elukohaks märkinud (koolikoha, lasteaiakoha vms saamise eesmärgil).
Rahvaloendusel võib kõike juhtuda, sest seal on tegemist inimeste väidetega. Samas need väited ei tähenda midagi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuulge, mis jama te siin kõik ajate. Muidugi saab eesti.ee-s vaadata, kes su korterisse sisse on kirjutatud. Samuti saab seal muuta elukoha andmeid. Menüüst võtad “Eluase” ja sealt “Eluruumi omaniku õigustatud nõudmine”.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuulge, mis jama te siin kõik ajate. Muidugi saab eesti.ee-s vaadata, kes su korterisse sisse on kirjutatud. Samuti saab seal muuta elukoha andmeid. Menüüst võtad “Eluase” ja sealt “Eluruumi omaniku õigustatud nõudmine”.

Oled kindel, et seal on näha need isikud? Loomulikult saab omanik esitada eesti.ee-s avalduse, et need isikud ei ela seal, aga seda, kes on sinna registreeritud, minul küll seal kusagil ei näita. See oleks suurel osal juhtudest ka keeruline, sest andmed mujal registrites ei ole piisavalt täpsed selleks.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu üürnik registreeris end sisse paar kuud tagasi. Selleks, et seda toimingut teha, pidin mina kui korteriomanik minema eesti.ee lehele ja andma vastava loa. Seal oli kõik juba eeltäidetud (üürnik oli eesti.ee kaudu esitanud avalduse) tema pere nimed ja isikukoodid, keda oli vaja sisse registreerida. Mina andsin enda kinnituse ja siis sai üürnik registreerimise ära teha.

Praegu ei viitsi vaatama minna, aga usun, et see info on endiselt eesti.ee lehel kirjas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul läks inimeste väljakirjutamiseks ikka väga kaua aega, üle kuu, enne kui tundmatud välja kirjutati.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu üürnik registreeris end sisse paar kuud tagasi. Selleks, et seda toimingut teha, pidin mina kui korteriomanik minema eesti.ee lehele ja andma vastava loa. Seal oli kõik juba eeltäidetud (üürnik oli eesti.ee kaudu esitanud avalduse) tema pere nimed ja isikukoodid, keda oli vaja sisse registreerida. Mina andsin enda kinnituse ja siis sai üürnik registreerimise ära teha.

Praegu ei viitsi vaatama minna, aga usun, et see info on endiselt eesti.ee lehel kirjas.

Avalduste all võib olla, aga seal on need avaldused, mille sina oled kinnitanud, mitte üldine info sellesse eluruumi registreeritud inimeste kohta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul läks inimeste väljakirjutamiseks ikka väga kaua aega, üle kuu, enne kui tundmatud välja kirjutati.

Tohoh, mina läksin linnaosavalitsusse ja kontrollisin kõikide korterite sissekirjutused-ütlesin, kes hetkel on, kes mitte. Ja need, kes mitte, nende järgnevat elukohta ei tea, kirjutati kõik välja nende poolt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saage aru, mingi elukoharegistreering ei anna sellele inimesele elukohaga seoses mingeid õigusi. Seega tegelikutl ei takista see ka ostu-müügitehinguid, ei mudua neid inimesi üürnikeks ega mudu taolist.

ja omanikul on õigus nõuda isiku väljaregistreerimist, kui isikul puudub õigus ruumi kasutada. Täpsem info https://www.eesti.ee/est/eluase/eluasemega_kaasnevad_teenused/elukoha_registreerimine

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saage aru, mingi elukoharegistreering ei anna sellele inimesele elukohaga seoses mingeid õigusi. Seega tegelikutl ei takista see ka ostu-müügitehinguid, ei mudua neid inimesi üürnikeks ega mudu taolist.

ja omanikul on õigus nõuda isiku väljaregistreerimist, kui isikul puudub õigus ruumi kasutada. Täpsem info https://www.eesti.ee/est/eluase/eluasemega_kaasnevad_teenused/elukoha_registreerimine

See ei anna kinnisvarale õiguseid, küll aga muid õiguseid. Näiteks Tallinnas tasuta sõiduõiguse, lasteaia, kooli koha. Probleem võib olla kui on mingi võlglane ja kohtutäiturid sul ukse taga käima hakkavad või hoopis mingi kriminaal on. Asi on põhimõttes, et keegi, kes ei peaks seal sissekirjutatud olema, seal on. Enamus neist on ilmselt varasemast ajast jäänud. Minul üks tuttav, ei viitsinud oma elukohta muuta, kuna ta elas erinevates üüri korterites. Samas oli sissekirjutatud oma lapsepõlve kodusse, mis oli juba mitu korda edasi maha müüdud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sai just selle asjaga tegeletud. eesti.ee lehel ei näe midagi. helistasin vastavale kov ametnikule ja kurtsin muret. telefoni teel nad andmeid ei ütle, aga ütlesid inimeste arvu, kes antud aadressi oma elukohaks märkinud. kuna nr oli suurem enda pereliikmetest, siis lihtsalt läksin kovi kohale ja kirjutasin avalduse, et x arv isikuid x nimega (kohapeal saab nimed) ei ela antud aadressil. puudub ka teave nende x isikute elukoha kohta. umbes 1 kuu läks aega teate saamiseks, et need x isikud on antud aadressilt nn välja kirjutatud. nii pikk aega tuleneb sellest, et esialgu saadetakse väljakirjutatavatele isikutele tähitud kiri. kuna pole teada nende uut aadressi, siis see saadetakse vanale. kuna vanal aadressil neid ju ei ela, siis peavad kov ametnikud panema teate ametlike teadete lehele (see siis võrdub teate kättesaamisega). seal kõlgub kuulutus mingi paar nädalat ja kui tähtaja jooksul keegi nendest väljakirjutavatest ühendust ei võta ja ei tõesta, et tal on õigus sellele elukohale (ntx üürileping), siis tehakse väljakirjutus. sellest antakse korteri omanikule kirjalikult teada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kõik ei rega netis, osad on vanamoodsad paberiinimesed
aga kui üürnik või “üürnik” oleks läinud ise kohale ja esitanud seal paberavalduse koos “sinu allkirjaga”, siis ei teaks sa üldse, kes sul elama on regatud.
allkirja võltsimine on küll keelatud, aga ega susserdajad sellest hooli

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Puutusin teemaga kokku 1,5 a tagasi – tahtsin kontrollida, kas korteri eelmised omanikud, kellelt kodu ostetud said, on ennast normaalse aja jooksul meie kodust välja registreerinud (või õigemini siis, uude koju elukohateate esitanud), seda enam, et endiste omanike täiskasvanud poeg, kes ka varem siin koos nendega elas, oli kuulu järgi üsna kahtlase taustaga isik.

Igatahes mina ei kirjutanud mitte Perekooli, vaid helistasin vastavale KOV ametnikule. Sain teada, et otse eesti.ee-s pole päring tõepoolest võimalik, vaid tuleb kirjutada avaldus. Seda sai teha nii KOV-is kohapeal kui ka võis saata ametnikule elektroonse avalduse digiallkirjastatuna. Mina valisin viimase meetodi. 5 minutit kulus avalduse koostamiseks ja saatmiseks ning (minu üllatuseks) sain järgmise 10 minuti pärast juba meilile vastuse, mis kujutas endast rahvastikuregistri väljavõtet minu korterisse registreeeritud isikute andmetega. Oma rõõmuks sain teada, et kedagi peale meie pere liikmete enam korterisse registreeritud ei olnud. Infovahetus kiire ja korralik.

Soovitaksin ka teema autoril esitada oma küsimusi otse asjakohastele ametnikele, mitte Perekooli nämmutamiseks, halvustamiseks, (osaliselt) ebaõigete vastuste saamiseks jne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Akki see nii ju et enne praegusi elanike elasid keegi ja pole valja kirjutanu.Kui mina korteri ostsin ja kes muusid mulle pole siiani end valja kirjutanud.Seda saab teada vallast voi linnavalitsusest.Ja kui tahetakse kirjutatakse valja siis peab kui teatakse kes sisse kirjutanud , neile teada andma voi linnavalitsusse avalduse tegema

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötan ühes kohalikus omavalitsuses ja rahvastiku toimingute jaoks on üle Eestiline register ehk pereregister, mida saavad igas omavalitsuses kasutada volitatud ametnikud. …

Need volitatud isikud vist ei tea, et iga kord, kui nad registri avavad, nende tegevus logitakse. Loodetavasti lõppeb ükskord ära andmete lekitamine: http://www.ohtuleht.ee/487808/maaomanik-kardan-tosiselt-koduhoovi-tulnud-mehed-teadsid-koguni-mu-laste-arvu

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötan ühes kohalikus omavalitsuses ja rahvastiku toimingute jaoks on üle Eestiline register ehk pereregister, mida saavad igas omavalitsuses kasutada volitatud ametnikud. …

Need volitatud isikud vist ei tea, et iga kord, kui nad registri avavad, nende tegevus logitakse. Loodetavasti lõppeb ükskord ära andmete lekitamine: http://www.ohtuleht.ee/487808/…..laste-arvu

Ja kuidas see siia teemasse puutub? Inimene ju kirjutaski, et ainult ametnikud, kellel on see tööalaselt vajalik, saavad päringuid teha ja sellest (e seadusest) tuleneb ka see, et igauks ei tegele asjaga ja hetkega ei saa tehtud.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Omaniku päring rahvastikuregistrist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.