Esileht Ilu ja tervis omapead liikuv silm lapsel

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: omapead liikuv silm lapsel

Postitas:

Laps rääkis juba mõnda aega, et kui ta tükk aega ühte kohta vaatab, hakkab topelt nägema. Kuna silmaarstil mitmeid kordi käidud, siis ei osanud midagi arvata. Nüüd käskisin tal näidata ja märkasin, et ühel hetkel liigub üks silm iseenesest nina poole! Teine samal ajal teeb väikse jõnksu nina poole. Millega võib tegemist olla? Ja mida sellega ette võetakse? Silmaarstile saame alles kuu lõpus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 21:34; 04.09 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nüstagm või kõõrdsilmsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõõrdsilmsus pole mitte see kui üks silm kogu aeg kõõrdi vaatab? Minu lapsel liigub üks silm edasi tagasi kui ta ise seda omateada paigal hoiab.
Kas kõõrdsilmsus saab mingis vanuses lihtsalt niisama tekkida? Olen aastaid tagasi selle murega arstil käinud, tehti testid, öeldi, et kõõrdsilmsust ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 21:34; 04.09 23:55;
To report this post you need to login first.

Ma ei tea, kas see on sama asi, aga minul on eluaeg olnud üks silm nn. laisem kui teine ja kui pikalt ühte punkti vaatan, siis üks silm justkui väsib ja käib korraks väljaspoole ja siis liigub tagasi. Minul on seda seletatud silmade lühinägevuse ning silmalihaste nõrkusega, midagi teha pole kästud, mitte kuidagi mind häirinud ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laisa silma sündroom vb 🙂 laiska silma tuleb treenida mitte laisaks 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul suuremal lapsel oli sama lugu ja avastasin 3a vanuselt. Ta päris seda oma isalt. Silmaarst nimetas seda kõõrdsilmususeks. Kuna laps suudab ise seda kontrolli alt hoida, siis ei vajanud ka op. Silm tuleb kindlasti treenida, siis lihased muutuvad tugevamaks ja mure esineb siis harvem. Kahjuks kooli minnes, selgus, et laps vajas juba ka prille. Õnneks kasutab neid harva. Kasvades laps õpis oma mure ka varjata, kuna oskas juba ennetada ja kui silm liikus, siis vaatas lihtsalt alla.
Kui laps on alla 2a, siis silm võib veel paraneda(nagu imikutel). Kuigi tõenaoliselt liikuv silm on pärilik ja kindlasti kellegil sugulastel see peaks olema ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis omapead liikuv silm lapsel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.